dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 9 z 1568
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 31350
  1. #161

    Domyślnie

    Witam
    Czym dłuzej czytam o oknach tym mniej wiem, czas ucieka a ja się waham jak młoda "k" co chciała "d" dać i cnoty nie stracić.

    _________________


    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: musso dnia 2003-02-20 19:01 ]</font>

  2. #162
    Guest

    Domyślnie

    Brzydko.

  3. #163

    Domyślnie

    Teska,
    Podaj więcej informacji (może na priva) o swoich oknach. Ile ich masz? Interesuję się, bo też jestem na etapie negocjacji z M&S, ale coś mi drogo wychodzi. Jakie wzięłaś - TYTAN - trzykomorowe?
    Gdzie kupowałaś i za ile mieli montaż (jeśli brałaś firmowy).
    Będę wdzięczna za odpowiedź, bo w lutym muszę w końcu wybrać...
    Bela

  4. #164
    Guest

    Domyślnie

    On 2003-02-20 09:21, pchelek wrote:

    ...
    Chyba napiszę w weekend elemantarz zakupu okien - o co się pytać by się nie nadziać na rafy i rekiny.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: pchelek dnia 2003-02-20 09:24 ]</font>
    Można gdzieś ten elementarz przeczytać?

  5. #165
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    z uwagi na urlop [były urlop] jszecze tego nie napisałem a że urlop był super to mnie rozleniwił. W tej chwili mogę Ci podać szczegóły przez telefon - będzie łatwiej - podaj jakieś bliższe namiary.
    Pozdrawiam [po nartach]

  6. #166
    Guest

    Domyślnie

    Czy ktoś ma doświadczenia z drzwiami balkonowymi przesuwnymi (dwudzielne, nasuwane na staly element) typu "hebe und schiebe" o dużych powierzchniach(2 x 180x232)?

  7. #167
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Spoko - będą działać nawet szersze - uwaga jedna - przy znacznej szerokości powinny być podparte w trzech miejscach bo się dolna rama potrafi ugiąć od szyby.
    Dobre systemy dla takich okien to - SCHUCO, VEKA, BRUGMANN
    Chyba idzie wiosna bo okna się na FORUM pojawiają masowo.

  8. #168

    Domyślnie

    2300PLN Przesuwane Kanadyjskie 1800x2000. PVC białe. Informacje [email protected]

  9. #169

    Domyślnie

    W okolicach Krakowa jest firma REN-POL. Czy ktoś ma ich okna i jakie ewentualnie uwagi?

  10. #170
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    bela...zerknij na priva....sorki bardzo

  11. #171
    Guest

    Domyślnie

    On 2003-03-18 13:43, pchelek wrote:
    Spoko - będą działać nawet szersze - uwaga jedna - przy znacznej szerokości powinny być podparte w trzech miejscach bo się dolna rama potrafi ugiąć od szyby.
    Dobre systemy dla takich okien to - SCHUCO, VEKA, BRUGMANN
    Chyba idzie wiosna bo okna się na FORUM pojawiają masowo.
    Z całym szacunkiem, ale czy nie za bardzo uogólnione. Może powinny być podane jakieś konkretne wymagania dla wzmocnienia żeby się nie ugięło. Widziałem profil Veka euroline i założę się że nie wytrzyma balkonu 180x230.

  12. #172

    Domyślnie

    Do Bodzio 2003,
    Okien firmy Ren-Pol nie mam, ale ma je sąsiad i wyglądają b. ładnie. Kontaktowałam się jakiś czas temu z właścicielem firmy i mam wycenę. Nie są to okna tanie, ale wyglądają solidnie.
    Pozdr.

  13. #173
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zibii

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    6

    Domyślnie

    Pozdrawiam Wszystkich!
    Jako człowiek związany od 12 lat z oknami PCW chętnie udzielę informacji dotyczących tego tematu.
    Dziś - iformacja na temat ramki międzyszybowej z tworzywa.
    W chwili obecnej większość producentów stosuje aluminiową ramkę międzyszybową. Jak wiadomo szkło oraz metal (aluminium) są dobrymi przewodnikami ciepła. Dlatego w obszarze ramki występuje tzw. mostek termiczny. Często widać to gołym okiem gdy podczas mrozów wewnętrzna szyba rosi się w kształcie "rogalika". Receptą na ten stan jest zamawianie okien, w których zestawach szybowych zastosowana jest ramka tworzywowa. np. SWISSPACER. Własności techniczne ma takie same jak stara ramka aluminiowa a nie powoduje dodatkowych strat ciepła. I jeszcze jedno - zwróćcie uwagę żeby ramka miedzy szybami w zespoleniu miała minimum 15-16 mm !!! Wielu producentów (szczególnie przy zastosowaniu szyb P2, P3 i P4) stosuje ramkę 12 mm - wtedy uzyskanie współczynnika k=1,1 jest niewmożliwe. Nawet w zestawie P4 ramka powinna mieć 15-16 mm!
    Pozdrawiam

  14. #174
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zibii

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    6

    Domyślnie

    Jeszcze jedno - przeczytałem dziś w ubiegłorocznej odpowiedzi kogoś na temet szyby antywłamaniowej P4 trochę dziwnych informacji.
    Szyba o ateście P4 i współczynniku k=1,1 to zestaw DWU szyb 4mm sklejonych specjalnymi foliami następnie ramka dystansowa 16mm i szyba thermofloat 4mm (specjalna szyba z napyloną warstwą, która powoduje odbicie części uciekającego przez nią ciepła z powrotem do pomieszczenia). Często szybą P4 oznacza się jako 44.4/16/4T. Zawsze wewnątrz zestawu na ramce powinien być wydrukowany opis zestawu.

  15. #175
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    nieprawda częściowa.
    U szyby zależy przedewszystkim od stopnia emisyjności napylonej warstwy niskoemisyjnej.
    Szerokość ramki ma mniejsze znaczenie.
    Przy szybach klasy P4 i wypełnionych gazem ramka może mieć mniej niż 15-16 mm [chociaż 16 mm to optymalna wartość ale z innych względów]. Nie każdy producent ma jednak węższe listwy przyszybowe [do szerszych zestawów szklarskich] To kosztuje. A czasami w systemie jest tylko jedna listwa przyszybowa.
    Do anonimowy - VEKA euroline to tylko okna otwoerane na zawiasach - nie podawałem, że nadaje się do drzwi przesuwnych - bo się nie nadaje. Tu masz rację - nie każdy profil wytrzyma takie obciążenie - drzwi przesuwnych. Trzeba dać wzmocnione usztywnienie i raczej szeroki profil - ale o tym wie każdy producent [choć czasami o tym zapomina - bo to drożej kosztuje] Rynek wiadomo jaki jest - są na nim okna z PVC 150x140 cm po 450 zł [poniżej kosztów samych materiałów]

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: pchelek dnia 2003-03-19 09:06 ]</font>

  16. #176
    Guest

    Domyślnie

    Chciałem tylko zwrócić uwagę, że podawanie tak ogólnych informacji sprowadzajacych sie tylko do podania nazwy systemu nie było wystarczajace, dla ludzi niezorientowanych w temacie. Jest jeszcze kilka innych dobrych które mają w swojej ofercie szerokie profile o wysokim współczynniku sztywności.

  17. #177
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zibii

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    6

    Domyślnie

    do: Pchelek

    Proponuję więc zadzwonic do jakiegoś renomowanego producenta zestawów szybowych (np. z koncerny Saint-Gobain) i zapytać czy np przy zestawie P4/12/4T podpiszą się pod współczynnikiem 1,1...
    Do tej pory nie znam systemu, który nie ma węższej listwy przyszybowej - jej brak w magazynie to po prostu tylko oszczędzanie firmy produkującej okna.

  18. #178
    Guest

    Domyślnie

    do: pchelek
    oraz tych, którzy mogą się ze mną podzielić wiedzą i doświadczeniem.
    Pytałam wczoraj o drzwi przesuwne: wszystkie profile jakie podajesz dotyczą pcv (mam rację?). Ja przymierzam sie do stolarki drewnianej, takowe drzwi byłyby z drewna mahoniowego w okuciach przesuwnych takich jak podałam. Czy mogę liczyć na opinię w tej kwestii?
    A tak wogóle, dzięki za odpowiedź!!

  19. #179
    Guest

    Domyślnie

    On 2003-03-19 08:20, zibii wrote:

    Szyba o ateście P4 i współczynniku k=1,1 to zestaw DWU szyb 4mm sklejonych specjalnymi foliami następnie ramka dystansowa 16mm i szyba thermofloat 4mm (specjalna szyba z napyloną warstwą, która powoduje odbicie części uciekającego przez nią ciepła z powrotem do pomieszczenia). Często szybą P4 oznacza się jako 44.4/16/4T. Zawsze wewnątrz zestawu na ramce powinien być wydrukowany opis zestawu.
    Chyba się nie mylę ze grubość szyby P4 to ok 9.6 mm - można przyjąć 10mm. Z tego wniosek że skoro maja tylko listwę przyszybową do szyby zespolonej 24 mm to przerwa miedzy szybami wynosi tylko 10 mm!!!!
    (P4)10mm+10mm+4mm.

    Teraz wszystko jasne dlaczego te firmy tak przekonują klientów że szyba P2 w zupełności wystarczy. Po prostu przy P2 (8.8 mm) mogą już wstawić ramkę 12 mm w wciskać klientom że szyba P2 ma współczynnik ciut mniej niż 1,1 ale nikt inny o tym nie informuje (proszę poczytać inne wiadomości o sz. antywłamaniowych).
    O rewelacjach typu że P4 jest dużo cieższa od P2 to już nie wspomnę - chyba że ktoś za P2 wstawia szybę bezpieczną 33.1 (DWIE szyby 3mm sklejone jedną folią).

  20. #180
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Listwa do szklenia zestawu 24 mm ma możliwość luzu plus/minus 1 mm. Uszczelka z drugiej strony daje luz taki sam. Nie można taką listwą zaszklić zestawu grubszego niż 26 mm [2 mm luzu] bo będzie bardzo mocno zaciśnięta. Taki układ jest bardzo sztywny - szyba nie ma możliwości kompensacji ruchów. Samo zaszklenie wymaga siły słonia - są tacy specjaliści co to potrafią - jest to niedopuszczalne.
    Ale szyba P2 od P4 różnie się niewiele grubością - w P4 jest więcej folii między sklejonymi szybami, ale z kolei jest znacznie droższa [sama folia]. Chyba, że jest to szyba P4 z trzech szyb - jest to najbardziej prawdopodobne.

Strona 9 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony