dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 19
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 361
  1. #101
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    A ja mam w planach dopiero taras.... , deski zamówione....głowa mnie boli od dylematów...
    Kawy jeszcze nie piłam na tarasie, bo jak dla mnie to zimno jeszcze jest...

    Ziaba.. a Ty spać nie możesz????????

  2. #102

    Domyślnie

    ziaba wysyłam pw
    Cokolwiek się wydarzy-jutro i tak wzejdzie słońce!

  3. #103

    Domyślnie

    Ogłaszam rozpoczęcie sezonu kawowo-tarasowego !!! Wczoraj !!!
    Nos sobie opaliłam przy okazji.
    Wiosna nareszcie!!!

  4. #104

    Domyślnie

    Dawno nie zaglądałam na forum, a to najpewniej przez tę kawę "na tarasie" Od 3 lat mieszkam, od roku mam tarasik drewnem wyłożony samodzielnie przez męża Dla nas taras to przedłużenie domu, zbudowany przy kuchni i zadaszony, wszystko wedle wieloletnich przemyleń W skórcie - pijąc tę kawę na tarasie spełniam swoje marzenie Jesr super! Mimo, że ogród jest w pierwszej fazie realizacji to taras to jest najwazniejszy lux "okołodomowy" WARTO SIĘ BUDOWAĆ.

  5. #105

    Domyślnie

    Martuszek
    Taras jako przedłużenie kuchni!!
    Teraz po latach mieszkania myslę,że to idealne rozwiązanie.
    Zmieniłabyś rozkład?
    Super sprawa i śniadanko można zjeśc i kawkę wypic i obiadek zaserwowac.
    Nawet pilnując obiadku, który się gotuje doczytac gazetkę można!!!
    Super!

  6. #106
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Diedra
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Lublin
    Posty
    198

    Domyślnie

    My nie budowaliśmy, ale kupiliśmy od poprzednich właścicieli, więc zadaszony taras jest gotowy i zauważyłam, że tylko wypatrujemy okazji, żeby zrobić przerwę w pracach wykończeniowych i chwilkę posiedzieć - przy kawce lub... hmm, herbatce Ciężko tylko na serduchu robi się wieczorem, kiedy trzeba wracać na blokowisko, do (ciągle jeszcze) wynajmowanego mieszkania...

  7. #107
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ludwik_13
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    k. Kołbieli
    Kod pocztowy
    05-340
    Posty
    431
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    116

    Domyślnie

    U mmnie kawa na tarasie i kiełbaski już byly. A tu zanosi się nato, że Wielkanoc będzie biała. I nici z posiedzenia na tarasie... Zresztą w tej chwili na tarasie leżą wyniseione z domu: resztki blachy, resztki drewna, styropian i pozostałości po "Zimowych onkach" tj. listwy z folią. Najpierw trzeba by bylo to posprzątać.

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edyta Ż Zobacz post
    Martuszek
    Taras jako przedłużenie kuchni!!
    Teraz po latach mieszkania myslę,że to idealne rozwiązanie.
    Zmieniłabyś rozkład?
    Super sprawa i śniadanko można zjeśc i kawkę wypic i obiadek zaserwowac.
    Nawet pilnując obiadku, który się gotuje doczytac gazetkę można!!!
    Super!
    Nie zmieniłabym rozkładu za nic taras jest dla mnie a nie dla gości od święta I ważna sprawa - na jedno takie okno warto się szarpnąć - rozsuwane bezprogowe Nie trzeba pamiętać o podnoszeniu nogi

  9. #109

    Domyślnie

    Martuszek naprawde, szczerze i bezinteresownie zazdroszczę Ci tego tarasu przy kuchni...

  10. #110
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Wiosna już wybuchła Wszystkie drzewa ruszyły, lasy się zaczynają zielenić

    Działalność tarasową uważam za otwartą.
    W tym roku znacznie polepszył mi się widok z tarasu - już nie na górę humusu, kupy betonów czy śmieci pobudowlanych. Już wyrównane, zwalcowane i trawka posiana. Pogoda idealna, więc aż słychać jak rośnie
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  11. #111
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Ja te słucham jak rośliny rosną, ptaki śpiewają...
    Kawa na tarasie wypita już nie raz, sezon grillowy rozpoczęty, i nawet duszonki już były.
    A żeby było ładnie i wygodnie na tarasie, zakupiłam drewienko modrzewiowe i będziemy dłubać przy dechach na taras... będzie ładnie i już mnie to cieszy i nie mogę doczekać się rozpoczęcia prac tarasowych...


    Dziś czytałam nasze wypowiedzi z Muratora... chmmmm wychodzi na to, że my tarasy to i owszem mamy, ale kawy na tarasie nie bardzo mamy czas pić...
    może i w sumie tak, ale i nie do końca...
    ...brak czasu bierze się z tego, że jest jeszcze sporo prac przed nami do wykonania...
    Ale i tak czy owak, kawę na tarasie pijemy, ba.. nawet obiad zjadamy...
    A taras jest przedłużeniem u mnie kuchni i salonu...
    Na taras mam wyjście właśnie z kuchni i z salonu i nie wyobrażam sobie innego rozwiązania

  12. #112

    Domyślnie

    Witam wszystkich,kawka na tarasie jak najbardziej ,ale wlasnie kombinuje zrobic drugi taras .Powod ?Prozaiczny jak zwykle ,dom mam ustawiony na lini polnoc -poludnie, taras od strony poludniowej, a do tego zrobiony jak na razie z betonu ktory dobrze akumuluje cieplo,wiec ,w cieplejsze letnie dni jest zdeczka za goraco. i pomimo widoku na las ,spiewajcych ptakow ,lazacego pod ogrodzeniem stadka saren i zadaszenia nad hustawka nie mozna wytrzymac Od polnocy zrobie wiec drugi tarasik ,aby w najwieksze upaly tam isc na sniadanie, pomimo gorszych widokow ,bo zawsze tam bedzie chlodniej.Zreszta IMHO ma to sens ,bo powiiedzmy w marcu ,kwietniu gdy nie ma tak cieplo mozna isc na poludniowy taras ,na ktorym w zwiazku z nagrzaniem promieniami slonecznymi tarasu ,oraz scian domu (dom mam z kamienia i starej cegly,wiec sporo sie nagrzewaja i dlugo oddaja cieplo ) cieplo dosc dlugo jest dlugo,nawet do poznych godzin nocnych ,a w najwieksze upaly mozna isc na taras polnocny.Wiem wiekszosc ludzi nie mysli o tym na etapie planowania domu (na szczescie nie musilem planowac,kupilem cos juz stojacego do remontu ,a potem staralem sie mieszkajac od czasu do czasu patrzec co tu mozna by zmienic na lepsze, np: zrobilem mieszkalna piwnice wlasnie po to by w upaly miec sie gdzie schowac),ale wydaje mi sie jednak ,ze dwa tarasy stojace po przeciwnych stronach maja wiele zalet.Pzdr
    Ostatnio edytowane przez gumis107 ; 05-05-2012 o 18:58
    Regulamin forum

  13. #113

    Domyślnie

    U nas też rozpoczęty. Niestety, byliśmy sami rodzinka zapomniala o męzowkisch imieninach, ewentualnie zazdrosna o taras

  14. #114
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arnika Zobacz post
    Ja te słucham jak rośliny rosną, ptaki śpiewają...
    Kawa na tarasie wypita już nie raz, sezon grillowy rozpoczęty, i nawet duszonki już były.
    A żeby było ładnie i wygodnie na tarasie, zakupiłam drewienko modrzewiowe i będziemy dłubać przy dechach na taras... będzie ładnie i już mnie to cieszy i nie mogę doczekać się rozpoczęcia prac tarasowych...


    Dziś czytałam nasze wypowiedzi z Muratora... chmmmm wychodzi na to, że my tarasy to i owszem mamy, ale kawy na tarasie nie bardzo mamy czas pić...
    może i w sumie tak, ale i nie do końca...
    ...brak czasu bierze się z tego, że jest jeszcze sporo prac przed nami do wykonania...
    Ale i tak czy owak, kawę na tarasie pijemy, ba.. nawet obiad zjadamy...
    A taras jest przedłużeniem u mnie kuchni i salonu...
    Na taras mam wyjście właśnie z kuchni i z salonu i nie wyobrażam sobie innego rozwiązania
    Od tygodnia (a dokładnie od zeszłego piątku ) schodzę z mojego tarasu jedynie na sen -poza tym: kawa,śniadania, grill, znajomi, imprezy,kolacje, wino/piwo/nalewki się leją - bossssko. Jakie nie mamy czasu ? Joke ? Czasem przerwa na malowanie płotu, ale nie przesadzajmy A Twój taras piękny
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  15. #115
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar AgaKuba
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Olszyna
    Posty
    460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja swój taras wyczyściłam, wywaliłam zalegające tam dechy i inne bzdety i nawet zamówiłam stosowne meble co by miło posiedzieć
    Muszę jedynie po bokach ustawić murek co by sąsiad mi nie zaglądał ( bo zagląda ), a nie ukrywam, że mnie to z lekka irytuje.
    Granat
    Komentarze
    Mieszkamy od 13.04.2012

  16. #116
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zet_zet
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    blisko Częstochowy
    Posty
    46

    Domyślnie

    Kawa na tarasie... Mój ulubiony moment dnia - szczególnie podczas ciepłych, letnich dni. I dlatego właśnie od tego wątku zaczynam swoją aktywność na tym forum )

  17. #117

    Domyślnie

    Piszcie, dziewczynki i chłopcy, piszcie - koniec sezonu kawowotarasowego się zbliża, a nam, co końca budowy jeszcze nie widzą, tak się to fajnie czyta... Może jakieś nowe przemyślenia Wam się nasunęły na tych tarasach? Choć nieważne czy południowy czy inny, ważne, żeby nie był wciąż kupą piachu, eh...
    jeśli chcesz być szczęśliwym.... to bądź. <l.tołstoj>

    Mieszkam

  18. #118
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Jesien sie zbliza, a ja moze z 3 razy wypilam herbatke na tarasie (kawy nie pije). Rano biegiem, wracam po 19 i nawet jesli jeszcze jest jasno to trzeba w domu ogarnac, obiad naszykowac i w ogrodzie cos porobic, w sobote po pracy sprzatanie srodka, w niedziele rowniez, bo caly tydzien trzeba nadrobic. Taras to ja jedynie zamiatam, myje i przecieram meble ogrodowe z kurzu, no i wieszam pranie na tarasie .

  19. #119
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar jea
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.548

    Domyślnie

    Najlepsza kawa, ....to w Czaplinku....
    - otoczenie lasów
    - cisza i spokój
    - mnóstwo zieleni
    tam, się czas zatrzymał i .... polecam.
    Urodziłem się zmęczony-więc żyję by odpocząć

  20. #120

    Domyślnie

    Nowego tarasu jeszcze nie mam, a na starym ( do przeprowadzki) spędzałam każdą wolną chwilę. Oczywiście tych chwil nie było jakoś strasznie dużo , ale niedziela była dla nas święta, więc praktycznie cały dzień ( o ile nie wyjeżdżaliśmy ) spędzaliśmy właśnie na tarasie, począwszy od porannej kawy, potem obiad, popołudniowe czytanie, leniuchowanie, znowu kawka, goście, kolacja ...ach
    Kochałam ten taras i te niedzielne obiadki, bo razem i spokojnie z rodzinką. A w tygodniu nie zawsze był czas na obiad, a tym bardziej wspólne jedzenie.
    Ale kawa z mężem. choćby 10 min - musiała być
    Teraz mi przez jesień i zimę zostaje myślenie jak zorganizować i urządzić nowy taras, niestety południowy Bardzo bym go chciała zadaszyć, ale obawiam się,że salon będzie za ciemny mimo drugiego, wschodniego okna.


    Jak organizowaliście sobie południowe tarasy?

Strona 6 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony