dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 868 z 1421
Pokaż wyniki od 17.341 do 17.360 z 28404
  1. #17341

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    To też nie prawda (z tym samochodem). Lepiej łagodnie przyspieszać niż wciskać gaz do dechy. Jakbyś się przejechał autem z tzw. ekonomizerem, to byś wiedział.
    Tu nawet nie muszę ci odpowiadać bo inni forumowicze zrobili to za mnie. Samochodem nawet nie z ekonomizerem a z komputerem i rejestracją wszystkich parametrów jazdy (czasy wtrysków, kąty wyprzedzenia zapłonu, wykresów sondy lambda itd.) przejeździłem więcej niż ci się wydaję.

  2. #17342

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Masz jeszcze nasz priv?Wróć do niego i poczytaj o tej...jednej z dróg-jak ją nazwałeś.Masz szczęście że ja nie sprzedaję priv-u publicznie.Nawet za cenę tego że to mnie nie uwierzą-nie zacytuję.
    A Twoją wymianę z adkwapniewski jutro odnajdę.Chwalenie jego niskiego spalania przy cyklicznej pracy CO-przez Twoją zacną osobę też odszukam.

    Albo za dużo pijesz z bratem adwokatem,i nie pamiętasz albo....
    Moje uwagi dotyczyły kotła RBR 11kW z ceramiką.Takiego już nie ma,i nie było.
    I pokaż ster-na forum ES od lat cwaniakujesz a stera nie chcesz pokazać....
    Przecież tak jest , cykliczna praca = mniejsze spalanie + spieczki - przynajmniej u mnie.

    praca ciągła = dopalanie "retopalu", ale większe spalanie.


    Cyklicznie muszą pracować pompy i CO musi chodzić w trybie grzanie ostro -długi postój.

    Jeśli pompy pracują ON-OFF - podłoga wychładza się za bardzo i potem musi dużo nadganiać.

    Dlatego dla podłogówek najlepsze było by sterowanie pracą cykliczną pomp w zależności od temp zew, ale też fajny byłby dwu stan który czas postoju też miałby uwarunkowany temp zew - lub spadkiem wew i czasem dochodzenia do zadanej.
    Ostatnio edytowane przez adkwapniewski ; 04-02-2014 o 21:07

  3. #17343
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    W trybie eCoal czas pomiędzy szczytami temperatury spalin jest mniejszy, podobnie jest w paleniu dwustanowym (podajnik cały czas się nagrzewa i nie ma czasu na ochłodzenie), .
    Czy możesz potwierdzić swoją teorię czy dobrze Cię zrozumiałem ?
    Wg. Ciebie jeśli kocioł się odstawia to w tym czasie podajnik stygnie ?

  4. #17344

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark3k Zobacz post
    Tutaj są dwie szkoły, z przewagą na szybsze przyspieszanie. Nie chodzi o "butowanie" do dechy, a dość zdecydowane przyspieszenie i utrzymanie prędkośc. Taki system jest bardziej ekonomiczny jak mulenie non stop.

    PS: przy bardziej agresywnym grzaniu kocioł mniej spala. Coś w tym musi być.
    Są dwie szkoły, bo w przypadku samochodu szybsze przyspieszanie jest ekonomiczniejsze pod względem paliwa, ale nie ekonomiczniejsze pod kosztem jego serwisu (szybsze zużywanie się części za to odpowiedzialnych).
    W przypadku ogrzewania piecem z palnikiem taki niekorzystny efekt nie istnieje, tylko też trzeba wsiąść pod uwagę że mamy RBR-a i szybsze dogrzanie z temperatury spalin około 60C do temperatury około 100C (początkowy zakres efektywnego oddawania ciepła do wymiennika) przynosi też straty tylko one są i tak mniejsze niż trzymanie wysokiej temperatury spalin przez dłuższy czas.

  5. #17345

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Czy możesz potwierdzić swoją teorię czy dobrze Cię zrozumiałem ?
    Wg. Ciebie jeśli kocioł się odstawia to w tym czasie podajnik stygnie ?
    Dość dziwna reoria, bo powietrze tłoczone przez wentylator chłodzi podajnik i palnik. Tak jest u mnie, a może się nie znam na fizyce i termice.

  6. #17346
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Tu nawet nie muszę ci odpowiadać bo inni forumowicze zrobili to za mnie. Samochodem nawet nie z ekonomizerem a z komputerem i rejestracją wszystkich parametrów jazdy (czasy wtrysków, kąty wyprzedzenia zapłonu, wykresów sondy lambda itd.) przejeździłem więcej niż ci się wydaję.
    Zrobiłbym z Tobą mały zakładzik.
    Przejechalibyśmy powiedzmy moim służbowym autobusem po dniówce.
    Ja tą samą trasę po swojemu "muląc" a Ty po swojemu agresywnie.
    Zobaczylibyśmy efekt pod dystrybutorem.
    Wydaje mi się że u mnie w firmie dopłacałbyś do wypłaty.
    Przychodzili tacy kamikadze, szybko założyli na nogi tanisówki i ściągnęli trapery
    Porównania do niektórych przypadków z motoryzacji były już tu prowadzone o ile pamiętam to chyba jarek z zawijanem często się w to bawili

  7. #17347

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post

    I pokaż ster-na forum ES od lat cwaniakujesz a stera nie chcesz pokazać....
    Moj ster od samego początku jest widoczny na E_S -nigdy go nie chowałem... w przeciwieństwie do twojego stera......

  8. #17348
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark3k Zobacz post
    Dość dziwna reoria, bo powietrze tłoczone przez wentylator chłodzi podajnik i palnik. Tak jest u mnie, a może się nie znam na fizyce i termice.
    Dlatego Marku pytam czy dobrze zrozumiałem teorię kolegi bo coraz częściej próbują tu niektórzy tworzyć swoje teorie.

  9. #17349

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Są dwie szkoły, bo w przypadku samochodu szybsze przyspieszanie jest ekonomiczniejsze pod względem paliwa, ale nie ekonomiczniejsze pod kosztem jego serwisu (szybsze zużywanie się części za to odpowiedzialnych).
    .
    Jeśli robisz to z głową, a nie butem - nic się nie dzieje, a i silnika nie zabijesz zamuleniem.
    Nie mam mocnego silnika (jedynie 150PS), ale aż się prosi przyspieszyć i wrzucić 6-ty bieg, a nie turlać się bo mi komputer pokładowy będzie pokazywał małe spalanie chwilowe.
    Kocioł prowadzę troszkę agresywnie i spalanie dość niskie.
    Pozdrawiam.

    Przy dużych autach (autobus, transport towarowy) agresywne przyspieszanie nie działa (wiry w baku deformują zbiornik) . W osobówkach tak.
    Ostatnio edytowane przez mark3k ; 04-02-2014 o 21:18

  10. #17350
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark3k Zobacz post
    Jeśli robisz to z głową, a nie butem - nic się nie dzieje, a i silnika nie zabijesz zamuleniem.
    Nie mam mocnego silnika (jedynie 150PS), ale aż się prosi przyspieszyć i wrzucić 6-ty bieg, a nie turlać się bo mi komputer pokładowy będzie pokazywał małe spalanie chwilowe.
    Kocioł prowadzę troszkę agresywnie i spalanie dość niskie.
    Pozdrawiam.
    Trzeba wiedzieć jaką prędkośc się chce osiągnąć..Spróbuj pomulić prawie 200KM silnikiem.Ekonomicznie jest zawsze tak,chcesz jechać 120km/h -szybko zmierzasz do celu rozpędzając auto przez wszystkie biegi (no prawie) i wrzucasz najniższy np.6 bieg.

  11. #17351

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Trzeba wiedzieć jaką prędkośc się chce osiągnąć..Spróbuj pomulić prawie 200KM silnikiem.Ekonomicznie jest zawsze tak,chcesz jechać 120km/h -szybko zmierzasz do celu rozpędzając auto przez wszystkie biegi (no prawie) i wrzucasz najniższy np.6 bieg.
    Zdarza mi się i to dość często pomijać 5-ty bieg. Na 6-tym także ładnie przyspiesza.

  12. #17352
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark3k Zobacz post

    Przy dużych autach (autobus, transport towarowy) agresywne przyspieszanie nie działa (wiry w baku deformują zbiornik) . W osobówkach tak.
    Czyli jak słusznie zauważyłeś motoryzacja wymięka przy piecu na węgiel, hehe

  13. #17353

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Czy możesz potwierdzić swoją teorię czy dobrze Cię zrozumiałem ?
    Wg. Ciebie jeśli kocioł się odstawia to w tym czasie podajnik stygnie ?
    Wystarczy prześledzić moje wykresy, paliłem w obu trybach w podobnych temperaturach zewnętrznych w domu podobny odbiór ciepła. Podajnik przecież nagrzewa się od palnika, jak palnik ma mniejszą temperaturę to i podajnik będzie miał też mniejszą(nie piszę tu o nie umiejętnym paleniu i zapadaniu się żaru). Trochę też na to ma wpływ czas pomiędzy podaniami paliwa (nowa partia węgla w podajniku też wychładza podajnik), ale i tak większy wpływ na temperaturę podajnika ma temperatura palnika niż wychładzanie spowodowane częstszymi podaniami w trybie ecoal lub w dwu-stanie.

  14. #17354
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    ..wyhamuj trochę bo zaczynasz ludzi denerwować...
    Lepiej denerwować niż śmieszyć jak Ty.Masz szczęście ,że jestem człowiek honorowy i nie zacytuję tego co mi pisałeś na priv.
    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    nie tylko mnie zresztą jak widzę...
    A kogo jeszcze...takich jak Ty?Pytałem Cię kiedyś czy miałeś 1 pompę w układzie,bo ja miałem też i dwie. Odpowiedziałeś ,że nie -ale wiesz że to błąd.Tak jak wtedy,tak i teraz mówię żegnam.Bo ty wiesz lepiej...
    Out.

  15. #17355
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Wystarczy prześledzić moje wykresy, paliłem w obu trybach w podobnych temperaturach zewnętrznych w domu podobny odbiór ciepła. Podajnik przecież nagrzewa się od palnika, jak palnik ma mniejszą temperaturę to i podajnik będzie miał też mniejszą(nie piszę tu o nie umiejętnym paleniu i zapadaniu się żaru). Trochę też na to ma wpływ czas pomiędzy podaniami paliwa (nowa partia węgla w podajniku też wychładza podajnik), ale i tak większy wpływ na temperaturę podajnika ma temperatura palnika niż wychładzanie spowodowane częstszymi podaniami w trybie ecoal lub w dwu-stanie.
    Nie chcę słyszeć więcej Twoich teorii bo znam te zależności już od kilku lat a nie dwóch miesięcy choć może zabrzmiało to nieskromnie.
    Zapytałem tylko o to czy dobrze zrozumiałem to co napisałeś ?

  16. #17356

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Zrobiłbym z Tobą mały zakładzik.
    Przejechalibyśmy powiedzmy moim służbowym autobusem po dniówce.
    Ja tą samą trasę po swojemu "muląc" a Ty po swojemu agresywnie.
    Zobaczylibyśmy efekt pod dystrybutorem.
    Wydaje mi się że u mnie w firmie dopłacałbyś do wypłaty.
    Przychodzili tacy kamikadze, szybko założyli na nogi tanisówki i ściągnęli trapery
    Porównania do niektórych przypadków z motoryzacji były już tu prowadzone o ile pamiętam to chyba jarek z zawijanem często się w to bawili
    Większość z nas kupiła małe piece, ja też pisałem o porównaniu silników o małej pojemności gdzie czasy wtrysków nie przekraczają 9,9ms.
    Ja też jak bym w starym dużym piecu chciał to uzyskać co robię w małym RBR-eże to bym pozbył się opału w jeden dzień.
    Ty w swoim autobusie możesz się jedynie porównać do przewymiarowanego kotła.

  17. #17357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Lepiej denerwować niż śmieszyć jak Ty.Masz szczęście ,że jestem człowiek honorowy i nie zacytuję tego co mi pisałeś na priv.

    A kogo jeszcze...takich jak Ty?Pytałem Cię kiedyś czy miałeś 1 pompę w układzie,bo ja miałem też i dwie. Odpowiedziałeś ,że nie -ale wiesz że to błąd.Tak jak wtedy,tak i teraz mówię żegnam.Bo ty wiesz lepiej...
    Out.
    Ojciec miał 1 ale to było 30 lat temu.... ja mam 4 ! nie licząc dodatkowej do cyrkulacji i dodatkowej do solarów..

  18. #17358

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Nie chcę słyszeć więcej Twoich teorii bo znam te zależności już od kilku lat a nie dwóch miesięcy choć może zabrzmiało to nieskromnie.
    Zapytałem tylko o to czy dobrze zrozumiałem to co napisałeś ?
    Ale mi wystarczy kilka dni na przeliczenie i przemyślenie pewnych zjawisk i wprowadzenie odpowiednich zmian.
    Teraz palę w odwróconym spalaniu grupowym i zgodnie niektórymi teoriami nie powinno to działać, a pali się i mimo że algorytm normalnego spalania grupowego się idealnie do tego nie nadaję (jest najbardziej zbliżony z wszystkich trybów do tego co chcę uzyskać) to spalam mniej opału i jakby algorytm był dopracowany do tego typu spalania to nie przekroczyłbym 140C temperatury spalin.

  19. #17359
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Czerny
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    k. Stargardu
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    144

    Domyślnie

    A ja z innej beczki. Ile w końcu kg opału mieści zbiornik 17-tki, bo do wczoraj paliłem węglem z pewnej hurtowni i mieściło się w nim 5 worków 25 kg i troszkę miejsca jeszcze zostało, a dzisiaj przyjechał transport z innym węglem, też w workach 25 kg i zapakowałem go jedynie 4 i 3/4 aż się wysypywał I dodać muszę, że zasobnik był całkowicie pusty wraz z podajnikiem, który musiałem najpierw zapełnić
    RBR 17kW Ekouniwersal
    https://esterownik.pl/remote/2127

  20. #17360

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czerny Zobacz post
    A ja z innej beczki. Ile w końcu kg opału mieści zbiornik 17-tki, bo do wczoraj paliłem węglem z pewnej hurtowni i mieściło się w nim 5 worków 25 kg i troszkę miejsca jeszcze zostało, a dzisiaj przyjechał transport z innym węglem, też w workach 25 kg i zapakowałem go jedynie 4 i 3/4 aż się wysypywał I dodać muszę, że zasobnik był całkowicie pusty wraz z podajnikiem, który musiałem najpierw zapełnić
    Inna granulacja eko....wsyp np miał do zasobnika (przedtem go zważ ) a pozniej wsyp ekogroszku i też go zważ

Strona 868 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony