dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dugolo

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-619
    Posty
    14

    Domyślnie Woda na czas budowy...

    Witam

    Mam pewne pytanko co do tematu wody na działce na czas budowy - po dzisiejszej wizycie u architekta który robi mi adaptacje jestem trochę skołowany...Mianowicie chciałbym aby przed rozpoczeciem budowy jej plac był idelanie przygotowany do prac - czyli np była woda ...rozumiem że można to zrobić poprzez projekt -> przyłacze do studzienki -> odbiór przez kogoś uprawnionego i pewnie 3 tys z kieszeni - ok to jest dla mnie jasne . A pytanko jak to będzie wyglądało juz po postawieniu domu . Czy doprowadzenie do domu będzie wymagało kolejnego projektu , mapki syt wys , inwentaryzacji geodety i kolejnych 3 tys etc czy mozna po prostu wykonac takie przyłącze , przenieść wodomierz bez projektów , geodetów etc - oczywiscie prace te wykonywac będzie odpowiednia firma.

    Z gory dziekuję za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    przyłącze wymaga projektu, możesz je wykonać na dwa sposoby czyli:
    1. podłączyć do domu (nierealne ponieważ dopiero go zbudujesz)
    2. wodomiar umieścić w studzience a stamtąd wystawić kranik, za wodomiarem rurka już twoja więc każdy hydraulik ci przedłuży rurkę do budynku. problem będziesz miał taki ze w zimie będziesz musiał dobrze ocieplić żeby ci wodomiaru nie rozsadziło.


    ja wybrałem inną opcję, wykopałem studnię i z niej czerpałem wodę do budowy, jak stał budynek zrobiłem przyłącze.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał dugolo Zobacz post
    Witam

    Mam pewne pytanko co do tematu wody na działce na czas budowy - po dzisiejszej wizycie u architekta który robi mi adaptacje jestem trochę skołowany...Mianowicie chciałbym aby przed rozpoczeciem budowy jej plac był idelanie przygotowany do prac - czyli np była woda ...rozumiem że można to zrobić poprzez projekt -> przyłacze do studzienki -> odbiór przez kogoś uprawnionego i pewnie 3 tys z kieszeni - ok to jest dla mnie jasne . A pytanko jak to będzie wyglądało juz po postawieniu domu . Czy doprowadzenie do domu będzie wymagało kolejnego projektu , mapki syt wys , inwentaryzacji geodety i kolejnych 3 tys etc czy mozna po prostu wykonac takie przyłącze , przenieść wodomierz bez projektów , geodetów etc - oczywiscie prace te wykonywac będzie odpowiednia firma.

    Z gory dziekuję za pomoc.
    Wydaje mi sie, ze mozesz przed rozpoczeciem budowy zrobic przylacze wodne.Zostanie ono zakonczone wtedy studnia wodomierzowa. To bedzie wymagalo projektu pewnie i ustalen z zakladem komunalnym.
    W adaptacji proejktu domu jest wyrysowana twoja czesc przylacza, czyli od studzienki do domu. Wiec jak dom bedzie stal, to Ci poprostu hydraulik podlaczy sie to owej tudzienki zgodnie z adaptacja projektu.
    I wodomierz zostaje w studzience. Pewnie mozna go przeniesc do domu, ale nie samodzielnie, bo jest zaplombowany przez zaklad komunalny.

    Spytaj w swoim zakladzie komunalnym. Moze oni sobie nie zycza studzienek wodomierzowych? I nakazuja miec licznik w domu. Albo wrecz odwrotnie - musisz miec studzienke wodomierzowa zeby mogli sobie latwo licznik bez Ciebie w domu odczytac,

    marcin

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar michal0712
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    195
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    witam,
    u mnie wyglądało to tak: projekt przyłącza wody zrobiłem od trójnika do którego się wpinałem do sieci do projektowanego / budowanego domu. Na czas budowy wykonałem tylko część przyłącza (ok 5 za granicę działki) tam zrobiłem wodomierz i umiejscowiłem go w tymczasowej budce (wodomierz nawet zimę przetrzymał). Można było z wody korzystać do murowania ścian itp. Jak już stanął dom doprowadziłem wodę do domu - do miejsca gdzie powinna być według zrobionego wcześniej projektu. wszystko odbywało się pod nadzorem zakładu wod-kan, który był wykonawcą przyłącza wod. Był tylko jeden projekt - tylko wykonanie w dwóch etapach.
    Można spróbować od razu podciągnąć wodę do docelowego miejsca w domu - nawet jak jest on jeszcze w planach.
    http://forum.muratordom.pl/blog.php?109790 - krótkie zapiski z przebiegu budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...03#post4785203 - tu jest ciąg dalszy zapisków z przebiegu budowy.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    A nie możesz korzystać na czas budowy ze zwykłego 1000-litrowego baniaka? Musisz mieć od razu przyłącze?
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzechu2605

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bojanowo
    Kod pocztowy
    63-940
    Posty
    77

    Domyślnie

    odsiwze troche temat. Zastanawiam sie czy jest sens robienia przylacza na czas budowy do SSZ. Czy lepiej postawic sobie 1000litrowy baniak i go uzupelniac.
    macie jakies doswiadczenia czy taki baniak sie na budowie sprawdzi? czy bedzie to racuej uciazliwe?

    Przylacze mozna oczywiscie zrobic, jednak zanim dom powstanie musi ono (licznik) byc schowane w studzience.- pytanie czy ma to sens...

    pozdrawiam!
    Grzegorz

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Jeśli dobrze żyjesz z sąsiadami to nie musisz robić przyłącza. Mój sąsiad dom do SSO wybudował korzystając z wody z mojej studni. Miał mausera postawionego przy płocie, przeciągnięty wąż i kabel, kiedy potrzebował uruchamiał pompę i nalewał wody.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzechu2605

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bojanowo
    Kod pocztowy
    63-940
    Posty
    77

    Domyślnie

    Narazie zyje dobrze niewiem tylko czy maja studnie...
    Ale w sumie predzej czy pozniej i tak to przylacze bede musial zrobic. no nie??? Tu jest jedynie taka roznica, ze trzeba by studzienke zakopac i w nim umiescic licznik. Wtedy nie mial bym licznika w domu tylko na dworze (co tez ma swoje plusy).
    pozdrawiam

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    419

    Domyślnie

    A wodę na jakich głębokościach masz? Może lepiej pomyśleć o wywierceniu taniej studni na czas budowy, lub ewentualnie głębinowej na przyszłość , do tego zbiornik na wodę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony