dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1011 z 1568
Pokaż wyniki od 20.201 do 20.220 z 31350
  1. #20201

    Domyślnie

    W mojej ofercie jest to opcja oddzielna.

  2. #20202

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Swisspacer jest w standardzie dla ciepłego wzmocnienia ramy przy szybach 0,5 i 0,6. Tak przynajmniej twierdzi przedstawiciel.
    Ciepłe wzmocnienie ramy?? Przedstawiciel jakiej firmy tak twierdzi?? Chętnie go poznam.

    Hmmm....

    A co do pakietów 0,5 lub 0,6 nie trzeba dać "ciepłych ramek" aby uzyskać te współczynniki. Ciepła ramka dodatkowo poprawia parametry ale nie aż tak żeby szyba bez nich nie mieściła się w tolerancji przyjętej dla oznaczenia 0,5 czy 0,6 a nawet 0,7.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  3. #20203

    Domyślnie

    MS. Ramki poprawiają parametry całego okna, szyba cały czas jest teoretycznie 0,5.

  4. #20204
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    Ciepłe wzmocnienie ramy?? Przedstawiciel jakiej firmy tak twierdzi??
    Warto się czasem dokształcić:
    http://www.ms.pl/index.php/poradnik/..._nowy_standard
    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    A co do pakietów 0,5 lub 0,6 nie trzeba dać "ciepłych ramek" aby uzyskać te współczynniki. Ciepła ramka dodatkowo poprawia parametry ale nie aż tak żeby szyba bez nich nie mieściła się w tolerancji przyjętej dla oznaczenia 0,5 czy 0,6 a nawet 0,7.
    A co ma piernik do wiatraka? Szyba 0,5 będzie szybą 0,5 z ramką aluminiową jak i ciepłą. Za to zmieni się magiczne PSI a za nim Uw! Dużo nauki przed tobą kolego...

  5. #20205
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    tylko jaka jest sztywnosc tych "cieplych wzmocnien"

  6. #20206
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    tylko jaka jest sztywnosc tych "cieplych wzmocnien"
    Widać wystarczająca. Wszak okna z takimi wzmocnieniami były przedmiotem badań i zostały objęte aprobatą ITB AT-15 - 5357/2007. Chcesz powiedzieć, że nie powinny były być?
    PRO QUALITY

  7. #20207
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.117

    Domyślnie

    Wojtku, nie bądź złośliwy, bo niedługo uznam, że chcesz mnie w tym przebić
    Jeszcze dwa-trzy lata temu też nie doceniałem ciepłej ramki. Bo skoro szyba 1,1 ma ten sam współczynnik z ciepłą ramką czy bez... to w czym rzecz???Czy jej zastosowanie ma tak znikomy wpływ, że U szyby się nie zmienia? Więc po co ją stosować?
    Aż w końcu gdzieś dopatrzyłem się, że na wspołczynnik U dla OKNA ma wpływ trzy rzeczy -w uproszczeniu jest to: wartość U ram, U szyby oraz owe PSI, czyli parametr ramki przyszybowej. Także ciepła ramka nie wpływa na U szyby, ale jest istotna dla U okna.
    Ale by dać upsut swojej złośliwości, muszę powiedzieć. Zywkła ramka aluminiowa jest "zimna". Ramka ze stali szlachetnej stosowana przez jedną z najbardziej uznanych firm w Polsce - jest ok 10 razy cieplejsza, ale ciepła ramka tworzywowa - TGI czy Swispacer jest ok 100 razy cieplejsza. Co przekłada się tylko na kilka % U okna. Ale warto - nie tylko dla oszczędności energii.

  8. #20208
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    problem z oknami jest taki, że jeszcze długo będą miały najgorszy U ze wszystkich komponentów/składników domu.

    Jakby się nie starać to w obliczu dzisiejszych realiów technologicznych są same w sobie mostkiem termicznym dla jakiejkolwiek elewacji
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  9. #20209

    Domyślnie

    Czy okucia Maco Multi Trend posiadają regulacje wielkości rozszczelnienia, bo jak dla mnie uchylenia okna o 12-14 mm jest zdecydowanie za duże i chciał bym je jakoś zmniejszyć?

    Czy podnośnik skrzydała w okuciach Maco pełni również swoją funkcje przy oknach z ruchomym słupkiem? Czy jeśli jest ruchomy słupek to podnosnik skrzydła pełni tylko rolę blokady błednego położenia klamki.

    Czy dopuszczalne jest aby do okucia 1 okna użyć elementów pochodzących od róznych producentów okuć?

  10. #20210

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel5 Zobacz post
    Czy okucia Maco Multi Trend posiadają regulacje wielkości rozszczelnienia, bo jak dla mnie uchylenia okna o 12-14 mm jest zdecydowanie za duże i chciał bym je jakoś zmniejszyć?

    Czy podnośnik skrzydała w okuciach Maco pełni również swoją funkcje przy oknach z ruchomym słupkiem? Czy jeśli jest ruchomy słupek to podnosnik skrzydła pełni tylko rolę blokady błednego położenia klamki.

    Czy dopuszczalne jest aby do okucia 1 okna użyć elementów pochodzących od róznych producentów okuć?
    Multi Trend ma mikro w rozwórce a nie w narożniku, nie ma możliwości regulacji a faktycznie szczelina jest większa niż w innych systemach.
    Podnośnik w sł. ruchomym też taką funkcję pełni, warunek to prawidłowe ustawienie skrzydeł względem siebie i samej dźwigni podnośnika.
    Łączenie okuć nie powinno występować, nieraz się zdaża. Każdy producent okuć zastrzega że w takim przypadku nie udziela gwarancji. Mi się zdażało w serwisowaniu przypadków beznadziejnych.

    Pozdrawiam

  11. #20211
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    "zostały objęte aprobatą ITB AT-15 - 5357/2007. Chcesz powiedzieć, że nie powinny były być?"

    Przemilcze ten knot. W skrzydlach sie sprawdza jako tako - malych skrzydlach pojedynczych okien. wsadz to w w dwuskrzydlowe drzwi balkonowe ze slupkiem ruchomym. Guma bylaby sztywniejsza. Wsadz to w slupek. Oscieznice siedza w osciezach i tak miedzy Bogiem a prawda wcale nie wymagaja usztywnien. Sa wszak mocowane do muru. mam o tym negatywne zdanie - o tych "usztywnieniach"

  12. #20212
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    cos sie knoci

  13. #20213
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    U znajomego sprzedawcy który ma w ofercie również ms widziałem przekrojone takie okienko.
    Zapytałem czy jest jeszcze stal to nie wiedział no ale poczytałem na stronce i też tak troszke zastanawiałem się jak to bedzie przy duzych oknach!
    No ale aprobata jest!

  14. #20214
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jonsnow

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,

    Proszę o opinie o profilach Premium Ultra i Elita Termo (Jezierski). W szczególności jak się te profile mają do profili SI82 Classic i CT70 Cava (Hekplast).

    Pozdrawiam,
    js
    Ostatnio edytowane przez jonsnow ; 19-01-2012 o 13:28

  15. #20215

    Domyślnie

    Cytat Napisał jonsnow Zobacz post
    Proszę o opinie o profilach Premium Ultra i Elita Termo (Jezierski). W szczególności jak się te profile mają do profili SI82 Classic i CT70 Cava (Hekplast).
    Dobre.
    To te same profile (Schuco).

  16. #20216
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jonsnow

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Dobre.
    To te same profile (Schuco).
    No właśne wpatruje się w zdjęcia i wychodzi mi, że:
    • Premium Ultra = SI82 Classic
    • Elita Thermo = CT70 Cava.

    Ale pewności nie mam.

  17. #20217
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samar

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    U znajomego sprzedawcy który ma w ofercie również ms widziałem przekrojone takie okienko.
    Zapytałem czy jest jeszcze stal to nie wiedział no ale poczytałem na stronce i też tak troszke zastanawiałem się jak to bedzie przy duzych oknach!
    No ale aprobata jest!
    W Stanach i Kanadzie wykonuje się okna z włókna szklanego i nie używa się przy tym stalowych wzmocnień . Materiał ten charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami statycznymi . Mogę się założyć,że to tylko kwestia czasu ( rok, dwa) i ten rodzaj wzmocnienia będą stosowali wszyscy liczący się polscy producenci stolarki PCV . Osobiście znam architekta, który sprowadził jakieś 6 lat temu okienka z włókna szklanego i zamontował u siebie w domu . Bardzo sobie chwali .

  18. #20218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.117

    Domyślnie

    Cytat Napisał jonsnow Zobacz post
    No właśne wpatruje się w zdjęcia i wychodzi mi, że:
    • Premium Ultra = SI82 Classic
    • Elita Thermo = CT70 Cava.

    Ale pewności nie mam.
    To juz teraz masz pewność. Okna są na pierwszy rzut oka identyczne w wyglądzie a w praktyce różnią je tylko niuanse. No i Producent. Zupełnie inny, chociaż czasem mam wrażenie że to bliźniaczy w swoim produkcie
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 19-01-2012 o 17:57 Powód: uzupełnienie

  19. #20219

    Domyślnie

    Jeżeli kupujecie okna niestandardowe rozmiarowo to stanowczo odradzam firme DRUTEX - okna projektowane "na zamówienie" są bardzo wadliwe - moje np drzwi przesuwne tarasowe szer. 1,5m przeciekają przy opadach deszczu.
    Co najgorsze firma nie chce obsłużyć gwarancji. Przy rozmowach telefonicznych proszą o przysłanie reklamacji na piśmie, na którą nie odpisują i się nie kontaktują. Najgorsze że nie każą nawet podejmować prób regulacji pod rygorem utraty gwarancji... której tak naprawdę nie ma. Już kilka m-cy tak mnie odsyłają, pozostaje tylko droga sądowa.

  20. #20220
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Samar Zobacz post
    W Stanach i Kanadzie wykonuje się okna z włókna szklanego i nie używa się przy tym stalowych wzmocnień . Materiał ten charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami statycznymi . Mogę się założyć,że to tylko kwestia czasu ( rok, dwa) i ten rodzaj wzmocnienia będą stosowali wszyscy liczący się polscy producenci stolarki PCV . Osobiście znam architekta, który sprowadził jakieś 6 lat temu okienka z włókna szklanego i zamontował u siebie w domu . Bardzo sobie chwali .
    w stanach buduje sie domy w 7dni a u nas taki dom postał by z 7dni!(no moze troche przesadzam)
    "byłeś kiedyś w stanach... no widzisz a ja znam kogoś kto był.." (chłopaki nie płaczą) wiem ze powinienem napisac byłas.
    do stanów hekaplast jak i drutex i pewnie jeszcze kilka innych firm wysyła okna.włókno szklane to chyba tym wypełnieniem w ms nie jest!

Strona 1011 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony