dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 67 z 190
Pokaż wyniki od 1.321 do 1.340 z 3786
  1. #1321
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juskra Zobacz post
    Ponieważ nie dostałam odpowiedzi na moje pierwsze pytanie, to może drugiem razem sie uda...

    Czy moglibyście polecić mi jakąś sprawdzoną firmę na Górnym Śląsku zakładającą BOŚ? Jesteśmy zieloni w tym temacie, chcielibyśmy w miarę bezobsługowe urządzenie.

    Wiem że pewnie znalazłabym jakieś namiary na wątku ale tego jest 67 stron, zlitujcie się
    Czytam ten wątek od początku, i raczej nie znajdziesz w nim informacji o wykonawcach. Bardziej o urządzeniach.
    Projekt - Zmodyfikowany Z-10 - parterówka 140 m2; Ogrzewana płyta fundamentowa - 25 cm styrodur Basf +25 cm żelbet; Ściany - silikaty 24cm + styropian 0,031 30 cm; Strop - Teriva + 40 cm styropianu 0,031; Okna - Vetrex V90+, szyby 0,5 montaż MOWO; Wentylacja - AirPack 400V, kanały PE Flex; Zapotrzebowanie na ciepło - 18,5 kWh/m2/rok. Ogrzewanie - rurki w płycie fundamentowej + Kospel 6 kW; Automatyka - PLC Wago 750-880

    Tutaj leci kabarecik

    Dziennik budowy

  2. #1322
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Ja sie z kolei zastanawiam czy jak kupujesz np. buty to tez pytasz ludzi na forum, zeby Ci doradzili?
    Oczywiscie od tego jest to forum, azeby pomoc i doradzic ale nikt z fusow nie bedzie wrozyl.
    Nakresl chociaz jakies minimum, ilosc mieszkancow, wody gruntowe, ile chcesz przeznaczyc kasy na pos. Inaczej nikt nie jest w stanie w jakikolwiek sposob Tobie doradzic. Przy odrobinie szczescia, jak trafisz na dobrego sprzedawce/instalatora to Cie odpowiednio pokieruje i naprowadzi a jak trafisz na "sprzedafce" to Cie ostrzyze i obudzisz sie z reka w nocniku i bedziesz sie wkurzal przez nastepnych kilka lat eksploatacji swojej pos, wiec rozsadniej jest chyba przysiasc i odrobine poczytac przed zakupem anizeli po.
    Zapewne do zakupu w/w butow przykladasz wiecej wagi niz do pos, nie lekcewasz tematu bo to slizgi i smierdzacy rozdzial w trakcie budowy.
    Pozdrawiam
    Cytat Napisał Juskra Zobacz post
    Ponieważ nie dostałam odpowiedzi na moje pierwsze pytanie, to może drugiem razem sie uda...

    Czy moglibyście polecić mi jakąś sprawdzoną firmę na Górnym Śląsku zakładającą BOŚ? Jesteśmy zieloni w tym temacie, chcielibyśmy w miarę bezobsługowe urządzenie.

    Wiem że pewnie znalazłabym jakieś namiary na wątku ale tego jest 67 stron, zlitujcie się

  3. #1323
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Juskra
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Kod pocztowy
    41-103
    Posty
    1.916

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    odezwij się na priv za 4 tygodnie. będę po montażu i ewentualnie (jeśli będę zadowolony) dam namiary na firmę, która u mnie zamontuje oczyszczalnię
    dzięki

    Cytat Napisał Horher Zobacz post
    Czytam ten wątek od początku, i raczej nie znajdziesz w nim informacji o wykonawcach. Bardziej o urządzeniach.
    zauważyłam i zastanawiam się czasami dla kogo jest ten wątek, bo mam wrażenie że tylko dla ludzi którzy są obeznani z tematem

    Cytat Napisał stam222 Zobacz post
    Ja sie z kolei zastanawiam czy jak kupujesz np. buty to tez pytasz ludzi na forum, zeby Ci doradzili?
    Oczywiscie od tego jest to forum, azeby pomoc i doradzic ale nikt z fusow nie bedzie wrozyl.
    Nakresl chociaz jakies minimum, ilosc mieszkancow, wody gruntowe, ile chcesz przeznaczyc kasy na pos. Inaczej nikt nie jest w stanie w jakikolwiek sposob Tobie doradzic. Przy odrobinie szczescia, jak trafisz na dobrego sprzedawce/instalatora to Cie odpowiednio pokieruje i naprowadzi a jak trafisz na "sprzedafce" to Cie ostrzyze i obudzisz sie z reka w nocniku i bedziesz sie wkurzal przez nastepnych kilka lat eksploatacji swojej pos, wiec rozsadniej jest chyba przysiasc i odrobine poczytac przed zakupem anizeli po.
    Zapewne do zakupu w/w butow przykladasz wiecej wagi niz do pos, nie lekcewasz tematu bo to slizgi i smierdzacy rozdzial w trakcie budowy.
    Pozdrawiam
    Dziękuję Ci za pozdrowienia. Czy potrzebne były te uwagi o butach? Czy ja byłam dla Ciebie, bądź innych uczestników tego wątku niemiła? Nie rozumiem takiego podejścia, bo ja tylko poprosiłam o pomoc. Skoro nie chcesz pomóc to też zaoszczędź ludziom takich uwag bo to co napisałeś o instalatorach jest raczej oczywiste, ja potrzebuję konkretów czyli firmy i to chyba instalator potrzebuje szczegółowych informacji.
    Pozdrawiam

  4. #1324

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juskra Zobacz post
    zastanawiam się czasami dla kogo jest ten wątek, bo mam wrażenie że tylko dla ludzi którzy są obeznani z tematem
    No przecież ten wątek się nazywa " Oczyszalnia biologiczna - ranking." A nie "Instalatorzy - ranking"
    Poszukaj bardziej odpowiedniego wątku, bo jak się wrzuca wszystkie pytania do jednego, to potem rośnie do 67 stron i niektórym już jest za dużo, żeby czytać. Z prawie 2000 postów chyba wiesz, jak skorzystać z wyszukiwarki.

    Ty chcesz znaleźć wykonawcę i kupić to, co on ci zaproponuje. Ten wątek jest dla tych, którzy najpierw chcą zdecydować się na urządzenie, a potem znaleźć instalatora.
    Porównując to np. do butów: albo wchodzimy do najbliższego sklepu i kupujemy w nim gumofilce, bo to akurat market budowlany, albo decydujemy się, że do nowej sukienki będą pasować tylko niebieskie sandałki - i szukamy ich w całym mieście.


  5. #1325
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Juskra
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Kod pocztowy
    41-103
    Posty
    1.916

    Domyślnie

    kończąc tą dyskusję, która nic nie wnosi.... ja uważam ze nie muszę wiedzieć jak sie robi buty aby je kupić

    dziękuje Wam serdecznie za pomoc

  6. #1326
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juskra Zobacz post
    kończąc tą dyskusję, która nic nie wnosi.... ja uważam ze nie muszę wiedzieć jak sie robi buty aby je kupić

    dziękuje Wam serdecznie za pomoc
    Powinnaś bynajmniej chcieć spróbować co cię czeka kupując taką a taką oczyszczalnie bo żadna nie jest bezobsługowa i żadna nie jest doskonała ale przy jednych mniej , przy drugich więcej się "napracujesz", naprzeklinasz" i "nawyzywasz".
    Ale OK. Służę pomocą. Kup Bioekocenta 3300
    Pozdrawiam

  7. #1327

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juskra Zobacz post
    ja uważam ze nie muszę wiedzieć jak sie robi buty aby je kupić

    dziękuje Wam serdecznie za pomoc
    A my staramy się przekonać cię, że warto się tym zainteresować, bo potem noga cierpi otarcia, jak się okazuje, że kupiłaś plastik a myślałaś, że to skóra.

  8. #1328

    Domyślnie

    Witam,
    Proszę o podpowiedź, uwagi, porady.
    Planuję oczyszczalnie biologiczną dla 3 osób. Teren piaszczysty, działka duża. Wody gruntowe na poziomie -170 cm, wyjście rury kanalizacyjnej- 40 cm.
    Rozważałem zakup Bio-hybrydy 2500 lecz Firma która posiada w swojej ofercie wiele różnych modeli oczyszczalni proponuje AT - 6.
    Jako podstawowy argument za AT-6 uważa łatwy dostęp do elementów składowych oczyszczalni i możliwość ewentualnie łatwiejszej wymiany w przyszłości.
    Teren mam wystarczający dla rozprowadzenia rur do rozsączania, ale Instalator proponuje tunele rozsączające ( argumentując że zajmują mniej miejsca a koszt zbliżony - wyższy o 300 zł, są bardziej wydajne, ).

    Która oczyszczalnia w Waszej opinii lepsza ( bardziej niezawodna ), koszty użytkowania według Instalatora są podobne ?
    Czy warto decydować się na tunele rozsączające ?
    Czy powinienem rozważać przepompownie ?

  9. #1329
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Czesc,
    Przeczytaj 2 ostatnie posty na str.65 tego tematu. Jest o AT

    Cytat Napisał Nowy25 Zobacz post
    Witam,
    Proszę o podpowiedź, uwagi, porady.
    Planuję oczyszczalnie biologiczną dla 3 osób. Teren piaszczysty, działka duża. Wody gruntowe na poziomie -170 cm, wyjście rury kanalizacyjnej- 40 cm.
    Rozważałem zakup Bio-hybrydy 2500 lecz Firma która posiada w swojej ofercie wiele różnych modeli oczyszczalni proponuje AT - 6.
    Jako podstawowy argument za AT-6 uważa łatwy dostęp do elementów składowych oczyszczalni i możliwość ewentualnie łatwiejszej wymiany w przyszłości.
    Teren mam wystarczający dla rozprowadzenia rur do rozsączania, ale Instalator proponuje tunele rozsączające ( argumentując że zajmują mniej miejsca a koszt zbliżony - wyższy o 300 zł, są bardziej wydajne, ).

    Która oczyszczalnia w Waszej opinii lepsza ( bardziej niezawodna ), koszty użytkowania według Instalatora są podobne ?
    Czy warto decydować się na tunele rozsączające ?
    Czy powinienem rozważać przepompownie ?

  10. #1330
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nowy25 Zobacz post
    Witam,
    Proszę o podpowiedź, uwagi, porady.
    Planuję oczyszczalnie biologiczną dla 3 osób. Teren piaszczysty, działka duża. Wody gruntowe na poziomie -170 cm, wyjście rury kanalizacyjnej- 40 cm.
    Rozważałem zakup Bio-hybrydy 2500 lecz Firma która posiada w swojej ofercie wiele różnych modeli oczyszczalni proponuje AT - 6.
    Jako podstawowy argument za AT-6 uważa łatwy dostęp do elementów składowych oczyszczalni i możliwość ewentualnie łatwiejszej wymiany w przyszłości.
    Teren mam wystarczający dla rozprowadzenia rur do rozsączania, ale Instalator proponuje tunele rozsączające ( argumentując że zajmują mniej miejsca a koszt zbliżony - wyższy o 300 zł, są bardziej wydajne, ).

    Która oczyszczalnia w Waszej opinii lepsza ( bardziej niezawodna ), koszty użytkowania według Instalatora są podobne ?
    Czy warto decydować się na tunele rozsączające ?
    Czy powinienem rozważać przepompownie ?
    Witaj.
    Ja właśnie wybieram oczyszczalnię dla siebie, tzn dla trzech osób jak u Ciebie, z tym, że będę miał dużą wannę. Czytam ten wątek od początku, i teraz dochodzę do wniosku, że jeśli oczyszczalnia, to tylko SBR. AT jest dobra, ale nie ma w niej uśredniania ścieków. Argumenty Artura Stadnika z poprzedniej strony i te podane w linku przez @stam22, wg mnie są jak najbardziej słuszne. Osadnik powinien być. Jest jednak często tak, że osadnik jest źródłem smrodu, ponieważ nie ma w nim cyrkulacji ścieków. SBRy załatwiają ten problem, choć podejrzewam, że da się też zakiścić SBR tak żeby capiło, jednak o to chyba trudniej.
    W pewnym momencie też byłem zdecydowany na biohybrydę, ale ma ona wady każdej przepływówki. Problemem może też być materiał z którego jest wykonana. Wydaje mi się, że zbiornik betonowy jest dużo lepszy, bo oczyszczalnie możesz postawić nawet na podjeździe do garażu. Popatrz na ofertę Stolbudu (link kilka postów wyżej). Ja raczej w tym kierunku pójdę, ale jak Ci nie zależy żeby móc po tym jeździć, to inne SBRy też będą dobre, choćby i ten Sotlarenz Actibloc-sbr. Dowiedz się tylko jak ze zbiornikami, bo fama idzie taka, że lubią się zapadać pod naciskiem ziemi. Słyszałem o tym od praktycznie wszystkich instalatorów z którymi rozmawiałem i pisał jakiś czas temu w tym wątku kolega @Parde (o ile dobrze zapamiętałem nick). Może to pomówienia zawistnej konkurencji - tego nie wiem, bo nie badałem. Dodam jeszcze tylko, że nie przekonują mnie żadne Biorocki i inne złoża zraszane. Nie wierzę w ich długą i bezproblemową pracę jak to było tu wcześniej opisywane.

    Raczej kupię SBRa w betonie opisywanego nieco wcześniej. Naprawdę wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem, dodatkowo w cenie biohybrydy. Nawet @Beja - etatowy smerf Maruda - nie bardzo to krytykował .
    Projekt - Zmodyfikowany Z-10 - parterówka 140 m2; Ogrzewana płyta fundamentowa - 25 cm styrodur Basf +25 cm żelbet; Ściany - silikaty 24cm + styropian 0,031 30 cm; Strop - Teriva + 40 cm styropianu 0,031; Okna - Vetrex V90+, szyby 0,5 montaż MOWO; Wentylacja - AirPack 400V, kanały PE Flex; Zapotrzebowanie na ciepło - 18,5 kWh/m2/rok. Ogrzewanie - rurki w płycie fundamentowej + Kospel 6 kW; Automatyka - PLC Wago 750-880

    Tutaj leci kabarecik

    Dziennik budowy

  11. #1331
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Ze wszystkim bym sie prawie zgodzil, jednak nie moge przytaknac jezeli idzie o kwestie , ze osadnik smierdzi.
    Dobrze wykonane odpowietrzenie zbiornika oraz prawidlowy montaz instalacji wod-kan zapobiega wydostawaniu sie smrodow ze zbiornika. Jezeli smierdzi oznacza to, ze cos zostalo gdzies po drodze spartolone.
    Osobiscie (zaznaczam, ze to moje zdanie) uwazam, ze poki co nsjlepsze sa biorocki a to dlatego, ze nie maja w sobie nic co moglo by sie zepsuc. Zadnych kompresorow, sprezarek, zaworow, pompek, sterowniikow itd. , kompletnie nic a dodatkowo, przy odrobinie szczescia (majac odpowiedni spadek terenu na dzialce) mozna wszystko puscic w ruch grawitacyjnie.

  12. #1332
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Cytat Napisał stam222 Zobacz post
    Ze wszystkim bym sie prawie zgodzil, jednak nie moge przytaknac jezeli idzie o kwestie , ze osadnik smierdzi.
    Dobrze wykonane odpowietrzenie zbiornika oraz prawidlowy montaz instalacji wod-kan zapobiega wydostawaniu sie smrodow ze zbiornika. Jezeli smierdzi oznacza to, ze cos zostalo gdzies po drodze spartolone.
    Osobiscie (zaznaczam, ze to moje zdanie) uwazam, ze poki co nsjlepsze sa biorocki a to dlatego, ze nie maja w sobie nic co moglo by sie zepsuc. Zadnych kompresorow, sprezarek, zaworow, pompek, sterowniikow itd. , kompletnie nic a dodatkowo, przy odrobinie szczescia (majac odpowiedni spadek terenu na dzialce) mozna wszystko puscic w ruch grawitacyjnie.
    Ja wiem, że odpowietrzenie czy wentylacja wysoka w jakiś sposób załatwia wywiewanie smrodów , ale ja mówię o czym innym. Chodzi mi o to, żeby osadnik nie był źródłem przykrych zapachów. Jeśli w osadniku jest przepływ ścieków i są one, nawet byle jak, ale napowietrzane, jest mniejsza szansa na zagnicie ścieków niż bez tego. W SBRach cyrkulacja i napowietrzanie wynika ze sposobu pracy oczyszczalni. Tak jak mówię, chodzi mi o niedopuszczenie do powstania fetoru z oczyszczalni, a nie sposoby pozbywania się go.

    Co do Biorocka, to prawda, że nie ma on części ruchomych, elektrycznych itd., jednak nie znaczy to że nie może się zepsuć. Mam tu na myśli stan złoża po kilku latach eksploatacji. Części mineralne osadzą się w osadniku wstępnym, ale czy wszystkie? pewnie nie, i reszta będzie leciała na złoże. O glutach na powierzchni worków też już było mówione, i nie jest to związane z normalną pracą, tylko stanem awaryjnym.
    Wentylacja wysoka, która ma za zadanie napowietrzać złoże, działa jak zwykła wentylacja grawitacyjna, czyli w zimie dobrze, ale w lecie prawie nie. To jest ta sama zasada. Jaki stopień napowietrzenia zapewni? Zagadka. W przypadku dmuchawy cały proces jest powtarzalny i mierzalny.
    Nie demonizował bym z powodu kilku zaworków i silnika. Fakt, mogą się zepsuć, ale to tylko jedna rzecz z miliona, które nas otaczają i które trzeba kontrolować, naprawiać i serwisować. Nikt nie zamierza zamykać drzwi do domu na skobel i kołek, tylko dlatego, że trudniej to popsuć, tylko zastosuje zamek. Celowo może przerysowuję, ale chcę przekazać swój tok myślenia.

    Podsumowując, wszystko może ulec awarii, ale jej usunięcie może być mniej lub bardziej kłopotliwe. W oczyszczalni na prąd wystarczy może zmienić kompresor lub elektrozawór. W sumie czysta robota. W Biorocku w najgorszym razie trzeba wyciągnąć te wszystkie worki i wymienić na nowe. Koszt to jak ktoś napisał 4000 zł. Ja tam wolę kilka razy wymienić te zawory. To tylko moje zdanie i szanuję wybory innych.
    Projekt - Zmodyfikowany Z-10 - parterówka 140 m2; Ogrzewana płyta fundamentowa - 25 cm styrodur Basf +25 cm żelbet; Ściany - silikaty 24cm + styropian 0,031 30 cm; Strop - Teriva + 40 cm styropianu 0,031; Okna - Vetrex V90+, szyby 0,5 montaż MOWO; Wentylacja - AirPack 400V, kanały PE Flex; Zapotrzebowanie na ciepło - 18,5 kWh/m2/rok. Ogrzewanie - rurki w płycie fundamentowej + Kospel 6 kW; Automatyka - PLC Wago 750-880

    Tutaj leci kabarecik

    Dziennik budowy

  13. #1333

    Domyślnie

    Cytat Napisał Horher Zobacz post
    Ja wiem, że odpowietrzenie czy wentylacja wysoka w jakiś sposób załatwia wywiewanie smrodów , ale ja mówię o czym innym. Chodzi mi o to, żeby osadnik nie był źródłem przykrych zapachów. Jeśli w osadniku jest przepływ ścieków i są one, nawet byle jak, ale napowietrzane, jest mniejsza szansa na zagnicie ścieków niż bez tego. W SBRach cyrkulacja i napowietrzanie wynika ze sposobu pracy oczyszczalni. Tak jak mówię, chodzi mi o niedopuszczenie do powstania fetoru z oczyszczalni, a nie sposoby pozbywania się go.
    Ale to nie tak!

    W każdym osadniku każdej oczyszczalni przepływ ścieków jest taki, jak zużycie wody. Ta, która dopływa, "wypycha" tą, która "zalega" i nie ma większego czy mniejszego odświeżania ścieków w zależności od technologii.
    W zasadzie można by powiedzieć, że im mniejszy osadnik, tym świeższe ścieki, ale to też błąd, bo osadnik powinien mieć swoją wielkość, aby spełniał swoją rolę.
    Po drugie, to właśnie te "świeże" ścieki najgorzej pachną. Idź do znajomego, który ma dobrze działającą oczyszczalnię - nawet drenażową - i powąchaj ścieki w studzience rozdzielczej drenażu. Można różnie określić ten zapach, ale nie nazwałbym tego "smrodem", w odróżnieniu od tego, co "pachnie" na początku kanalizacji, czyli w sedesie
    Tylko sprawna wentylacja chroni twój dom przed tym zapaszkiem.
    Gdyby było inaczej, musielibyśmy omijać szerokim łukiem każdy naturalny teren bagienny.

    Nie ma osadników napowietrzanych! Napowietrzanie powoduje turbulencje, a tego w osadniku trzeba unikać.

    Weźmy wywołaną przez ciebie oczyszczalnię Stolbudu. Najmniejsza ma 5 m3 objętości, z czego połowę stanowi osadnik. Jeżeli przeciętna 4-osobowa rodzina produkuje jakieś 0,5-0,6 m3 ścieków na dobę, to przez sam osadnik płyną one 4-5 dni! I nic nie pomaga tu, że do drugiej komory są pobierane cyklicznie.

    Cytat Napisał Horher Zobacz post
    Raczej kupię SBRa w betonie opisywanego nieco wcześniej. Naprawdę wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem, dodatkowo w cenie biohybrydy. Nawet @Beja - etatowy smerf Maruda - nie bardzo to krytykował .
    Czyżbym coś przeoczył?

  14. #1334
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    Ale to nie tak!

    Weźmy wywołaną przez ciebie oczyszczalnię Stolbudu. Najmniejsza ma 5 m3 objętości, z czego połowę stanowi osadnik. Jeżeli przeciętna 4-osobowa rodzina produkuje jakieś 0,5-0,6 m3 ścieków na dobę, to przez sam osadnik płyną one 4-5 dni! I nic nie pomaga tu, że do drugiej komory są pobierane cyklicznie.


    No właśnie nie. Ta oczyszczalnia jest w stanie przerobić 0,9 m3/dobę, a nawet więcej. Gdy ścieki przestają dopływać, to oczyszczalnia zaczyna pracować w układzie zamkniętym, przerabiając dalej te 0,9 m3, ale nie odprowadza wody do rowu czy studni, tylko wlewa ją do osadnika. I tak to krąży. W oczyszczalni jest coraz mniej dziadostwa, a coraz więcej oczyszczonych ścieków i dzieje się tak do chwili, aż bakterie zdechną z głodu. Ale nawet podczas normalnej pracy, część oczyszczonych ścieków wraz z osadem jest w ostatniej fazie oddawane do osadnika. Dzięki temu jest w nim więcej tlenu niż gdyby takiego przelewu nie było i ścieki tak łatwo nie gniją. Chyba...
    Projekt - Zmodyfikowany Z-10 - parterówka 140 m2; Ogrzewana płyta fundamentowa - 25 cm styrodur Basf +25 cm żelbet; Ściany - silikaty 24cm + styropian 0,031 30 cm; Strop - Teriva + 40 cm styropianu 0,031; Okna - Vetrex V90+, szyby 0,5 montaż MOWO; Wentylacja - AirPack 400V, kanały PE Flex; Zapotrzebowanie na ciepło - 18,5 kWh/m2/rok. Ogrzewanie - rurki w płycie fundamentowej + Kospel 6 kW; Automatyka - PLC Wago 750-880

    Tutaj leci kabarecik

    Dziennik budowy

  15. #1335
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Horther, ktoś Ci delikatnie naopowiadł bzdur - jak może to krążyć w obiegu zamknietym? Ona prowadzi normnalnie cykl oczyszczania, wg SBR pobiera w cyklu 6 godiznnym pewną dawkę ścieku i robi to cyklicznie. Po każdym oczyszczeniu odprowadza za pomocą mamuta na zewnątrz. Jeśli ma czujnik ciśnienia to po pewnym czasie kiedy nie będzie dopływu (różnie w róznych oczyszczalniach) przejdzie w stan urlopowy.
    Co do osadnika wiele osób już napisło tutaj dużo. Ściek w osadniku musi pewien czas przebywać.

    Cytat Napisał Horher Zobacz post
    No właśnie nie. Ta oczyszczalnia jest w stanie przerobić 0,9 m3/dobę, a nawet więcej. Gdy ścieki przestają dopływać, to oczyszczalnia zaczyna pracować w układzie zamkniętym, przerabiając dalej te 0,9 m3, ale nie odprowadza wody do rowu czy studni, tylko wlewa ją do osadnika. I tak to krąży. W oczyszczalni jest coraz mniej dziadostwa, a coraz więcej oczyszczonych ścieków i dzieje się tak do chwili, aż bakterie zdechną z głodu. Ale nawet podczas normalnej pracy, część oczyszczonych ścieków wraz z osadem jest w ostatniej fazie oddawane do osadnika. Dzięki temu jest w nim więcej tlenu niż gdyby takiego przelewu nie było i ścieki tak łatwo nie gniją. Chyba...

  16. #1336
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Horther - poprosze o konkrety związane z tymi ilościami zagniecionych zbiorników - chciałbym to wyjaśnić. Jeśli nie znasz lokalizacji to jacyś instalatorzy Ci to mówili - którzy? Jak nie chcesz pisać na forum (ja nie mam nic do ukrycia) to napisz na priv. Ja pracuję dla tej firmy już od 8 lat i musze powiedziec, ze reklamacje się zdarzają - zdarzają jak napisałem, to chyba normalne przy takiej ilości wrzucanych w rynek oczysczzalni. Reklamacje są w każdej firme. Pisałem Ci na e-mailu - w przetargach: Bardo - około 300 szt. BIO-DUO, Dzierżoniów - 130 szt. BIO-DUO + EP, + cała masa prywatnych inwetycji - za mnie na tym terenie (kotlina kłodzka, Dzierżoniów, Wałbrzych) zamontowano dobrze ponad 600 szt. Jak ktoś potrzebuje referencji niech zadzwoni do jednej czy drugiej gminy i zapyta przy tych ilosciach ile było zgniotów - oni powiedzą. Jeśli ktoś pisze takie rzeczy na forum to prosze o konkretne przykłady - jak słyszałeś i wrzucasz to na forum to znaczy, ze musisz mieć potwierdzenia.
    Choćby nie wiem co to przy złym montazu możesz zniszczyć każdy zbiornik - nie ma znaczenia czy PEHD, beton czy żywica - zniszczysz i tyle. Jak instalator ma gdzieś zalecenia jednego czy drugiego producenta to później narzeka - taka jest prawda - tak jest we wszystkim, nie tylko w oczyszczlniach.



    Cytat Napisał Horher Zobacz post
    Witaj.
    Ja właśnie wybieram oczyszczalnię dla siebie, tzn dla trzech osób jak u Ciebie, z tym, że będę miał dużą wannę. Czytam ten wątek od początku, i teraz dochodzę do wniosku, że jeśli oczyszczalnia, to tylko SBR. AT jest dobra, ale nie ma w niej uśredniania ścieków. Argumenty Artura Stadnika z poprzedniej strony i te podane w linku przez @stam22, wg mnie są jak najbardziej słuszne. Osadnik powinien być. Jest jednak często tak, że osadnik jest źródłem smrodu, ponieważ nie ma w nim cyrkulacji ścieków. SBRy załatwiają ten problem, choć podejrzewam, że da się też zakiścić SBR tak żeby capiło, jednak o to chyba trudniej.
    W pewnym momencie też byłem zdecydowany na biohybrydę, ale ma ona wady każdej przepływówki. Problemem może też być materiał z którego jest wykonana. Wydaje mi się, że zbiornik betonowy jest dużo lepszy, bo oczyszczalnie możesz postawić nawet na podjeździe do garażu. Popatrz na ofertę Stolbudu (link kilka postów wyżej). Ja raczej w tym kierunku pójdę, ale jak Ci nie zależy żeby móc po tym jeździć, to inne SBRy też będą dobre, choćby i ten Sotlarenz Actibloc-sbr. Dowiedz się tylko jak ze zbiornikami, bo fama idzie taka, że lubią się zapadać pod naciskiem ziemi. Słyszałem o tym od praktycznie wszystkich instalatorów z którymi rozmawiałem i pisał jakiś czas temu w tym wątku kolega @Parde (o ile dobrze zapamiętałem nick). Może to pomówienia zawistnej konkurencji - tego nie wiem, bo nie badałem. Dodam jeszcze tylko, że nie przekonują mnie żadne Biorocki i inne złoża zraszane. Nie wierzę w ich długą i bezproblemową pracę jak to było tu wcześniej opisywane.

    Raczej kupię SBRa w betonie opisywanego nieco wcześniej. Naprawdę wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem, dodatkowo w cenie biohybrydy. Nawet @Beja - etatowy smerf Maruda - nie bardzo to krytykował .

  17. #1337
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    @Horher,
    Przede wszystkim nie mam najmniejszego zamiaru cie do niczego przekonywac a jedynie chce przedstawic swoje spostrzezenia.
    Odnosze wrazenie, ze jestes dobrze oczytany i przygotowany z tematu oczyszczalni ale chyba nie do konca rozumiesz jak to dziala.(tylko sie na mnie nie obrazaj).
    Osadnik ma za zadanie oddzielic grube od plynow i to w tym zbiorniku dzieje sie (powinno) grawitacyjnie i ponoc gdyby pozostawic te scieki w tym osadniku to po 10 dniach bylyby bardzo oczyszczone z BCHZ i czegos tam jeszcze (nie chce strzelac cyframi bo pisze z glowy i z tel. w dodatku ale w jakims opracowaniu czytalem, ze nawet oczyszczenie siegaloby 100%) ale po 14 dniach zaczyna wytwarzac sie metan.Dlatego bardzo waznym jest aby w tym odadniku pozwolic na dzialanie przez okreslony czas bakteriom beztlenowym (tlenowy proces tez sie odbywa przy zwierciadle sciekow ale to margines). Ale do sedna, nie potrafie sobie wyobrazic, ze przy ciaglym przelewaniu tych sciekow ze zbiornika do zbiornika i ciaglym napowietrzaniu jest szansa i czas na dzialanie tych beztlenowych a po drugie i tutaj chcialbym posluzyc sie bardziej obrazowym przykladem lecz nie bardzo do sciekow pasujac (mam nadzieje, ze mi wybaczycie ) . Wyobraz sobie kawe parzona i ciagle ja mieszasz czekajac az ci fusy osiada na dnie? To tak troche jedno wyklucza drugie, niesadzisz?
    Beja w poscie wyzej pisal o dzialaniu osadnika, ze to nie jest tak,ze wypuscisz wanne wody i ona zaraz wyplynie z drugiej strony. Odnosze wrazenie, ze wyobrazasz sobie ten zbiornik jak rure przez ktora scieki przeplywaja a to nie tak. One wplywaja i mieszkaja tam przez jakis czas i zaraz po tym jak sie tam dostaja rozpoczyna sie proces ozzyszczania.
    Pzdr.

  18. #1338
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Salah

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    505

    Domyślnie

    czytam i czytam i już sam nie wiem jaką tą oczyszczalnię, jak już coś wymyślę to Beja mnie sprowadzi na ziemię i dobrze bo chociażby traidenis okazał sie pomyłką [ a się nad nim zastanawiałem ] i zaprzeczeniem tego co chcę uzyskać. Wiem że BIOROCK to najlepsza oczyszczalnia takie AUDI / MERCEDES ,ale mnie na nią nie stać.

    proszę o poradę jaką firmę produkującą oczyszczalnię wybrać, uwarunkowania:

    - obecnie 2 osoby docelowo 4
    - dużo miejsca na oczyszczalnię
    - grunt glina i iły
    - cena około 10 tys zl.

    efekt jaki chcę uzyskać:
    - tania w eksploatacji
    - jak najmniej kłopotliwa w utrzymaniu

    istotne jest to iz mam zrobiony drenaż wokół domu który połączony jest z rowem melioracyjnym. Chcę tak zrobić jak na zdjęciu


    zielone - dren
    czerwone - kanalizacja, oczyszczalnia [ 34 m ]
    fioletowe połączenie dren z oczyszczalnią [ 25 m ]

  19. #1339

    Domyślnie

    Witam jestem użytkownikiem oczyszczalni AT8 juz od 4 lat, jesli coś komu mogę pomóc to smiało pisać tu albo priv.

    Generalnie z oczyszczalni jestem zadowolony chodz ma swoje minusy, szczerze mówiąc kupiłem ją na wariackich papierach nie robiąc rozeznania rynku co i jak. innych nie znam oczyszczalni tak ze nie mam porównania co do pracy itp
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  20. #1340

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balzak311 Zobacz post
    Witam jestem użytkownikiem oczyszczalni AT8
    Pytanie pierwsze: ile osób ona obsługuje?

    Cytat Napisał Balzak311 Zobacz post
    Generalnie z oczyszczalni jestem zadowolony chodz ma swoje minusy, szczerze mówiąc kupiłem ją na wariackich papierach nie robiąc rozeznania rynku
    A czy po tych czterech latach kupiłbyś ją znowu, czy wolałbyś rozeznać rynek za czymś lepszym?
    Co było twoim priorytetem przy zakupie i czy po 4 latach miałbyś taki sam priorytet?

Strona 67 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony