dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 47
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 940
  1. #221

    Domyślnie

    Popatrzyłam na Twój projekt i rzeczywiście, jeśli to:

    jest salon,
    to słonecznie mieć nie będziesz. Jaka to strona świata??

  2. #222

  3. #223

    Domyślnie

    No wlasnie ... i jednak chyba to zmienimy ... tylko jaaaa pierdziu ... jak ja mam za to jeszcze placic bo niby projekt skonczyny to mi sie plakac chce
    Ale masz racje tak to przemyslalam ...zobacz z dwooch stron zadaszenie .... no nie ma bata zeby nie bylo ciemno ..... musze ten taras zlikwidowac ....wrrrrr

  4. #224

    Domyślnie

    a jak myslisz likwidowac caly czy zostawic 160 tak jak z drugiej strony ?ale jestem wkurzona uhhhh

  5. #225
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Oliwka spokojnie. Zapytaj najpierw architektów czy zrobili analizę nasłonecznienia i zacienienia wnętrz. Powiedz im z czym masz problem. W zależności od ich odpowiedzi ewentualnie zrób zmiany. Tam wcale nie musi być ciemno, a taki zabieg pozwala w słoneczny upalny dzień schować się przed słońcem.

  6. #226

    Domyślnie

    sloneczny upalny dzien to tylko 2 miesiace w roku .... a reszta??????? przy takim zadazseniu na bank bedzie ... moze nie ze ciemno bo przy takich przeszkleniach nie moze byc ciemno ... ale promienie docierac na bank nie beda a w dni pochmurne bedzie tak .... no depresyjnie mi sie wydaje .... jestem tak zla na siebie ze wczesniej o tym nie pomyslalm ...w piatek mielismy miec pozwolenie ...a teraz ?????

  7. #227

    Domyślnie

    tak wszystko jest policzone i wyniki sa lepsze od normy jesli chodzi o stosunek okien do domu , czy slonca ....eee tam nie znam sie na tym , ale mowia ze jest dobrze ale ja wlasnie specjalnie pojechalam do znajomych do Dublina , oni maja tez house z tarasem zadaszonym ... no i wlasnie kiepsko z tym swiatlem w salonie ..a pogoda byla ponura jak to w Irl bywa ... no i tak ... no kurcze ciemno .... ja wiem ze oni wszystko policzyli i wiem ze nigdy nie zrobili by "babola " na czyms takim bo naprawde profesjonalni , ale chodzi o to ze pojecie "komfort " jesli chodzi o slonce jest dla kazdgo inny ... inni nie lubia slonca i taki taras to zbawienie ...ale ja .. no kocham slonko ... i lubie jak jest jasno i ptrzestronnie w salonie .......

  8. #228
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Niby racja, a w tym roku to nawet nie było tego 2 miesiące. Ale spróbuj jeszcze z tą analizą.
    Rozumiem, że ta część domu (wg wizualizacji) stół - słup to od południa?

    edit:
    Pisałyśmy równocześnie "-)
    Ta analiza nasłonecznienia to nie chodzi o energooszczędność szyb, czy pochłanianie przez nie słońca. To jest sprawdzenie i pokazanie na rysunkach dokąd sięga bezpośrednio słońce w środku w domu - gdzie jest strefa słońca a gdzie cień. Ja to mam dokładnie wyrysowanie wg miesięcy i godzin. Myślę, że i oni robili coś podobnego. Skoro mój nieznany nikomu architekt to robi to co dopiero taka duża i doświadczona pracownia.

  9. #229

    Domyślnie

    Witam
    Pare spraw sie wyjasnilo ... A wiec a propo tarasu ... walkowalismy temat dosc dlugo i ostatecznie z mezem podjelismy jednak ze chcemy usunac ten taras, ze bedzie jednak za ciemno. Mimo wiem ze jest wyliczone wszystko dobrze itd ... to jednak jak w pochmurne dni moze byc ponuro ...a ja lubie swiatlo i przestrzen. No oczywiscie architekom sie decyzja nie spodobala , projekt na pozwolenie czekl juz itd .... wiec ogolnie stanelismy na tym ze dostajemy pozwolenie na budowe , zeby czasu juz nie tracic , oni maja zrobic projekt zamienny pozniej - mowia ze tak juz kiedys zrobili . Pozwolenie bedzie w piatek , dzis tam dzwonilam . No i czekam teraz na wizualki jak ma to bez tarasu wygladac ... i jakos sie doczekac nie moge ... a do fundamentow juz musimy miec wykonawczy po zmianach, bez tarasu ....
    No nic narazie sie przejmowac nie bede bo osiwieje ..

  10. #230

    Domyślnie

    Projekt świetny!!! Bardzo mi się podoba. Co do tarasu to myślę, że słuszna decyzja, byłby zdecydowanie za ciemno.
    Ja dostałam pozwolenie na budowę w dniu, w którym zawiadomiłam urząd o chęci wycofania naszego wniosku
    Powodzenia
    "Pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie"
    Pierwszy zbudowałam i po roku sprzedałam, niedługo zacznę budować drugi, i już wiem, że zbuduję też trzeci
    Budujemy (na odległość) nasz (drugi) dom (zaczęliśmy w marcu!, jest SSO i właśnie go sprzedajemy )

  11. #231
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar nonoa_ona
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    110

    Domyślnie

    [QUOTE=Oliwka 29;4857990]kominek jest w scianie .. ma byc jak najszerszy , panoramiczny ..150cm..... Mateusz szuka najtanszego jak ktos ma jakies inspiracje, namiary na szerokie kominki , mile widziane wpisy
    obok mala wneka na drewno na wysokosci kominka .

    w salonie stana dwie rogówy ...
    cos takie, tylko ze ciemne :



    Oliwko, co jaki to producent?? Nie wiesz przypadkiem??

  12. #232

    Domyślnie

    Hmm .. no wlasnie tak dostalam kilka wizualek ..... jak myslicie z murem czy bez .... w ogole ... najlepiej z tarasem wygladalo no ale praktycznosc ponad wyglad ..







  13. #233

    Domyślnie

    A nie można by "sufitu" tarasu zrobić jakoś dziurawego, z belek położonych w odstępach czy jakoś, żeby przepuszczało światło. Bo tamta pierwotna bryła była taka ładna ...

  14. #234

    Domyślnie

    no wiem .... mi tez sie podobala.... nie nie mozna .. pieprzone przepisy no ale co mam zrobic ??? zostawic tak jak bylo ??? z takim tarasem ?? przeciez za ciemno bedzie ..
    ehhhhhhh

  15. #235
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marek1910
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź
    Posty
    221

    Domyślnie

    Z tarasem wyglada lepiej, a moze zrób w tarasie przeszklenie, trochę to zwiekszy koszt, ale będzie domknieta bryła i swiatło bedzie wpadać do salonu

  16. #236

    Domyślnie

    Nie nie rozumiecie ze dach to nie jest dach - zapominacie ze ja ma za attyka ukryty dach dwuspadowy !! I tak nic sie nie da zrobic w dachu tarasu ...
    Ja pierdziu juz sama nie wiem co mam z tym fantem zrobic

  17. #237
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar 1976pinacolada
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    3.437
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek1910 Zobacz post
    Z tarasem wyglada lepiej, a moze zrób w tarasie przeszklenie, trochę to zwiekszy koszt, ale będzie domknieta bryła i swiatło bedzie wpadać do salonu

    Bryła pierwotna była zdecydowanie lepsza. Co do szyby to raz koszt będzie kosmiczny a dwa wiecznie będzie "zafajdana"...

    A tak w ogóle to witam
    Projekt piękny, dylematów mnóstwo pomiędzy wyglądem a funkcjonalnością. Mój dom jest całkiem inny ale też mieliśmy z mężem konflikt odnośnie zadaszenia tarasu.... On chciał dużo zadaszyć że niby deszczyk z grillem się wykluczać nie będą a ja się bałam, że w salonie zrobi się ponuro. Nie po to przeszkliłam salon żeby go betonem od góry zasłaniać.... Stanęło na moim

    Pozdrawiam
    "Przez higienę mózgu wystrzegam się przede wszystkim kontaktu z durniami."
    Stanisław Cat-Mackiewicz


    zapraszam do mnie

  18. #238

    Domyślnie

    No wlasnie ... i tu jest ten problem - bryla ladnie wyg;ada .. ale nie funkcjonalnie - bo ten zakichany piekny taras ... a moze w ogole bez slupa i zeby troche wystawal ten dach , ale nie duzo ???? wrrrrr nie wiem ..
    Na poprawe dostalam dzis od chlopakow wstepne wizualki , takie jeszce robocze , pierwsze szkiece itd .. bomba ... tam pare rzeczy do zmienienia ale super ogolnie juz sie nie moge doczekac
    No tylko tem taras co z nim ???

  19. #239
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Altariela

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam,
    podczytuję trochę dziennik i zazdroszczę pomysłowych projektantów
    I chciałam tylko w sprawie tego tarasu się wypowiedzieć: ja mam okno w salonie od południa, dodatkowo od południa i zachodu mam duże przeszklenia w prostokątnym wykuszu - wykusz jest na ścianie szczytowej więc nie ma żadnego okapu od tej strony. Efekt jest taki że całą późną wiosnę, całe lato i pół jesieni siedzimy w salonie z pozaciąganymi żaluzjami wewnętrznymi (i co dziwne, wcale nie jest ciemno!). Przez słońce prażące w szyby dom się tak mocno nagrzewa że robi się jak w saunie. Teraz wszyscy przy budowie domu patrzą na energooszczędność i żeby było jak najwięcej przeszkleń od południa, wiadomo, zimą rzeczywiście jest oszczędność na ogrzewaniu, ale z kolei żeby komfortowo mieszkać z drugiej strony powinno się doliczyć koszt montażu i eksploatacji klimatyzatorów. Mam nieodparte wrażenie, że taniej jest nagrzać trochę bardziej zimą niż wychłodzić latem. Ratujemy się przed tym słońcem jak możemy, nad okno tarasowe kupiliśmy markizę, a w wykuszu w przyszłym roku będziemy kombinować z foliami przeciwsłonecznymi. Ja bym wiele dała za zadaszony taras Mi się wydaje że takie duże przeszklenie sprawi że powinno być dość jasno, a ten dach zabezpieczy przed bezpośrednim padaniem słońca na szyby. I poza tym jak zacznie padać nie będziesz musiała w biegu zwijać imprezy z tarasu. A nawet mogłabyś rozciągnąć jakieś fajne zasłony i odsłonić się niemal całkowicie od wiatru - nie doczytałam czy masz lub planujesz małe dzieci, ale to byłby wtedy fantastyczny wybieg dla maluchów w chłodniejsze dni. No i poza tym zapewne nie będzie to jedyne okno w części dziennej - jadalnia, kuchnia pewnie będą jedną całością i tamtędy też będzie docierało światło. W ostateczności może byłaby ewentualnie możliwość lekkiego skrócenia tego dachu, tak by nie sięgał do końca tarasu - wtedy okno nie będzie tak mocno cofnięte względem brzegu dachu i byłoby jaśniej w salonie?
    Uff ale się rozpisałam Pozdrawiam i trzymam kciuki za budowę, bo projekt jest naprawdę interesujący.

  20. #240

    Domyślnie

    Witam Altariela ...dziekuje bardzo za opinie ..... sluchajcie piszcie wszyscy bo to dla mnie naprawde wazne .... Jestem na etapie decyzji i nie mam zielonego pojecia ... jedni mowia tak , drudzy inaczej..... moze faktycznie go skroce tylko jak tak mowisz .... hmmm
    Tak naprawde architekci sa tak pomyslowi i profesjonalni ze nie mam im nic do zarzucenia , do tej pory wszystko jest dokladnie przemyslone i zaplanowane ... dzis dostala wizualki pierwsze i naprawde jestem tak zadowolona ... ja mam jakis pomysl... oni inny ... i za chwile mi udowadniaja ze maja racje jakie w ogole pomysly w zwyklej prostym, prostokatnym wc - zeby bylo ladnie i orginalnie , naprawde chyle glowy za ich pomysly ...i ciesze sie ze na nich trafilam ...
    Tylko ten taras ... ja wiem ze wszystko jest ok , powyliczane itd ... ja tylko sie boje ze na serio bedzie ciemno . Mateusz mi napisal dokladnie to co ty ...ze ja sobie sprawy niezdaje jak ludzie przed tym sloncem uciekaja i ze bede te okna zaslaniac ...
    Jestem zamotama juz ..
    Piszcie opinie .... bede wdzieczna ....doam ze jest to strona nasloneczniona polodniowo- wschodnia

Strona 12 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony