dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie asfalt na podjazd

    Witam,

    Czy ktoś z Was posiada asfalt na podjeździe? Plusy, minusy?
    Jeśli chodzi o estetykę to mi odpowiada. Jak z trwałością? Podjazd od południa - czy nie będą się tworzyć koleiny?

    Mam do wykonania ok 180m2 (podjazd i plac przed garażem)

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mjakob Zobacz post
    Podjazd od południa - czy nie będą się tworzyć koleiny?
    Wszystko zależy od podbudowy, jak będzie porządna to nie będzie kolein.
    Plusy:
    + równa powierzchnia łatwa do utrzymania w czystości
    + zimą łatwe odśnieżanie, jeśli będzie czarny to niewielka ilość śniegu sama spłynie
    + może mieć różna kolory, ale to już niestety kosztuje

    Minusy:
    - estetyka - zależy od jakości wykonania, jeśli będzie ułożony bez rakowin to będzie ok, ale to wymaga układania maszynowego
    - w przypadku ewentualnego remontu pojawią się łaty

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    Wszystko zależy od podbudowy, jak będzie porządna to nie będzie kolein.
    Plusy:
    + równa powierzchnia łatwa do utrzymania w czystości
    + zimą łatwe odśnieżanie, jeśli będzie czarny to niewielka ilość śniegu sama spłynie
    + może mieć różna kolory, ale to już niestety kosztuje

    Minusy:
    - estetyka - zależy od jakości wykonania, jeśli będzie ułożony bez rakowin to będzie ok, ale to wymaga układania maszynowego
    - w przypadku ewentualnego remontu pojawią się łaty
    Dzięki za odp.
    Z tymi koleinami to chodzi mi bardziej o wpływ temperatury. Ale będą jeździć raczej tylko osobówki więc chyba to nie problem.
    Nastawiam się na wykonanie maszynowe.

    Forgetit orientujesz się może jakie są koszty wykonania? Podbudowa jest w 3/4 wykonana (potrzebna będzie ostatnia warstwa), podjazd jest użytkowany.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    Wszystko zależy od podbudowy, jak będzie porządna to nie będzie kolein.
    Plusy:
    + równa powierzchnia łatwa do utrzymania w czystości
    + zimą łatwe odśnieżanie, jeśli będzie czarny to niewielka ilość śniegu sama spłynie
    + może mieć różna kolory, ale to już niestety kosztuje

    Minusy:
    - estetyka - zależy od jakości wykonania, jeśli będzie ułożony bez rakowin to będzie ok, ale to wymaga układania maszynowego
    - w przypadku ewentualnego remontu pojawią się łaty
    Dzięki za odp.
    Z tymi koleinami to chodzi mi bardziej o wpływ temperatury. Ale będą jeździć raczej tylko osobówki więc chyba to nie problem.
    Nastawiam się na wykonanie maszynowe.

    Forgetit orientujesz się może jakie są koszty wykonania? Podbudowa jest w 3/4 wykonana (potrzebna będzie ostatnia warstwa), podjazd jest użytkowany.

  5. #5

    Domyślnie

    Przy tak małej ilości głównym kosztem będzie przewóz i praca sprzętu, więc nie da się określić ceny na odległość. Cena przy dużych ilościach to ok. 50zł/m2 materiał + ułożenie.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    Przy tak małej ilości głównym kosztem będzie przewóz i praca sprzętu, więc nie da się określić ceny na odległość. Cena przy dużych ilościach to ok. 50zł/m2 materiał + ułożenie.
    Dzięki wielkie za porady.

  7. #7

    Domyślnie

    jest jeszcze problem smrodu smoły pod (a może i w) domu latem a na pewno w upały, nie wiem jak duży i długi chcesz zrobić asfaltowy podjazd ale znam gościa który ma coś takiego od drogi prze podwórze do garażu przy domu i w takich temp. jak obecnie na i w okolicah podjazdu unosi się charakterystyczny smrodek, ja osobiście bym tego nie chciał

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    jest jeszcze problem smrodu smoły pod (a może i w) domu latem a na pewno w upały, nie wiem jak duży i długi chcesz zrobić asfaltowy podjazd ale znam gościa który ma coś takiego od drogi prze podwórze do garażu przy domu i w takich temp. jak obecnie na i w okolicah podjazdu unosi się charakterystyczny smrodek, ja osobiście bym tego nie chciał
    Asfalt by się kończył 10m od domu. przy samym domu kostka. Jest jeszcze coś takiego jak asfaltobeton ale pewnie droższe.
    Jeden z sąsiadów też ma wyasfaltowany podjazd i właśnie ma chyba coś dodane do asfaltu bo jest taki "bardziej szary". przechodząc obok raczej nic nie czuć.

    Dopiero rozeznaje temat (nawet chyba nie będę tego robić w tym roku). Każda opinia cenna

  9. #9

    Domyślnie

    MMA, czyli mieszanki mineralno-asfaltowej nie czuć po ułożeniu i ostygnięciu. Kolor mieszanki zależy od rodzaju kruszywa (od czarnego do szarego i brązowawego) albo od lepiszcza i barwników (czerwone, zielone, niebieskie). Można również zrobić nawierzchnię w kolorze kruszywa - lepiszcze jest bezbarwne.
    http://www.colas.pl/page.php?p=vegecol
    http://www.colas.pl/page.php?p=lepiszcze-bituclair

  10. #10

    Domyślnie

    Czy przy asfalcie wystarczą obrzeża chodnikowe takie 20x6cm lub 30x8cm czy trzeba te grube - drogowe?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony