dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie róznica temperatur

    Witam! Mam taki problem, chciałabym w piwnicy urządzić pokój z ogrzewaniem ale znajomy powiedział ,że nie warto bo wystapi róznica temperatur i będzie tworzyć się wilgoć i grzyb. czy można coś na to poradzić?

  2. #2

    Domyślnie

    znajomemu cos zadzwonilo ale nie wie w ktorym kosciele

    zagrozenie wilgociom wystepuje, rada poprawna wentylacja

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    jeżeli masz ocieploną piwnice od zewnątrz i jak przedmówca mówi wentylację to mozesz zrobić, jeśli nie to nie

  4. #4

    Domyślnie

    a jeśli mam wentylację a nie mam ocieplenia z zewnątrz?

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ZiPi

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Puck
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    29

    Domyślnie

    Bez ocieplonej piwnicy będziesz miał latem przyjemnie chłodno a zimą nieprzyjemnie chłodno.
    W czym problem, zeby piwnicę ocieplić od środka ?
    Ostatnio edytowane przez ZiPi ; 03-05-2011 o 22:36

  6. #6

    Domyślnie

    wiem ,że to głupie pytanie.ale w jaki sposób ją ocieplić? wszystko robimy sami.(taki mamy zamiar)

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    jeżeli chociaz część piwnicy ma styk z powietrzem..tzn piwnica niejest centralnie w srodku bydynku, to zima przy nieocieplonej piwnicy punkt rosy czyli miejsce przejscia z minusa na plus (tak mniejwiecej, to nie tosamo, ale dla zrozumienia łatwiej tak opisac) przesunie sie niebezpiecznie do wewnątrz piwnicy chciawszy to wyeliminowac bedziesz musiał utrzymywac wysoka temperature w piwnicy..bardzo wysoka w stosunku do komfortowej a to jest bezcelowe bo chcesz pokój nie saune..i te temperature bedziesz musiał utrzymywac stale, jeżeli możesz to ociepl od zewnatrz, ocieplanie od wewnątrz jest niewskazane ..mozna to robić jak niemasz wyjscia, ale musisz liczyc sie z wilgocia pod izolacja. Nieocieplałem nigdy od srodka poprostu niepodejmuje sie takich prac bo kłuca się ze sztuka budowlana.
    Z tego co zaobserwowałem to sa dwa rodzaje docieplania w takich przypadkach ..normalnie styropian z pustka montazową..czyli po plackach co odprowadzi wilgoc ze sciany..tylko gdzie? tego nieweim , albo to co jest w starym budownictwie blokowym czyli materiał przepuszczalny dla pary wodnej..w blokach to jest płyta pilsniowa miekka, ale teraz to mozna inne materiały..to tylko przykład.
    Osobiscie bym zrobił tak jesli miałbym izolowac..zaizolował przeciwwilgociowo scianę, połozył na niej tynk napowietrzony i przykleił styropian, tynk zapobiegnie kondensacji patu, pustka pod styropianem odprowadzi pare, zostawiłbym szczeline czy jakas inna wymyslna rzecz :0..i modlił sie aby niepowstał grzyb

  8. #8

    Domyślnie

    pokój miałby być właśnie na rogu budynku. coraz bardziej się przekonuję że to nie będzie mieć sensu. najwyżej zrobie pokój ale będzie mozna z niego korzystać tylko w wiosnę i lato

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony