dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1012 z 1588
Pokaż wyniki od 20.221 do 20.240 z 31759
  1. #20221
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Pestka, ładne te twoje trawy. Dzisiaj swoją rozgrzebałam, nic a nic zielonego nie znalazłam.
    Joana, też się z nocy uśmiałam
    Mania, ty to masz farta z tymi lokalnymi ogłoszeniami i licytacjami

  2. #20222
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Miałam nadzieję, że się Wam spodoba taki pomysł na umieszczenie placyku zabaw w kombinacji z ogródkiem owocowym

    Joana, zapisuj, co chcesz. Mogę ci przesłać duże, ale to już mailem.

    Ja na komunię dostałam od jednej babci złoty medalik z Matką Boską Ostrobramską. I to tyle. Wtedy nie dawało się prezentów jak teraz. A medalik zaczęłam nosić jak talizman jak byłam na studiach. Ja, niewierząca ale przynosił mi szczęście.

    Z dzieciństwa pamiętam jak mój ukochany dziadek wkurzył się na maksa na mojego tatę i zagroził mu, że go złomocze wojskowym pasem (wisiał w kuchni zawsze, bo dziadek co rano brzytwę na nim gładził), jeśli drugi raz usłyszy, że tato na mnie krzyczy. A krzyczał, bo... Miałam jakieś 4-5 lat i byłam niejadek. Byliśmy na rodzinnym obiedzie u dziadków i babcia podała chyba zupę jarzynową. Wszystkie dzieci zjadły, a ja się nad nią „modliłam”. Namawianie, podtykanie pod nos nic nie pomagało. Mama wpadła na pomysł, że mnie przekupi i obiecała, że dostanę dwukolorowy ołówek kopiowy. Bardzo go chciałam, ale był zakazany.
    Wy pewnie nie pamiętacie takich ołówków. Były z jednego końca czerwone, a z drugiego granatowe. Jak się polizało (miały specyficzny smak, który nadal pamiętam), można było mazać jak farbą akwarelową.
    Jak obiecała, to ja chciałam natychmiast – „daj mi, to zjem zupę”. Miąchałam łyżką w talerzu i nie dawałam się namówić. No, to mama dała. A ja ten ołówek pięknie wrzuciłam na sam środek wirującej w talerzu zupy. Była zabielana, a ołówek zaczął się rozpuszczać z jednego końca czerwono, z drugiego niebiesko. Super kręgi powstały. Byłam zachwycona, ale tato nie był. Wyprowadził mnie do kuchni i nakrzyczał. Wtedy ruszył do boju w obronie ukochanego wnuczęcia dziadek.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #20223
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Trawy, Mmikka wszystkie są ładne jak się zazielenią. Teraz na środku ogrodu mam ściernisko
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #20224
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Niestety, ja jeszcze pamiętam, mój ojciec taki miał ale tylko fioletowy. Takim ołówkim mój tata zrobił korektę w projekcie starego domu, jak miałam się urodzić. W tamtych czasach można było dobudować ileś tam metrów bez specjalnego pozwolenia, więc dorysował 2 linie o powstała łazienka...

  5. #20225
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Pestka, Ja mam 3 kępki tej sinej trawy (nazwa mi wyleciała z głowy) czy ją trzeba pprzyciąć, czy te zeszłoroczne źdźbła odżyją jakoś?

  6. #20226
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Festuca Glauca czyli kostrzewa sina Jest ich kilka odmian, ale zasadniczo niewiele się różną. Możesz wyczesać, wyskubać, albo przyciąć. To ostatnie już teraz, natychmiast. To jest taka trawa, która odrasta jak trawnik. Lubi się rozsiewać sama, więc możesz uzyskać łatwo nowe sadzonki, ale czasem nie zachowuje cech rośliny matecznej i traci niebieski kolor, zielenieje.
    Ile czasu ją masz? Co jakieś 3 lata trzeba kępę wykopać, pociąć na kilka części i rozsadzić. To jeśli jeszcze żyje, bo ona jest krótowieczna szczególnie jeśli ma za dobre warunki. Urodzajne podłoże i nadmiar wilgoci zimą powoduje, że traci charakterystyczny pokrój oraz szybko zamiera.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #20227
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Oj, pokażę co u mnie kwitnie
    Tulipanki botaniczne, to te czerwone. Kremowe z żółtym środkiem to maleńkie tulipanki turkiestańskie, które zakwitają jako pierwsze. Między tulipankami, te zielone małe patyczki, szaleństwo wysianych jesienią czosnków. Zastanawiam się przepikować, czy wykarczować.

    Nazwa:  2018_04-14kwiecien_WIOSNA_P1010057.jpg
Wyświetleń: 169
Rozmiar:  114,2 KB
    Nazwa:  2018_04-14kwiecien_WIOSNA_P1010041.jpg
Wyświetleń: 169
Rozmiar:  105,8 KB
    Nazwa:  2018_04-13kwiecien_WIOSNA_P1010013.jpg
Wyświetleń: 167
Rozmiar:  103,1 KB


    Kwitnie śliwa Pissardi I małe cósie, które przywlekłam z lasu

    Nazwa:  2018_04-13kwiecien_WIOSNA_P1010018.jpg
Wyświetleń: 168
Rozmiar:  100,9 KB
    Nazwa:  2018_04-14kwiecien_WIOSNA_P1010036.jpg
Wyświetleń: 168
Rozmiar:  106,0 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #20228
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    I jeszcze cebulice syberyjskie, fiołki wonne, narcyzy/ żonkile (te niziótkie są botaniczne) i hiacynty. Hiacynty jesienią rozsadzałam z 10 cebulek zrobiło się kilkadziesiąt i to mi się podoba. Te najmniejsze wpradzie nie wyglądają pokaźnie, ale za rok będzie tłok

    Nazwa:  2018_04-14kwiecien_WIOSNA_P1010043.jpg
Wyświetleń: 165
Rozmiar:  104,1 KB
    Nazwa:  2018_04-14kwiecien_WIOSNA_P1010047.jpg
Wyświetleń: 166
Rozmiar:  102,3 KB
    Nazwa:  2018_04-14kwiecien_WIOSNA_P1010050.jpg
Wyświetleń: 163
Rozmiar:  105,6 KB
    Nazwa:  2018_04-14kwiecien_WIOSNA_P1010049.jpg
Wyświetleń: 168
Rozmiar:  103,8 KB
    Nazwa:  2018_04-14kwiecien_WIOSNA_P1010048.jpg
Wyświetleń: 161
Rozmiar:  102,5 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #20229
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    No właśnie kostrzewa sina sadziłam w zeszłym roku jak zrobiłam tamtą rabatę i do jesieni prawie podwoiła swoją wielkość... A jak się rozmnoży to posadzę na nowej co teraz robię, będzie kontrastować z zielenią innych roślin nie pogniewam się A jutro przystrzygę te co mam Dzięki Pestka.

  10. #20230

    Domyślnie

    Pestka pięknie u Ciebie, ja wczoraj dostałam opiernicz od mojego, podzieliłam trzcinnika nożem fiskarsa kuchennym
    Ale co miałam zrobić, kępy wielkie a szpadel za tępy

    A ołówka na szczęście nie pamiętam
    Ajeszcze w temacie, logopeda pokazuje Antkowi różne obrazki, między innymi telefon stacjonarny- oczywiście nie wiedział co to

  11. #20231
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    A tam pięknie. To tak na zbliżeniach tylko wygląda

    Dobrze, że nie wzięłaś ceramicznego Jest ostrzejszy, ale kruchy i pewnie by tego nie wytrzymał.
    Mój J co najwyżej zgubi co jakiś czas, ktoryś z moich najlepszych noży, więc nie ma mowy o krzykach. To ja na niego krzyczę jak łopaty są tępe i czasem ostrzy

    Czas mija, ty nie pamiętasz ołówków kopiowych, a Antek telefonu stacjonarnego
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #20232
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Joana nie mialas jechac po hustawke dzisiaj??

  13. #20233
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dzisiaj...jakas godzinke temu

    Pestka, pyta;as o moja Wisterie


    image hosting over 10mb

    upload images free


    Pestka...porownajmy moja s;iwe do Twojej


    post a picture


    i inne...


    free upload image


    imgupload













    wszystko skute lodem

    daleko nie chodzilam tylko po tarasie i z przodu przy wejsciu. M samochodow ruszyc nie moze wcale, manczyl sie zeby przestawic moj i bedzie walczyl z odsniezarka i sie modlil zeby sie na lodzie nie polamala, ale inaczej jak nawet ruszy nie wyjedzie - plug cala noc jezdzic zasypal nas lodem.
    Na chwile obecna po deszczu zaczal sypac snieg - platki super wielkie, czuje sie jak w bajce, tzn jak w grudniu.


    autobusy u mnie szkolne nie jezdza. W Toronto nie jezdza i wiekszosc szkol pozamykana.
    na lotnisku odwoloano ponad 600 lotow i przylotow wczoraj.
    Jak w sobote bylo ponad 500 wypadkow, tak wczoraj policja naliczyla....1450
    U mnie nie wiem niepisali znow
    Swiatla w Ontario nie ma juz 68 tysiecy ludzi.

    ...i teraz sie zaczyna ostrzezenie zalania...trzeba domy pilnowac i pompy i wszystkie ujscia z rynien ot kazali odkopac z lodu bo deszcz i snieg i 0 temperatura robia swoje.
    zarabiscie! ale ja przynajmniej mialam prad, nie tak jak wtedy.


    no i jak to sie ma do Pestki ogrodu gdzie pal szesc kwiatki ale ja widze nawet drzewa liscie puscily??

  14. #20234
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    na dachach nie widac bo zlecialo, na ziemi jest 20-25 sniegu z lodem
    M musial skuc na schodach zeby wyjsc i dosniezyc jako taki

  15. #20235

    Domyślnie

    O matko! Nie zazdroszczę pogody

    Mania Ty moja strażniczko huśtawki U nas dziś deszcz, co mnie cieszy, dobrze zrobi, moim przesadzonym hortką.

  16. #20236
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Joana bo tak sie napalilam i tak sie ciesze i tak czekam na ta hustawke jakby moja byla

  17. #20237

    Domyślnie

    To miłe Mania, powiem Ci, że ja też się napaliłam. A dziś każde dobre słowo jest dla mnie ważne. Młody się do przedszkola nie dostał. Jutro muszę dzwonić do gminy co dalej, bo 3 latką gmina musi zapewnić miejsce. I zobaczymy, ale dziś doła załapałam

  18. #20238
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ale po co dola? masz zamiar do pracy wrocic? bo jak masz gdzies dowozic daleko to moze lepiej z nim posiedziec jeszcze rok? jak pojdzie do przedszkola rok pozniej swiat sie nie zawali.
    A dlaczego sie nie dostal??

  19. #20239

    Domyślnie

    Wygląda u nas to tak,że składasz do trzech przedszkoli, punkty rekrutacyjne są np za : wielodzietność, samotne rodzicielstwo,niepełnosprawność dziecka, odprowadzanie podatku na terenie gminy, drugie dziecko w tej samej placówce. Więc my tych punktów mieliśmy za mało. Wszystkie przedszkola są blisko nas. Zostało jeszcze jedno, do którego nie składaliśmy.

    Mania chcę go dać na 5 godz tylko,żeby z dziećmi był, ja nie jestem matka dywanowo- stolikowa, co się bawi, klei ,wycina, od wielkiego dzwonu coś z nim robię.

    A ja też potzrebuję już paru godz tylko dla siebie egoistyczne?

  20. #20240
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    nieeee wcale, ja taka sama jestem nigdy nie bylam dywanowo-stolikowa i byla to meczarnia dla mnie
    a teraz, w "naszym wieku" to jeszcze gorzej i wiem o czym mowisz, jak Mloda przyjezdza to ledwo wejdzie czekam az pojedzie Jak urosna bedzie inaczej, ale takie male gnidy mecza niesamowicie

    za to mam ex szwagierke ktora jest typowa stolikowa Matka Polka - jak wpada do mnie na kawe raz na ruski miesiac to zamiast posiedziec przy kawie ze mna rozwala sie ze swoim mlodym na podlodze i bawi, a ja siedze jak idiot sama przy stole a ona po 15 min jedzie

Strona 1012 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony