dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 63 z 63
  1. #61

    Domyślnie

    witam,trochę czasu opłynęło od ostatniej wizyty, sprawa ciągnie się dalej, Nadzór budowlany w Poznaniu uchylił w całości decyzję nadzoru z Konina, i nakazał powtórne postępowanie potrwało to trochę czasu zanim Konin się odezwał aż tu pewnego dnia przychodzi do mnie pismo w którym nadzór w Koninie każe mi wstrzymać prace przy płocie jednocześnie każe mi do swojego urzędu przedłożyć następujące dokumenty>
    -opis, w którym należy określić rodzaj ,zakres i sposób wykonywanych robót budowlanych oraz termin realizacji
    -projekt zagospodarowania przedmiotowej działki gruntu
    -oświadczenie inwestora o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane
    -zaświadczenie wójta gminy o zgodności budowy wykonanego ogrodzenia
    nie ma nawet słowa o rozgraniczeniu działek czy odtworzeniu słupków granicznych. Dla zainteresowanych mogę przesłać skan dokumentu

  2. #62

    Domyślnie

    jest ktoś w stanie mi pomóc ?????

  3. #63
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    budokan

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Burkina Faso
    Posty
    112

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Proszę o pomoc ponieważ 6 lat temu zakupiliśmy z żona działkę i mamy do niej dojazd ok. 130mb od "asfaltu" drogą gminną 3mb. Pomijam fakt że tyle czasu trwała walka z gminą o to żeby chociaż ta droga miała 3mb (bo miejscami na gruncie miała 2mb) , ale na szczęście znalazła sie sąsiadka która oddała gminie pasek ziemi i teraz mamy 30mb (szer. 3m) 100mb (szer. 4mb). Z człowiekiem który jest właścicielem działek z jednej i z drugiej strony na tym węższym odcinku 30 metrowym nie da się rozmawiaż. Chory ze zgryzoty i ninawiści człowiek. Nawet w gminie już na niego bardzo narzekają mówiac delikatnie , a co lepsze jest sołtysem w tej wsi.
    Ten ów człowiek zobaczył ze na działce zaczynają się po 6latach ruchy. Czyli poszerzanie drogi i przestawianie płotu sąsiadki i aby utrudnić zaczął stawiać betonowy płot z jednej i z drugiej strony drogi gminnej na tym 30 metrowym odcinku tylko po to aby utrudnić nam w niedalekiej przyszłości budowę. Niestety robi to w granicy swojej działki i drogi jak by nie było publicznej. Wiem że zgody nie potrzebuje , ze wystarczy tylko zgłosić, ale czy nie mogła gmina w jakiś warunkach czy nie wiem jak ten papier wygląda napisać jakiejś klauzuli o odstawieniu płotu chociaż o 1m???
    Przecież dalej na tych 100mb. przeprowadzają inwestycję. Robią sąsiadce nowy płot z podmurówką (tak jest w ugodzie) i w ogóle ponoszą koszty po to aby wydać pozowlenie czy warunki na płot człowiekowi z którym walczą o naszą wspólną drogę. Nie wiem czy tam poprostu sołtys nie posmarował komu trzeba bo naprawadę sprawa bardzo śmierdzi, choc oczywiście dowodów nie mam i na ten temat nic nie wiem, są to tylko moje domysły.
    Juz sami nie wiemy z żoną kto tu jest "na prawie" . Być moze on miał prawo tak zrobić , tylko czy to nie byłoby Polskim bezsensem ??
    Co jezeli płot już częsciowo stoi? czy można to jakoś zaskarżyć do gminy?

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony