dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 152 z 1421
Pokaż wyniki od 3.021 do 3.040 z 28404
  1. #3021
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Pozwolę sobie odpowiedzieć za Piotra. On ma kociołek ze zwykłą fajką innego producenta ( widzę że nie wymienił nazwy to i ja to uszanuję) i o tym pisał. RBRka wziął wczesną wiosną dla ojca i go dogląda.
    Jest kilka buczących egzemplarzy jak to nazywacie z lata.

  2. #3022
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    Na pewno jest w miarę proste rozwiązanie problemu tylko jakie?
    Myślę że plotek wystarczy, ja wolę konkrety niż to pierwsze z gdybaniem.
    Kotły grzeją bądź co bądź i nikt nie marznie
    Da Bóg to i hałas zniknie, kiedyś mówili że partia

  3. #3023

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Myślę że plotek wystarczy, ja wolę konkrety niż to pierwsze z gdybaniem.
    To liczymy ,że konkretnie wkrótce temat zamkniemy i zajmiemy się przyjemnościami
    Boga bym do tego nie mieszał Panie Wieśku.
    Poza tym czym my się przejmujemy i tak w piątek koniec świata.

    Nie, ale na poważnie to trzeba nam te buczenia załatwić.
    Oczywiście ponadto kociołek jest gitaśny i polecam całym serduchem kolejnym niezdecydowanym!
    Drugi raz bym kupił dokładnie to samo.
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 19-12-2012 o 19:10

  4. #3024

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    ottt...mają ludzie problemy... wy chyba nie słyszeliście zębca czy defro w czasie pracy swoj kociołek zakupiłem w marcu,posiadam równiez kocioł na eko innej firmy z retortą I generacji tz fajkową, teoretycznie powinno być cicho bo są mniejsze opory w podawaniu ekogroszku,ale tam dopiero jest hałas, rbr w porównaniu z drugim kotłem to oaza ciszy...generalnie kocioł na na eko bedzie hałasował i już ! jedyne jakie znam bezgłośne zródło ciepła to prąd przyjrzyjcie się waszym ustułowaniem kotłów, czy są równe, czy nie ma jakiegos przechyłu, czy gdzieś nie dotyka sciany, dobrze jak wczesniej pod kociołek i stopkę podłożone jest kawałek gumy,nastepna sprawa to kotłownie- nowoczesne kotłownie to kafelki,czyli odbijają i potegują hałas.. wszystko to nakłada sie na na generownie hałasu, ja przestałem walczyć z kotłem- wyciszyłem kotłownię porzadne drzwi i uszczelki na oscieżnicy załatwiły sprawę.
    Ta wycieczka w stronę defro czy zębca to w jakim celu ? Podreperować reputację RBR- ka ? Czytam to forum od dawna bo żywo jestem zainteresowany zakupem tego kociołka. Opinia o produkcie powinna być rzetelna i tego się trzymajmy. Dziwi mnie tylko jedno, dlaczego firma Instalco nie wypowie się na ten temat !!! To właśnie oni sprzedają gotowy produkt i w całości za niego odpowiadają.
    A co do Zębca to kolega może się bardzo zdziwić jak pracuje cały zespół podający bez żadnych podkładek , filców i innych wynalazków. A o tym co to jest spiek i jak wygląda dowiedziałem się właśnie tutaj. Aby nie było niedomówień - kocioł użytkuję od ośmiu lat . Dlatego z opiniami o produkcie którego nie użytkujesz, radzę abyś się wstrzymał może.

  5. #3025
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    chris__

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    82-103
    Posty
    150

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Jestem po rozmowie z konstruktorem silnika BESEL
    Proszę o podanie o ile to możliwe parametrów Waszych kondensatorów.
    Standardowo silniki te wychodzą z kondensatorem UF 8 jednak producenci palników zamawiają je z większymi ze względu na moment rozruchowy w celu zerwania zawleczki w wypadku zablokowania ślimaka.Być może przyczyna tkwi w samym doborze kondensatora.
    Sprawdziłem mam 10UF
    Gdzie można kupić takie kondensatory??
    Wstawię 8 i zobaczę.
    Ostatnio edytowane przez chris__ ; 19-12-2012 o 19:46

  6. #3026
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar cichy777
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Rydułtowy
    Posty
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał chris__ Zobacz post
    Sprawdziłem mam 10UF
    Gdzie można kupić takie kondensatory??
    Wstawię 8 i zobaczę.
    Moim zdaniem nie warto - ja mam taki jak na tabliczce znamionowej- czyli 8UF i niestety buuczy. Myślę że nie tu jest problem.

  7. #3027

    Domyślnie

    Cytat Napisał gm71 Zobacz post
    Ta wycieczka w stronę defro czy zębca to w jakim celu ? Podreperować reputację RBR- ka ? Czytam to forum od dawna bo żywo jestem zainteresowany zakupem tego kociołka. Opinia o produkcie powinna być rzetelna i tego się trzymajmy. Dziwi mnie tylko jedno, dlaczego firma Instalco nie wypowie się na ten temat !!! To właśnie oni sprzedają gotowy produkt i w całości za niego odpowiadają.
    A co do Zębca to kolega może się bardzo zdziwić jak pracuje cały zespół podający bez żadnych podkładek , filców i innych wynalazków. A o tym co to jest spiek i jak wygląda dowiedziałem się właśnie tutaj. Aby nie było niedomówień - kocioł użytkuję od ośmiu lat . Dlatego z opiniami o produkcie którego nie użytkujesz, radzę abyś się wstrzymał może.
    ATy co? sprzedawca Zebca??? kuzyn ma zebca,znajomy ma zebca, sam chciałem taki kupic -wiec wiem jak pracują, zreszta byłem na niejednych targach i je widziałem w akcji, zębiec to jest najgłosniejszy kocioł jaki widziałem w Życiu !! ( oczywiście poza wadliwymi kotłami rbr-bo ich nie widziałem) i dlatego ciężko jest mi to sobie wyobrazić bo moj rbr naprawde cichutko chodzi....
    Ostatnio edytowane przez Piotrek42 ; 19-12-2012 o 20:28 Powód: uzupełnienie

  8. #3028
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał chris__ Zobacz post
    Sprawdziłem mam 10UF
    Gdzie można kupić takie kondensatory??
    Wstawię 8 i zobaczę.
    Nic nie kupuj.
    Gdyby była taka potrzeba to dostaniesz.

  9. #3029
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    ATy co? sprzedawca Zebca??? kuzyn ma zebca,znajomy ma zebca, sam chciałem taki kupic -wiec wiem jak pracują, zreszta byłem na niejednych targach i je widziałem w akcji, zębiec to jest najgłosniejszy kocioł jaki widziałem w Życiu !! ( oczywiście poza wadliwymi kotłami rbr-bo ich nie widziałem) i dlatego ciężko jest mi to sobie wyobrazić
    Eeee, chyba raczej ktoś z Defro
    Co kilometr baner zaj...ty przy drodze jak jedziesz przez polskę a ty ich tu obsrywasz.
    Ech piotrek, szanuj choć za to, chociaż powiem że urodziwe kotły, u Arturo będą na samej górze rankingu.

  10. #3030

    Domyślnie

    Żaden sprzedawca, tylko zadowolony użytkownik. Kocioł KWKP 25, zakupiony w 2004 roku. Do dziś nigdy nie zerwał żadnej zawleczki, na tym samym ślimaku od nowości. Pękł tylko ceramiczny płytowy deflektor który zamieniłem na cegły. Spalam Ekoret z Katowickiego Holdingu Węglowego od początku ten sam sprzedawca. Wymieniłem trzy kondensatory . Taki to kiepski wyrób widzisz.
    A ile ty w życiu widziałeś i co, tego nie wie nikt

  11. #3031

    Domyślnie

    Cytat Napisał gm71 Zobacz post
    Żaden sprzedawca, tylko zadowolony użytkownik. Kocioł KWKP 25, zakupiony w 2004 roku. Do dziś nigdy nie zerwał żadnej zawleczki, na tym samym ślimaku od nowości. Pękł tylko ceramiczny płytowy deflektor który zamieniłem na cegły. Spalam Ekoret z Katowickiego Holdingu Węglowego od początku ten sam sprzedawca. Wymieniłem trzy kondensatory . Taki to kiepski wyrób widzisz.
    A ile ty w życiu widziałeś i co, tego nie wie nikt
    Moze i masz racje... bo co, to że byłem w ipchw w zabrzu,byłem na kilkunastu targach ( na których poznałem osobiscie kilku użytkowników forum) byłem w .. w sumie sam nie wiem, ilu zakładach kotlarskich. byłem również u producentów sterowników (kilku).co to że mam w sumie 2 kotły na ekogroszek.. masz całkowitą rację moj kociołek nie chodzi od 2004r nie wymieniałem kondensatora...wiec pewnie i sie nie znam, ale swoje zdanie mam ,zebca stawiam bardzo nisko w rankingu...w ostaniej dziesiatce wg mnie jest to badziew i cześć

  12. #3032

    Domyślnie

    No tak teraz wiem z kim mam do czynienia. Nie ma to jak wskazać miejsce w szeregu i od razu......przyjemniej.
    Ale to nie ja zrobiłem sobie wycieczkę.
    W IPCHW w Zabrzu nie byłem i nie będę, bo to nie moja branża. Co do dalszej Twojej wypowiedzi to nawet szkoda się odnosić.
    Przepraszam że ośmieliłem się zabrać głos. Więcej już tego nie zrobię, wybaczcie proszę !

    Tak dla wyjaśnienia to pracuję PSP od 25 lat. NIE MAM ŻADNEGO ZWIĄZKU Z WASZĄ BRANŻĄ. Ironię którą dzielisz na lewo i prawo zostaw dla siebie. Nie chce abyś odnosił sie do moich wypowiedzi na tym ani na żadnym innym forum.

  13. #3033

    Domyślnie

    Cytat Napisał gm71 Zobacz post

    Tak dla wyjaśnienia to pracuję PSP od 25 lat. NIE MAM ŻADNEGO ZWIĄZKU Z WASZĄ BRANŻĄ. Ironię którą dzielisz na lewo i prawo zostaw dla siebie. Nie chce abyś odnosił sie do moich wypowiedzi na tym ani na żadnym innym forum.
    Hehe gwoli wyjasnienia... 25 lat pracuję w zupełnie innej branży całkowicie nie związanej z szeroko pojmowaną budowlanką czy branża kotlarską, wybudowałem dom, kupiłem sobie kocioł, a że lubię wiedzieć dlaczego, jak i za ile, wychodzi mi $$ przez komin, to zainteresowałm się kotłami i mam takie niegrozne hobby lubię testować sterowniki ,i patrzeć co dzisiaj można zrobić z kotłami... w końcu to moja kasa ucieka mi przez komin, nie??zresztą takich nawiedzonych jest więcej , myslisz że np SUSPENSER -pracuje w inspekcji handlowej i zawodowo sprawdza ekogroszki??,albo czp01-ma płacone od tego ile kg zdejmie ze swojego żeliwnika?? itd..itd

  14. #3034
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sipus31
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    250

    Domyślnie

    To chyba forum o Rbr

  15. #3035
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał sipus31 Zobacz post
    To chyba forum o Rbr
    Ufff, jak groźnie zabrzmiało

  16. #3036

    Domyślnie

    Cytat Napisał sipus31 Zobacz post
    To chyba forum o Rbr
    NO co pyskujesz mam rbr-a to i wolno mi pomazać jeżeli kotły chodza głośno ( po postach na forum już wiemy że chodza -mało tego: już nawet chyba wiemy która partia bo jak ja kupowałem w marcu i było OK tz że pozniejsze) to wg mnie producent kotła powinien sie porozumieć z producentem palnika i zestawu podającego- i zrobić akcję serwisową i wymienić wadliwe (silniki? przekładnie? czy co nie wiadomo co tam jeszcze?) pewnie producent wychodzi z założenia że to nie jest wada krytyczna ( pozwala normalnie uzytkować kocioł) więc prawdopodobnie chce to załatwic w formie relkamacji ( a wiadomo ile to trwa i jeden zwala winę na drugiego- bo ktoś koszty musi ponieść) i po załatwieniu każdy będzie szczęśliwy......chyba

  17. #3037
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar cichy777
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Rydułtowy
    Posty
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał sipus31 Zobacz post
    To chyba forum o Rbr
    Masz rację to forum o RBR, ale zaczynam mieć wrażenie że wszelkie krytyczne uwagi do skondinąd całkiem dobrego pieca spotykają sie z ironią"starych wyjadaczy". Ja sam jak kilka miesięcy temu wspomniałem o głosnym podajniku zostałem wręcz zlinczowany -że mi się wydaje, co to za bzdury wypisuję itd.. w ten sposób chyba nkt nie ośmieli się czegoś niepochlebnego napisać. Chyba nie o to tu chodzi ?. Więc trochę rzeczowej krytyki chyba się niektórym należy.
    Ale bez przesady.

  18. #3038

    Domyślnie

    Cytat Napisał cichy777 Zobacz post
    Masz rację to forum o RBR, ale zaczynam mieć wrażenie że wszelkie krytyczne uwagi do skondinąd całkiem dobrego pieca spotykają sie z ironią"starych wyjadaczy". Ja sam jak kilka miesięcy temu wspomniałem o głosnym podajniku zostałem wręcz zlinczowany -że mi się wydaje, co to za bzdury wypisuję itd.. w ten sposób chyba nkt nie ośmieli się czegoś niepochlebnego napisać. Chyba nie o to tu chodzi ?. Więc trochę rzeczowej krytyki chyba się niektórym należy.
    Ale bez przesady.
    NO bo to było dziwne...kocioł ma masę ludzi z forum, producent nic nie zmieniał, nie modyfikował (wiedzielibyśmy po dtr- kotła) ktoś coś pisze o głośnej pracy.. więc najpierw szuka sie przyczyn obiektywnych....

  19. #3039
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sipus31
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    250

    Domyślnie

    Jasne piszmy o dobrych stronach ,piszmy i o problemach ale piszmy o kociolku Rbr a nie xyz ...
    Nie komentowalem pracy podajnika,choc na biezaco czytam forum ,bo ja swoj tez slysze jak jest cisza w domu ale nie traktuje tego jako wade,nawet wole go slyszec bo przynajmniej wiem ze wszysko dziala, byc moze nie jest to taki sam odglos jak w tych "naprawde glosnych" ale uwazam ze wypowiadanie sie osob o glosnej pracy gdy nie ma w domu drzwi itd. to raczej nie rzetelna opinia.

  20. #3040
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał gm71 Zobacz post
    Żaden sprzedawca, tylko zadowolony użytkownik. Kocioł KWKP 25, zakupiony w 2004 roku. Do dziś nigdy nie zerwał żadnej zawleczki, na tym samym ślimaku od nowości. Pękł tylko ceramiczny płytowy deflektor który zamieniłem na cegły. Spalam Ekoret z Katowickiego Holdingu Węglowego od początku ten sam sprzedawca. Wymieniłem trzy kondensatory . Taki to kiepski wyrób widzisz.
    A ile ty w życiu widziałeś i co, tego nie wie nikt
    Jak taki zadowolony jesteś to po co szukasz innego i zamiast się błakać po temacie o RBR wejdź na temat o swoim ulubionym kociołku bardzo się rozwineło, chyba z sześć postów tam masz szansę troche to podciagnąć

    A ostatnio słyszałem taki dowcip;
    Idzie trzch facetow w płaszczach, jak poznać ktory ma Zębca?
    ........... Ten co ma Zębca ma płaszcz wpuszczony w spodnie

    Panowie trzeba trochę poluźnić gumkę w majtkach w koncu idą święta piece grzeją a myślę że nikt tu na lodzie nie zostanie i ten problem niebawem się rozwiąże
    Ostatnio edytowane przez keteimj ; 19-12-2012 o 22:16

Strona 152 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony