dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1368 z 1421
Pokaż wyniki od 27.341 do 27.360 z 28404
  1. #27341
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Czekam tylko na moduł do eCoala i też wrzucę palnik pelletowy, trzeba sprawdzić jak to jest z tą wyższością Świat Bożego Narodzenia nad............................
    To będzie prawdziwy kocioł wielopaliwowy.
    No, tylko nie zapomnij, że tzw. zegar EEI już cyka. 1 kwietnia 2017 roku już niedaleko (i to nie jest Prima Aprilis) i nawet będziesz musial swoją stronę internetowa zamknąc, jeśli nie zdążysz sie wyrobić. A wiem, że nie dasz rady.

  2. #27342
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    A z czym to Boluś nie dam rady?
    Mam Ci ja już w rękawie kilka kotłów i w 5-ej klasie a i Ecodesign też się znajdzie, co prawda dla pelletu ale też już jest, także nie martw się za mnie
    Gorzej jak się wezmą za sprawdzanie tych "sztukowanych" piątek w terenie, wtedy dopiero może być ciekawie.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  3. #27343
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Jednym słowem będzie wesoło.

  4. #27344
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Niestety kolejny raz są wprowadzane przepisy dzięki którym na większość będzie można mieć "haka".

    Ciekawe co będzie z większością producentów małych, którzy z pewnością na czas nie zdążą z wyrobieniem 5 klasy.

    Faktycznie będzie się działo ...
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  5. #27345
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    A z czym to Boluś nie dam rady?
    Mam Ci ja już w rękawie kilka kotłów i w 5-ej klasie a i Ecodesign też się znajdzie, co prawda dla pelletu ale też już jest, także nie martw się za mnie
    Gorzej jak się wezmą za sprawdzanie tych "sztukowanych" piątek w terenie, wtedy dopiero może być ciekawie.
    No przecież tym swoim wpisem dałeś odpowiedź, że nawet nie wiesz o co chodzi. A zegar cyka.
    Uroczy jesteś.

    p.s. tak se pomyślałem, że ta sentencja może na dobre ci (i nie tylko) wyjdzie:

    Labora, aselle, quomodo ego laboravi et proderit tibi
    Ostatnio edytowane przez boluslolusj23 ; 16-02-2017 o 17:55 Powód: dopisek: p.s.

  6. #27346
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Widzę, że to staje się zaraźliwe bo i vice premier też ostatnio łaciną zaciąga albo przykład idzie z góry

  7. #27347

    Domyślnie

    Cytat Napisał boluslolusj23 Zobacz post
    No przecież tym swoim wpisem dałeś odpowiedź, że nawet nie wiesz o co chodzi. A zegar cyka.
    Uroczy jesteś.

    p.s. tak se pomyślałem, że ta sentencja może na dobre ci (i nie tylko) wyjdzie:

    Labora, aselle, quomodo ego laboravi et proderit tibi
    Labora, aselle, quomodo ego laboravi et proderit tibi - popracuj, osiołku, tak jak ja pracowałem, i wyjdzie ci to na dobre.

  8. #27348
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał skap Zobacz post
    Labora, aselle, quomodo ego laboravi et proderit tibi - popracuj, osiołku, tak jak ja pracowałem, i wyjdzie ci to na dobre.
    Balbus melius balbi verba cognoscit

  9. #27349
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wlodek_PID

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-902
    Posty
    1.327

    Domyślnie

    Cytat Napisał boluslolusj23 Zobacz post
    Balbus melius balbi verba cognoscit
    Lubię czytać wpisy Sławka. Tak z innej beczki - czy RBR
    ma V klasę? Zdaje się, że smog przyspieszył działania
    administracji państwowej...
    Sterowanie bez nastaw.

  10. #27350

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Czekam tylko na moduł do eCoala i też wrzucę palnik pelletowy, trzeba sprawdzić jak to jest z tą wyższością Świat Bożego Narodzenia nad............................
    To będzie prawdziwy kocioł wielopaliwowy.
    A mówiłem... 2 lata temu Suspencer we Wrocławiu na wystawie budowlanym, o dodatkowym zamontowaniu palnika pelletowego nad palnikiem na ekogroszek w kociołku RBR-a, Grzegorz lekko się skrzywił... być może z braku modułu w eCola.
    Byłem w zeszłym tygodniu na konferencji odnośnie dotacji na kociołki 5 klasy.... 5 tysięcy zł
    Ostatnio edytowane przez dino49 ; 18-02-2017 o 16:31

  11. #27351

    Domyślnie

    Cytat Napisał boluslolusj23 Zobacz post
    Balbus melius balbi verba cognoscit
    Asinus asino pulcherrimus

  12. #27352
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kolanin
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    114

    Domyślnie

    Pogadajcie sobie na priv w narzeczu suahili,a jak lubicie rozgłos to na tam-tamach

  13. #27353
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Niestety kolejny raz są wprowadzane przepisy dzięki którym na większość będzie można mieć "haka".

    Ciekawe co będzie z większością producentów małych, którzy z pewnością na czas nie zdążą z wyrobieniem 5 klasy.
    Grześ tu już nawet o żadną klasę nie chodzi a o jeszcze jedną "ozdóbkę" na kotle.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  14. #27354
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał skap Zobacz post
    Asinus asino pulcherrimus
    Tysz prowda ja godały starożytne Indianery

  15. #27355
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar S76
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    171
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie Motoreduktor BHF do wymiany

    Witam Panowie,

    proszę o pomoc Panów sprzedawców / serwisantów. Mam problem z motoreduktorem BHF - po 6 latach eksploatacji prawdopodobnie "dokunuje żywota". Przekładnia od jakiegoś czasu lekko się poci, a od kilku tygodni coraz głośniej pracuje. W oryginale jest silnik 0,18 kW, brak danych na temat przełożenia przekładni:

    https://goo.gl/photos/7d2tc3JBpLBU1pPZA

    W sieci można kupić motoreduktor tej firmy za około 640 zł ale z silnikami 90 lub 120 W:

    http://www.sklep-witkowski.pl/pl/mot...imak-90-w.html
    https://www.olx.pl/oferta/silnik-do-...8-IDbrAmx.html

    Pytanie jest następujące - czy do mojego kotła będzie pasowało któreś z tych urządzeń.

    Pozdrawiam

  16. #27356
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał S76 Zobacz post
    Witam Panowie,

    proszę o pomoc Panów sprzedawców / serwisantów. Mam problem z motoreduktorem BHF - po 6 latach eksploatacji prawdopodobnie "dokunuje żywota". Przekładnia od jakiegoś czasu lekko się poci, a od kilku tygodni coraz głośniej pracuje. W oryginale jest silnik 0,18 kW, brak danych na temat przełożenia przekładni:

    https://goo.gl/photos/7d2tc3JBpLBU1pPZA

    W sieci można kupić motoreduktor tej firmy za około 640 zł ale z silnikami 90 lub 120 W:

    http://www.sklep-witkowski.pl/pl/mot...imak-90-w.html
    https://www.olx.pl/oferta/silnik-do-...8-IDbrAmx.html

    Pytanie jest następujące - czy do mojego kotła będzie pasowało któreś z tych urządzeń.

    Pozdrawiam
    Kolego,
    najczęściej obroty wyjściowe na ślimak w małych kotłach to 0,9 do 1,1 obr/min.
    Na tabliczkach znamionowych przekładni (nie silnika)występuje takie coś jak np. i = 25 czy 50 itp.
    Jeśli coś takiego masz, to jeśli pomnożysz jedno i przez drugie i dostaniesz pewną wartość. To masz całkowite przełożenie przekładni dwustopniowej. Jeśli podzielisz obroty silnika (obr/min) przez tamten iloczyn, to dostaniesz ilość obrotów na min na ślimak.

    p.s. jeśli tylko się "poci" - jak rozumiem - na uszczelniaczu wałka zdawczego, to bym się tym bardzo nie przejmował. Znajdź na przekładniach korki napełniające, odkręć je (jeśli sie da), kup smar maszynowy w tubkach, wciśnij go tam nie za dużo (powinno zostać ok. 20% wolnej przestrzeni, zakręć korki i włącz na pracę ciagłą. Pochodzi, wyrzuci najwyżej przez uszczelniacz nieco oleju i się uspokoi. Tam nie ma wielkich obciążeń, ani obrotów więc pochodzić może do czasu "śmierci" kotla, a smarowanie będzie mieć zapewnione.
    Ostatnio edytowane przez boluslolusj23 ; 19-02-2017 o 14:19 Powód: dopisek: p.s.

  17. #27357
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar S76
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    171
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał boluslolusj23 Zobacz post
    Kolego,
    najczęściej obroty wyjściowe na ślimak w małych kotłach to 0,9 do 1,1 obr/min.
    Na tabliczkach znamionowych przekładni (nie silnika)występuje takie coś jak np. i = 25 czy 50 itp.
    Jeśli coś takiego masz, to jeśli pomnożysz jedno i przez drugie i dostaniesz pewną wartość. To masz całkowite przełożenie przekładni dwustopniowej. Jeśli podzielisz obroty silnika (obr/min) przez tamten iloczyn, to dostaniesz ilość obrotów na min na ślimak.

    p.s. jeśli tylko się "poci" - jak rozumiem - na uszczelniaczu wałka zdawczego, to bym się tym bardzo nie przejmował. Znajdź na przekładniach korki napełniające, odkręć je (jeśli sie da), kup smar maszynowy w tubkach, wciśnij go tam nie za dużo (powinno zostać ok. 20% wolnej przestrzeni, zakręć korki i włącz na pracę ciagłą. Pochodzi, wyrzuci najwyżej przez uszczelniacz nieco oleju i się uspokoi. Tam nie ma wielkich obciążeń, ani obrotów więc pochodzić może do czasu "śmierci" kotla, a smarowanie będzie mieć zapewnione.
    Kolego boluslolusj23, może trudno w to uwierzyć, ale nie mam żadnej tabliczki znamionowej na przekładni. Pokusiłem się jednak o wykonanie prostego pomiaru - 1 pełny obrót wałka zdawczego trwa 50 sekund, co daje 1,2 obr/min. Przy 1300 obr./min silnika (dane z naklejki na silniku) wychodzi i = 1083.

    Przekładnia poci się w dwóch miejscach - pierwsze to uszczelnienie wałka zdawczego (widać po zdemontowaniu motoreduktora), drugie to lekki wyciek na zewnątrz (widoczny na załączonym w poprzednim poście zdjęciu). Olej oczywiście mógłbym uzupełnić, ale uczciwie mówiąc nie widzę tam nigdzie korków do napełniania.

    Pozdrawiam

  18. #27358
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał S76 Zobacz post
    Kolego boluslolusj23, może trudno w to uwierzyć, ale nie mam żadnej tabliczki znamionowej na przekładni. Pokusiłem się jednak o wykonanie prostego pomiaru - 1 pełny obrót wałka zdawczego trwa 50 sekund, co daje 1,2 obr/min. Przy 1300 obr./min silnika (dane z naklejki na silniku) wychodzi i = 1083.

    Przekładnia poci się w dwóch miejscach - pierwsze to uszczelnienie wałka zdawczego (widać po zdemontowaniu motoreduktora), drugie to lekki wyciek na zewnątrz (widoczny na załączonym w poprzednim poście zdjęciu). Olej oczywiście mógłbym uzupełnić, ale uczciwie mówiąc nie widzę tam nigdzie korków do napełniania.

    Pozdrawiam
    Kolego,
    skoro "płacze" na wałku zdawczym, to już wytarty nieco uszczelniacz i bez jego wymiany się nie obejdzie. Już w miejscu styku wargi uszczelniacza i wałka ten może być lekko podtarty. Nowy uszczelniacz dałby sobie pewnie radę. Masz może jakiś zaprzyjaźniony warsztat ślusarski, gdzie dałoby się rozebrać ten motoreduktor, wymienić uszczelniacz i uzupełnić "smarowidło" za przystępną cenę? Jeśli tak, to może warto się pokusić, bo kupisz nowy motoreduktor, a kocioł sypnie sie za rok, dwa i zostaniesz z przekładnią, której do niczego nie wykorzystasz.

  19. #27359

    Domyślnie

    S76

    Wcześniej głównym dystrybutorem niemieckiej przekładni BHF był Centroterm, to model przekładni w całości zalany olejem, jak Ci oleju ubyło i głośno chodzi, to już raczej się wewnątrz utarło i dokonuje żywota
    Oni zazwyczaj proponują wysłanie uszkodzonego motoreduktora do nich a oferują w pełni sprawny regenerowany z pełna 2letnią gwarancją

    podaję adres strony:
    http://www.centroterm.pl/kontakt.html

    najlepiej dzwonić, bo z mailami u nich ciężko
    szukaj kontaktu do Ireneusza Walczaka
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  20. #27360

    Domyślnie

    Pytanie do starych wyjadaczy.
    Wajcha z tyłu pieca, którą ruszamy po czyszczeniu, chodzi coraz ciężej.
    Zapewne z powodu syfu który się ten generuje.
    Co można na to poradzić? Bo już teraz muszę ją praktycznie walić ręką, by weszła. Sporo siły na to idzie

Strona 1368 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony