dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 191 z 1421
Pokaż wyniki od 3.801 do 3.820 z 28404
  1. #3801

    Domyślnie

    Podejrzewam ze jest to jakiś zawór 3-drożny lub zwykła głowica gdzie ustawiasz temp wody...

  2. #3802

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Zbyszek ale to jest ciężkie w komforcie użytkowania, masz non stop albo przegrzewasz chate albo nie dogrzewasz...nie jestem za sterowniem temp w domu w trybie cyklicznym lub temp wody... spada w domu temp np z zadanej 22 na 21,9 załancza sie podłogówka, osiąga 22,1 podłogówka się wyłancza
    Jest ciężkie do początkowego ustawienia ale potem idzie. Ja tak jadę i kocioł pracuje stabilniej. Teraz masz taką cyrkulację na obu obiegach, dojdzie do zadanej i dalej cykliczna, spadnie temp. załączy pompę dochodzi do zadanej i znowu
    Przy ciągłej by było jeszcze ładniej ale u mnie się na razie nie da Wiosną pomyślę

  3. #3803

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Nie widać co to jest w tej ścianie. Czy to jakiś termostatyczny czy odcinający? Nie wiem.

    Nie wiem co to nie znam sie mówili, że do ustawiania temperatury podłogi w łazience. A z całą pewnością podłączone to jest pod obieg CO.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Podłoga 3.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	161841

  4. #3804

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Podejrzewam ze jest to jakiś zawór 3-drożny lub zwykła głowica gdzie ustawiasz temp wody...
    Za słabe (za małe ) to zdjęcie aby coś zobaczyć. Jedno to że jest to (chyba) do jednego obiegu a nie wiemy czy to tylko w jednym miejscu. Cyba będzie ocięcie pomieszczenia bo 3D ma przy rozdzielaczu tak samo jak termostatyczny.

  5. #3805

    Domyślnie

    Za d ługa pisałem a tu doszło jeszcze jedno zdjęcie
    A może to jakiś RTL?

  6. #3806

    Domyślnie

    A teraz innej beczki
    Folia wywinięta na ścianę jest a gdzie pianka lub styro? Płyta podłogowa powinna być też odcięta od ściany.

  7. #3807
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 0degree
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Kod pocztowy
    38-130
    Posty
    446

    Domyślnie

    Stefan ma podłogówki na dole zrobione poprzez rozdzielacz z pompą, rotametrami i zaworem trójdrożnym termostatycznym i to jest dobre, a w łazience na górze ze zdjęć wynika że jest obwód podłogi wpięty z rozdzielacza grzejnikowego i z zaworem rtl i to jest średnio dobrze ale działać bedzie.
    Podpisu nie było, nie ma i nie będzie.
    http://www.dobredomy.pl/projekt/atlas

  8. #3808

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Za d ługa pisałem a tu doszło jeszcze jedno zdjęcie
    A może to jakiś RTL?
    Wieksze foto jest tutaj https://picasaweb.google.com/1164414...CLSd8uOTg6TraQ

  9. #3809

    Domyślnie

    Cytat Napisał 0degree Zobacz post
    Stefan ma podłogówki na dole zrobione poprzez rozdzielacz z pompą, rotametrami i zaworem trójdrożnym termostatycznym i to jest dobre, a w łazience na górze ze zdjęć wynika że jest obwód podłogi wpięty z rozdzielacza grzejnikowego i z zaworem rtl i to jest średnio dobrze ale działać bedzie.
    Mam tak u siebie w jednym pomieszczeniu na RTL i powiem tak że muszę to przerobić bo mam RTL na zasilaniu a przerobię na wyjście. Nie mam możliwości inaczej . Jeszcze nie wymyśliłem ale do wiosny mam czas to może i się uda

  10. #3810

    Domyślnie

    Cytat Napisał 0degree Zobacz post
    Stefan ma podłogówki na dole zrobione poprzez rozdzielacz z pompą, rotametrami i zaworem trójdrożnym termostatycznym i to jest dobre, a w łazience na górze ze zdjęć wynika że jest obwód podłogi wpięty z rozdzielacza grzejnikowego i z zaworem rtl i to jest średnio dobrze ale działać bedzie.
    Po tych ostatnich zdjęciach chyba masz rację

  11. #3811

    Domyślnie

    Cytat Napisał 0degree Zobacz post
    Stefan ma podłogówki na dole zrobione poprzez rozdzielacz z pompą, rotametrami i zaworem trójdrożnym termostatycznym i to jest dobre, a w łazience na górze ze zdjęć wynika że jest obwód podłogi wpięty z rozdzielacza grzejnikowego i z zaworem rtl i to jest średnio dobrze ale działać bedzie.
    Zdjęcia wstawiłem tutaj https://picasaweb.google.com/1164414...CLSd8uOTg6TraQ. A czemu średnio dobrze? Podpowiedz coś żebym nabył wiedzy.

  12. #3812
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 0degree
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Kod pocztowy
    38-130
    Posty
    446

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Mam tak u siebie w jednym pomieszczeniu na RTL i powiem tak że muszę to przerobić bo mam RTL na zasilaniu a przerobię na wyjście. Nie mam możliwości inaczej . Jeszcze nie wymyśliłem ale do wiosny mam czas to może i się uda
    Trzeba przerobić, bo ogranicznik temperatury powrotu - RTL, ma być na powrocie
    Podpisu nie było, nie ma i nie będzie.
    http://www.dobredomy.pl/projekt/atlas

  13. #3813

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Po tych ostatnich zdjęciach chyba masz rację
    Rozumiem, że oprócz tego co napisał Odegree to podłączenie podłogówki za pompą CO jest żle, tak ?

  14. #3814
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 0degree
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Kod pocztowy
    38-130
    Posty
    446

    Domyślnie

    Cytat Napisał STEFAN_BR Zobacz post
    Zdjęcia wstawiłem tutaj https://picasaweb.google.com/1164414...CLSd8uOTg6TraQ. A czemu średnio dobrze? Podpowiedz coś żebym nabył wiedzy.
    Od razu nie panikuj, ale ograniczenie RTL-em polega na tym że ten zawór zamyka się kiedy przepływa przez niego woda o temperaturze na jaką jest w danej chwili nastawiony - dokładne temperatury odpowiadające cyfrze na głowicy są zwykle podane na opakowaniu zaworu. Jak wiadomo taki zawór będzie dotąd otwarty
    aż przez całą pętle podłogówki popłynie gorąca woda (taka jaka wychodzi z kotła), część ciepła po drodze odda w beton aż dotrze do zaworu który nagrzeje się i zamknie przepływ, po czym po wychłodzeniu ponownie się otworzy itd.(Można to nazwać pracą cykliczną) A średnio dobrze dlatego, bo zwykle maksymalną temperaturą jaką się dopuszcza na posadzki to 50 st. więc jeśli masz obliczone grzejniki pod parametr 75/55/20 to większe mrozy może być konieczność nastawy takiej temperatury na kotle- 75 st. i też taka gorąca woda płynie w pętle z RTL-em. Jeśli ktoś wyliczył grzejniki na parametr 55/45/20 i zastosował zawór mieszający na obwód c.o to problemów być nie powinno.
    Podpisu nie było, nie ma i nie będzie.
    http://www.dobredomy.pl/projekt/atlas

  15. #3815

    Domyślnie

    Cytat Napisał 0degree Zobacz post
    Trzeba przerobić, bo ogranicznik temperatury powrotu - RTL, ma być na powrocie
    Prawie pięć lat temu tego nie wiedziałem bo tak by było

  16. #3816

    Domyślnie

    Cytat Napisał STEFAN_BR Zobacz post
    Rozumiem, że oprócz tego co napisał Odegree to podłączenie podłogówki za pompą CO jest żle, tak ?
    Tak ja uważam

  17. #3817

    Domyślnie

    Cytat Napisał STEFAN_BR Zobacz post
    ...
    A odniesiesz się do tego?
    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    A teraz innej beczki
    Folia wywinięta na ścianę jest a gdzie pianka lub styro? Płyta podłogowa powinna być też odcięta od ściany.

  18. #3818

    Domyślnie

    Piotrek42 dzięki za odpowiedzi nurtuje mnie jednak czy te 17 st. wystarczy do wygrzania tych nieużytkowanych 2 pokoi, żeby w kolejnym sezonie nie trzeba było robić tego na nowo pozdrawiam

  19. #3819

    Domyślnie

    Cytat Napisał 0degree Zobacz post
    Od razu nie panikuj, ale ograniczenie RTL-em polega na tym że ten zawór zamyka się kiedy przepływa przez niego woda o temperaturze na jaką jest w danej chwili nastawiony - dokładne temperatury odpowiadające cyfrze na głowicy są zwykle podane na opakowaniu zaworu. Jak wiadomo taki zawór będzie dotąd otwarty
    aż przez całą pętle podłogówki popłynie gorąca woda (taka jaka wychodzi z kotła), część ciepła po drodze odda w beton aż dotrze do zaworu który nagrzeje się i zamknie przepływ, po czym po wychłodzeniu ponownie się otworzy itd.(Można to nazwać pracą cykliczną) A średnio dobrze dlatego, bo zwykle maksymalną temperaturą jaką się dopuszcza na posadzki to 50 st. więc jeśli masz obliczone grzejniki pod parametr 75/55/20 to większe mrozy może być konieczność nastawy takiej temperatury na kotle- 75 st. i też taka gorąca woda płynie w pętle z RTL-em. Jeśli ktoś wyliczył grzejniki na parametr 55/45/20 i zastosował zawór mieszający na obwód c.o to problemów być nie powinno.
    Oj biedny ja biedny, chyba czeka mnie niezły bigos z tym ogrzewaniem. Ale od początku - do podłączenie podłogówki trzeba przerobić tak aby zasilanie do rozdzielacza szło nie za pompą CO tylko równolegle z nią. Tak?

  20. #3820
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 0degree
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Kod pocztowy
    38-130
    Posty
    446

    Domyślnie

    Możliwe że się mylimy co do tego połączenia pętli w łazience na górze i ona będzie wpięta w rozdzielacz na dole w tym z zaworem termostatycznym bo na zdjęciu jest miejsce na siódmy obwód, a w tej skrzynce na górze ma być tylko odpowietrznik. I to by było najlepsze rozwiązanie. Trzeba więcej zdjęć.
    Podpisu nie było, nie ma i nie będzie.
    http://www.dobredomy.pl/projekt/atlas

Strona 191 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony