dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 29
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 574
  1. #81

    Domyślnie

    Kolo próbuje na siłę udowodnić, że to co działa nie ma prawa działać.
    Mamy tylko 30% dni słonecznych a dobra instalacja zapewnia w 50-60% CWU przez cały rok. Ciekawe jak to robi? Kradnie od sąsiada?

  2. #82
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    in*s*7

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    kobyłka
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    dobra instalacja zapewnia w 50-60% CWU przez cały rok.
    Powiem ci, że w dobra instalacja solarna zapewnia praktycznie nawet powyżej 70% CWU rocznie.

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał in*s*7 Zobacz post
    Powiem ci, że w dobra instalacja solarna zapewnia praktycznie nawet powyżej 70% CWU rocznie.
    Jasne..... w Grecji,Hiszapnii, Portugalii ,Cyprze i w jeszcze kilku krajach...

  4. #84
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    in*s*7

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    kobyłka
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    260

    Domyślnie

    A jeśli rodzina zużywa dwa razy więcej ciepłej wody latem niż zimą?

  5. #85
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał in*s*7 Zobacz post
    Powiem ci, że w dobra instalacja solarna zapewnia praktycznie nawet powyżej 70% CWU rocznie.
    Po co Ty instalator takie bzdury opowiadasz. Gdzie Ty takie instalacje widziałeś. Od razu widać, że nie masz u siebie żadnej instalacji solarnej a tylko gadasz tu co przeczytałeś gdzieś w jakiejś ulotce reklamowej. Policz sobie i przedstaw tu ile trzeba zainstalować kolektorów aby osiągnąć taki wynik!

  6. #86
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    in*s*7

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    kobyłka
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    260

    Domyślnie

    To, że Panu Panie kolektor1 nie udało się osiągnąć u swoich klientów takiego wyniku, na Pana kolektorach próżniowych świadczy tylko o jednym. Albo ma Pan fikcyjne badania, albo inne kolektory dał Pan do testów, a inne sprzedaje Pan potem swoich klientom. Albo też nie izoluje Pan odpowiednio rurociągów przesyłowych
    Obliczenia, obliczeniami, ale dalej twierdzę iż odpowiednio dobrany zestaw solarny daje 70% oszczędności (z opinii moich klientów) . Może nie mam dużej praktyki w montażu zestawów solarnych (5 lat) niemniej staram się, aby klient zawsze był w 100% zadowolony i oczywiście aby oszczędzał jak najwięcej na podgrzaniu ciepłej wody po zamontowaniu zestawu solarnego.

  7. #87

    Domyślnie

    Teraz to kolego dałeś po bandzie - snujesz wnioski na podstawie opinii klientów...

    A powiedz mi ile % świeci słońce w ciągu roku a ile jest takich dni, że wcale się nie pojawia?
    Choć jestem fanem i użytkownikiem 2 systemów solarnych (Hewalex i Viessmann) to w takie cuda nie wierzę i nie zaobserwowałem

  8. #88
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał in*s*7 Zobacz post
    Powiem ci, że w dobra instalacja solarna zapewnia praktycznie nawet powyżej 70% CWU rocznie.
    5 lat praktyki to baaaardzo dużo.Jeśli wciskasz swoim klientom taki kit to winszuje.Możesz podać jakieś konkrety t/z:
    Jakimi dysponujesz u siebie na dachu solarami,piszesz ,że praktycznie zapewnia 70% ...interesuje mnie jak do tego doszedłeś,jak to wyliczyłeś???Jaki masz ZCWU???

  9. #89
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    in*s*7

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    kobyłka
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    A powiedz mi ile % świeci słońce w ciągu roku a ile jest takich dni, że wcale się nie pojawia?
    Choć jestem fanem i użytkownikiem 2 systemów solarnych (Hewalex i Viessmann) to w takie cuda nie wierzę i nie zaobserwowałem
    Poniżej wyliczenia dla nasłonecznienia 400 W/m2 (70% dni w roku):

    Kolektor płaski TP AC
    Gs 400
    Tm-Ta 10 30 50 70
    Tm* 0,025 0,075 0,125 0,175
    n 0,683775 0,455975 0,218375 -0,02903
    Q 273,51 182,39 87,35 -11,61
    Aab 1,606 1,606 1,606 1,606
    Qkol 439,2571 292,9183 140,2841 -18,6457

    Kolektor SC-H-20
    Gs 400
    Tm-Ta 10 30 50 70
    Tm* 0,025 0,075 0,125 0,175
    n 0,68585 0,55015 0,40725 0,25715
    Q 274,34 220,06 162,9 102,86
    Aab 1,606 1,606 1,606 1,606
    Qkol 440,59 353,4164 261,6174 165,1932

    Proszę zwrócić uwagę, że przy każdej różnicy temperatur kolektor płaski ma mniejsze uzyski. W skrajnym przypadku (Tm – Ta = 70) jest to porównanie kolektora który działa (kolektor próżniowy) z kolektorem który nie działa (kolektor płaski). Kolektor płaski nie jest nawet wtedy w stanie pokryć własnej straty cieplnej.

  10. #90
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    yaiba83 zrobił ci wyliczenia na 70% dni w roku to teraz bądź łaskaw i skomentuj to przekładając na język normalny,bardziej przejrzysty zrozumiały.Jeśli to ma być wymiana doświadczeń to niestety musi być przeniesiona do nowo powstałego topiku pt.wymiana doświadczeń dla branży-fachowców.

  11. #91

    Domyślnie

    Moze kol chciał napisac od marca do pazdziernika??? jak tak to się z nim zgodze będzie te 70%

  12. #92
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    solwis

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    mazury
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał in*s*7 Zobacz post
    Obliczenia, obliczeniami, ale dalej twierdzę iż odpowiednio dobrany zestaw solarny daje 70% oszczędności (z opinii moich klientów) . Może nie mam dużej praktyki w montażu zestawów solarnych (5 lat) niemniej staram się, aby klient zawsze był w 100% zadowolony i oczywiście aby oszczędzał jak najwięcej na podgrzaniu ciepłej wody po zamontowaniu zestawu solarnego.
    Po pięciu latach to najgłupszy instalator, nawet taki, który nawet nie ma kolektorów nie opowiadał by takich bredni.
    Ale nie co podsumujmy:
    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    A to bardzo ciekawe, że płaskie dają mniejszy uzysk jak próżniowe latem...
    Bardzo obiektywne te badania - tylko czemu brakuje mi jakie kolektory ze sobą porównano. Aż trąci marketingiem...
    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Jasne..... w Grecji,Hiszapnii, Portugalii ,Cyprze i w jeszcze kilku krajach...
    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    Policz sobie i przedstaw tu ile trzeba zainstalować kolektorów aby osiągnąć taki wynik!
    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Teraz to kolego dałeś po bandzie - snujesz wnioski na podstawie opinii klientów...

    A powiedz mi ile % świeci słońce w ciągu roku a ile jest takich dni, że wcale się nie pojawia?
    Choć jestem fanem i użytkownikiem 2 systemów solarnych (Hewalex i Viessmann) to w takie cuda nie wierzę i nie zaobserwowałem
    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    5 lat praktyki to baaaardzo dużo.Jeśli wciskasz swoim klientom taki kit to winszuje.Możesz podać jakieś konkrety t/z:
    Jakimi dysponujesz u siebie na dachu solarami,piszesz ,że praktycznie zapewnia 70% ...interesuje mnie jak do tego doszedłeś,jak to wyliczyłeś???Jaki masz ZCWU???
    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    yaiba83 zrobił ci wyliczenia na 70% dni w roku to teraz bądź łaskaw i skomentuj to przekładając na język normalny,bardziej przejrzysty zrozumiały.Jeśli to ma być wymiana doświadczeń to niestety musi być przeniesiona do nowo powstałego topiku pt.wymiana doświadczeń dla branży-fachowców.
    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Moze kol chciał napisac od marca do pazdziernika??? jak tak to się z nim zgodze będzie te 70%
    Argumentów brak? czy może jakieś jednak są na te 70%

  13. #93
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał solwis Zobacz post
    Po pięciu latach to najgłupszy instalator, nawet taki, który nawet nie ma kolektorów nie opowiadał by takich bredni.
    Ale nie co podsumujmy:
    Argumentów brak? czy może jakieś jednak są na te 70%
    Argumentów nie będzie bo ich nie ma. A tak na marginesie to jestem ciekaw czy szanowny Pan ins* wie co oznaczają te cyferki, które przytoczył, może to jakieś pomiary u swoich klientów.

  14. #94
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    in*s*7

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    kobyłka
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    yaiba83 zrobił ci wyliczenia na 70% dni w roku to teraz bądź łaskaw i skomentuj to
    Wybacz, ale nie mogę znaleźć gdzie yaiba83 zrobił te obliczenia na te 70% dni pochmurnych (nasłonecznienie 400 W/m2 )w roku?
    Ostatnio edytowane przez in*s*7 ; 12-03-2012 o 15:35

  15. #95
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    in*s*7

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    kobyłka
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    260

    Domyślnie

    Witam,
    Postaram się Panu wyjaśnić problem:
    - z definicji: „W skali roku usłonecznienie, tzn. przedział czasu w którym do powierzchni Ziemi dochodzi bezpośrednie promieniowanie słoneczne powyżej przyjętego progu 120 W/ m-2 obejmuje 15 do 21 % wszystkich godzin roku”. 120 W/m-2 to praktycznie pełne zachmurzenie. Rozszerzając definicję do 400 W/m-2 otrzyma Pan kwestionowane przez Pana 70% dni pochmurnych w Polsce. Kolektor płaski praktycznie przy wartości promieniowania 120 W – 400 W/m-2 jest bezwartościową „dekoracją” na dachu. Takich dni jest 70% w roku. Stąd życzę powodzenia w dalszym montowaniu takich urządzeń w Polsce.
    - 70% pokrycia zapotrzebowania jest jak najbardziej osiągalne na kolektorach próżniowych. Rozumiem rozgoryczenie i atak z Pana strony. Wciskając ludziom „płaski kit” nie podoba się Panu to co piszę z własnych doświadczeń. Mogę również udowadniać moje tezy liczbowo ale nie zamierzam uczyć Pana podstaw. Miejscem do nauki jest szkoła a nie forum internetowe.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez in*s*7 ; 12-03-2012 o 18:24

  16. #96

    Domyślnie

    To jak to jest możliwe, że płaski grzeje?

    Inna para kaloszy. Na przykładzie Hewalexa gdzie miałem osobiście do wyboru zestaw oparty o 3 kolektory próżniowe lub płaskie odpowiednio 11 i 8 tyś brutto. Gdybym zdecydował się na próżniowe to bez mała przy tych samych wymiarach kolektora miałbym 3m2 powierzchni czynnej. Przy płaskich mam 5,4m2. Może i płaskie mają mniejszy uzysk na metr kwadratowy, ale za to mam większą powierzchnię przy tej samej powierzchni fizycznie zajmowanej przez kolektory i tym się rekompensują! Teraz pytanie ile te 3m2 muszą więcej ciepła mi naprodukować co by się te 3 tysiące różnicy zwróciły. Inna sprawa przy -8*C płaskie grzały wodę do 55*C, więc nie dam se wcisnąć, że nie grzeją. A prawda jest taka, że wiele więcej zimą nie grzeje bo tego słońca jest bardzo niewiele (nisko nad horyzontem) - dni są bardzo krótkie. Pozostałe dni zazwyczaj są pochmurne i nie oszukujmy się z pustego to i Salomon nie nasika. Ja osobiście cieszę się, że te 3 tysiące mogłem przeznaczyć na co innego.
    A normalnie jak czytam wpisy, że płaskie nie grzeją to normalnie krew mnie zalewa... Przyjedź facet do mnie i zobacz a nie rób ludziom wody z mózgu.

  17. #97

    Domyślnie

    Jeszcze jedna sprawa - moje kolektory po śniegach przy słońcu się stosunkowo szybko oczyszczają i dzięki temu grzeją. A z próżniowymi zasypanymi śniegiem co się dzieje? Wchodzimy na dach czyścić czy czekamy, aż na zewnątrz będą dodatnie temperatury? I się zastanawiamy jakby to próżniowe mogłyby lepiej grzać zimą od płaskich, w końcu są próżniowe...

  18. #98
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał in*s*7 Zobacz post
    Witam,
    Postaram się Panu wyjaśnić problem:
    - z definicji: „W skali roku usłonecznienie, tzn. przedział czasu w którym do powierzchni Ziemi dochodzi bezpośrednie promieniowanie słoneczne powyżej przyjętego progu 120 W/ m-2 obejmuje 15 do 21 % wszystkich godzin roku”.
    Błąd! Usłonecznienie to przedział czasu w którym do powierzchni Ziemi dochodzi bezpośrednie promieniowanie słoneczne - koniec kropka. Średnio w Polsce przyjmuje się dla rozważań ok. 1600 godzin. Tu w tej definicji nie ma żadnego progu promieniowania, to są czyste pełne godziny. I to stanowi 18,3% w skali wszystkich godzin (8764) w skali roku. Cała reszta rozważań: ile będzie i na jakim poziomie to wróżenie z fusów.
    Cytat Napisał in*s*7 Zobacz post
    - 70% pokrycia zapotrzebowania jest jak najbardziej osiągalne na kolektorach próżniowych.
    No to małe porównanie:
    Rodzina zużywająca dziennie 10kWh w ciepłej wodzie użytkowej, zbiornik 450l potrzebuje wspomnianych kolektorów płaskich o pow. apertury 5m2 (nie całe 3 sztuki).
    Natomiast Pańskich kolektorów dla tej samej instalacji (referencyjnej) i takiego samego zużycia potrzeba dokładnie 50 rur, czyli kolektora 20+30.
    To są dwie takie same instalacje, dające tyle samo w skali roku, dla pokrycia 60%.
    Można ten wynik poprawić do 70%, tylko trzeba zwiększyć ilość rur, do ilu, jeżeli to nie tajemnica? ( w szkole tego jeszcze nie uczą ).
    Na płaskich można też i osiągnąć 100% ale trzeba ich zastosować ...
    Cytat Napisał in*s*7 Zobacz post
    Rozumiem rozgoryczenie i atak z Pana strony. Wciskając ludziom „płaski kit” nie podoba się Panu to co piszę z własnych doświadczeń.
    Jak dotychczas to wielokrotnie Pan podkreślał: 70% oszczędności (z opinii moich klientów)
    To właściwie jak to jest, nabrał Pan doświadczenia przez te parę dni?
    Cytat Napisał in*s*7 Zobacz post
    Mogę również udowadniać moje tezy liczbowo ale nie zamierzam uczyć Pana podstaw. Miejscem do nauki jest szkoła a nie forum internetowe.
    Wydaje mi się, że ja te podstawy mam, więc proszę się nie dać prosić i udowodnić tezy liczbowo, proszę.
    Natomiast forum jest miejscem do nauki i wymiany doświadczeń bo nasi czytelnicy nie zawsze dobrze poruszają się w tym gąszczu tabel i obliczeń.
    A jeżeli Pan nie chce to po co tu w ogóle pisać, wytykając nam braki szkolne.
    Pozdrawiam
    Witold

  19. #99

    Domyślnie

    Jako wlasciciel prozniowych po pierwszej zimie moge cos o nich powiedziec.
    kupilem je jako bajer bo nie oszukujmy sie wydanie kilkunastu tysiecy zeta na solary (bez doplat) nie ma ekonomicznego sensu.
    zanim sie zwroca beda wymagaly serwisu, wymiany, itp.
    no ale do rzeczy.
    przy mroznych dniach dlugo pozostaja zaszronione (znaczy sie nie dzialaja)
    ale gdy juz 'odtaja' to nawet gdy na dworzu bylo -15stopni (sloneczna pogoda oczywiscie) potrafily podawac 85 stopni i zagrzac 220l CWU do 55 stopni
    gdyby tylko to slonce chcialo ciagle swiecic....
    Marcel

  20. #100

    Domyślnie

    To jest dyskusja akademicka. Jeden woli próżniowe a inny płaskie. Klient najczęściej nie ma porównania, bo przecież nie użytkuje jednocześnie dwóch różnych instalacji. A instalator powie klientowi to, co jest mu wygodne. Jak zakłada płaskie to poleci płaskie, a jak próżniowe to próżniowe.
    Moim zdaniem jakieś wyliczenia matematyczne niewiele powiedzą. Lepiej byłoby postawić obok siebie dwie instalacje i wtedy oceniać.

Strona 5 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony