dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 453 z 1421
Pokaż wyniki od 9.041 do 9.060 z 28404
  1. #9041
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zby-net
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Goldap
    Posty
    125

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    W ustawieniach zaawansowanych przestaw Tryb pracy pompy CO dla regulatora wewnętrznego - na wyłączona wtedy po osiągnięciu temperatury wewnętrznej pompa CO się wyłączy, a jak spadnie o histerezę to załączy.
    Dzięki bardzo. Reakcja użytkowników tego forum i nie tylko jest natychmiastowa.
    Ostatnio edytowane przez zby-net ; 26-09-2013 o 20:14 Powód: Dopisek
    Pierwszy RBR Ekouniwersal 17kW na początku Europy - Zadowolony użytkownik
    https://esterownik.pl/sterownik/2991


    http://www.facebook.com/RbrEkouniwersal?ref=hl

  2. #9042
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zby-net
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Goldap
    Posty
    125

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Zby-net już chyba wie wszystko
    Wiem juz sporo, ale napewno nie wszystko

    Jeszcze sporo przede mną.
    Pierwszy RBR Ekouniwersal 17kW na początku Europy - Zadowolony użytkownik
    https://esterownik.pl/sterownik/2991


    http://www.facebook.com/RbrEkouniwersal?ref=hl

  3. #9043

    Domyślnie

    no, no za oknem +5 ....

  4. #9044

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    no, no za oknem +5 ....
    Masz rację, zimno.

  5. #9045

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Masz rację, zimno.
    U mnie cieplutko
    Też mi przegrzewa i dziś musiałem pogrzebać w ustawieniach.
    Jutro bedę miał więcej czasu to przysiądę przy programatorach.

  6. #9046

    Domyślnie

    Mam pytanko,jak jest lepiej,ustawić dmuchawe na wiekszą moc i niech szybciej nabije temp. czy niech sobie pomalutku dmucha i stopniowo dobija

  7. #9047

    Domyślnie

    Cytat Napisał tadek w Zobacz post
    Mam pytanko,jak jest lepiej,ustawić dmuchawe na wiekszą moc i niech szybciej nabije temp. czy niech sobie pomalutku dmucha i stopniowo dobija
    To czy szybciej nagrzeje chyba nie zależy tylko od siły nadmuchu.

  8. #9048

    Domyślnie

    Myślę że trzeba by mu jeszcze podać trochę więcej paliwa

  9. #9049
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał tadek w Zobacz post
    Mam pytanko,jak jest lepiej,ustawić dmuchawe na wiekszą moc i niech szybciej nabije temp. czy niech sobie pomalutku dmucha i stopniowo dobija
    Kolego to troszkę bardziej skomplikowane,tak jak proces spalania węgla.Ale co by nie teoretyzować,nadmuch nie może być za mały,ani za duży.Trzeba obserwować płomień,a nie jest to łatwe (po 2 latach,ciągle pytam "fachmanów" czy jest ok )
    Spalanie grupowe i histogram pomoże Ci ustalić nadmuch dla wybranej mocy.
    Powodzenia.

  10. #9050
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał 0degree Zobacz post
    Kol. Novy, może nie byłbyś takim przeciwnikiem zaworów 4 dr. gdyby faktycznie ich przekrój i połączenie (obieg kotłowy) było tak dobrane przez instalatora, że nie była by potrzebna włączana opcja cwu+miesz. bo po prostu zawór spełnił by tą funkcje. Jak jest robione każdy widzi, zawory są montowane zbyt daleko od kotłów, na zaniżonych średnicach rur, często taki 4 dr. działa zupełnie jak 3 dr.
    Nie jestem ich przeciwnikiem,dla mnie w instalacji z kotłem CO na paliwo stałe są po prostu ...zbędne
    Instalatorzy mówią,że kwestie zimnego powrotu w domach z samą podłogówką ,o niebo lepiej rozwiązuje sprzęgło hydrauliczne,ale ja się tam nie znam .
    Ostatnio edytowane przez Novy! ; 27-09-2013 o 12:30

  11. #9051
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Czytaliscie dzisiejsza prase? Do 2020 chca wprowadzic calkowity zakaz opalania weglem! Widac komus w tym durnym rzadzie bardzo przeszkadzaja resztki polskiego przemyslu, jesli to wejdzie to od 2020 zamiast weglem ze slaska bedziemy palic gazem z syberii i zamiast w kotle Biecz, Ogniwo, Skam, RBR..... bedziemy zmuszeni kupic viessman, junkers, buderus. Ciekawe czym mam palic na wsi gdzie nie mam dostepu do gazu?
    Co się martwisz nie tak to szybko będzie, jeszcze zanim to wejdzie to Rząd i koncepcja zmieni się dwa razy, teraz też niektórych rzeczy niewolno palić a są tacy co palą, połowę narodu nie zamkną , a pozatym w RBR pellet też dobrze idzie i jeszcze do tego jak dadzą jakieś dopłaty to może będzie jeszcze lepiej chociaż wszyscy mówią, że lepiej to już było
    Ostatnio edytowane przez keteimj ; 27-09-2013 o 12:40 Powód: poprawka

  12. #9052

    Domyślnie

    Wreszcie zabieram sie do montazu kotla. Mam nieco malo miejsca, zeby zmiescic wszystko tak jak bym chcial, dlatego musze zrezygnowac z niektorych "postanowien" przedmontazowych Min. z umieszczenia pompy co na powrocie. Cwu robie grawitacyjno-pompowe, daje zawor 4D na nitce co do grzejnikow. Na razie skladam wszystko do kupy "na sucho". Wieczorem zrobie fotki i poddam pod dyskusje. Jutro mam zamiar lutowac..potem juz nie bedzie odwrotu )
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  13. #9053
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Czytaliscie dzisiejsza prase? Do 2020 chca wprowadzic calkowity zakaz opalania weglem! Widac komus w tym durnym rzadzie bardzo przeszkadzaja resztki polskiego przemyslu, jesli to wejdzie to od 2020 zamiast weglem ze slaska bedziemy palic gazem z syberii i zamiast w kotle Biecz, Ogniwo, Skam, RBR..... bedziemy zmuszeni kupic viessman, junkers, buderus. Ciekawe czym mam palic na wsi gdzie nie mam dostepu do gazu?
    Nic nie wejdzie bo jak im górnicy napalą oponami pod cyrkiem i podrzucą kilka śrub w okolicę limuzyn to rządzącym od razu rury zmiękną
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  14. #9054
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał gmaj22 Zobacz post
    Wreszcie zabieram sie do montazu kotla. Mam nieco malo miejsca, zeby zmiescic wszystko tak jak bym chcial, dlatego musze zrezygnowac z niektorych "postanowien" przedmontazowych Min. z umieszczenia pompy co na powrocie. Cwu robie grawitacyjno-pompowe, daje zawor 4D na nitce co do grzejnikow. Na razie skladam wszystko do kupy "na sucho". Wieczorem zrobie fotki i poddam pod dyskusje. Jutro mam zamiar lutowac..potem juz nie bedzie odwrotu )
    Jak umiesz lutować, to rozlutowywać tym bardziej

  15. #9055

    Domyślnie

    Panowie zaktualizowalem soft do wersji 3.1.6 oraz strone www rowniez do wersji 3.1.6 i teraz nie moge wejsc na panel przez lokalne IP
    Przez esterownik normalnie wchodzi
    Przez adres lokalny mam komunikat Połączenie zostało zresetowane
    Czy moge majac wersje softu 3.1.6 wgrac wersje www 3.1.4?

    Juz jest OK pobralem soft jeszcze raz i wgralem na nowo www i teraz smiga.
    Ostatnio edytowane przez kniazio ; 27-09-2013 o 17:47

  16. #9056
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Jakoś za Kraków górnicy nie umieraja a tam już zakaz wprowadzili, jeśli nie uda im się w skali kraju to będą to robili wolnymi krokami na poziomie województw lub nawet większych miast na początek. Jak im lobby przypomni kto daje na kampanię to nie odpuszczą. Żałuje tylko jednego, że nie mam podlogówki po całym domu a namawiał mnie projektant.
    Górnicy jeszcze nie odczuli tego zakazu, lecz gdy odczują to akcje Dudy będą tylko prologiem wydarzeń.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  17. #9057
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Nie chodzi o energetykę i przemysł, tylko gospodarswa domowe.
    Żaden górnik nie pojedzie was bronić, bo on dalej będzie swoje ferdrował.
    R-290 pod strzechy

  18. #9058
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 75max
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    327

    Domyślnie

    czy przewidywany czas zasypu pokazuje się zaraz po zasypie czy trzeba jakiś czas czekać?
    https://esterownik.pl/sterownik/2677
    Rbr11/12kW eCoala,ekogroszek,ekoenergia,130m2 dom 1980r 9x11 dwa pietra ściany styropian 12 strop styropian 8 dach nie ocieplony CWU 140L

  19. #9059

  20. #9060

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Jak umiesz lutować, to rozlutowywać tym bardziej
    Nie bedzie dzis fotek. Stanalem w polowie, bo zabraklo mi ksztaltek i mocnych uchwytow do rur. Jak zwykle zabraklo lukow nyplowych fi28 oraz musze zrobic dwa obejscia 28, wiec kilka lukow 45 st. tez sie przyda. Ale pompy mam uzbrojone, czesc rurek rozprowadzona. Staram sie unikac umieszczenia pomp i innej delikatnej armatury w poblizu kroccow wylotowych i czopucha. Obawiam sie, ze wieksza temperatura (od spalin) moze wplynac zle na plastikowe elementy. Czy ktos zaobserwowal cos takiego?
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

Strona 453 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony