dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 440 z 1588
Pokaż wyniki od 8.781 do 8.800 z 31759
  1. #8781
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika nie strasz, co prawda dzieci nie mam ale mam Edka, bo pies by go pogonil, to jeszcze mlody szczurek, mimo to duzo wiekszy od Edka
    Cieplo, drzwi na taras otwarte i musze siatke zamykac bo sie boje ze mi do domu wlezie

  2. #8782
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Doriko, kroili mi dwa razy nadgarstek . Nie mialam to co Ty. Mialam gangliona. Niestety jestem praworeczna, niestety wyrosl na prawym - na nadgarstku od gory gdzie dlon i reszta sie laczy i gdzie ruszasz dlonia.
    Niby to nic strasznego, wiekszosc sie same wchlaniaja, badz sciagaja plyn strzykawka.
    Niestety w takim miejscu jest ohydna sprawa. Przeciagalam tez - bo praca, bo to bo tamto. Doszlo do tego stopnia ze zaczelo naciskac na nerwy, sciegna itp. Zaczelam tracic czucie w rece i biorac cos po prostu upuszczalam, bo mialam zerowe czucie, jakby reki nie bylo. Nie mowiac ze wyroslo wielkie.
    Nie bylo mowy o sciaganiu, musieli rozciac i wyciac - fuj, widzialam swoje kosci i mieso itd...
    10 dni w gipsie z reka do gory.

    pare miesiecy potem sie powtorzylo, cm dalej od starego. jak zwykle nie poszlam - bo praca. Jak poszlam w koncu dostalam zjebke od chirurga. I znow wycinanie i znow gips i znow reka do gory.
    Niestety dwa razy za pozno, dwa razy krojone, mam uszkodzony juz ten nadgarstek. Mam bole, mam ta reke slabsza, mam problem robic cos dlugo - malowac sciany, czy cokolwiek. Utrzymac cos ciezkiego. Nawet mlotek czy srubokret. Czasami dostaje boli bez ostrzezenia nic nie robiac.
    No ale, sciegna nie te juz, nerwy tez. Fajne to nie jest. Mam nawet problem pisac dlugopisem! do dzis mi dlon dretwieje i palce i zaczyna odrazu bolec.

    Zalatwilam sobie tak przez prace. Nadgarstek przeciazony najpierw przez komputery potem w klinice sleczac nad lysymi palami.
    Wiec ja Ci radze idz i napraw bo masz jeszcze gorzej i efekt koncowy moze byc jeszcze gorszy.

  3. #8783
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Ganglion to właśnie pęknięta torebka stawowa. Miałam kilka razy ściągane ale to boli bardziej niż sam ganglion i na tylko na chwilę daje ulgę. Już nie daje sobie wyciągnąć. Operacji na razie nie chcę bo znów nie jest to dobry moment z reszta u nas to się tak długo czeka że nie ma jak zaplanować. Na razie wyprosiłam rehabilitację.
    Jako dziecko przewróciłam się i chyba zwichnęłam sobie nadgarstki albo naciągnęłam coś od tej pory miałam bardzo słabe nadgarstki. Do tego gangliony na prawym. Chyba jeszcze przed ganglionami miałam ograniczoną ruchomość stawu, nie mogę się oprzeć na tej dłoni. I boli jak przeciążę.
    Jestem krawcową co prawda nie pracowałam długo w zawodzie ale to nie jest za dobre dla nadgarstków a teraz mysza od komputera tez nie poprawia sytuacji.
    Ostatnio edytowane przez Doriko ; 17-10-2016 o 19:22

  4. #8784
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Właśnie dlatego że jesteś praworęczna to na prawej wyłażą, to jest od przeciążania a najbardziej od powtarzalnych ruchów. Nadgarstek to jeszcze nic, potrafią wyłazić na palcach. To musi być dopiero upierdliwe.

  5. #8785
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    O Matyldo Kangurzyco . Jak pisałaś wczoraj o tym szczurze, miałam napisać, żebyś na Edka uważała bo one atakują nawet koty.

    Edek jeśli nic mu nie jest, to może będzie się bał teraz wrócić.

    Moją kocicę Spinozę kuna kiedyś zaatakowała. Wydarła jej kawał skóry na karku. Pół roku się goiło. Zawsze się boję jak Spinka idzie w teren, ale od tamtej pory znacznie bardziej sie denerwuję.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #8786
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Raz miałam przypadek przykurczu prawej dłoni. 2 tygodnie chodziłam z pozaginanymi palcami. Jak się ułożyly na myszy tak zostały. Mogłam ruszać tylko samymi koniuszkami. Reszta sztywna. Nie bolało na szczęście. Taka przypadłość zawodowa – 36 godzin bez odpoczynku przy kompie, w napięciu i pośpiechu.
    Mam od czasu do czasu klopot ze ścięgnem Achillesa. Pozostałość po grze w koszykówkę
    Poza tym jak przesadzę w ogrodzie to kręgosłup ciut sie odzywa, ale trochę ćwiczeń pomaga natychmiast.
    Czasem się dziwię, że tylko tyle. W życiu (odpukać) nic nie miałam złamanego, a kilka razy starałam się o to i to bardzo.
    Żeby nie było, że taka zdrowiutka jestem, to jako dziecko i nastolatka pół kawał życia spędziłam w szpitalu, bo miałam żyć tylko do 20-tki i zaliczyłam 2 standardowe operacje.
    Im starsza jestem tym mniej mnie się czepia. Czego i Wam życzę

    Współczuję Wam Dziewczyny tych bolesnych przypadłości
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #8787
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Jak jest wyciek z torebki stawowej, to na świeżo trzeba płyn punktować. Wstrzykują Deopmedrol. Albo, jeszcze gorzej, mocno naciskają i wciskają ten guzek.
    Mi na górze stopy taka fasolka wyskoczyła. Pokazałam dr , pomacał i ganglion Ale jego, to już pozostawiam w spokoju.
    Maniu, nerwy trochę odpuściły?

  8. #8788
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Doriko w nadgrastku gorzej, palca unieruchomisz, nadgarstek sie nie da - majac ta cholere nie moglam ruszac zadnym palcem. ja tylko Ci mowie jak dwa razy przewlekalam i ze juz mam przez to spaprany do konca zycia. Tez sie nie moge oprzec na tej dloni. Czasami nawet jak ogladam tv albo ksiazke czytam i glowe opre na rece musze uciekac bo boli. W nadgarstku sa sciegna, nerwy, kosci, a wycinali mi 7 lat temu.

    Mika no, w niektorych miejscach nie usuwaja bo nic sie nie dzieje. Gorzej jak gdzies gdzie daje popalic.

    Pestka tez nic nie zlamalam - jeszcze. A jezdzilam na nartach, slalom alpejski, przywalilam nawet w choinke, cud ze zyje. I kosci cale.


    jest 4:15 po poludniu, za oknem mam doslownie noc taka burza, M zdazyl rano te dechy przykrecic. Blyska sie, leje a pies kota dostaje.

    Musialam porobic trochu w domu wiec schowalam lapki. Na wypadek gdyby Edziu wrocil No i ptaszki sie krecily tam bo wsadzilam szynke z nasionami.

    Od czasu wywalenia przez luja lapki - nie ma go! albo se zmyl albo wroci.
    Niestety malenstwa tez nie ma
    Mam nadzieje ze go Luj nie uszkodzil.
    Lapalam Edka jak skakal po trawie jak zajac a ten Luj wyskoczyl nagle spod tarasu i go od tylu zaszedl jak pstrykalam , temu ujelam na fotce. Dobrze ze ludzie w pracy....narobilam wrzasku jakby sie na dziecko zucil.

    nooo fajnie, wlasnie swiatlo zgaslo...jak zamkne okno wszystko pojdzie sruuu, nie mam pradu!
    W domu CIEMNO
    ale jaja


    wrocilo!
    na ogrodzie mi rzeczka plynie



    sprawdzilam - szczury zyja dwa lata!!! ten wygladal mlodo czyli tegoroczny miot

    ni hu modem siadl musze to skopiowac i wkleic spowrotem jak ruszy, swiatlo blyska, pioruny za oknem wala.
    Skoro u mnie rzeczka plynie to obok w starym domu Kathy jest zalane i jest jezioro i obok u Carlosa tez. U mnie ogrodek z gorki na pazurki to zlatje do Carlosa. A od Kathy tylko tylem , z boku mi drzewa zatrzymuja bo wyzej sa Rick byl z tego niezadowolony ale trudno. Drzewa mi zdychaly bo staly cale w wodzie, pod spodem glina i korzenie sie topily.

    szkoda ze szczury plywaja, bo bym mu zyczyla zeby sie utopil

    a na marginesie, jak Mika pisalas....

    M mi opowiadal, jak jeszcze w Polsce byl, w blokach mieszkali. U sasiada na dole - sasiad klape od kibelka podnosi na 6 pietrze a ta szczur. Wlazl rurami przez kibel!

  9. #8789
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    sprawdzilam ta kune na zdjeciach. niezle zeby ma

  10. #8790
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    No nieźle u Ciebie.
    U nas dawno burzy nie było. W zeszłym roku stałamw ogrodzie na deszczu i patrzyłam w stronę Wisły... U nas tak wszystkie okna, że na płn-wsch jak chcę poparzeć to musze z wykuszu na poddaszu się wychylić mocno i dopiero coś widzę. To jedyne okno skąd cokolwiek na tę stronę widzę. ...a tak koronki, firany z piorunów. Dobrą godzinę waliły seriami w rzekę. Spektakl jak z fireworkami. Zdjęcia wyszły prześwietlone, jakbym prosto w lampę błyskową obiektyw ustawiła.

    Kuna atakuje podobno właśnie tak, że wgryza się w kark. Wtedy kot nie ma jak jej strącić. Koty walczą głównie łapami. Zęabami i przednimi łapami chwytają i przytrzymują, a tylnymi szarpią i drapią. Dzikie, duże koty w ten sposób rozorują brzuch przeciwnika błyskawicznie. Maluchy domowe bardziej boksują tymi tylnymi łapami niż szarpią.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #8791
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pol dnia dzis na telefonach - potrzebuje kogos z licencja zeby mi gaz podlaczyl pod nowy kominek i przeniosl zawor od tego tu w kominkowym bo musi byc dojscie a zadnych drzwiczek nie bede robic na suficie albo miedzy kamieniami na kominku, jak mi zaczeli ceny podawac to mi sie kly wysunely taka rozbierznosc
    jeden prawie tyle zawolal co chca w sklepie skad kominek mamy.
    shit shit shit...


    Pestka zebym znalazla gdzies swoje zdjecie, mam jak przywalilo w Torontonska wieze, zanim tu sie wprowadzilismy na 12 pietrze mielismy na nia widok z jednej sypialni. A raz chmury szly partiami, z kazdej padal deszcz i tylko my na gorce w bloku to widzielismy - na horyzoncie bylo kilka chmur deszczowych i z kazdej padal deszcz, sciany deszczu to tu, to tam, niesamowite to bylo. Natura jest piekna. OPROCZ SZCZUROW

  12. #8792
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    I te ich gołe ogony... FEeeeee

    U Was nie ma tak, że można z gazowni wziąć pracownika, tzn. z firmy, której płacisz rachunki za gaz?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #8793
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    niestety nie, oni tylko kase biore. U nich wszyscy na kontraktach pracuja. Nawet jak buduje sie dom i trzeba gaz podlaczyc, z ulicy nowe rury to pozwolenie od nich a sam se czlowieku szukaj kontraktora. I kazdy na co innego. Np. Rick ma papiery na podlaczenie gazu w kuchence, do grilla, do suszarki (mamy tu tez suszarki na gaz) i inne male takie, ale na kominki nie papierow, na piec gazowy tez nie ma. Trzeba samemu szukac, wiec kazdy ma inna cene.
    umowilam sie z jednym na czwartek popoludniu, zobaczymy czy przyjdzie i wyceni. Jesli bedzie ok to go wezmiemy. Trzeba zamkniecie gazu przeniesc jeszcze z kominka tutaj w jakies inne miejsce bo tam wisi nad kominkiem na dle, nie bede robila drzwiczek w suficie przeciez albo nad kominkiem w kamieniach.

    normalnie mial przyjsc znajomy Ricka, zakladal i uniego teraz, duzo gadania i wielkie NIC. Mial sie pokazac w zeszlym tygodniu zobaczyc co i jak i on bylby najtanszy, ale najwidoczniej nie chce mu sie. Obiecanki cacanki, tak samo kiedys bylo z klima i bojlerem na wde, M sie nasluchal Ricka, tamten naobiecywal a koniec koncow ja musialam zalatwiac sama wszystko w normalnych kompaniach a nie po znajomosci. No ale...ze moj M taki latwowierny i tak "kocha" Ricka i mu wierzy...wychodzi jak wychodzi. ehhh...pogonie tego mojego M szczurkiem w koncu



    a tak w ogole bo ten bydlak futerkowy mnie wybil!

    jablka obieram "na piechote" nie mam obieraczki bo zauwazylam ze niektore luba fajne rowki w jablkach robic. Nie wiem na ile mi starczy zapalu jesc te jablka wiec maszynka by lezala nieuzywana.
    obieram ze skorek bo skorki nie lubie na ususzonych, pare kawalkow zostalo po obieraniu i nie
    potem dryluje i wtedy z gory naciskam tym ustrojstwem ze tnie na kawalki. W tym ustrojstwie jest srodek ktory powinien wydrylowac ale guzik daje, przewaznie krzywo schodi i kawalki jablek sa z pestkami, lepiej tym do drylowania jablek. Szybciej idzie bo nie trzeba juz tak poprawiac i bawic sie z pestkami.

  14. #8794
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    akcja z wczoraj....












    bezczelnie sie na mnie patrzyl

    chwile potem odeszlam i on sie odwazyl do lapki podjesc, jak pisalam lapka klapla, Luj zwial.

    dzis rano - NIE MA LUJA !!!!

    umowmy sie, nie bede brzydko pisac ale tak naprawde mowie inaczej, pierwsza liteka zaczyna sie na CH
    Wiec od wczoraj co wywalil lapke chyba zmadrzal jednak.
    Jesli nie i wroci - M wczoraj jak wrocil powiedzial ze pojdzie do Dave'a u nas na osiedlu i pozyczy klatke do lapania szczurow. Dave mial szczura w garazu i jego Luj ani myslal sie wyprowadzac albo zlapac w szczurza lapke ktora jest wieksza od mysisch. Wiec kupil klatke na szczury - Luj sie zlapal.
    al jak mowie, poki co nie ma dziada....

  15. #8795
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    akcja z dzis...od rana mi Edek po glowie chodzil bo wczoraj sie juz nie pokazal wiec nie wiedzialam - przezyl? czy uszkodzony padl? a jak uszkodzony to jak bardzo i czy sie wylize? hmmm

    JA TO MAM PROBLEMY - az wstyd
    no coz jak nie ma chwilowo zadnych jakis trzeba se znalezc zeby za nudno i za dobrze nie bylo.
    na starosc mi odbija, zalozmy ze tak jest

    wychodze na taras ten kolo domu na kawe i cos mi smyrlo. Nie wiedzialam czy Luj czy Edek bo za szybko.
    postawilam miseczke. patrze chipmunk siedzi na krzesle od fotela

    nie wiedzialam czy Edek czy Rysiek, ale zeskoczyl, polecial na taras kolo budy a potem pod gazebo i wskoczyl do swojego obserwatorium czyli do donicy - juz wiedzialam ze to Edzek, Rycho nie wskakiwal tam, Rycha zreszta juz ze 2 tyg nie bylo











    tak wiec laski, nasze malenstwo przezylo atak szczura i ma sie dobrze

  16. #8796
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ale Edka też nie ma

    Mam taką drylownicę do jabłek. Jest do d...

    Pisałam równo z Tobą.

    Jest maciupek śliczny. Też mi ulżyło
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 18-10-2016 o 17:49 Powód: jest edek :)
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #8797
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Odetchnęłam z ulgą! W życiu nie myślałam, że będę przez Edka ściśnięte serducho miała.
    Edka da się udomowić?

  18. #8798
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pestka - a mi moja super dziala

    Mika da sie, ale musialabym go zlapac, ale ja nie chce. To dzikie zwierze, nie bede w domu trzymac , tak jakby ptaszka zamknac w klatce.
    A zeby wracal do mnie musialabym go dosc dlugo w domu trzymac, no i - Maniek ! krol calego domu !

  19. #8799
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Ale jak popatrzyłam na fotkę leżącego na trawie szczurka.................... to..................... ładny on jest.

  20. #8800
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Coś znalazłam i musze Ci naśmiecić, bo mi się podoba, chociaż to nie mój styl. Ale i kolory bardzo mi się podobają i cała aranżacja.

    Oczywiście włoskie MINACCIOLO English Mood
    http://www.minacciolo.com/english-mo...chic-furniture
    Nazwa:  Minacciolo-27091.jpg
Wyświetleń: 179
Rozmiar:  94,5 KB

    Nazwa:  Minacciolo-11823.jpg
Wyświetleń: 180
Rozmiar:  97,6 KB

    Nazwa:  Minacciolo-12888.jpg
Wyświetleń: 179
Rozmiar:  70,0 KB

    Nazwa:  Minacciolo-11085.jpg
Wyświetleń: 179
Rozmiar:  98,6 KB

    Nazwa:  Minacciolo-24748.jpg
Wyświetleń: 179
Rozmiar:  98,9 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 440 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony