dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Beata223

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Oborniki Śląskie
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    4

    Domyślnie Remont dachu z papy

    Witam!
    Wiem, że temat remontu dachu z papy był poruszany ale nie znalazłam tam odpowiedzi na moje rozterki.
    Mieszkam w budynku, który ma kilkanaście warstw papy. Remonty do tej pory polegały przede wszystkim na klejeniu kolejnych warstw. Mieszkanie to adaptacja strychu. Przygotowuję się do remontu z dociepleniem dachu (myślę o styropapie). Dach jest niewentylowany. Nie wiem jak się do tego zabrać. W grę wchodzą dwa warianty:
    - bez zerwania starych warstw (odpadają koszty utylizacji starej papy)
    - z zerwaniem.
    Co mi poradzicie? Jak najlepiej się zabezpieczyć przed zalewaniem mieszkania?
    Dodam, że budynek należy do wspólnoty i nie wszyscy się zgadzają na remont (im nie cieknie do mieszkania), więc będę robiła połowę dachu tak aby zabezpieczyć siebie.
    Proszę pomóżcie.
    http://wroclaw.hydral.com.pl/20551,obiekt.html - na tej stornie jest zdjęcie budynku

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Pościnać nierówności i kleić styro. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Czy budynek jest pod konserwatorem zabytków? Nie robiąc całości nie ma gwarancji, że nie będzie ciekło. Stan dachu powinien ocenić dekarz. Należy się upewnić czy w warstwach już istniejących nie występują składniki szkodliwe dla styropianu (powodujące sublimację). Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Beata223

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Oborniki Śląskie
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    4

    Domyślnie

    Budynek jest w strefie zabytkowej. Oczywiście nie wchodzi w rachubę wykonanie remontu kapitalnego: za długo trzeba czekać z decyzjami konserwatora. Co do zakresu (jeżeli dalej będą odmawiać pozotali podpisania uchwały) to planuję to zrobić z lekkim zahaczeniem o drugą stronę: tak, żeby zrobić (pewnie teraz urzyję niefachowego terminu) styki obu spadów i ok 20 cm na drugą stronę.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Beata223

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Oborniki Śląskie
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    4

    Domyślnie

    Mam jeszcze jeden dylemat!
    Obliczam współczynnik przenikalności ciepła i wychodzi mi, że powinnam zastosować 15cm styropapę aby uzyskać niższy niż 0,3. Ale nie biorę pod uwagę tego, że jak robiłam mieszkanie ze strychu to ociepliłam dach od wewnątrz już 15cm wełny mineralnej. Może w takim wypadku wystarczy 5cm ewentualnie 10cm?
    Ostatnio edytowane przez Beata223 ; 20-04-2011 o 14:30

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Chyba chcesz sobie narobić bigosu?! Wykonanie izolacji cieplnej to nie zabawa grubościami. Dobór grubości powinien być policzony profesjonalnie. Aby być pewnym, że nie zaistnieją w warstwie wełny niekorzystne zjawiska grubość izolacji na dachu powinna być co najmniej równa grubości wełny wówczas tzw. "punkt rosy" pojawi się w styropianie. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 21-04-2011 o 01:11
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Andrzeju, dlaczego rosy piszesz dużą literą ?. To taki ważny punkt jak punkt G ? Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Ważny inaczej! Traktowałem to jako nazwę własną ale już zmieniłem. Dziękuję, że zwróciłeś mi na to uwagę. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony