dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 21 z 1421
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 28404
  1. #401
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Na cyklicznej będzie szło tak jak masz w nastawach.
    Próbowałeś zrobić restart sterownika ?

  2. #402

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Na cyklicznej będzie szło tak jak masz w nastawach.
    Próbowałeś zrobić restart sterownika ?
    Dwa razy

  3. #403
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fi***o

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łaszczów
    Kod pocztowy
    22-650
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    A nie wyłącza się. Próbowałem w nastawie parametrów CO ustawiłem tryb pracy pompy CO jako załączona i pompa cały czas pracowała. Jak ustawię na cykliczna to pracuje tak jak ma ustawione czas pracy i czas postoju.
    Próbę zrobiłem tak że dałem na załączoną (czy cykliczną) i obniżyłem temperaturę zadaną na ustawieniach, nie załapała w obu przypadkach. A może za mało czekałem? Tylko na jakiej nastawie powinno być? Załączona czy cykliczna? Muszę posiedzieć i poobserwować przez dłuższą chwilę
    Witam

    Ustaw na wyłączona wtedy się wyłączy jak czujnik osiągnie temperaturę

  4. #404

    Domyślnie

    Cytat Napisał firmainstalco Zobacz post
    Witam

    Ustaw na wyłączona wtedy się wyłączy jak czujnik osiągnie temperaturę
    Zrobione dziś o 6,30 i teraz czekam na spadek temperatury. Jak na razie to pompa cały czas stoi.

  5. #405
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Zrobione dziś o 6,30 i teraz czekam na spadek temperatury. Jak na razie to pompa cały czas stoi.
    Pompa CO na pracy cyklicznej lub wyłączonej będzie tak długo pracowała aż osiągnie temp wewn.Na pracy cyklicznej po osiągnięciu temp wewn przejdzie w pracę cykliczną.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  6. #406
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kaczmimo
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Norda
    Posty
    125

    Domyślnie

    Witam,
    ja uszczelniłem w sobotę palnik, bo wiało po bokach. Teraz palę z ustawioną niską temperaturą zasilania podłogowego. Zobaczymy jak pójdzie.
    Na pewno będzie lepiej
    Pozdrawiam.

  7. #407

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Pompa CO na pracy cyklicznej lub wyłączonej będzie tak długo pracowała aż osiągnie temp wewn.Na pracy cyklicznej po osiągnięciu temp wewn przejdzie w pracę cykliczną.
    Mam na wyłączonej i obniżyłem temperaturę, no i ruszyła
    Teraz zobaczę do ile naciągnie, histereza jest na 0,2
    Czyli rozumiem że obojętnie czy czy na wyłączonej czy na cyklicznej to po osiągnięciu temperatury zadanej przechodzi w cykliczną zgodnie z czasem ustawionym w ustawieniach zaawansowanych?
    A czy na podłogowej jest podobnie ?
    To by było na tyle dobrze bo ustawiając minimalny przepływ w cyklu cyklicznym nie schładza tak dużej ilości wody. Jeżeli jest tak samo to tak zostawię a jeżeli nie to muszę poczekać i zobaczyć jaki będzie powrót, a w razie czego to zamienię miejscami podłączenia. Jeszcze tylko obserwacja jaki powrót jest gdy włączą się grzejniki, a jaki przy podłogówce.
    Dzięki za wyjaśnienie i pomoc.



  8. #408
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fi***o

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łaszczów
    Kod pocztowy
    22-650
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Mam na wyłączonej i obniżyłem temperaturę, no i ruszyła
    Teraz zobaczę do ile naciągnie, histereza jest na 0,2
    Czyli rozumiem że obojętnie czy czy na wyłączonej czy na cyklicznej to po osiągnięciu temperatury zadanej przechodzi w cykliczną zgodnie z czasem ustawionym w ustawieniach zaawansowanych?
    A czy na podłogowej jest podobnie ?
    To by było na tyle dobrze bo ustawiając minimalny przepływ w cyklu cyklicznym nie schładza tak dużej ilości wody. Jeżeli jest tak samo to tak zostawię a jeżeli nie to muszę poczekać i zobaczyć jaki będzie powrót, a w razie czego to zamienię miejscami podłączenia. Jeszcze tylko obserwacja jaki powrót jest gdy włączą się grzejniki, a jaki przy podłogówce.
    Dzięki za wyjaśnienie i pomoc.


    Na cyklicznej po osiągnięciu temperatury będzie pracowała wg. zaprogramowanego cyklu, na wyłączona nie włączy się puki nie spadnie temperatura

  9. #409

    Domyślnie

    Cytat Napisał firmainstalco Zobacz post
    Na cyklicznej po osiągnięciu temperatury będzie pracowała wg. zaprogramowanego cyklu, na wyłączona nie włączy się puki nie spadnie temperatura
    To chodzi o CO, a podłogowa podłączona do gniazda mieszającej?Też pracuje na takiej zasadzie?

  10. #410
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fi***o

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łaszczów
    Kod pocztowy
    22-650
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    To chodzi o CO, a podłogowa podłączona do gniazda mieszającej?Też pracuje na takiej zasadzie?
    podłogowa pracuje w trybie włącz / wyłącz

  11. #411

    Domyślnie

    Cytat Napisał firmainstalco Zobacz post
    podłogowa pracuje w trybie włącz / wyłącz
    To chyba zamienię miejscami podłączenia między grzejnikami a podłogą. Jak się włączy pompa podłogówki to jak by nie było około 0,8m3 zimnej wody trafia do grzania, a tak będzie działała cyklicznie i systematycznie przegoniona przez rury (czyli nie całkiem oziębiona) . Z grzejników (14szt) jest tej wody trochę mniej (nie liczyłem ile objętościowo) i tak za bardzo nie obciąży tego pieca jak podłoga. W podłogówce jest też powrót w niższej temperaturze jak z grzejników. Powinno się udać. I chyba będzie dobrze? Co wy na to?

  12. #412

    Domyślnie

    Witam
    Mam piec RBR Ekouniwersal 17KW z Ekoenergią i Ecoalem, grzeję od niedawna, można powiedzieć od miesiąca, próbowałem już różnych konfiguracji z podawaniem paliwa i dmuchawą i zawsze przewala mi strasznie dużo węgla. Popielnik napełnia się cały w 1 dobę i wyskakuje alarm automatycznie. Czy będzie już tak zawsze, czy tylko w pierwszym sezonie grzewczym. Mam wgrane najnowsze oprogramowanie testowe eCoala, wszystkie możliwe czujniki zamontowane, 4 kaloryfery + 6 obiegów podłogówki, bojler 200L, dom ok. 150 m. Napiszcie jak często opróżniacie popielnik ?

  13. #413
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Gelo_26
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    510
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Ja opróżniam popielnik dwa razy w ciągu zasypu ale są tacy co raz na 3 zasypy

  14. #414

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gelo_26 Zobacz post
    Ja opróżniam popielnik dwa razy w ciągu zasypu ale są tacy co raz na 3 zasypy
    3 zasypy w RBR ? Jak to się robi? Przecież tam jest tak mały popielnik

  15. #415

    Domyślnie

    Cytat Napisał j23titus Zobacz post
    Witam
    Mam piec RBR Ekouniwersal 17KW z Ekoenergią i Ecoalem, grzeję od niedawna, można powiedzieć od miesiąca, próbowałem już różnych konfiguracji z podawaniem paliwa i dmuchawą i zawsze przewala mi strasznie dużo węgla. Popielnik napełnia się cały w 1 dobę i wyskakuje alarm automatycznie. Czy będzie już tak zawsze, czy tylko w pierwszym sezonie grzewczym. Mam wgrane najnowsze oprogramowanie testowe eCoala, wszystkie możliwe czujniki zamontowane, 4 kaloryfery + 6 obiegów podłogówki, bojler 200L, dom ok. 150 m. Napiszcie jak często opróżniacie popielnik ?
    Jak byś się podłączył to byś był widoczny to koledzy by szybciej pomogli tak jak mnie. A tak nie widać co można poprawić.

  16. #416
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    3 zasypy w RBR ? Jak to się robi? Przecież tam jest tak mały popielnik
    W RBR to nie wiem ale w moim Kielarze wybieram popiół po 3 zasypach ekogroszku czyli ok. 55 litrów popiołu ze spalonych 570 kg ekogroszku bobrka. Przy takiej pogodzie jak teraz to takie wybieranie popiołu wypada raz na 30 dni - no ale Kielar ma spory popielnik.

  17. #417
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał j23titus Zobacz post
    Witam
    Mam piec RBR Ekouniwersal 17KW z Ekoenergią i Ecoalem, grzeję od niedawna, można powiedzieć od miesiąca, próbowałem już różnych konfiguracji z podawaniem paliwa i dmuchawą i zawsze przewala mi strasznie dużo węgla. Popielnik napełnia się cały w 1 dobę i wyskakuje alarm automatycznie. Czy będzie już tak zawsze, czy tylko w pierwszym sezonie grzewczym. Mam wgrane najnowsze oprogramowanie testowe eCoala, wszystkie możliwe czujniki zamontowane, 4 kaloryfery + 6 obiegów podłogówki, bojler 200L, dom ok. 150 m. Napiszcie jak często opróżniacie popielnik ?
    Napisz proszę trochę więcej, tzn. jak wygląda ten popiół, niedopalony węgiel idzie do popielnika ? i dobrze by było gdybyś podłączył się do neta jak pisze zbyszek a link dodaj do stopki.

  18. #418

    Domyślnie

    Jeszcze 2 -3 tygodnie i się wprowadzam i podłączam bo na razie nie mam tam netu. Popiół z papierosa to nie jest, spadają spieki i niedopalony węgiel choć czas podawania w grzaniu mam 3 sek. Kolega z firmy Instalco już do mnie dzwonił i podał prawdopodobną przyczynę (nieszczelność palnika)

  19. #419
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał j23titus Zobacz post
    Jeszcze 2 -3 tygodnie i się wprowadzam i podłączam bo na razie nie mam tam netu. Popiół z papierosa to nie jest, spadają spieki i niedopalony węgiel choć czas podawania w grzaniu mam 3 sek. Kolega z firmy Instalco już do mnie dzwonił i podał prawdopodobną przyczynę (nieszczelność palnika)
    Tak, jest to możliwe. Trzeba wygasić kociołek zdjąć koronę, oczyścić, nałożyć sylikon wysokotemperaturowy ( czarny), nałożyć koronę i dobrze dobić żeby siadła, poczekać ze 2 godzinki żeby trochę przyschło i jazda.
    Piszą chyba 24 godziny ale to trzeba trochę z przymrużeniem oka brać.
    Jak się sezon skończy to możesz sobie to zrobić jeszcze raz z zachowaniem tego czasu chyba że jak jeszcze nie mieszkasz a mrozu na razie nie ma to możesz poczekać dłużej.

  20. #420

    Domyślnie

    A tyle było pisane aby sprawdzić szczelność ewentualnie powtórnie osadzić. Ja sam nawet o tym pisałem. Jeszcze powtórnie uszczelniałem łączenie między podajnikiem a piecem.Tylko dobrze wyczyść stary silikon, jest on w niektórych miejscach twardy.
    Jeszcze jedno, zaopatrz się w śrubę do podajnika. Ja kupowałem i kupowałem i dopiero jak mi ścięło to szukanie na gwałt bo jeszcze nie miałem a to nie jest taka prosta sprawa kupić odpowiednią. Śruba M5 tylko walca niegwintowanego od strony łba tak żeby było około 35mm

Strona 21 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony