dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 19
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 361
  1. #261

    Domyślnie

    No to jeszcze dowalę coś do pieca.
    Odśnieżanie.
    Można by podpiąć to pod aktywny wypoczynek, ale.... na dłuższą metę się nie da!
    Świeże powietrze przy pierwszych opadach śniegu, łopata, choinka przystrojona lampkami, to może wydawać się piękne. Ale za dwa miesiące ten "biały puch" będzie coraz mniej biały, aż w końcu stanie się irytujący do tego stopnia, że wstając rano powiemy:
    - KUWA, znowu tyle tego białego gówna napadało!

    Ale mam rozwiązanie. Mój tata znalazł sobie takiego (no żula, to byłoby krzywdzące napisać), ale takiego chłopa, któremu rano o szóstej otwiera bramę, i chłop przez godzinę odśnieża wszystkie strategiczne punkty za dziesięć złotych za dzień. To też jakieś rozwiązanie. Na pewno lepsze, niż zakup odśnieżarki.
    Temat pod rozwagę.

  2. #262
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    taras odsnieżasz?

  3. #263

    Domyślnie

    Ja już miałem okazję rekreacyjnie godzinkę pomachać i pospychać. Nawet jeszcze bałwan przed domem stoi, tylko brzydki jakiś taki, wcześniak chyba....
    I już mieszkamy !

  4. #264
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    u nas w dzień 7 stopni i dzisiaj mżawka.

  5. #265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    taras odsnieżasz?
    Jeszcze nie, jeszcze nie wybudowałam swojego domu - mieszkam w domu z rodzicami i wiem, jak to wygląda - zimą nie wesoło

  6. #266

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Ja już miałem okazję rekreacyjnie godzinkę pomachać i pospychać. Nawet jeszcze bałwan przed domem stoi, tylko brzydki jakiś taki, wcześniak chyba....
    Ale Pan to chyba nie musi na siódmą do pracy zdążyć?
    Wtedy tak, bałwan jak najbardziej
    Ostatnio edytowane przez portaga ; 24-11-2014 o 22:00

  7. #267

    Domyślnie

    Cytat Napisał portaga Zobacz post
    Ale Pan to chyba nie musi na siódmą do pracy zdążyć?
    Wtedy tak, bałwan jak najbardziej
    Pan odśnieżał w sobotę i nawet gdyby spadło 30cm śniegu to z garażu i przez bramę wjazdową dałbym rade wyjechać. Bardziej martwiłbym się stanem drogi i czy zasp nie ma. Z mojego kilkuletniego doświadczenia to odśnieżanie odbywa się raczej po południu lub wieczorem w miarę jak śniegu przybywa. A bałwanek z mokrego śniegu powstał w 10 minut.
    I już mieszkamy !

  8. #268
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał portaga Zobacz post
    Bo żeby odpoczywać w nowowybudowanym domu, to trzeba mieć jeszcze do kompletu męża, który na ten wypoczynek zarobi.
    Także co nam zostaje z tego "szczęścia"? Ano raczej tylko tyle, że dzieciaki rano do szkoły, makijaż i codziennie to samo, bo chałupę trzeba przecież za coś ogrzać...
    ale są popołudnia, weekendy...... podobno najważniejsze to pozytywne myślenie
    nie mam męża który zarabia, sama pobudowałam, sama muszę utrzymać dom ale to spełnienie moich marzeń po kilku latach mieszkania w blokowisku i codziennie od 4 lat wracam po pracy do domu jak na skrzydłach

    Cytat Napisał portaga Zobacz post
    Odśnieżanie.
    Można by podpiąć to pod aktywny wypoczynek, ale.... na dłuższą metę się nie da!
    Świeże powietrze przy pierwszych opadach śniegu, łopata, choinka przystrojona lampkami, to może wydawać się piękne.
    bo jest piękne!
    naszą sąsiedzką tradycją są wieczorne spacery z kijkami a zimą odśnieżanie pracę mam siedzącą więc z chęcią pomacham łopatą zamiast oglądać seriale w tv i jeszcze się nie zdarzyło żebym rano nie mogła wyjechać
    bardziej niż odśnieżanie dało mi w kość ( i w stawy) koszenie trawy na prawie 2 tys.m2 ale kupiłam malutki " damski" traktorek którym oblatuję w 3 godziny to co wcześniej robiłam przez kilka dni i już mam czas na kawkę z książką na tarasie

  9. #269
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zet_zet
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    blisko Częstochowy
    Posty
    46

    Domyślnie

    W Sylwestra miałem sporo pracy wokół domu, ale - pomimo chłodu - znalazłem chwilę czasu na zjedzenie obiadu na tarasie. Uwielbiam to miejsce nawet zimą Świetnie, że ten wątek nadal ma się dobrze na forum

  10. #270
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ogrodolandia
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Chojniczki
    Kod pocztowy
    89-606
    Posty
    18

    Domyślnie

    A ja faktycznie latem wynoszę się z życiem rodzinnym na taras. Jemy tam obiady, ja pracuję, czytam. TV wogóle nie musi chodzić. Byle nie wiał wiatr. Poranna kawa i wieczorna herbatka - rewelacja.

  11. #271
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Juskra
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Kod pocztowy
    41-103
    Posty
    1.916

    Domyślnie

    wątek w sam raz dla mnie i "ucztą" dla moich uszu są słowa "kawa na tarasie" gdy wybieraliśmy projekt jedną z głównych wytycznych było wejście na taras od kuchni aby nawet rano przed pracą móc wypić szybką kawkę na tarasie ( drugą była pralnia obok łazienki ) ale muszę czekać jeszcze jakieś 2 lata aby "wczasować" sobie na własnym tarasie

  12. #272

    Domyślnie

    Cytat Napisał ogrodolandia Zobacz post
    A ja faktycznie latem wynoszę się z życiem rodzinnym na taras. Jemy tam obiady, ja pracuję, czytam. Byle nie wiał wiatr..
    Muchy i inne owadowe tałatajstwo pewnie się cieszy, że im jedzonko wynosisz na dwór?
    ZA REKLAMĘ NA FM SIĘ PŁACI

  13. #273
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zet_zet
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    blisko Częstochowy
    Posty
    46

    Domyślnie

    Ze też tylko muchy zauważasz. Ale podobno każdy widzi, to co chce zobaczyć Smacznego jedzonka na balkonie (zapewne) życzę

  14. #274
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Dziś kawa na tarasie wypita tuż przed zachodem słońca.
    Mam nadzieję, że jutro weekendowo uda się wypić również przed południem i posiedzieć chwilę w słońcu.
    Piegi domagają się przywrócenia do życia
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  15. #275
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja planuję grilla

  16. #276
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Elfir...no brawo, bo w sumie czemu nie?
    Przecież tu nie kalendarz jest ważny, tylko sprzyjająca pogoda i chęci
    Podoba mi się ten pomysł
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  17. #277
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zet_zet
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    blisko Częstochowy
    Posty
    46

    Domyślnie

    Dziś było ognisko, garnek z pieczonkami (w lutym - szok!) i do tego białe wino. Obiadek na tarasie obowiązkowo

  18. #278
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ludwik_13
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    k. Kołbieli
    Kod pocztowy
    05-340
    Posty
    431
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    116

    Domyślnie

    Kawka i herbatka na tarasie już od 2 weekendow. Na razie w kubkach termicznych.... Ale i tak fajnie.

  19. #279
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Juskra
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Kod pocztowy
    41-103
    Posty
    1.916

    Domyślnie

    ciągle tu zaglądam i zazdraszczam pocieszam się że już niedługo

  20. #280

    Domyślnie

    Ja na razie u rodziców, ale mam nadzieję na własny

Strona 14 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony