dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1497 z 1568
Pokaż wyniki od 29.921 do 29.940 z 31350
  1. #29921

    Domyślnie

    Ludzie kochane
    Mam zniszczony próg w haesie od strony zewnętrznej, plama ok 10x20cm, akurat w miejscu najbardziej rzucającym się w oczy. Wygląda jakby materiał był wytopiony, powierzchnia w tym miejscu jest chropowata i odbarwiona. Co robić? Jakieś nakładki? Jakaś regeneracja? Wymiana? Dom w stanie surowym.

  2. #29922
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Nia znam ani jednego przypadku by wyżarty przez grunt próg )a podejrzewam, że to jest przyczyną) udalo sie reanimowac
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #29923

    Domyślnie

    czy ktos moze poradzic: oknoplast winergetic- raczej 4 szybowe czy vetrex v90+

  4. #29924
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    przemek.blik

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-526
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    z żoną podoba nam się domek z DOM.pl o nazwie CP1-24.

    Czy ktoś z Was wie może ile może kosztować okno kolankowe które jest zastosowane w tym projekcie? Albo gdzie można kupić? w jakiej firmie?

  5. #29925
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Jak zapewne wiesz wszystko zależy od producenta jak ostatecznie wykona okno
    Lubię Schuco lubię na Schuco pracować i z powodu tego sentymentu wybrałbym Schuco

    Ja tez lubie okna Schuco - i to z wzajemnością
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  6. #29926

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciekbielsko Zobacz post
    Szanowny Panie mario9, jest mi niezmiernie przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Z Pańskiego wpisu zorientowałem się, że rozmowa odbyła się jedynie telefonicznie. Zanim podejmę jakieś konkretne kroki wobec pracownika, z którym Pan rozmawiał, uprzejmie proszę o kontakt telefoniczny ze mną pod numerem telefonu 517044531 . Chciałbym, a właściwie w zaistniałej sytuacji wręcz muszę umówić się z Panem na spotkanie. Przyjadę we wskazane miejsce, w wybranej przez Pana porze. Chętnie też wtedy zabiorę Pana do salonu w Bielsku-Białej, zademonstruję nasze możliwości i osiągnięcia w dziedzinie techniki okiennej i montażu. Wykonujemy rocznie dziesiątki trudnych, a nawet skrajnie trudnych realizacji, korzystając z najróżniejszych metod i technik montażu okien. Nie będąc świadkiem Pańskiej rozmowy z naszym pracownikiem przyjmuję, że Pański wpis mógł powstać w wyniku niezbyt fortunnej interpretacji wypowiedzi któregoś z pracowników firmy MULTIKO, który w rozmowie telefonicznej chciał powiedzieć o zbyt wielu aspektach montażu okien nie mogąc odwołać się do bezpośrednich przykładowych rozwiązań, a jednocześnie wspomniał o ewentualnych przykrych konsekwencjach, jakie mogą spotkać inwestorów nawet wtedy, gdy wybierają prawidłowe sposoby montażu, ale zostają one wadliwie zrealizowane. Oczekując zatem na kontakt pozostaję z szacunkiem

    Maciej Mazgaj

    MULTIKO s.c.
    Witam

    Spotkanie z właścicielem firmy Multiko s.c. było bardzo owocne, wszystko ze swojej strony wytłumaczył należycie. Muszę naprawdę pogratulować sporej wiedzy, zaangażowania i głębokiego zainteresowania tematem ciepłego montażu. Pan Maciej nie tylko montuje okna swoim autorski sposobem ale również prowadzi szereg badań na temat szczelności systemów, które sam stosuje.

    Ze swojej strony bardzo polecam firmę MULTIKO s.c., cenię ich za profesjonalizm, doświadczenie i zainteresowanie tematem. Każdą wymianę/montaż traktują poważnie i poświęcają jej należytą ilość czasu, bez względu na to czy jest to klient indywidualny, czy duża firma wymieniająca okna w całym budynku. Oczywiście chciałem również przeprosić za zbyt pochopne wyciągnięcie wniosków z rozmowy telefonicznej, aczkolwiek napisałem tylko sprawozdanie z jej przebiegu. Dlatego proponuję każdemu kto byłby zainteresowany po prostu spotkać się z właścicielem i zapytać jak montują okna i jaki sposób poleciłby do konkretnego budynku.

    Cała wymiana okien i autorski sposób montażu opisuje poniższy artykuł:
    http://oknotest.pl/montaz-okien/mult...-warstwowej-3w

    Dziękuję i myślę, że pomogłem wszystkim niezdecydowanym.

  7. #29927

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Nia znam ani jednego przypadku by wyżarty przez grunt próg )a podejrzewam, że to jest przyczyną) udalo sie reanimowac
    A to feler

  8. #29928

    Domyślnie

    chcialbym wykonac cieply montaz okien
    montuje cieple parapety i teraz czy w przypadku obsadzenia okna na tasme rozprezna moge nie dawac tasmy proprzepuszczalnej i wiatroszczelnej? tak uslyszalem na jakims filmiku z montazu

  9. #29929
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Dobrze słyszałeś
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #29930

    Domyślnie

    Chyba będę zmuszony do wymiany okien poddaszowych.
    Aktualne to chyba jakaś pomyłka i mam już dość z nimi walki.
    Wieje,kapie i skrapla się.
    Właśnie odkryłem że kapie mi na łóżko w sypialni z nawietrznika.
    Wymiar okiem (mierzone do ramy wewnątrz) to 130x70cm. Kąt nachylenia dachu 20-25 stopni.
    Możecie coś polecić niewygórowanego cenowo, aczkolwiek sprawdzonego.

  11. #29931

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Dobrze słyszałeś
    jest jakas roznica ? nie lepiej dac pianke i tasmy, nie bedzie stabilniej z oknem? jaki montaz polecasz? dodam ze mam szkody gornicze dosc mocne

  12. #29932
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Zarówno montaż na taśmy rozpreżne jak i folie z pianą są rownorzędne
    I jeden i drugi gwarantuje szczelność pod warunkiem dokładności monterów i prawidłowego przygotowania otworów.

  13. #29933
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał OknoHouse Zobacz post
    Zarówno montaż na taśmy rozpreżne jak i folie z pianą są rownorzędne I jeden i drugi gwarantuje szczelność .
    Nie wiem co kolega ma na myśli pisząc "równorzędne" oraz co znaczy "gwarantują szczelność". Poziom szczelności połączenia okna z ościeżem można zbadać i "gwarantuję", że dla obu sposobów uszczelnienia poprawnie wykonanego będzie różny.
    PRO QUALITY

  14. #29934
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Szczelność zgodną z założeniami dla danej konstrukcji i wymagań danego domu.
    Obaj wiemy że podstawowym mankamentem taśm jest jakość wykonania otworów i tym samym różny luz miedzy rama a murem
    Luz ktory decyduje o parametrach taśmy
    Także dostosowanie rozpreznosci taśm do luzu jaki jest w rzeczywistości

  15. #29935
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał OknoHouse Zobacz post
    Obaj wiemy że podstawowym mankamentem taśm jest jakość wykonania otworów
    Panie Kolego zechce mi Pan nie przypisywać swojej wiedzy i to takiej wiedzy. Przecież bzdurę Pan napisał! Zła jakość otworu nie jest mankamentem taśmy, ale mankamentem otworu. O "parametrach" taśmy wcale nie decyduje luz. Jeśli już ten luz o czymś decyduje, to jedynie o tym, czy taśma została prawidłowo użyta. Podtrzymuję co wcześniej napisałem o szczelności połączenia przy obu sposobach uszczelnienia.
    PRO QUALITY

  16. #29936
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Andrzeju. Sadzisz ze tp652 ze szczelina 8 mm nie zagwarantuje parametrow takich jak folia?
    Hmmm....jak juz zrobiles badania porownawcze podziel sie nimi

  17. #29937
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Andrzeju. Sadzisz ze tp652 ze szczelina 8 mm nie zagwarantuje parametrow takich jak folia?
    Hmmm....jak juz zrobiles badania porownawcze podziel sie nimi
    Szczelina dylatacyjna 8mm to raczej żart niż szczelina. Nie polecam. A co do wyników, to nie są "laboratoryjne" więc ich ujawnianie byłoby trochę niecelowe. Stałyby się łatwym celem. Nie mniej wniosek z nich płynie taki, jak przedstawiłem. W żadnym z badań taśmy rozprężne nie zbliżyły się szczelnością połączenia do układu folia/PU/folia nie mówiąc już o układzie folia/PU/uszczelniacz.
    PRO QUALITY

  18. #29938
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Pozostaje pytanie czy nie spełniły także wymagań stawianych szczelności dla określonego typu budynków ?

  19. #29939
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Pozostaje pytanie czy nie spełniły także wymagań stawianych szczelności dla określonego typu budynków ?
    Że tak spytam z ciekawości, co ma piernik do wiatraka? Wymagania co do szczelności powietrznej budynku nijak mają się do wymagań co do szczelności połączenia okna z ościeżem! To dwa różne zagadnienia i dwie odrębne regulacje w warunkach technicznych.
    PRO QUALITY

  20. #29940
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    To postaraj mi się wytłumaczyć dlaczego firma Illbruck dla tej samej taśmy Podaj różne parametry szczelności w zależności od grubości szczeliny i dedykuję dla domów pasywnych szczelina 8mm dla domów energooszczędnych 15a dla jakiś tam jeszcze innych 30 Czyli jednak wbrew pozorom zależności od wymagań co do budynku są wymagania co do szczelności połączenia okna z murem

Strona 1497 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony