dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1005 z 1568
Pokaż wyniki od 20.081 do 20.100 z 31350
  1. #20081

    Domyślnie

    Cytat Napisał owp Zobacz post
    To jeśli zgadzamy się, że w domu energooszczędnym i 'zwykłym' ucieka przez okno tyle samo energii, to wniosek jest taki, że w żadnym przypdku się ta inwestycja nie zwróci 'za życia domowników'...
    no wreszcie ktos logicznie mysli !
    bombel

  2. #20082

    Domyślnie

    Powiedzcie mi Panowie, z tego co wyczcytałem wcześniej nie warto się pchać w okna z pakietem trzyszybowym jeśli mam wentylację grawitacyjną w domu, ponieważ zwrot z tej inwestycji będzie bardzo długi.
    „Bądź wierny sobie i realizuj własny program na życie”

  3. #20083
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaremy Zobacz post
    Powiedzcie mi Panowie, z tego co wyczcytałem wcześniej nie warto się pchać w okna z pakietem trzyszybowym jeśli mam wentylację grawitacyjną w domu, ponieważ zwrot z tej inwestycji będzie bardzo długi.
    nie do końca
    Od dawna mówimy tutaj, że "zwrot inwestycji" można dokładnie skalkulować wiedząc ile złotówek będziesz wydawał na ogrzewanie naszej planety i tylko wtedy możesz to ocenić. Wiele firm ma pakiety trzyszybowe w tak atrakcyjnych cenach, że - sorki za wypowiedź - kretynizmem będzie nie skorzystanie i rezygnacja z nich.
    Bo widzisz, trzyszybówka to nie tylko starty ciepła, to komfort którego nie wycenisz. To cieplejsza przestrzeń przy oknie, to opóźnienie roszenia szyb na styku z uszczelką nawet przy zastosowaniu zimnej ramki dystansowej.
    Kiedyś tu podawałem obliczenia że zmiana szyby z k=1,0 na k=0,5 przy jej cenie na poziomie 30-50 zeta/1mkw zwraca się do pięciu lat, więc nie rozumiem tego lęku przed trzyszybówkami
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #20084
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PortosG

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    35

    Domyślnie

    Mam wycenę okien Vetrex V90+ 6 komorowa 3 szybowa i VR70 5 komorowa 2 szybowa.
    Różnica na oknach jest spora bo ponad 3500zł


    Mam także wycenę okien z Oknoplastu Platinium Evolution 6 komorowe 3 szybowe. Te są tańsze o 2000zł od V90+

    Które wybrać ??

  5. #20085

    Domyślnie

    a moze wycenia ci 5 komor z 3 szybami i bedziesz gdzis po srodku
    moim zdaniem znacznie wiecej da ci 3 szyba niz 6 komora w profilu ?

    A najcieplejsze okna beda jak zalozysz 3 szybowki i cale ramy zakryjesz ocieplenime (np styropian) i wtedy bedziesz mial mega pasywne okna
    bombel

  6. #20086
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaremy Zobacz post
    Powiedzcie mi Panowie, z tego co wyczcytałem wcześniej nie warto się pchać w okna z pakietem trzyszybowym jeśli mam wentylację grawitacyjną w domu, ponieważ zwrot z tej inwestycji będzie bardzo długi.
    jakieś wyliczenia ?

    Rozumiem, że jesteś na tyle inteligentny aby nie sugerować się plotkami ludzi, którzy nie znają się na niczym !!!

    P.S mnie też ktoś kiedyś coś powiedział w trakcie spożywania śledzika i absoluta i pewnie za niebawem, czyli w Sylwestra usłyszę kolejne farmazony
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  7. #20087
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PortosG

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    35

    Domyślnie

    Tylko mają mi włożyć w 70mm 3 szybę jak w oknoplascie ?? Pisaliście,że to nie ma sensu.

  8. #20088
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.117

    Domyślnie

    Padła już odpowiedź na Twoje pytanie!
    - Platinium Evolution to nieznacznie poprawiona wersja okna VR 70 (tu jak widzę różnica jest o 1,5 tys?, więc też może dałoby się za to dokupić 3 szybę)
    - V90+ z Vetrexu powinieneś porównywać do okna Thermic z Oknoplastu.
    Tylko jeszcze jedno z tą różnicą - podaj chociaż ile masz tych okien,ich powierzchnię ogólną lub ogólną warość ? Bo nie wiadomo czy różnica dotyczy 2-5 czy 15 okien

  9. #20089
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    jakikolwiek zrot z inwestycji w warunkach polskich jest bardzo trudny do policzenia z prostego powodu - ceny nośników energii nie są stabilne. De facto co roku wzrastają.Osobiście uważam, że przy tak dalej rozwijającej się polityce to za ruski gaz za 10 lat będziemy płacić 20 x drożej za m3.
    Jeśli przyjmiemy taki przelicznik to wszystko będzie się opłacać. No może za wyjątkiem pompy ciepła
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  10. #20090
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Portos - czytaj ze zrozumieniem. Już bombelo ci napisał, że mając do wyboru wydatkowanie dodatkowej kasy to lepiej w ciepła szybę niż w szóstą komorę
    Podałem wyliczenie Uw dla różnych konfiguracji szyb - masz czarno na białym jak to jest w 5 i 6 komorówce - czy to jest mało przekonujące i niezrozumiałe? Wystarczy że cofniesz się o jedną stronę i jeszcze raz sobie zerkniesz
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #20091
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.117

    Domyślnie

    Cytat Napisał PortosG Zobacz post
    Tylko mają mi włożyć w 70mm 3 szybę jak w oknoplascie ?? Pisaliście,że to nie ma sensu.
    Właśnie. Nie ma sensu..
    Ale wepchanie szóstej komory i trzeciej szyby do profila 70mm przez Oknoplast ma sens i jest hitem! To są osiągnięcia marketingu ..
    jak by ktoś nie wiedział, to była drwina z mojej strony.

  12. #20092
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PortosG

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    35

    Domyślnie

    Różnica dotyczy 17 okien 23,51 m2

    Chodzi mi tylko o to,czy jest szansa,że kiedyś mi się zwróci ten wydatek mam na myśli VR90+ a VR70

  13. #20093
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    jeśli chcesz mieć 100% pewność to zrób sobie bilans cieplny swego domu i będziesz wiedział ile i kiedy Ci się zwróci.
    Nie sposób dać ci 100% odpowiedzi na tak postawione pytanie.
    Z obserwacji tych klientów którzy mają taki bilans i żonglują oknami jak ulęgałkami
    Ci co mają wentylację grawitacyjną nie inwestują w bardzo ciepłe okna, bo % udział strat w całej chałupie jest mało znaczący. Wybierają trzecią szybę do profili 5 komorowych do tego przystosowanych by pakiet 44 mm zmieścić - np. Schuco CT70 Cava
    Ci co mają wentylację mechaniczną także wybierają takie rozwiązanie jak powyżej, choć wielu z nich po wprowadzeniu Uw okien do OZC jednak zmienia decyzję na sześciokomorówkę z szyba 0,5
    Prawdą jest że suma strat przez okna jest stała i niezależna od sposobu wentylacji, ale ich udział w ogólnych startach domu jest różny i wpływ na "zwrot" inwestycji także jest różny wbrew pozorom
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #20094
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    kurde trzeba 3komorówki odkopać

  15. #20095

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Prawdą jest że suma strat przez okna jest stała i niezależna od sposobu wentylacji, ale ich udział w ogólnych startach domu jest różny i wpływ na "zwrot" inwestycji także jest różny wbrew pozorom
    Tutaj sam sobie przeczysz.
    Bardziej mnie przekonuje to co pisałeś wcześniej - o tym, że 3-szybowe okna są przyjemniejsze w użytkowaniu. Zresztą w wątkach nt. WM wiele osób twierdzi, że rekuperator się nie zwróci w sensownym czasie, ale zakładają instalację WM ze względu na komfort. I pewnie mają rację...

  16. #20096
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    nie do końca sobie przeczę. Jakoś to klientom wychodzi w OZC i tych opinii się trzymam
    Pewne rozwiązania i tak u siebie w domu zastosuję bo nie traktuję go jako inwestycję w obligacje tylko liczą się dla mnie nie tylko wydane pieniądze ale też to jak się będę czuł w tym domu bo on jest dla mnie a nie ja dla niego
    Będzie WM z GWC i Reku to podstawa którą realnie docenić może tylko ten kto się na to zdecydował
    Samochód też z założenia jest inwestycją chybioną która nigdy się nie zwróci normalnemu użytkownikowi
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #20097
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.117

    Domyślnie

    Myślę, że chodzi o to, byście ŚWIADOMIE wybierali trzyszybówki, a nie dlatego, że ktoś tak powiedział. Jest i cieplej, i na ogół jest wiele plusów użytkowych o których wspomniał Jareko. Trzyszybówka kosztuje więcej, jednym się zwróci szybko (w kilka lat) innym niekoniecznie, więc mogliby mieć do nas pretensje, że dali się naciągnąć. Wielokrotnie pojawiają się w różnych miejscach na forum i nie tylko opinie, że my tutaj pozjadaliśmy wszystkie rozumy i namawiamy tylko na najdroższe okna.

    Jeden minus trzyszybówki to ciężar, ale to dodatkowy wysiłek dla montażystów, więc nie dziwcie się, że często tu liczy się więcej za montaż.

  18. #20098
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Forumowicze co powiecie o oknach z firmy: Śląska Fabryka Okien "KNS"
    Watro, jak to półka jakościowa?
    Z tego co widziałem robią również okna na profilu Alphine z pakietem 3 szybowym.
    Czy ten sam profil co w oknach Thermic 90 Oknoplastu ?
    Ostatnio edytowane przez fenix2 ; 29-12-2011 o 14:12
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  19. #20099
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PortosG

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    35

    Domyślnie

    Niektóre firmy mają mnie już dość. Ciągle coś wymyślam. Vetrex90+ odpada dla mnie. Musiałbym za nie zapłacić ponad 17 tys zł. Na polu bitwy pozostały
    Vetrex Vr70 5komór 2 szyby i PE 6 komór 3 szyby też na 70mm.
    Do Vetrexu dołożyłem ciepłą ramkę Swisspacer i Uw średnio wynosi 1,20
    Natomiast w PE okna 0,7 dopłata do termoramki 740zł i niby wychodzi 0,9

    Różnica między nimi jest 2tys zł

    Do tego dochodzą rolety. Czy naprawdę odczuję wielką różnicę w ogrzewaniu domu gdy zastosują z lepszym Uw?
    Jareko nie muszę mieć 100% pewności
    Wentylacja grawitacyjna.

  20. #20100
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    My powoli też mamy Ciebie dość
    Zanim podejmiesz decyzję musisz sobie odpowiedzieć na podstawowe pytania
    - czego wymagam od okien
    - czy liczy się dla mnie tylko kasa teraz zaoszczędzona czy późniejsze mniejsze wydatki na ogrzewanie, nawet gdyby miały się zbilansować po 10 latach
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Strona 1005 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony