dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Podmurowanie pionów wentylacyjnych

    Witam i pozdrawiam
    Mam w projekcie piony wentylacyje z pustaków 2-kanałowych i naszły mnie takie przemyślenia:
    Czy lepiej stawiać pustaki wentylacyjne od samego dołu czy lepiej podmurować „czymś” do wysokości kratki wentylacyjnej a potem dopiero kłaść pustaki? Jest wogóle jakaś różnica? A jeśli nie ma różnicy to czy da się to zrobić taniej niż pustakami?
    Jakie są wasze doświadczenia, opinie? Z góry dzięki za odpowedzi

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał lepiszcze Zobacz post
    Witam i pozdrawiam
    Mam w projekcie piony wentylacyje z pustaków 2-kanałowych i naszły mnie takie przemyślenia:
    Czy lepiej stawiać pustaki wentylacyjne od samego dołu czy lepiej podmurować „czymś” do wysokości kratki wentylacyjnej a potem dopiero kłaść pustaki? Jest wogóle jakaś różnica? A jeśli nie ma różnicy to czy da się to zrobić taniej niż pustakami?
    Jakie są wasze doświadczenia, opinie? Z góry dzięki za odpowedzi
    Piony wentylacyjne otwieramy wtedy gdy są potrzebne, czyli od wysokości kratki. Podmurować można tym samym materiałem co reszta ścian.

  3. #3

    Domyślnie

    Potwierdzam wypowiedz zbigniewa100 ja mam podmurowane do wysokosci otworów betonem komórkowym z niego takze cała reszta scian a dalej na tym ceramiczne kształtki wentylacyjne . POZDRAWIAM

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mikel_1
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    okolice Błonia
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Czy naprawdę jest taka różnica w cenie bloczek BK - pustak went. żeby się to opłacało? (nie znam ceny pustaka went., dopiero będę kupował, za BK pełny płaciłem 7,30zł solbet).
    Pozdrawiam,
    mikel
    Dziennik (nieaktualizowany)

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikel_1 Zobacz post
    Czy naprawdę jest taka różnica w cenie bloczek BK - pustak went. żeby się to opłacało? (nie znam ceny pustaka went., dopiero będę kupował, za BK pełny płaciłem 7,30zł solbet).
    Ja płaciłem za wentylacje ceramiczna 20x20 w srodku fi16 jesli dobrze pamietam i dawałęm 3,20 zł za sztuke, ale szybciej i wygodniej mi sie murowało suporexem i tak zrobiłem.

  6. #6

    Domyślnie

    W moim przypadku podmuruję Leier LK-2 36x25x24,5 porothermem 250 x 373 x 238 - prawie ten sam rozmiar a pustak wentylacyjny 2x droższy, więc zdecydowanie się opłaca

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony