dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 701 z 1421
Pokaż wyniki od 14.001 do 14.020 z 28404
  1. #14001

    Domyślnie

    Żużel szlaka ? Co z tym zrobić ? Jakie zmiany wprowadzić ?
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  2. #14002
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    Żużel szlaka ? Co z tym zrobić ? Jakie zmiany wprowadzić ?
    Mniej drobnej frakcji czyli miału (podajnik może go wytwarzać w trakcie podawania kruszy węgiel) ,albo obrotowa retorta .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  3. #14003

    Domyślnie

    No muszę przyznać, że jak wysypuję tego Pieklorza do zasobnika to jest trochę tej drobnicy, takich dosłownie okruchów. Czyli na to nie ma żadnej rady ?
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  4. #14004
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    No muszę przyznać, że jak wysypuję tego Pieklorza do zasobnika to jest trochę tej drobnicy, takich dosłownie okruchów. Czyli na to nie ma żadnej rady ?
    Obrotowa retorta to rozbija obracając się rozrywa je na mniejsze kawałki wtedy łatwiej spadają do popielnika , można jeszcze spróbować zrobić mieszankę z innym węglem albo z owsem .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  5. #14005

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Policz u mnie
    4 pompy Grundfos Alpha2 25-40 zużywają teraz 24W
    ,przedtem miałem 2 Grundfosa zwykłe szły na 3 biegu i doiły 120W
    pompy kupiłem po 400 zł a te dwie pogoniłem po 250 zł
    chodzą non stop średnio 200 dni w roku .
    powiem tylko że pierwszy sezon już za nimi jeszcze dwa i będą przynosić oszczędności .
    U Ciebie 120W, a u mnie non stop 45W (CO) i 30W (CWU) przez ok 2 do 3h/dobę.
    Czyli jak by nie liczył to i tak co najmniej kilka lat (powyżej 5) aby cokolwiek zyskać.

  6. #14006

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    No muszę przyznać, że jak wysypuję tego Pieklorza do zasobnika to jest trochę tej drobnicy, takich dosłownie okruchów. Czyli na to nie ma żadnej rady ?
    I papierki po cukierkach także znalazłem
    Węgiel kupiłem z kolegą i o ile u mnie w miarę dobrze się spala (poza spora ilością sadzy) to kolega stwierdził, że węgiel Pieklorz z Bartexu jest jednym z gorszych którymi palił do tej pory, a spala min. 20t na sezon (obecnie 4-ty sezon na retorcie) w sporych kotłach retortowych. Duża ilość sadzy i duuuuże spieki, oraz spora ilość popiołu. To już raczej ostatni zakup w Bartexie. Teoretyczny Pieklorz był zapakowany w worki polipropylenowe bez żadnych oznaczeń, czyli węgiel marki węgiel.

  7. #14007
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Aha, panie Marku co panu nie mogę dać to mojego zestawu Bruli i dmuchawa.
    Panu zostaje eCoal ten co pan ma a ja zostawiam sobie mojego Bruli.
    To nie jest takie proste.Kocioł jest na firmę,i tak został zaksięgowany.
    A kto go wyniesie z piwnicy,i wniesie następny?Pan?Chyba siłą swego zapału marketingowego lub ego
    Proponuje Pan wszystkim niezadowolonym wymianę,raz dwa,bo dobrze Pan wie ,że to nie takie proste.Nie ważne,moja wina-dałem się kolejny raz nabrać,na tym razem-doskonale zrobiony marketing.Trudno moja wina.Nie lamentuję.Poradzę sobie.Na ludziach też się widać nie znam,powinienem zwietrzyć fałsz.
    Jedno mogę obiecać.Napisze o każdym mankamencie tego kotła.Niebawem kilka fotek z wnętrza,gdzie za źle pospawaną blachę w popielniku, spada popiół i nie można go usunąć.

  8. #14008

    Domyślnie

    ZAWÓR MIESZAJĄCY 4D WOMIX czy Afristo polecacie?
    Czy to jeden chu...?
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 05-12-2013 o 08:49

  9. #14009

    Domyślnie

    Markowski piszesz jakby Ci znowu gówno w kolorowej siatce sprzedali...
    Miałeś OE, widziałeś jak pracują RBR'y, pewnie conajmniej jednego pracującego oglądałeś przed kupnem (?).
    TWOJA wina polegała na tym, że kupiłeś nowy produkt, niesprawdzony w zimie przez użytkowników i uwierzyłeś w siwy pył...
    Z tego co Karoka napisał bierze na siebie demontaż i montaż więć nie pleć tu o wnoszeniu do piwnicy, bo się ośmieszasz. Czym on po ten kocioł przyjedzie, sam z HDS? Takie rzeczy robi sie ludziami....

    Co do samej akcj, to aż dziw bierze że tak szybko chcą go tobie wymienić, ciekawe czy coś jeszcze wyjdzie w praniu, nie tylko z szamotem ale z samą 11

    Acha nie jestem krewnym, znajomym, ani nie kupiłem kociołka od Twojego sprzedawcy.

  10. #14010

    Domyślnie

    Panowie mam pytanko . Jako ze interesuje się palnikami [hobby] to czy ilość nadmuchowych otworów w palniku Rbr 11kw jest taka sama jak w Rbr17kw?? a jeśli to procentowo jakie są różnice?
    https://ekotlownia.pl/sterownik/74 - SPP aktualnie odpowiedzialny za spalanie ,kociołek to OgniwoEkoPlus

    SPP + OEP ...super połączenie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

  11. #14011

    Domyślnie

    witam,no i niestety i ja muszę dołączyć do grona ,,niezadowolonych,, użytkowników rbr11,a mianowicie dziś rano przy czyszczeniu piecyka po wyciągnięciu tzw.suchej półki i wyczyszczeniu stwierdziłem że jeden spaw jest o 3mm krótszy od innych I TERAZ TAK SIE ZASTANAWIAM czy to może być przyczyną tego iż ten piecyk zamiast osągnąć tem w ciągu 5min, musi chodzić 5min i 34sek Mam nadzieje że będę mógł to reklamowac i żądać wymiany pieca na nowy ps.sam jestem spawaczem i twierdze że to niedopuszczalne

  12. #14012
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał tadek w Zobacz post
    witam,no i niestety i ja muszę dołączyć do grona ,,niezadowolonych,, użytkowników rbr11,a mianowicie dziś rano przy czyszczeniu piecyka po wyciągnięciu tzw.suchej półki i wyczyszczeniu stwierdziłem że jeden spaw jest o 3mm krótszy od innych I TERAZ TAK SIE ZASTANAWIAM czy to może być przyczyną tego iż ten piecyk zamiast osągnąć tem w ciągu 5min, musi chodzić 5min i 34sek Mam nadzieje że będę mógł to reklamowac i żądać wymiany pieca na nowy ps.sam jestem spawaczem i twierdze że to niedopuszczalne
    Uważaj, bo co niektórzy mogą to wziąć na serio

  13. #14013

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Uważaj, bo co niektórzy mogą to wziąć na serio
    wiesz co, ja to czasami wole to forum niż jakiś tam kabaret,bo co niektórzy to aż do łez mnie doprowadzają ps czytam i lubie to forum ale niektórzy to co piszą to totalna żenada i ubaw po pachy
    Ostatnio edytowane przez tadek w ; 05-12-2013 o 09:49

  14. #14014

    Domyślnie

    Cytat Napisał tadek w Zobacz post
    wiesz co, ja to czasami wole to forum niż jakiś tam kabaret,bo co niektórzy to aż do łez mnie doprowadzają
    tylko trzeba uważać co by czasem nie zapluć monitora

  15. #14015
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał wuwok Zobacz post
    Panowie mam pytanko . Jako ze interesuje się palnikami [hobby] to czy ilość nadmuchowych otworów w palniku Rbr 11kw jest taka sama jak w Rbr17kw?? a jeśli to procentowo jakie są różnice?
    Taka sama ale to tajemnica

  16. #14016

    Domyślnie

    Cytat Napisał echelon Zobacz post
    Markowski piszesz jakby Ci znowu gówno w kolorowej siatce sprzedali...
    Miałeś OE, widziałeś jak pracują RBR'y, pewnie conajmniej jednego pracującego oglądałeś przed kupnem (?).
    TWOJA wina polegała na tym, że kupiłeś nowy produkt, niesprawdzony w zimie przez użytkowników i uwierzyłeś w siwy pył...
    Z tego co Karoka napisał bierze na siebie demontaż i montaż więć nie pleć tu o wnoszeniu do piwnicy, bo się ośmieszasz. Czym on po ten kocioł przyjedzie, sam z HDS? Takie rzeczy robi sie ludziami....

    Co do samej akcj, to aż dziw bierze że tak szybko chcą go tobie wymienić, ciekawe czy coś jeszcze wyjdzie w praniu, nie tylko z szamotem ale z samą 11

    Acha nie jestem krewnym, znajomym, ani nie kupiłem kociołka od Twojego sprzedawcy.
    Co do siwego pyłu w komorze spalania. Nie wiem jak to wygląda u innych użytkowników bo nikt się fotkami nie chwali ale ja zamieściłem foto swojej komory spalania na forum i widać tam wszystko. U mnie faktycznie jest siwy pył tylko w kątach gromadzi się trochę ciemniejszy.

  17. #14017
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    Cytat Napisał tadek w Zobacz post
    witam,no i niestety i ja muszę dołączyć do grona ,,niezadowolonych,, użytkowników rbr11,a mianowicie dziś rano przy czyszczeniu piecyka po wyciągnięciu tzw.suchej półki i wyczyszczeniu stwierdziłem że jeden spaw jest o 3mm krótszy od innych I TERAZ TAK SIE ZASTANAWIAM czy to może być przyczyną tego iż ten piecyk zamiast osągnąć tem w ciągu 5min, musi chodzić 5min i 34sek Mam nadzieje że będę mógł to reklamowac i żądać wymiany pieca na nowy ps.sam jestem spawaczem i twierdze że to niedopuszczalne
    Prawie dałem się nabrać . Macie jakieś sprawdzone ustawienia na najlepsze spalenie wesołej z bartexu, wczoraj przestawiłem moją 11tkę na automat, podawanie 3s korekta dmuchawy -3%, dzisiaj z rana tam spojrzałem to w popielniku sporo koksu. Czy zawsze tak będzie podbijał tempeeraturę mam ustawiona 44 stopnie a on podciąga do 53 ?

  18. #14018
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Co do siwego pyłu w komorze spalania. Nie wiem jak to wygląda u innych użytkowników bo nikt się fotkami nie chwali ale ja zamieściłem foto swojej komory spalania na forum i widać tam wszystko. U mnie faktycznie jest siwy pył tylko w kątach gromadzi się trochę ciemniejszy.
    Zrób fotki wymiennika ciepła,przedtem odpal moc 12kW w grupowym lub automat na choćby jeden dzień ...

  19. #14019

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tyson Zobacz post
    Prawie dałem się nabrać . Macie jakieś sprawdzone ustawienia na najlepsze spalenie wesołej z bartexu, wczoraj przestawiłem moją 11tkę na automat, podawanie 3s korekta dmuchawy -3%, dzisiaj z rana tam spojrzałem to w popielniku sporo koksu. Czy zawsze tak będzie podbijał tempeeraturę mam ustawiona 44 stopnie a on podciąga do 53 ?
    zaślepiałeś już dosuszanie??

  20. #14020

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Zrób fotki wymiennika ciepła,przedtem odpal moc 12kW w grupowym lub automat na choćby jeden dzień ...
    a ty zrób fotki o które prosił Karoka

Strona 701 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony