dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1201 z 1421
Pokaż wyniki od 24.001 do 24.020 z 28404
  1. #24001
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał czepciu Zobacz post
    No właśnie dlatego pytam, doświadczonych i oblatanych w temacie na tym forum.Czy jest potrzebny?Nie wiem, widzę że prawie wszyscy mają wkłady. Może ktoś pomoże. Mam ok.199m2 po posadzkach.Nowe budownictwo, na zapotrzebowanie ciepła wychodzi mi ok. 10kW.Plus jeszcze lekki zapas.Proponowano mi w sklepie kocioł 19-25kW.Pomyślałem, że to trochę za duży. Chodzi mi też o ochronę komina, na niskich mocach pracy kotła.Czy to nie będzie mu szkodziło.?
    Ja nie mam wkładu i wielu moich klientów także a grzeją samą wodę w bojlerach latem, więc moc jest minimalna - przy dobrze dobranym kotle i suchym węglu żadnego wkładu nie potrzebujesz - komin z cegieł da radę.

    RBR 12 kW wystarczy na 100%, ale dołożyłbym ocieplenia bo teraz koszt będzie niewielki a zysk spory, a dołożenie później będzie trudniejsze i kosztowniejsze.

    Jeśli chcesz obniżyć przyszłe rachunki za ogrzewanie daj na ściany 15 cm grafitowego [więcej zwykłego da podobne właściwości izolacyjne ale będzie efekt bunkra patrząc na wnęki okien] , skosy poddasza użytkowego dociepl pianą żeby pomieszczeń nie obniżać a mieć je dobrze odizolowane [to ważne także przy nagrzewaniu się domu latem], skosy strychu wełny ile wejdzie pomiędzy krokwie [u siebie dałem 15 cm] a na to jakaś foli, żeby się nie kurzyło, podłoga strychu z 20 cm wełny [chyba, że zamiast wełny też piana, ale to kosztowniejsze], do tego polecam rekuperator.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  2. #24002
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Jezeli przeliczamy to na koszty inwestycji to idąc tym tokiem rozumowania nie warto w ogóle ocieplac tylko zainstalowac kocioł 25 kW, koszt niewiele wiekszy niz 15 kW, a 25 kW wystarczy bez problemu.
    Wracając do grubosci ocieplenia to nie spotkałem sie przypadkiem aby ktos w nowym budynku az tak oszczedzał na styropianie.
    Znajomy budowlaniec mówił mi ostatnio, że na większości budów ludzie dają 8-10 cm zwykłego styro i nie chcą go słuchać gdy im mówi, żeby dali z 15 cm co najmniej
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  3. #24003
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Znajomy budowlaniec mówił mi ostatnio, że na większości budów ludzie dają 8-10 cm zwykłego styro i nie chcą go słuchać gdy im mówi, żeby dali z 15 cm co najmniej
    No takich mamy budowlańców

  4. #24004

    Domyślnie

    I inwestorów. U mnie na wsi jak się budowałem i dałem 15 cm styro to się pukali w czoło.

  5. #24005
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    No niestety zdecydowana większość budowlańców a także instalatorów została w latach 80-tych ubiegłego wieku i za diabła nie idzie ich stamtąd wyciągnąć.
    Fora to jakiś promil budujących czy remontujących i jest jak jest.
    Rozmawiam z ludźmi to wiem jak to wygląda, wspomnij o OZC to patrzą się jak na wariata, co ten karoka nawija za głupoty przecież instalator który montuje kotły do 30-tu lat chyba wie co jemu jest potrzebne
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  6. #24006
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    czepciu

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    50

    Domyślnie

    Poddasze użytkowe mam już zrobione, jedynie na strychu mogę dołożyć. Podobno wełna jest też dobra na ściany. I ten aus..oterm.! Co jednak lepsze?

  7. #24007
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.527
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Znajomy budowlaniec mówił mi ostatnio, że na większości budów ludzie dają 8-10 cm zwykłego styro i nie chcą go słuchać gdy im mówi, żeby dali z 15 cm co najmniej
    Targety owego budowlanca i moj jak widac bardzo sie róznią

  8. #24008
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Znajomy budowlaniec mówił mi ostatnio, że na większości budów ludzie dają 8-10 cm zwykłego styro i nie chcą go słuchać gdy im mówi, żeby dali z 15 cm co najmniej
    Czyli ciemne mamy społeczeństwo,zwłaszcza gdzie do szkoły jest daleko...
    Cytat Napisał czepciu Zobacz post
    Ocieplenie myślę ok.10-12cm.Jest sens dawać więcej? Ile mogę na tym zyskać? Może lepiej kociołek większy np.15-16kW?!
    Szok

    To teraz z własnego sąsiedniego ogródka czepciu,ucz się i rozumuj
    Sąsiad ma mniejszy dom o 10m2 od mojego czyli 108m2 i ma tam krowę 16kW,budowaliśmy w jednym czasie,on na ścianach ma 10cm i miał problem przez to z odbiorem domu.
    I teraz czytaj uważnie,od dwóch lat na ogrzewanie i cwu zużywa 3t ekosyfu rocznie czyli ok.2700zł tak mówi a ja,gdybym grzał prądem a nie pompą zużyłbym na ogrzewanie i cwu ok.9000kWh rocznie czyli jak w mordę szczelił 2700zł a za samo c.o ok.5500kWh czyli 1650zł.
    Co Ty na to ?
    Jest sens dobrze izolowac dom czy nie ?

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    więcej zwykłego da podobne właściwości izolacyjne ale będzie efekt bunkra patrząc na wnęki okien
    Bzdura wytłuszczone.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 24-07-2015 o 18:57

  9. #24009
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    No takich mamy budowlańców
    Raczej budujących:

    Napisał SUSPENSER
    Znajomy budowlaniec mówił mi ostatnio, że na większości budów ludzie dają 8-10 cm zwykłego styro i nie chcą go słuchać gdy im mówi, żeby dali z 15 cm co najmniej
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  10. #24010
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    więcej zwykłego da podobne właściwości izolacyjne ale będzie efekt bunkra patrząc na wnęki okien

    Bzdura wytłuszczone.

    Czekam na uzasadnienie ...
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  11. #24011
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał czepciu Zobacz post
    Poddasze użytkowe mam już zrobione, jedynie na strychu mogę dołożyć. Podobno wełna jest też dobra na ściany. I ten aus..oterm.! Co jednak lepsze?

    Ok to dołóż na strychu.

    Na ściany taniej styropian [klejony na ramkę, z pióro wpustem i uszczelniony pianką jeśli trzeba] i nie słuchaj głupot o "oddychaniu ścian", które mają uzasadniać ocieplanie wełną.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  12. #24012
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Czekam na uzasadnienie ...
    Mam co prawda 17cm styro poza oknem bo 3cm wchodzi na ramę ale 20cm mam od strony garażu przy okienkach i drzwiach i w żaden sposób nawet te 20cm styropianu nie tworzy efektu bunkra także śmiało można by było dać i 23cm styro w tym 3cm zachodzące na ramę czyli okno wysunięte poza lico muru o 3cm.
    A 23cm styro z lambdą 0,031 to już bardzo ładnie jeśli chodzi o izolację ściany i oczywiście klejone na wianki a nie na placki
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 24-07-2015 o 19:01

  13. #24013
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Mam co prawda 17cm styro poza oknem bo 3cm wchodzi na ramę ale 20cm mam od strony garażu przy okienkach i drzwiach i w żaden sposób nawet te 20cm styropianu nie tworzy efektu bunkra także śmiało można by było dać i 23cm styro w tym 3cm zachodzące na ramę czyli okno wysunięte poza lico muru o 3cm.
    A 23cm styro z lambdą 0,031 to już bardzo ładnie jeśli chodzi o izolację ściany i oczywiście klejone na wianki a nie na placki
    Tyle, że czepciu ma już wstawione okna i raczej nie namówisz go na ich demontowanie i montaż od nowa wysuniętych o 3 cm.

    Ludzie mają różne pojęcie estetyki - osobiście bym wolał 15 cm [maks 20 przy wypuszczonych ramach okien] niż 20 czy 25 cm przy ramach zlicowanych, zresztą zwróć uwagę jak koresponduje w tym przypadku dawanie powyżej 15 cm grafitowego na ściany z ociepleniem skosów poddasza i wentylacją grawitacyjną.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  14. #24014
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Tyle, że czepciu ma już wstawione okna i raczej nie namówisz go na ich demontowanie i montaż od nowa wysuniętych o 3 cm.
    .
    czepciu jest z tej "dziwnej" kategorii inwestorów czyli takich którzy lubią się bawić za wszelką cenę w syfie,pomimo ze najdrozszy,ze nie namowisz go nawet na 15cm styro
    A gdzie tam niska lambda Z czym to się je i jak można zjeść

    O budowie myśli się przed budową a nie po
    Czemu nie myślał o izolacji przed wstawieniem okien ??
    Budował kurnik dla kur czy dom na wiele lat ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 24-07-2015 o 21:16

  15. #24015
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    A ty co wybudowałeś ? ha ?
    Wybudował jak chciał i na ile go było stać i aby był z tego zadowolony bo to jest najważniejsze.
    Co do okiem zgodzę się z Tobą a nie zgodzę z moim kolegą niedoli bo 20cm to jest całe nic i dobrze wygląda zewnątrz.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  16. #24016
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    A ty co wybudowałeś ? ha ?
    Wybudował jak chciał i na ile go było stać i aby był z tego zadowolony bo to jest najważniejsze.
    karoka przestań pier...ć,wybudował tak jak potrafił i jak mu doradzono a nie na tyle na ile było go stać.
    A że miał do dupy doradców i nie używał forum w celu zamiaru budowy domu to tak ma.
    Bo zaraz rzucę cyferki od siebie z budowy i sprzed budowy.

  17. #24017
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Artek, forum to jak pisałem jakiś mały promilek osób które zaglądają tutaj jak już się pomysły kończą. Zejdź chłopie na ziemię i Ty nie pitol farmazonów bo gdybyś TY z tego bankowego kurniczka wychylił chociaż czubek nosa zobaczyłbyś naszą polską rzeczywistość.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  18. #24018
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    I pytanie oficjalne do minertu,tylko i wyłącznie.
    Z jaką sprawnością będzie pracował kocioł RBR 17KW jeśli dom będzie potrzebował 3kW czyli 18% mocy nominalnej tegoż kotła ?

    I czy minertu poinformował o takiej sprawności swojego klienta ?
    Czy poprostu ostrzygł owcę ???

    minertu,masz wykupioną reklamę i chyba,nie chcesz,żeby była ona na daremno bo wykazuje Ci się brak "rzetelności" i stratę potencjalnych klientów ?
    Sadzę,zatem,że odpowiesz z konkretami nie narażając się na ośmieszenie.


    karoka widzę zajarzył o co biega a Ty dalej naciągasz zielonych inwestorów...
    Zatem czekam na zasadne wytl€maczenie bo ja twierdzę,że naciągnąłęś inwestora po to,żeby mieć większą kasę dla siebie.

    malina321 jest dowodem w tej sprawie na Twoją pazerność i wykorzystywanie nie świadomości inwestorow.
    Czekam zatem na wyjasnienia inaczej możesz zlikwidować swoją reklamę na forum bo nie mówisz prawdy inwestorom.
    Cytat Napisał malina321 Zobacz post
    Panowie byłem poraz kolejny na ciełowlasciwe.pl zrobilem bardzo dokladny bilans tym razem wyszedl mi piec 8kw na na moje 175m2
    Cytat Napisał malina321 Zobacz post
    Zakupiłem kocioł rbr 17kw u Minertu
    Wykasuj chopie tą reklamę i nie traktuj ludzi jak idiotów co to tak samo jak ty na przodku robią...
    Bo takiego babola by nawet karoka nie popełnił
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 25-07-2015 o 08:17

  19. #24019

    Domyślnie

    Arturo72 weź Ty się czep Pendolino i nie zaśmiecaj forum bo mi się już naprawdę rzygać chce jak czytam Twoje posty. Takim jak Ty to dla dobra ludzkości powinno się obligatoryjnie zabraniać dostępu do internetu.
    Poniżej odpowiedź kolegi malina321 potwierdzająca, ze wybór takiej maocy to była tylko i wyłącznie jego własna decyzja:

    Cytat Napisał malina321 Zobacz post
    Witam Arturo to ja sobie wybrałem taki kociołek i to była moja decyzja nikt mnie do niczego nie zmuszał ani przysyłał(tak ciężko to zrozumięć) z tego co obserwuje forum jesteś przesiąknięty nienawiścią do kotłow dlatego nie traktuje twych wpisów poważnie Jak zauważyłes co myśle jak jeszcze raz przeczytasz moje wpisy to zauważysz ze nie wychwalam kociołka po prostu ciesze sie ze dostalem dofinansowanie o czym informuje userów którzy mieli również rozterki takie jak ja bo tak na taki kociołek nie było by mnie stać zresztą akurat Tobie nie chce mie sie tego tłumaczyć Cieszę sie że nie skończyło sie na kociołku 29kw a co do kodu Karaoka ma rację kod jest inny co zresztą Andrzejowi M wytłumaczyłem Pozdrawiam

  20. #24020
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Czy minertu powiedział malinie z jaką sprawnością będzie pracował ten kocioł na mocy 2-3kW czyli na 12-15% mocy nominalnej przez większość roku ?

Strona 1201 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony