dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 700 z 1421
Pokaż wyniki od 13.981 do 14.000 z 28404
  1. #13981
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał berdnard Zobacz post
    A w ogóle wie ktoś jak to robi Minertu przy 300m2 spala 4 tony i ma 26C w domu, i na podajniku robi ponad 800min?

    tak ściema -nie przejmuj sie tym wpisem -obserwuje tego stera kolesia ja powiem krótko DOŚĆ CZYTANIA TYCH KŁAMST O ZUŻYCIU =spożyciu WĘGLA ..
    No benek to odbieram jako oskarżenie. Możesz w mojej kotłowni z 8dni pomieszkać niedowiarku. Dokładnie wychodzi 825min dla 160kg grochu średniego. Temp wew już nie jeden sprawdził i się przekonał.Zresztą kto śledził mój ster od 2010r to wie jaką temp wew utrzymuje.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  2. #13982
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalio Zobacz post
    nie wiem jak liczysz ale jesli pompa normalna tania kosztuje 100 i pobiera 75W a elektronik 20 to przy pracy non stop przez rok masz 237,60 rożnicy na kożyść elektronika (przyjełem koszt 1kW na 0,5 zł )
    Kalio - jeśli pompa elektroniczna miałaby pobierać 20W/h to lepiej takiej nie instalować. U mnie Alpha 2 grzeje 290m2 i w tym momencie pobiera 5-6W/h. Fakt, że mam głowice na każdym z grzejników, to dodatkowo zwiększa opory w instalacji. Nie rób też obliczeń dla 12 m-cy. Chyba nikt nie grzeje w miesiącach letnich. U mnie sezon grzania rozpoczyna się w połowie września i trwa z reguły do końca kwietnia/(czasem połowy maja).
    Jesteśmy powtórką z historii, niczym więcej a ona trwa bez końca...

  3. #13983
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    berdnard

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Boszowy
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    433

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    No benek to odbieram jako oskarżenie. Możesz w mojej kotłowni z 8dni pomieszkać niedowiarku. Dokładnie wychodzi 825min dla 160kg grochu średniego. Temp wew już nie jeden sprawdził i się przekonał.Zresztą kto śledził mój ster od 2010r to wie jaką temp wew utrzymuje.
    Witej
    mimo wszystko życzę ci wszystkiego najlepszego GÓRNIKU

  4. #13984
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    w zeszłym sezonie całkowite zużycie całego zestawu sterownik, podajnik, wentylator i 2 pompy chodzące na 1 biegu CO -38W i kiedy trzeba CWu 2 bieg 57W (pompa CO często cyklicznie w oparciu o termostat pokojowy) wyszło 242KWh od 4listopada do 16kwietnia
    w tym roku pomiar jest od pierwszego dnia włączenia kotła i do dzisiaj zużyłem 61,4KWh
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  5. #13985

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalio Zobacz post
    nie wiem jak liczysz ale jesli pompa normalna tania kosztuje 100 i pobiera 75W a elektronik 20 to przy pracy non stop przez rok masz 237,60 rożnicy na kożyść elektronika (przyjełem koszt 1kW na 0,5 zł )
    Dobrze liczę. Obecnie mam dwie pompy Grundfos i Leszno typu 25-40. Obie mają 3 biegi: 1 - 30W; 2 - 45W; 3 - 60W.
    CWU pracuje na 1-szym, CO pracuje na 2gim biegu czyli 30 i 45W. Elektronik na grzejnikach i różnicy poziomów h > 4mb (wysokość podnoszenia) pewnie łyknie ze 20W. Okres zwrotu nakładów - 5 lat. Obecnie u mnie 1kWh = 0,61 zł brutto.

  6. #13986

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpepe Zobacz post
    A Zawijan to co Cesarz? Jeżeli systematycznie angażuje się w ten wątek to niech odpowie jak go pytają...
    Odpowie, jak mu się zechce. Cysorz to ma klawe życie...

    Co jeszcze chcesz wiedzieć? Ile rąk ma mańkut?
    Ukłony dla Redakcji

  7. #13987

    Domyślnie

    Do minertu
    Zdrówka i wytrwałości w wykonywaniu trudnego i niebezpiecznego zawodu w dniu Twojego święta. I obyś nam zawszu dobry wungiel fedrował.

  8. #13988

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebsa Zobacz post
    Kalio - jeśli pompa elektroniczna miałaby pobierać 20W/h to lepiej takiej nie instalować. U mnie Alpha 2 grzeje 290m2 i w tym momencie pobiera 5-6W/h. Fakt, że mam głowice na każdym z grzejników, to dodatkowo zwiększa opory w instalacji. Nie rób też obliczeń dla 12 m-cy. Chyba nikt nie grzeje w miesiącach letnich. U mnie sezon grzania rozpoczyna się w połowie września i trwa z reguły do końca kwietnia/(czasem połowy maja).
    Nie mam możliwości wypożyczenia elektronika (pompy) dla testu poboru energii i uzyskania odpowiedniego przepływu, bo gdyby się okazało, że pobiera mniej niż 10W to wtedy warto byłoby się zastanowić.
    Ostatnio edytowane przez mark3k ; 04-12-2013 o 19:27

  9. #13989
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Odpowie, jak mu się zechce. Cysorz to ma klawe życie...

    Co jeszcze chcesz wiedzieć? Ile rąk ma mańkut?


    Pewnie, że ma klawe

  10. #13990

    Domyślnie

    Ale macie problem z tym poborem prądu przez kocioł pompy itp. kiedy się spłaci .... ja uważam ,że to jest b . mało w porównaniu do 0,7 l - jedno popołudnie i nie ma, a nikt nie mówi kiedy po ilu latach się spłaci .......; A dla tych kto chce dalej drążyć ten temat to ; rower prądnica lub alternator +prezetwornica i do kotłowni albo rower do salonu i pedałować !!! w tedy będzie tanio i na pewno zdrowiej Pozdrawiam

  11. #13991

    Domyślnie

    Cytat Napisał docent161 Zobacz post
    Ale macie problem z tym poborem prądu przez kocioł pompy itp. kiedy się spłaci .... ja uważam ,że to jest b . mało w porównaniu do 0,7 l - jedno popołudnie i nie ma, a nikt nie mówi kiedy po ilu latach się spłaci .......; A dla tych kto chce dalej drążyć ten temat to ; rower prądnica lub alternator +prezetwornica i do kotłowni albo rower do salonu i pedałować !!! w tedy będzie tanio i na pewno zdrowiej Pozdrawiam
    Ja wolę browarka - dobrego browarka wieczorem przy kompie.
    Wszystko dzisiaj ma być EKO i ENERGOOSZCZĘDNE, bo zieloni, CO2 itd.
    Oglądam plazmę Panasa i łyka do 300W, ale jakość obrazu jest dla mnie ważniejsza od pobranej energii, kocioł CO i jego jakość wizualna mnie ie bawi więc niech łyka prądu jak najmniej. Ziarnko do ziarnka i będzie "flaszka".

  12. #13992

    Domyślnie

    Po spaleniu 110,6 kg wyszło, że mam 8kg popiołu (mowa o Pieklorzu z Bartexu) grupowe 8/12. Worki ważone na dzisiejszy zasyp- niestety po 25 kg nie miały. Chyba, że z wodą- 4 worki wsypałem i w poszczególnych brakowało 1 kg, 0,8 kg, 0,5 kg, 0,8kg.









    to powyżej rozkruszało się bardzo łatwo w dłoni- jak fachowo nazywa się ta choinka ?



    Od 18 września zużyłem 156kWh. Z tym, że piec z całym osprzętem jest uruchomiony od 26 października, do tego jakiś halogen 500W po kilka godzin i inne światła, maszyny, instalacja alarmowa itp. ponieważ teraz mam wykończeniówkę. Także nie jestem w stanie powiedzieć ile kocioł zabrał tych kWh. Stan licznika na dzisiaj.
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 04-12-2013 o 19:34
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  13. #13993

    Domyślnie

    Dobre !! Też jak to pisałem to zastanawiałem się , że mogą być jakieś zastrzeżenia i obrazy ... z tym słowem

  14. #13994
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark3k Zobacz post
    Oglądam plazmę Panasa i łyka do 300W, ale jakość obrazu jest dla mnie ważniejsza od pobranej energii,
    A przy okazji ogrzewa pomieszczenie mocą 0,3kW

  15. #13995

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    Po spaleniu 110,6 kg wyszło, że mam 8kg popiołu (mowa o Pieklorzu z Bartexu) grupowe 8/12. Worki ważone na dzisiejszy zasyp- niestety po 25 kg nie miały. Chyba, że z wodą- 4 worki wsypałem i w poszczególnych brakowało 1 kg, 0,8 kg, 0,5 kg, 0,8kg.
    U mnie także się spieka, ale nie mam tak dużych kalafiorów. Zawartość popiołu niestety wysoka, ale tą informację Bartex podawał.
    W jednym z worków mnie brakowało 1,4kg po wysuszeniu. Przestałem ważyć węgiel, bo i po co. Tylko statystycznie spalanie mi wzrosło.

  16. #13996

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A przy okazji ogrzewa pomieszczenie mocą 0,3kW
    Dokładnie tak jak piszesz - jest cieplej.
    Szkoda, że Panas zrezygnował z produkcji plazm

  17. #13997

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    7,3 % popiołu to moim zdaniem dobry wynik. Ba, chyba bardzo dobry.
    Chyba dobry, ja nie ważę popiołu, bo się badziew kurzy. Wywalam do kubła w szufladzie nic nie przesypując.

  18. #13998

    Domyślnie

    Te kalafiory bardzo łatwo rozkruszają się i myślę, że więcej kalorii nie da się z nich wyciągnąć. Czy mam zmniejszyć nadmuch z 45% na 44% w grupowym przy mocy 12kW ?

    Groszek mam w workach jutowych, zamawiałem w sierpniu także zdążył wyschnąć.
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  19. #13999
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    No to z tego wynika, że mój EkoWania za 650zł/T to super towar ze 100kg mieszanki (75kg EkoWania, 25kg pellet) popiołu 3,8kg ze wszystkim co omiotłem.
    I podstawowa zasada kupować opał w lecie po przynajmniej 2 tyg upałów, a jeżeli workowany to najpierw 3 na próbe i zobaczyć czym to pachnie.
    Ja tam opał ważę co do kilograma, aż zamknę na statystykach okrągły rok wtedy dam sobie chyba spokój - chcę dokładnie wiedzieć ile poszło mi za rok

    O widzę, że zostało parę dni 13 grudnia będzie okraglutki roczek
    Ostatnio edytowane przez keteimj ; 04-12-2013 o 21:31 Powód: dopisek

  20. #14000
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark3k Zobacz post
    Dobrze liczę. Obecnie mam dwie pompy Grundfos i Leszno typu 25-40. Obie mają 3 biegi: 1 - 30W; 2 - 45W; 3 - 60W.
    CWU pracuje na 1-szym, CO pracuje na 2gim biegu czyli 30 i 45W. Elektronik na grzejnikach i różnicy poziomów h > 4mb (wysokość podnoszenia) pewnie łyknie ze 20W. Okres zwrotu nakładów - 5 lat. Obecnie u mnie 1kWh = 0,61 zł brutto.
    Policz u mnie
    4 pompy Grundfos Alpha2 25-40 zużywają teraz 24W
    ,przedtem miałem 2 Grundfosa zwykłe szły na 3 biegu i doiły 120W
    pompy kupiłem po 400 zł a te dwie pogoniłem po 250 zł
    chodzą non stop średnio 200 dni w roku .
    powiem tylko że pierwszy sezon już za nimi jeszcze dwa i będą przynosić oszczędności .

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    Po spaleniu 110,6 kg wyszło
    to powyżej rozkruszało się bardzo łatwo w dłoni- jak fachowo nazywa się ta choinka ?
    Żużel ,szlaka .
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 04-12-2013 o 22:20
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

Strona 700 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony