dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Drzwi wejściowe do domu ?

    Chcę wymienic drzwi wejściowe do domu. Chcę otwierane na zewnątrz, ale z schowanymi zawiasami, antywłamaniowe.
    Czy są takie ? Prosze o jakieś propozycje, przykłady.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.123

    Domyślnie

    Czy wg Ciebie schowane zawiasy mają gwarantować antywłamaniowość? Czy chodzi o estetykę?
    Trochę żartem powiem, że w pierwszej selekcji na pewno przeszły by drzwi chińskie.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wiem ! Jakbym wszystko w temacie drzwi wiedział to bym nie pytał. Mi osobiscie pod względem esetyczności widoczne na zewnatrz zawiasy nie szkodzą. Jeden lubi popa a inny popinię.
    Jesli nic nie masz do powiedzenia daj sobie spokój. No chyba że zbierasz na nastepny 1000.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.123

    Domyślnie

    Nie rozumiem oburzenia. A może rozumiem, bo ostatnio wszyscy chodzą jacyś nabuzowani. A może mi jakaś palma odbiła i tak nastrajam ludzi?

    Po pytaniu widzę, że szukasz podstawowej wiedzy w tej kwestii - to nic złego.
    Pytasz o ukryte zawiasy - a ja pytam co masz przez to na myśli by lepiej odpowiedzieć: estetykę czy bezpieczeństwo.
    Widoczność zawiasów nie wpływa na bezpieczeństwo. W tej chwili większość drzwi ma bolce antywłamaniowe i nawet wycięcie zawiasów nie pozwoli na wyważenie drzwi.
    Ale wystarczy. Resztę wpisu zostawię na następny post. Szybciej nazbieram kolejny tysiąc.
    Ps. Po pierwszym tysiącu wpisów przestałem liczyć ich liczbę i po dzisiejszej uwadze zerknąłem na licznik. Czemu wszędzie widzicie złe intencje???

  5. #5

    Domyślnie

    OldDiver chyba nie zrozumiałeś intencji Finlandii. On chciał Ci tylko podpowiedzieć, że znakiem rozpoznawczym "chińczyków" są ukryte zawiasy.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.123

    Domyślnie

    Cytat Napisał _FIX_ Zobacz post
    OldDiver chyba nie zrozumiałeś intencji Finlandii. On chciał Ci tylko podpowiedzieć, że znakiem rozpoznawczym "chińczyków" są ukryte zawiasy.
    No właśnie śmieję sie z tych drzwi, bo codziennie mijam kilka sztuk antywłamaniowych "chińczyków", gdzie lakier po roku, dwóch trzech jest tak wyblakły, że nie da się na niego patrzeć. Ale są: i antywłamaniowe, i mają schowane zawiasy.
    Z tym, że to nie wszystko. To temat głębszy, podbnie jak bolce antywyważeniowe od strony zawiasów. Widziałem bolce których pokonanie dla serwisu nie stanowilo problemu. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dlatego im więcej OldDiver powiesz czego oczekujesz od drzwi - tym łatwiej będzie Ci coś doradzić.
    Ps. Ode mnie nie usłyszysz: "kup drzwi firmy XY". Z przekory tak nie powiem, bo ostatnio nawet wzrocowe logistycznie frmy zawodzą na całej linii.

  7. #7

    Domyślnie

    Chcę wymienić swoje drzwi na lepsze. Może aktualnie mam jakiegoś chińczyka i to z zawiasami na zewnątrz. Są nieszczelne i przemarzają. Od jakiegos czasu czytam, wysłuchuje różnych opini na temat drzwi. Może bardziej właściwym słowem zamiast lepsze byłoby optymalne. Ktos wygłosił do mnie takie zdanie że po co Ci drzwi antywłamaniowe jak od strony ogrodu masz drzwi tarasowe nawet ze szkłam antywłamaniowym, gdzie jak ktoś sie uprze to też wejdzie.
    Więc chciałbym wiedziec na co mam zwracać uwage przy wyborze takich drzwi. jakie cechy sa istotne a jakie własciwosci do pominięcia.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kalinowscy

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-297
    Posty
    18

    Domyślnie

    Witam, że chowane zawiasa ( a nie zawiasy ) mają drzwi wejściowe z za " wielkiego muru " to fakt. Nie spotkałem modelu drzwi zewnętrznych z niewidocznymi zawiasami firm europejskich. Są natomiast w drzwiach wewnętrznych. Pozdrawiam.

  9. #9

    Domyślnie

    Zawiasa ???!!! Wrzuciłem w Google i Google .... miało inne zdanie.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    ja też bym powiedział zawiasy ale może ktoś chciał użyć słowa zawias tylko po co ten post!

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Robert_Antczak

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-304
    Posty
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał OldDiver Zobacz post
    Chcę wymienić swoje drzwi na lepsze. Może aktualnie mam jakiegoś chińczyka i to z zawiasami na zewnątrz. Są nieszczelne i przemarzają. Od jakiegos czasu czytam, wysłuchuje różnych opini na temat drzwi. Może bardziej właściwym słowem zamiast lepsze byłoby optymalne. Ktos wygłosił do mnie takie zdanie że po co Ci drzwi antywłamaniowe jak od strony ogrodu masz drzwi tarasowe nawet ze szkłam antywłamaniowym, gdzie jak ktoś sie uprze to też wejdzie.
    Więc chciałbym wiedziec na co mam zwracać uwage przy wyborze takich drzwi. jakie cechy sa istotne a jakie własciwosci do pominięcia.
    Złodziej nigdy nie wchodzi do domu przez drzwi, okno jest dużo łatwiejsze do sforsowania. Najważniejsze żeby drzwi wejściowe były ciepłe.Jeśli z przeszkleniem to najlepiej szyba bezpieczna min.P2, najlepiej żeby miały dwa zamki ze trzy masywne zawiasy dodatkowo grubość jest ważna, w większości przypadków (zwłaszcza konstrukcja mieszana drewno-płyta) im grubsze tym cieplejsze.

    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony