dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 967 z 1568
Pokaż wyniki od 19.321 do 19.340 z 31350
  1. #19321

    Domyślnie

    Witam
    Witam
    Niedaleko mnie jest firma BEWI ze Źlinic. Robi okna na profilach KÖMMERLING 88plus
    Moje pytanie:
    1. Czy ktos mial stycznośc z ta firma.
    2. Czy polecacie ten profil.

  2. #19322
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał leniin Zobacz post
    Niedaleko mnie jest firma BEWI ze Źlinic. Robi okna na profilach KÖMMERLING 88plus
    Moje pytanie:
    1. Czy ktos mial stycznośc z ta firma.
    2. Czy polecacie ten profil.
    ad 1) Nie miałem
    ad2) Profil markowy i raczej z wysokiej półki
    PRO QUALITY

  3. #19323
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał brodkins Zobacz post
    Ano, MS ma jakieś wzmocnienie tytanowe w profilu, ktory mi pan pokazywał...
    Albo coś źle zrozumiałeś albo gościu niezły bajkopisarz Jedyne śladowe ilości tytanu w oknie "tytanowym" to biel tytanowa używana przy produkcji profili
    Cytat Napisał brodkins Zobacz post
    a na czym tak szalona precyzja ma polegać przy niskich progach? "szpece" coś se skracają?
    Pod niski próg najlepiej od razu zamówić profil bazowy lub poszerzenie nawet jeżeli sprzedawca go nie zaproponował. Wtedy zmniejsza się mocno szansa na kłopoty z jego umocowaniem.

  4. #19324
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Pod niski próg najlepiej od razu zamówić profil bazowy lub poszerzenie nawet jeżeli sprzedawca go nie zaproponował. Wtedy zmniejsza się mocno szansa na kłopoty z jego umocowaniem.
    A później pilnować by jakiś kretyn nie wyciągnął plastikowych klinów spod niego bo dopiero zacznie się jazda z poprawkami montażu
    Od dawna nagminne zjawisko, i jeśli przy małym okienku niczym nie grozi to przy większych cuda wianki się dzieją
    Ostatnio spod ważącego ponad 500 kilo HS-a usunięto kliny, wylewka do kucia, tynki do kucia, całość do ponownego montażu
    Głupich nie sieją ale tacy na budowach się zdarzają - niestety
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #19325

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    To solidna firma. Exportują sporo swoich wyrobów do Niemiec.
    A czy ktoś korzystał z usług tej firmy (AMPOL)?

  6. #19326

    Domyślnie

    Cytat Napisał blokno Zobacz post
    Wyrywkowy czy nie, to przez to, że badanie zrobione było przez ITB, jest chyba wiarygodny.. Ja akurat zwróciłbym uwagę, że najlepsze wyniki w tym badaniu uzyskały okna wcale nie najdroższe...
    Ja natomiast zwróciłbym uwagę na to że ceny jak i relacje między nimi są z jakiegoś schizofrenicznego sufitu wzięte.
    Co do parametrów zaś (okna połowy producentów z zestawienia poznałem na własnej skórze) to albo mamy jakieś pomieszanie w druku albo co niektóre okienka nie z seryjnej produkcji wzięto ale zlecono ich wykonanie chirurgom.

  7. #19327
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Semper_Idem

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-313
    Posty
    123

    Domyślnie

    Panowie proszę o odpowiedź na pytanie, czy tak zamontowane drzwi balkonowe o szer. 80cm. mieszczą się w granicach rzekomo dopuszczalnego błędu 2mm ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0424.JPG
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	83536  

  8. #19328
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Semper_Idem Zobacz post
    Panowie proszę o odpowiedź na pytanie, czy tak zamontowane drzwi balkonowe o szer. 80cm. mieszczą się w granicach rzekomo dopuszczalnego błędu 2mm ?
    paski po bokach masz własnie po to by widziec ile wynosi tolerancja dla poziomicy! jesli poziomica połozona na progu drzwi balkonowych o szerokosci 80cm to musi miec albo 40 albo 60cm i tu odchylenie bedzie minimalne!pozatym warto sprawdzic jesli jest mozliwosc na drugiej poziomicy bo te czerwone pro lubia szybko oszukiwać mielismy juz wiele poziomic pro ,stanley ale nie ma jak austriacka sola!
    Pozatym czesto spotyka sie z tym ze drzwi balkonowe ustawiane sa 1,2milimetry wyzej od strony zawiasów wtedy przy opuszczeniu sie drzwi nie trą!

  9. #19329

    Domyślnie

    to w koncu jak ma byc wlasciwie ?
    poziom na dole czy wyzej przy zawiasie
    bombel

  10. #19330
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    własciwie to jest jak bedzie idealnie prosto ale milimetr nie miara centymetr nie szpara

  11. #19331
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Semper_Idem

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-313
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    własciwie to jest jak bedzie idealnie prosto ale milimetr nie miara centymetr nie szpara
    Bardzo śmieszne, tylko, że jak widzicie u mnie to przechylenie jest w kierunku zawiasów, które na dodatek są kryte. Przy otwieraniu drzwi słyszę niezbyt interesujący dźwięk, a fachowcy z firmy Debastor, która montowała to okno nie potrafią regulować tego typu zawiasów. Chyba przyjdzie mi znów czekać dwa miesiące na serwisanta, wesołka z Leszna !!!

  12. #19332
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.117

    Domyślnie

    Też głosuję na poziomice SOLA. Podoba mi się ich złoty kolor
    2 mm to wygląda po wskazaniu tego oczka że jest przekroczone. Poza tym mówi się 1mm na 1metr..
    Chyba potwierdza się teza, że kryte okucia są nie najlepszym rozwiązaniem..

  13. #19333
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mania18
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    podkarpackie
    Posty
    129

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi!

    Szanowny Charlie chyba pominął moje pytanie? ;(

    Czy to cos da, jak odczytam te parametry z naklejki i mi odpowiecie, czy faktycznie wszystko jedno -jak twierdzi producent?
    Czy mam se dac spokoj, bo nic Wam nie dadzą informacje z naklejki?

    Fajnie by bylo, gdyby jeszcze ktoś , oprocz producenta potwierdził tą informację! (lub co gorsza zaprzeczył!!!?)

  14. #19334

    Domyślnie

    Cytat Napisał Semper_Idem Zobacz post
    Bardzo śmieszne, tylko, że jak widzicie u mnie to przechylenie jest w kierunku zawiasów, które na dodatek są kryte. Przy otwieraniu drzwi słyszę niezbyt interesujący dźwięk, a fachowcy z firmy Debastor, która montowała to okno nie potrafią regulować tego typu zawiasów. Chyba przyjdzie mi znów czekać dwa miesiące na serwisanta, wesołka z Leszna !!!
    Zamiast inną poziomicą sprawdź tą samą położoną odwrotnie i będziesz wiedział czy pokazuje poprawnie. Co do poziomu zgadzam się z witkiem że przy montażu lepiej jest zawiasową stronę balkonu ustawić nieco wyżej, prawie na pewno osiądzie 1-2mm .
    Kryte zawiasy są tak samo dobre jak zwykłe a jeśli "fachowcy" ich regulować nie potrafią to może się z powołaniem minęli. Jakoś sobie wyobrazić nie mogę żeby do regulacji Designo wzywać serwis fabryczny.

    Pozdrawiam

  15. #19335
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Semper_Idem

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-313
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Zamiast inną poziomicą sprawdź tą samą położoną odwrotnie i będziesz wiedział czy pokazuje poprawnie. Co do poziomu zgadzam się z witkiem że przy montażu lepiej jest zawiasową stronę balkonu ustawić nieco wyżej, prawie na pewno osiądzie 1-2mm .
    Kryte zawiasy są tak samo dobre jak zwykłe a jeśli "fachowcy" ich regulować nie potrafią to może się z powołaniem minęli. Jakoś sobie wyobrazić nie mogę żeby do regulacji Designo wzywać serwis fabryczny.

    Pozdrawiam
    A jednak był u mnie serwis fabryczny i pokazywał jak się reguluje to okucie bo panowie się poddali. Ale o czym mowa skoro dla szefa tej ekipy okno 'pracuje tylko w jedną stronę" i może być zamontowane dotykając ościeżnicą węglarka ! Dzięki za podpowiedź z poziomicą, sprawdzę to.

  16. #19336
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    [QUOTE=Mania18;4990304]Dziękuję wszystkim za odpowiedzi!

    Szanowny Charlie chyba pominął moje pytanie? ;(

    ...QUOTE]

    Z powodu nawału pracy nie często zaglądam na forum więc przypomnij mi o co chodzi ?
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  17. #19337

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    ....
    Kryte zawiasy są tak samo dobre jak zwykłe a jeśli "fachowcy" ich regulować nie potrafią to może się z powołaniem minęli. Jakoś sobie wyobrazić nie mogę żeby do regulacji Designo wzywać serwis fabryczny.

    Pozdrawiam
    Dokładnie. Ja bym jeszcze dodał, że są mocniejsze (coraz częściej zamawiam w wersji 130kg), ładniejsze.

  18. #19338

    Domyślnie

    Cytat Napisał _FIX_ Zobacz post
    Dokładnie. Ja bym jeszcze dodał, że są mocniejsze (coraz częściej zamawiam w wersji 130kg), ładniejsze.
    A to tak oczywiste nie jest, przynajmniej dla mnie. Ale ja czasem szukam dziury tam dgzie jej nie ma

  19. #19339
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mania18
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    podkarpackie
    Posty
    129

    Domyślnie

    Dziękuję Charlie-oto mój dylemat:


    A ja mam nietypowe pytanko.

    Mam zamontowane okna Rehau-profil 86 z pakietem trójszybowym, przy czym okazało się(przy ściagniu folii i naklejek szybowych), ze w jednej połówce drzwi przesuwnych panowie zamontowali szybę odwrotnie-tzn.mam naklejkę na szybie od środka, z informacją, ze szyba tą stroną powinna być na zewnątrz...

    Czy to wpływa jakos na parametry szyby?
    czy wszystko jedno?
    Ale skoro ktos okleja szyby i informuje , ze tą i tą stroną na zewnątrz..??to chyba jest róznica?czy się mylę?

    Powiedzianio mi u producenta moich okien, ze to wsio ryba!!
    I następne:

    Czy to cos da, jak odczytam te parametry z naklejki i mi odpowiecie, czy faktycznie wszystko jedno -jak twierdzi producent?
    Czy mam se dac spokoj, bo nic Wam nie dadzą informacje z naklejki?

    Fajnie by bylo, gdyby jeszcze ktoś , oprocz producenta potwierdził tą informację! (lub co gorsza zaprzeczył!!!?)

  20. #19340
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    nie w kazdym rozwiązaniu ukryte zawiasy maja tyle samo opcji regulacji co normalne! (inviso)
    Jesli ktoś coś sprzedaje i to montuje to chyba umiejetność regulacji i znajomość takich rzeczy to podstawa!!!
    Samper wcale się nie śmiałem! a w którą strone jest przechylenie nie widać.

Strona 967 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony