dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1039 z 1568
Pokaż wyniki od 20.761 do 20.780 z 31350
  1. #20761

    Domyślnie

    w miarę jasno to opisałeś, ale podsumuje po swojemu
    czyli np. ocieplam styropianem 20 cm. to najlepiej w okolicy okna zrobić to w płytach 2x10 cm. pierwszą płytą styropianową (10 cm) dojeżdzam do ramy około 10-30 mm przed ramę okienną, wypełniam tą szczelinę pianką do montażu okien, potem naklejam taśmę rozprężną lub listwę dylatacyjną na zewnętrznej krawędzi ramy okna i na to przyklejam kolojną płytą styropianu (10 cm) na klej do styropianu w pianie, oczywiście wchodząc na ramę okna tak aby styropin przylegał do wspomnianej taśmy lub listwy.
    „Bądź wierny sobie i realizuj własny program na życie”

  2. #20762
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaremy Zobacz post
    w miarę jasno to opisałeś, ale podsumuje po swojemu
    czyli np. ocieplam styropianem 20 cm. to najlepiej w okolicy okna zrobić to w płytach 2x10 cm. pierwszą płytą styropianową (10 cm) dojeżdzam do ramy około 10-30 mm przed ramę okienną, wypełniam tą szczelinę pianką do montażu okien, potem naklejam taśmę rozprężną lub listwę dylatacyjną na zewnętrznej krawędzi ramy okna i na to przyklejam kolojną płytą styropianu (10 cm) na klej do styropianu w pianie, oczywiście wchodząc na ramę okna tak aby styropin przylegał do wspomnianej taśmy lub listwy.
    opisałeś to tak, że nic z tego nie kumam - poczekaj, zaraz zrobię rysunek i tu zamieszczę
    Bo ten opis jaki zamieściłeś bardziej mi pasuje do wysunięcia okna 10 cm poza lico ściany niż 10-30 mm
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	001..jpg
Wyświetleń:	375
Rozmiar:	85,3 KB
ID:	105515  
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 09-03-2012 o 12:43
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #20763

    Domyślnie

    dzieki wielkie. robie drukuj i na zaś do segregatora.
    czyli fachury wysuną okno.
    „Bądź wierny sobie i realizuj własny program na życie”

  4. #20764

    Domyślnie

    a co to za uwaga do grubości ocieplenia?
    „Bądź wierny sobie i realizuj własny program na życie”

  5. #20765
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    ha ha ha bo niebawem to 30 cm styro niektórym będzie za mało
    Rysunek zrozumiały?
    I widzisz Jeremy - to w sumie nie do Ciebie tylko do wszystkich budujących. Takie rysuneczki na poczekaniu każdy Kierbud Wam powinien zrobić - oni się szkolą, chodzą po kilka lat do polibudy, później kolejny numerek uprawnień dostają - weźcie ich do cholery w obroty - tu nie ma zmiłuj, za to od Was kasę dostają !!!
    A ja tylko elektronikiem jestem po PSE i nawet nie po studiach wyższych jak tu się chwalił bombelo, leń jeden co mu się z Googli korzystać nie chce
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #20766

    Domyślnie

    ty zawsze mnie tak podbudujesz na duchu - ale ty mnie musisz lubic

    wiesz z tymi kierownikami to nie przesadzaj myslisz ze ich tam na polibudzie ucza tak dokladnie jak wstawic i ocieplic okna - mysle ze nie
    chyba wiekszy nacisk tam klada na konstrukcje, zbrojenia, fundamenty, murowanie, sciany itp
    bombel

  7. #20767
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.117

    Domyślnie

    Cytat Napisał bombelo Zobacz post
    ty zawsze mnie tak podbudujesz na duchu - ale ty mnie musisz lubic

    wiesz z tymi kierownikami to nie przesadzaj myslisz ze ich tam na polibudzie ucza tak dokladnie jak wstawic i ocieplic okna - mysle ze nie
    chyba wiekszy nacisk tam klada na konstrukcje, zbrojenia, fundamenty, murowanie, sciany itp
    Może i nie uczą wstawiania okien (takich szkół jeszcze nie ma), ale powinni im otwierać głowy na ogólne reguły. Oni też mają net, google i forum i też się mogą dokształcić by być przygotowanym na Wasze problemy.
    Z żalem patrzę jak przeciętny budujący robi oczy na pytanie o poziom wylewek - nawet często nie wiedzą do kogo mogliby o to zadzwonić.. więc czego oczekiwać w poważniejszych sprawach, nieopisanych w projekcie..

  8. #20768

    Domyślnie

    Jareko zatrybiłem. co do kierbuda to tłumaczył mi, że kiedyś liczył do jakiej grubości styropianu opłaca się ocieplać (ponoć do 15 cm). powyżej już koszt ten nie zwróci się. oczywiście ceny nośnika energi rosną.
    „Bądź wierny sobie i realizuj własny program na życie”

  9. #20769
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał bombelo Zobacz post
    ty zawsze mnie tak podbudujesz na duchu - ale ty mnie musisz lubic ...
    nie znam, a co lubienia to bez wzajemności
    Cytat Napisał jaremy Zobacz post
    Jareko zatrybiłem. co do kierbuda to tłumaczył mi, że kiedyś liczył do jakiej grubości styropianu opłaca się ocieplać (ponoć do 15 cm). powyżej już koszt ten nie zwróci się. oczywiście ceny nośnika energi rosną.
    Uffff... cieszę się, że tryby zatrybiły
    Na Polibudzie uczą nie tylko obliczeń zbrojenia, uczą jak obliczyć punkt rosy i przede wszystkim uczą jak się douczać i tylko Wy takiego Kierbuda zmusić możecie do umysłowego wysiłku - dając mu zadania do rozwiązania, które co najwyżej tu możecie spróbować weryfikować. budowanie to fundamenty, ściany i reszta ciężkich prac ale także i okna do cholery więc znać się MUSZA bo za to im płacicie - no chyba, że robią na czarno
    A co do styro wbrew pozorom jego słowa warto przeanalizować, realnie powyżej 15 cm ocieplenia powinieneś okna montować w jego warstwie - pomijam już kwestię strat - sama estetyka, jak wygląda dom gdzie parapet zewnętrzny jest szerszy od wewnętrznego jak jakaś Głowna Kwatera Hitlera czy coś podobnego
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #20770
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Stary, ale pisałam, że według mnie wygląda to średnio. Każdy ma swój gust i robi tak jak chce.

  11. #20771
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    idzie nowe, Jareko -idzie nowe.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  12. #20772
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Charlie - a co to takiego nadciąga? globalny kataklizm czy po prostu spodziewana od dawna kolejna korekta cen ? jak zawsze.... tendencja wzrostowa
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #20773
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    ceny w górę jak zwykle.
    Ale wiesz - zapomniałem co dokładnie miałem namyśli pisząc "idzie nowe".
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  14. #20774

    Domyślnie

    o gustach to się nie dyskutuje, więc biorę Alphaline z 0,5 bo jakoś wolę mniejsze straty ciepła niż listwę przy szybie na którą w 2 tygodnie po montażu okna nikt nie zwraca uwagi.

  15. #20775

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    ceny w górę jak zwykle.
    Ale wiesz - zapomniałem co dokładnie miałem namyśli pisząc "idzie nowe".
    nie żartuj Charlie.....pisząc nowe....miałeś na myśli drewno....
    Nigdy nie szukaj prawdy, jeśli nie wiesz co zrobisz gdy ją znajdziesz.

  16. #20776
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    nowe drewno? oooo ciekawe, jakie i jakim krokiem - chwiejnym czy prosto ?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #20777
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.117

    Domyślnie

    Cytat Napisał slaku Zobacz post
    o gustach to się nie dyskutuje, więc biorę Alphaline z 0,5 bo jakoś wolę mniejsze straty ciepła niż listwę przy szybie na którą w 2 tygodnie po montażu okna nikt nie zwraca uwagi.
    Słuszne podejście, chociaż ja lubie coś, co się podoba Idąc tropem cieplej powiem, że dziś dostałem ofertę producenta na okna 6komorowe w z szybą U 0,4. ALe ta prosta, drętwa listewka... ech

  18. #20778
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.117

    Domyślnie

    O uważaj Jareko. Od paru dni mam w cenniku drewno, które będzie TAŃSZE od 5komorówki w kolorze obustronnym. Innowacyjne. Czekam na ekspozycję, ale szykuje się nowy etap walki plastik-drewno, bo cena znów przestanie mieć takie znaczenie ..

  19. #20779
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    w każdym razie dobry rok się szykuje.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  20. #20780

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Zamontowałem - potrafię się przyznać do błędu i liczę że potraficie z tego wyciągnąć wnioski.
    Masz rację, przepraszam. Twój przypadek mnie najbardziej przekonał

Strona 1039 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony