dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Odtworzenie izolacji poziomej - jaką metodą?

    Witam
    Remontuje dom zbudowany w latach 50, podpiwniczenie pod całością, ściana fundamentowa z cegły pełnej o grubości 40 cm. Aktualnie jest coś co jeszcze wygląda na izolacje poziomą na poziomie ława/ściana i piwnica/parter. Izolacja była wykonana z papy 60 lat temu więc nie ma pewności, że to jest szczelne a wręcz jest pewność, że już nie jest. Obecnie nie widać aby gdzieś podciągało kapilarnie ale chce roboty w ziemi zrobić raz i do tematu nie wracać. Zdecydowałem się na odtworzenie izolacji poziomej ale mam dylemat którą metodę wybrać: chemiczne preparaty, wbijanie blach, podcinka i wciskanie tam papy czy folie poliestrowe zbrojone włóknem szklanym lub folie polietylenowe.
    Jak ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie, spostrzeżenia, opinie lub uwagi to będę wdzięczny za każdy post który pozwoli dokonać mi słusznego wyboru.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez santropez ; 29-04-2011 o 17:50

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym wybral podcinka i wciskanie tam papy. Wydaje sie najskuteczniejszy...

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    metoda chemiczna poprzez iniekcję, ale czy mur nadaje się do iniekcji musi ocenić na miejscu spwcjalista

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    oczywiscie ze iniekcja. material krzemianowy lub mikroemulsja silikonowa do iniekcji. odpowiednia maszyna do tego i gotowe.
    prostszym sposobem (do wykonania samemu) jest zastosowanie kremow do iniekcji typu sika iniection cream lub silten K
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #5

    Domyślnie

    a jak rozwiązać problem z tym że izolacja podłogi będzie poniżej poziomu odnowionej izolacji pomiędzy ławą a ścianą. Czy można ten uskok zaizolować jakimiś preparatami w celu zachowania ciągłości izolacji i na ile jest to skuteczne?
    Pozdrawiam

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Klimateo

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,


    Najlepszym, a zarazem najtańszym rozwiązaniem będzie Iniekcja Krystaliczna.


    Reprezentuję firmę Klimateo, zajmujemy się osuszaniem budynków, izolacjami przeciwwilgociowymi i drenażami, odgrzybianiem, a także ozonowaniem.
    Moim zdaniem Iniekcja Krystaliczna będzie najlepszym rozwiązaniem ponieważ wykonanie jej nie jest problematyczne i możemy wykonać od wewnątrz budynku/piwnic.
    Jest to sprawdzony i skuteczny sposób wyeliminowania podciągania kapilarnego. Wystawiamy Gwarancję.

    W razie pytań zapraszam:

    Klimateo
    Tel.: 509 818 715
    Fax: 48 384 78 12

    [email protected]
    www.Klimateo.pl

    Pozdrawiam
    Technik Klimateo

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    uskok mozna jak najbardziej zaizolowac

  8. #8

    Domyślnie

    Witam ponownie
    A co na zewnętrzne ściany piwnic - wody gruntowe nisko, na lekkiej skarpie wiec opadowe spływają szybko powierzchnią, grunt słabo przepuszczalny (glina). Szlamy, papa, czy może polecacie coś innego. Mam wycenie materiałów z remmersa i trochę się zastanawiam czy nie przesadzam i jak to jest skuteczne i trwałe.
    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Witam
    Napisz czy robiłeś tą izolacje?Jak wyszło?
    Tak jak Ty stoję przed odtwarzaniem izolacji poziomej.
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony