dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Czym murować pustak komórkowy

    Witam, buduje dom z pustaka komórkowego 36x49x24 i mam problem jakiej zaprawy użyć ciepłochronnej, cienkowarstwowej czy jak murarz mi doradza cement piach i plastyfikator sam sobie będzie mieszał, a budynek i tak będzie ocieplony

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli b.k jest równy to kup klej do takiego murowania wyjdzie cenowo podobnie do robionej zaprawy, a ściany na pewno ściana będzie mocniejsze, jeżeli są krzywe to tylko zaprawa, ale nie jakaś cementowa z plastyfikatorem tylko tradycyjna cementowo wapienna bez plastyfikatorów! Nie wiem dlaczego murarze tak kochają te plastyfikatory które w murowaniu kompletnie się nie sprawdzają, raz że taką zaprawą źle się muruje bo nie jest plastyczna, a dwa beton komórkowy strasznie piję wodę i jeżeli nie da się wapna do zaprawy to po wyschnięciu taka zaprawa ledwo co trzyma. U mnie też magik kilka lat temu zaproponował murowanie domu na zaprawie cementowej z plastyfikatorem po jednym dniu murowania kazałem im robić tradycyjna zaprawę bez plastyfikatorów bo pustaki można było bez większego wysiłku powyciągać z muru. Na cemencie to można ceramikę morować ale nie beton komórkowy.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mikel_1
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    okolice Błonia
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Kupiłem najtańszy klej do BK, szary Izolbet KB25. Wykonawca strasznie narzekał, że szary, bo wygląda, jakby on był kiepskim murarzem i zachlapał ściany ale dla mnie było ważne, że ten klej był tańszy ok. 2zł na sztuce od białego, wymnóżmy przez 2 palety... klej trzyma dobrze, chyba raz mi się udało odłamać bloczek, jak solidnie kilka razy młotem walnąłem z boku, bloczek był na szczycie muru, na załamaniu ściany. Moim zdaniem nie ma co murować na zaprawę, nie po to jest BK równy, żeby go zaprawą traktować. Robią się tylko mostki na tej zaprawie. Nawet klej do BK nie-ciepłochronny będzie dawał mniejsze mostki termiczne. A z drugiej strony - jeśli robisz ścianę dwuwarstwową (czyli BK+BSO), to nie ma co przesadzać z klejem ciepłochronnym. On został chyba stworzony do ścian 1-warstwowych z BK.
    Ostatnio edytowane przez mikel_1 ; 30-04-2011 o 20:03
    Pozdrawiam,
    mikel
    Dziennik (nieaktualizowany)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony