dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 492 z 1421
Pokaż wyniki od 9.821 do 9.840 z 28404
  1. #9821
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztof7 Zobacz post
    Pisałem już o tym fakcie wcześniej, ale zostałem zakrzyczany.
    Czepiam się o certyfikat? Tak czepiam się, bo jest napisane czarno na białym: Kotły posiadają certyfikat klasa A (najwyższa).
    I chcę ten świstek papieru posiadać, czy to się komuś podoba czy nie.
    I owszem te które zostały przebadane

    Rozumiem Cię, ale po co właściwie Ci ten kawałek papieru ? Mi osobiście do niczego nie jest potrzebny, nie sprawi że kocioł będzie czyściej i mniej spalał

  2. #9822
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalio Zobacz post
    ....

    ps Badanie kotła - niestety nie wiem jakigo odbedzie sie dopiero na przełomie października i listopada wyniki w grudniu.
    A co wazne jak badania beda niepomyslne to instalko moze nikomu takiego certyfikatu nie pokazywac i dalej pisac brdury w dtr bo sprzedawcy przeciez nic nie mogą, - jakby instalko było jakas najwieksza w europie fabryka kotłow - oni robia 500 kotłów rocznie
    A czy mogę zapytać skąd te dane o wolumenie sprzedaży.

  3. #9823
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalio Zobacz post
    jakby instalko było jakas najwieksza w europie fabryka kotłow - oni robia 500 kotłów rocznie
    Jak na nowicjusza w temacie to widzę że jesteś niesamowicie dobrze poinformowany, nawet ja nie wiem dokładnie ile firma kotłów rocznie produkuje
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  4. #9824

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Może się okazać że będzie zakaz używania kotłów bez takiego certyfikatu ... do niedawna miałem w doopie taki certyfikat, ale po ostatnich rewelacjach z zakazem palenia węglem ... skoro w DTR piszę że mają (w domyśle wszystkie) to faktycznie powinien być, dla wszystkich wersji (z ceramiką i bez)
    I od początku o tym fakcie piszę. Teraz jestem wrogiem publicznym nr 1.
    A Karoka65 nawet na stronie w ofercie ma już tylko 23kW. 11 i 17 nie są już produkowane ??? Przypadek?

  5. #9825
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Może się okazać że będzie zakaz używania kotłów bez takiego certyfikatu ... do niedawna miałem w doopie taki certyfikat, ale po ostatnich rewelacjach z zakazem palenia węglem ... skoro w DTR piszę że mają (w domyśle wszystkie) to faktycznie powinien być, dla wszystkich wersji (z ceramiką i bez)
    Zakaz jeżeli będzie, to dotyczący wszystkich kotłów na węgiel. Certyfikat nic tu nie pomoże. Tak myślę.

  6. #9826

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    To zadzwoń do swojego sprzedawcy czy producenta, nie dadzą to dodaj kocioł skoro ciulowy.
    Nie napisałem, że "ciulowy", napisałem że nie ma , nie miał i nikt nie wie czy będzie miał zadeklarowany w DTR certyfikat.
    Jeśli nie będzie miał certyfikatu do końca sezonu to oddam w piz...... . i kupię z certyfikatem. Takie czasy. Sorry.
    Ps. Do producenta napisałem e-mail z prośbą o wyjaśnienie posiadania certyfikatu.. Zobaczymy co odpiszą, o ile w ogóle odpiszą.
    Ostatnio edytowane przez krzysztof7 ; 11-10-2013 o 19:32

  7. #9827

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Zakaz jeżeli będzie, to dotyczący wszystkich kotłów na węgiel. Certyfikat nic tu nie pomoże. Tak myślę.
    To nie jest do końca takie pewne. Po to są certyfikaty (A - najniższa emisyjność), aby w którymś momencie odpowiednie powołane służby zaczęły je sprawdzać. I może to być szybciej jak nam się wydaje. Stąd lepiej mieć ten świstek papieru jak go nie mieć. Logiczne.

  8. #9828
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztof7 Zobacz post
    I od początku o tym fakcie piszę. Teraz jestem wrogiem publicznym nr 1.
    A Karoka65 nawet na stronie w ofercie ma już tylko 23kW. 11 i 17 nie są już produkowane ??? Przypadek?
    Poczytaj co napisałem wczoraj.
    Od kiedy ich niema.

  9. #9829

    Domyślnie

    Pragnę tylko zapytać: Dlaczego już ich nie ma w ofercie?
    O ile to nie jest tajemnica oczywiście.

  10. #9830
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztof7 Zobacz post
    Pragnę tylko zapytać: Dlaczego już ich nie ma w ofercie?
    Mam się tłumaczyć przed Tobą z tego co sprzedaję ?
    Może jeszcze mi napiszesz co mam sprzedawać ?

  11. #9831
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tesel
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Strąpie/Barlinek
    Posty
    1.914

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    Krzysztofie7 gdybyś miał trudności związane z reklamacją kotła u swego sprzedawcy lub producenta kotła, co do braku tego "świadectwa na znak bezpieczeństwa ekologicznego", to podpowiem Ci, że możesz reklamować swój kocioł z powodu tego, iż nie osiąga on deklarowanej sprawności powyżej 88%.

    Załącznik 217982




    ps.
    Napisałem to, nie dlatego by ułatwić ewentualną reklamację Krzysztofowi7, lecz by przestrzec kolegę Karoka65 i Minertu przed bardzo niezadowolonym klientem.
    Myślę,ale mogę się mylić,że trudno to będzie udowodnić.
    https://esterownik.pl/sterownik/968 Super Skam-p 12kw
    Kto ma uzasadnione wątpliwości, osiągnie wiedzę.

    Andrzej Frycz Modrzewski

  12. #9832
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tesel
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Strąpie/Barlinek
    Posty
    1.914

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    Dla mnie taka deklaracja producenta oznacza sprawność 89%, 90%, 91%, 92% itd
    Chodziło mi o to,że trudno będzie to udowodnić w warunkach pracy pieca u użytkownika.Piec jest testowany w laboratorium lub na innych stanowiskach badawczych.Tam może osiągać te wyniki.
    Zawsze można zakwestionować pracę pieca u użytkownika.
    Instalacja,warunki pracy,odbiór ciepła,opał itd.
    https://esterownik.pl/sterownik/968 Super Skam-p 12kw
    Kto ma uzasadnione wątpliwości, osiągnie wiedzę.

    Andrzej Frycz Modrzewski

  13. #9833
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztof7 Zobacz post
    To nie jest do końca takie pewne. Po to są certyfikaty (A - najniższa emisyjność), aby w którymś momencie odpowiednie powołane służby zaczęły je sprawdzać. I może to być szybciej jak nam się wydaje. Stąd lepiej mieć ten świstek papieru jak go nie mieć. Logiczne.
    Logiczne. Tylko tak sobie myślę, co będzie w sytuacji kiedy ustawodawca (bądź odpowiednie lobby głosami ustawodawcy) uzna, że dotychczasowe normy są psu na budę. I taka np dzisiejsza klasa "A" w świetle np nowszych, bardziej rygorystycznych przepisów przestanie coś znaczyć - bo stanie się np klasą "C". Co wtedy z tymi naszymi papierami i kotłami???

  14. #9834

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Czytaj,czytaj i komentuj wskazania licznika zużycia.
    Jak obiecałem tak robię,na mocne uderzenie z licznikiem przyjdzie czas po sezonie,narazie bez podniety bo to nie mój ulubiony temat :
    Załącznik 218004

    Zużycie na c.o+cwu od 0.3.08(115kWh) do daty ze zdjęcia czyli jakieś 319kWh a to jest,oczywiście w taryfie G11 ok.162zł
    W taryfie G12 byłoby tego ze 130zł.
    To jest temat na temat RBR i administrator ostrzegał że jak piszesz nie na temat to dostaniesz strzeżenie lub dłuższy urlop od pisania.


    Odnośnie RBR i jego braku certyfikatu i sprawności wyssanej z palca to nie ma się co gorączkować, na razie porobić sobie zrzuty ekranu ze strony Instalco i skopiować DTR. Jak wprowadzą konieczność posiadania certyfikatu"A" to oddać sprawę do sądu o celowe oszustwo (na stronie instalco jak byk jest że piec ma certyfikat A i nic nie piszę o jego mocach) i podobnie można postąpić gdy sprawność będzie dużo niższa, a po to jest forum aby można było się zwołać i zrobić nawet proces zbiorowy. Oddawanie pieca też jest bez sensu bo kto zwróci koszty za podłączenie i wymianę pieca, jak ktoś chcę od razu go zmienić to wystarczy zażądać od producenta wydania certyfikatu jeżeli nie wyda, a z tego co czytałem to go niema to sprawa do sądu i dostaniemy wszystkie koszta.

  15. #9835

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalio Zobacz post
    Garali jak zwylke mecz ostatniej szansy.

    Panowie zfolgujecie.

    Primo - jak kupujsze auto to chcesz je zarejestrować tak ma być a jak kupisz auto bez prawa rejestracji ale sprzedający ci napisze ze zgubił dokumenty to chyba zadowolony nie bedziesz. Na kotły nisko emisyjne mózna dostać kase, są na to fundusze dofinansowania EU, gminne niektóre projekty dopiero wchodzą a bedzie możliwość refinansowania. kropka

    duo - jak za coś płacisz to chcesz to mieć a nie tylko na niby czy na gębe cena RBR jest wysoka bardzo wysoka

    sendo - jesli tilgner czy kotstal (pozostali z eCoalem) mają certyfikaty to i o takowy powinien postarać się P. Bałka

    qatro - Czemu karotka i minetu tak bronią Instalko i niczym kibice spiewają "nic się nie stało" - patrz duo
    To tak jak pisałem wyżej, zażądać od producenta RBR-a certyfikatu, jak nie da to sprawa do sądu o utracone korzyści i celowe wprowadza nie w błąd.

  16. #9836
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tesel
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Strąpie/Barlinek
    Posty
    1.914

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    To tak jak pisałem wyżej, zażądać od producenta RBR-a certyfikatu, jak nie da to sprawa do sądu o utracone korzyści i celowe wprowadza nie w błąd.
    Jeżeli piec nie spełnia warunków umowy to trzeba go reklamować.I już.
    Kto pierwszy?
    https://esterownik.pl/sterownik/968 Super Skam-p 12kw
    Kto ma uzasadnione wątpliwości, osiągnie wiedzę.

    Andrzej Frycz Modrzewski

  17. #9837
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Pan Krzysztof zawiezie swój kocioł do Instytutu, zrobi badania za 15 tysi netto tylko co będzie jak się okaże że ma te 88 czy może 92% ?
    Skąd kolega Andrzej wie i na jakiej podstawie twierdzi że niema ?
    Przecież nikt nie wie na tą chwilę, nawet zawijan nie raz to podkreślał a kolega Andrzej wie.
    W sumie zaczynam powoli kojarzyć fakty. Czy to nie kolega Krzysztof za plecami swojej miłej żony odgrażał się że mnie osmaruje na forum ? jak jego sprzedawca poza 100pln upustu nie miał więcej nic do zaoferowania trzeba było kocioł podregulować ?
    Jak trwoga to do .......... ?
    Dobranoc.
    Jesteś bardzie niż bardzo w błedzie
    Towar reklamuje się u sprzedawny nie u producenta - w tym przypadku mamy do czynienia z niezgodnością towaru z umową
    Jęśli niezgodność powstała w okresie 6 miesięcy od wydanie to uznaje się ją z "automatu" jako bedącą w momencie wydania.
    To sprzedaca ma obowiązek udzielić odpowiedzi na zgłoszoną reklamcję w ciągu 14, więc defakto my użytkownicy bijemy się w Waszym interesie i dla Waszego dupochronu, i nie dostajemy za to prowizji,

  18. #9838
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    To tak jak pisałem wyżej, zażądać od producenta RBR-a certyfikatu, jak nie da to sprawa do sądu o utracone korzyści i celowe wprowadza nie w błąd.
    Nie rozumiesz że dla nas kupujących producent nie jest stroną !!! On tylko udziela dobrowolnej gwarancji - może ją uznac a nie musi ot.

    Stroną dla konsumenta jest SPRZEDAWCA.

  19. #9839
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    To tak jak pisałem wyżej, zażądać od producenta RBR-a certyfikatu, jak nie da to sprawa do sądu o utracone korzyści i celowe wprowadza nie w błąd.
    Jakie utracone korzyści? Trzabyło sobie Defro z certyfikatem kupić a później płakać jak ci co ten błąd zrobili i teraz do nas dzwonią po pomoc.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  20. #9840
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Chyba chmielu dziś za dużo wypiłeś i piany ci trochę zostało. Strasznie niecierpliwy jesteś. Jak masz nurtujące cię pytania to na stronie Instalco masz nr kontaktowy. Dzwoń i pytaj dlaczego jest tak a nie inaczej. Ciekaw jestem komentarzy jakie będą po badaniach.
    mam nadzieje że masz świadomość że wydanie jakiegoś certyfikatu czy dokumenty potwierdzającego dotyczy tylko tego co jest od tego certyfikatu.
    czyli jeśli certyfikata bedzie wydany od 1.12.2013 to od tego momentu beda kotły posiadały certyfikat nie bedzie to dotyczyło kotłów wcześnie wyprodukowanych choć i by miały 110% sprawności.,

Strona 492 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony