dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Spider_RD
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Posty
    16
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie Prośba do fachowców - wycena fundamentów

    Czy któryś z szanownych fachowców mógłby mi "na szybko" i tak +/- wycenić koszt wykonania fundamentów?
    Nie zależy mi na wycenie "co do złotówki" ale tak by porównać jak to się ma do kosztu płyty fundamentowej.
    Rzut w załączonym linku a więcej info w dzienniku budowy.
    http://forum.muratordom.pl/entry.php...awa-ogrzewania...
    Oczywiście fundament dobrze zaizolowany itp itd.
    Prawdziwych idiotów jest na świecie mało, ale są tak sprytnie rozmieszczeni, że natykamy się na nich co chwilę...

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Spider_RD
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Posty
    16
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Ehhh... uwielbiam takich "pomocników"

    Powtarzam - chodzi mi o szacunkowy koszt wykonania fundamentów! Np. 110zł/mb itd.
    Nie wymagam i nigdy nie wymagałem kosztorysu!

    A opinię o "poważnych wadach" chętnie poznam.
    FORUM jest w końcu po to by sobie pomagać, prawda?
    A może się mylę...?
    Prawdziwych idiotów jest na świecie mało, ale są tak sprytnie rozmieszczeni, że natykamy się na nich co chwilę...

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Spider_RD
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Posty
    16
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cóż, jak widać myliłem się...
    Potrzebowałem niezbyt wyszukanej i pobieżnej informacji na interesujący mnie temat.
    Zamiast tego uzyskałem pozbawiony jakiejkolwiek wartości merytorycznej komentarz seksualnego frustrata który za pośrednictwem internetu i forum (ale dlaczego budowlanego?!?) stara się zrekompensować sobie swoje prywatne, nazwijmy to "ułomności".

    Jak do tej pory forum to służyło pomocą i radą ludziom którzy zmagają się z własnymi budowami i NIEODPŁATNIE można było poradzić się innych użytkowników którzy zechcieli się z własnej woli podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Podkreślam Z WŁASNEJ WOLI. Innymi słowy: won od klawiatury jeśli się swoją wiedzą nie masz ochoty dzielić albo gdy nie masz nic sensownego do powiedzenia!!!
    Forum to ma ponad 100 tyś użytkowników i cała reszta umie się zachować i milczeć gdy nie ma nic do powiedzenia zamiast wypisywać frazesy pozbawione jakichkolwiek podstaw merytorycznych!
    Jeśli, jak twierdzisz mój projekt ma "kilka poważnych wad kolidujących z obowiązującymi przepisami" Twoim moralnym obowiązkiem jest wskazać te wady lub przepisy które narusza gdyż może to pociągnąć za sobą konsekwencje dla bezpieczeństwa domowników (w końcu "poważne wady" mogą być to również wady konstrukcyjne!). Powołujesz się na obowiązujące prawo (jak mniemam budowlane) i Twoim obowiązkiem powinno być wskazanie błędów (NIKT nie wymaga od ciebie byś je poprawiał!). Jednocześnie podważasz kompetencje architektów, autorów tego projektu. Pytam: na jakiej podstawie?
    Natomiast ustawiczne wspominanie o wynagrodzeniu za wiedzę wskazuje, że zupełnie nie rozumiesz ducha i celu w jakim to forum zostało powołane do życia! Jeśli za swoje "porady" wymagasz wynagrodzenia zamieść swoje ogłoszenie w jakiejś telegazecie bo forum to nie jest dla Ciebie!

    Na dowód że można NIEODPŁATNIE uzyskać informacje o które prosiłem zamieszczam poniższy link:
    http://forum.budujemydom.pl/Kosztory...ade-t3258.html
    i jeszcze jeden:
    http://www.dobrebudowanie.pl/kalkulacja-domu.php?a=258
    i jeszcze jeden:
    http://www.budujemydom.pl/component/...866/Itemid,34/

    Jak widać forumowicze dzielą się chętnie swoją wiedzą i doświadczeniem oraz SZACUNKOWA wartość o którą prosiłem nie jest żadną tajemną wiedzą wymagającą opłat.

    Tak również forumowicze z forum Muratora pomagają sobie wzajemnie i nie oczekują opłat, wysyłania smsów ani wpłat na konto.
    Żal mi Ciebie gdyż już po edycji swojego postu (a zdążyłem przeczytać go przed edycją) widać, że jesteś biznesowym frustratem który najwyraźniej nie ma nic sensownego do powiedzenia, a swoje opinie wygłasza kryjąc się za internetową anonimowością. Wskazuje na to ton Twojej pozbawionej faktów i merytorycznych podstaw wypowiedzi oraz namiętna miłość do kasy i do uzyskiwania korzyści finansowych za swoją (pożal się Boże) wiedzę.
    Prawdziwych idiotów jest na świecie mało, ale są tak sprytnie rozmieszczeni, że natykamy się na nich co chwilę...

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    Najlepiej podzwoń po wykonawcach z twojego rejonu, Ja za fundamenty biorę plus minus..bez znaczenia czy płyta czy nie od 12 do 20 tys..to jest robiocizna pod domek..z materiałami jest to od 30 do 60 więc takie plus minus nic ci nieda. No i chyba nieoto Ci chodziło aby doradzali ci cenę ci co domy zrobili bo u niektórych to bedzie 30 u innych 100 to mija się z celem, co z tego że ktoś poda ci cene 30 jak np. okaże sie że jest woda i potroi cene? Ja robię kosztorysy dla siebie i no niestety unikam takich odpowiedzi jak tutaj ..na takie pytanie, bo wykonanie żetelnie kalkulacji kosztów to siedzenie dwa dni nad kompem i branie róznych aspektów, pojechanie na budowę nieżadko rozmowy z geologami czy nawet wizyty w urzędzie aby mapki zobaczyć to jest czas i praca a nie przewalanie gotowców.
    Odpowiedź plus minus moja masz od 30 do 60 tys.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Spider_RD
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Posty
    16
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    D Z I Ę K U J Ę !

    Głównie dlatego że już straciłem nadzieję...
    I to jest dla mnie odpowiedź która daje mi jakikolwiek pogląd.
    Z Twojego postu wynika, że wykonujesz fundamenty... skąd jesteś? Czy mógłbyś na prw wysłać jakiś namiar na siebie? Chętnie pogadam z kimś kto je wykonuje.
    Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.
    Prawdziwych idiotów jest na świecie mało, ale są tak sprytnie rozmieszczeni, że natykamy się na nich co chwilę...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibik_eng Zobacz post
    Szacunkowy koszt wykonania fundamentów znajdziesz w KOSZTORYSIE opracowanym na bazie aktualnych cenników KNR. Cena zależy od warunków, lokalizacji, firmy (zatrudnieni na czarno zrobią taniej - to chyba oczywiste) i wielu innych czynników których Pan oczywiście nie podał. Tylko oczekuje konkretnej kwoty którą będzie eliminować tych tzw "droższych". Kwota dla Pana to:

    od 0 zł (kradziony beton, stal, i własna praca) do kilkuset euro/mb zależy z jakiego kraju europejskiego będzie firma.

    A co będzie po uzyskaniu wymarzonej kwoty za 1mb ławy? Zasypie Pan forum pytaniami
    Ile za m2 ściany, Ile za m2 stropu, ile za więźbę, Ile za krycie, Ile za kominy ????

    Co do wad w posiadnym projekcie - to za sprawdzanie cudzych projektów i poprawianie cudzych BŁĘDÓW trzeba zapłacić.

    Pomogłem?
    sorry, ale moim zdaniem zbędny jesteś na tym forum. ludzie tu wchodzą by sięgnąć porady właśnie. od tego są fora internetowe. ty zapewne jesteś tu żeby się ogłaszać lub trollować. nie ma sensu żebyś odpisywał ludziom. ale to tylko moje zdanie.

  7. #7

    Domyślnie

    Witam,

    Dla porównania mogę podać koszt wykonania fundamentów(robocizna + materiał) dla domu "Pod Dębem C06b" - 30 tyś. zł
    Link do projektu: http://projekty.muratordom.pl/projek...&x=33&y=8&nr=0

  8. #8

    Domyślnie

    robocizna za wykonanie law + sciana fundamentowa projekt z8 z garazem 117 m2 + garaz 22m2 , 3000zl., kujawsko- pomorskie

  9. #9

    Domyślnie

    Nam firma zaoferowała płytę fundamentową za 81k a inna postawić fundament tradycyjny za 44k... dom o powierzchni ~230m2

    Cytat Napisał minki Zobacz post
    sorry, ale moim zdaniem zbędny jesteś na tym forum. ludzie tu wchodzą by sięgnąć porady właśnie. od tego są fora internetowe. ty zapewne jesteś tu żeby się ogłaszać lub trollować. nie ma sensu żebyś odpisywał ludziom. ale to tylko moje zdanie.
    Przyłączam się swoim pierwszym postem - Precz z trollem zibik_eng

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    greyzone

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Goleniów
    Kod pocztowy
    72-100
    Posty
    201

    Domyślnie

    Nie da się nawet w przybliżeniu określić ceny za fundament nawet mając rzuty bo nikt nie wie po ile kupisz materiał a tu ceny są różne.
    Pod mój dom przepłaciłem sollennie , powinienem to zrobić sam bo nie jest to skomplikowane a tylko na takie wygląda.
    Myślę ze za fundament o pow. 100m2 nie powinno być więcej niż 3000 za robociznę. Jest to uczciwa cena i adekwatna do wykonanej roboty. Każdy kto chce więcej to zdzierca.

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    No nie genarylizuj, w domku 100 m2 jest minimum 50 mb fundamentu, bez schodów i tylko z jedną ścianą w środku. Cena 3k za ławy, bloczki, chudziak, zagęszczanie, izolację, wieniec górny jest nie mozliwa, a jeżeli juz ktoś robi za tyle to nie nazywaj to uczciwą ceną bo to jest wyzysk, ale robotnika. Za 3k to mozan wylać bez szalowania ławy w gruncie i małym szalunku na wierzchu

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    greyzone

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Goleniów
    Kod pocztowy
    72-100
    Posty
    201

    Domyślnie

    Naucz się czytać ze zrozumieniem.
    To są koszty robocizny a nie robocizny z materiałem.

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    ja przecież piszę właśnie o robociźnie

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    greyzone

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Goleniów
    Kod pocztowy
    72-100
    Posty
    201

    Domyślnie

    To ile ty byś chciał za 4 dni roboty?
    Bez przesady.

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    To mów że to jest wylanie betonu w jamie, a nie zrobienie fundamentów wraz z całą otoczką. Bo w 4 dni to można wylać beton w wykopie, zrobić zbrojenie do tego , zaszalować troszkę powyżej gruntu i koniec, czyli bez chudziaka izolacji, zageszczania, nie mówiąc o leżakach do kanaliżacji, wtedy faktycznie da się to zrobić za 3k

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibik_eng Zobacz post
    Szacunkowy koszt wykonania fundamentów znajdziesz w KOSZTORYSIE opracowanym na bazie aktualnych cenników KNR. Cena zależy od warunków, lokalizacji, firmy (zatrudnieni na czarno zrobią taniej - to chyba oczywiste) i wielu innych czynników których Pan oczywiście nie podał. Tylko oczekuje konkretnej kwoty którą będzie eliminować tych tzw "droższych". Kwota dla Pana to:

    od 0 zł (kradziony beton, stal, i własna praca) do kilkuset euro/mb zależy z jakiego kraju europejskiego będzie firma.

    A co będzie po uzyskaniu wymarzonej kwoty za 1mb ławy? Zasypie Pan forum pytaniami
    Ile za m2 ściany, Ile za m2 stropu, ile za więźbę, Ile za krycie, Ile za kominy ????

    Co do wad w posiadnym projekcie - to za sprawdzanie cudzych projektów i poprawianie cudzych BŁĘDÓW trzeba zapłacić.

    Pomogłem?
    na forum wszyscy jesteśmy na Ty a nie Pani/Pan.
    poza tym takiego bulgotania dawno nie czytałem - lepiej juz nie pomagaj swoimi wpisami, bo tylko się w człowieku gotuje jak czyta te bzdety o cenie kilkuset euro/mb fundamentu.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Cytat Napisał antech Zobacz post
    To mów że to jest wylanie betonu w jamie, a nie zrobienie fundamentów wraz z całą otoczką. Bo w 4 dni to można wylać beton w wykopie, zrobić zbrojenie do tego , zaszalować troszkę powyżej gruntu i koniec, czyli bez chudziaka izolacji, zageszczania, nie mówiąc o leżakach do kanaliżacji, wtedy faktycznie da się to zrobić za 3k

    zapomniałeś o dysortografii
    czy też to zbawienny wpływ pisania /pisania/ na forum...
    bo żeby się czegoś nauczyć trzeba ćwiczyć, repetitio est mater studiorum
    /tak mnie jeszcze w szkole uczyli łaciny, naprawdę/
    wklejać ? rysunki - o jamie ? u mnie się ona nazywa wyryte w ziemi rowy...

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    greyzone

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Goleniów
    Kod pocztowy
    72-100
    Posty
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał antech Zobacz post
    To mów że to jest wylanie betonu w jamie, a nie zrobienie fundamentów wraz z całą otoczką. Bo w 4 dni to można wylać beton w wykopie, zrobić zbrojenie do tego , zaszalować troszkę powyżej gruntu i koniec, czyli bez chudziaka izolacji, zageszczania, nie mówiąc o leżakach do kanaliżacji, wtedy faktycznie da się to zrobić za 3k
    Tłumacze co autor miał na myśli.
    3000pln = koszt całkowitej robocizny za fundament do 100m2 pow.
    Wykop pod ławę, włożenie zbrojenia, wylanie betonu-1 dzień.
    Wymurowanie ścian fundamentowych z bloczka b20-1 dzień
    Izolacja pw, ocieplenie - 1dzień
    Zasypanie piaskiem, zagęszczenie, ułożenie kanalizacji, wylanie płyty - 1 dzień

    Teraz jasne.
    Bo na budowie to się pracuje a nie opiera o trzonek łopaty i liczy kasę inwestora.

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał greyzone Zobacz post
    Tłumacze co autor miał na myśli.
    3000pln = koszt całkowitej robocizny za fundament do 100m2 pow.
    Wykop pod ławę, włożenie zbrojenia, wylanie betonu-1 dzień.
    Wymurowanie ścian fundamentowych z bloczka b20-1 dzień
    Izolacja pw, ocieplenie - 1dzień
    Zasypanie piaskiem, zagęszczenie, ułożenie kanalizacji, wylanie płyty - 1 dzień

    Teraz jasne.
    Bo na budowie to się pracuje a nie opiera o trzonek łopaty i liczy kasę inwestora.
    w takim tempie to dom powinien powstać w 14dni.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Cytat Napisał greyzone Zobacz post
    Tłumacze co autor miał na myśli.
    3000pln = koszt całkowitej robocizny za fundament do 100m2 pow.
    Wykop pod ławę, włożenie zbrojenia, wylanie betonu-1 dzień.
    Wymurowanie ścian fundamentowych z bloczka b20-1 dzień
    Izolacja pw, ocieplenie - 1dzień
    Zasypanie piaskiem, zagęszczenie, ułożenie kanalizacji, wylanie płyty - 1 dzień

    Teraz jasne.
    Bo na budowie to się pracuje a nie opiera o trzonek łopaty i liczy kasę inwestora.
    tylko grejzon zapomniałeś napisać ilu ludzi trzeba do tego zatrudnić....

    jak z 30 to mała będzie dniówka po 3,33 zł...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony