dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 992 z 1421
Pokaż wyniki od 19.821 do 19.840 z 28404
  1. #19821
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Zapodaj pomysł. Za dwa miesiące kończy mi się umowa z neo i myślę o nielimitowanym LTE z Polsatu lub Play. Sprawdzał ktoś ile średnio przez miesiąc w sezonie tracił transferu na obsługę kotła?

  2. #19822
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomkowski
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-139
    Posty
    33

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    To zdaje się mój pierwszy post w tym wątku. I pierwszy "pełny" sezon z RBR 17kW na pokładzie.
    Z zeszłego sezonu (suszenie domu, wygrzewanie i "okolicznościowe" regularne palenie) zostało mi kilka worków czegoś na kształt ekogroszku. Ni czorta nie potrafiłem pozbyć się spieków/niedopałów. Czytałem rady i tu i na eS.
    No i stoję przed koniecznością zakupu opału na kolejny sezon. Czytałem testy Suspensera - na ich podstawie wybrałem Wesołą z Bartexu. Dobry plan do tego kociołka? W innym miejscu tego wątku ludzie na Bartexie psy wieszali. Sam już nie wiem. Zależy mi na małej ilości popiołu. No i ładnym dopalaniu (czyli jak wszystkim ).
    Sterownik wrzuciłem w stopkę. Piec odpaliłem wczoraj - jedzie na starych zasobach węgla.

    Jeszcze czeka mnie odpowietrzanie instalacji - blech.. Na razie mi pompki gonią powietrze po rurkach co spać trochę przeszkadza.

  3. #19823
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grzeh2000

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    287

    Domyślnie

    Panowie czy szykujecie korone na sezon?,przeklejacie,czyscicie otwory?(oczywiscie w koronie hehe)

  4. #19824

    Domyślnie

    Ja uszczelnię koronę na nowo bo jak to robiłem w tamtym roku przed odpaleniem to dałem silikon tylko w rowku a na dole już nie. Przy okazji zobaczę co tam słychać ciekawego

  5. #19825
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Ja w swoim dałem tylko z góry i śmiga jak ta lala.Dziś dorobiłem sobie dosuszanie i nie mogę dziada opanować
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  6. #19826
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał gmaj22 Zobacz post
    Spotkałem się też z opiniami,że to właśnie latem można się lepiej przekonać co do czystości spalania i wartości sterownika. Nie mam na ten temat własnego zdania, gdyż nie miałem okazji jeszcze porównać SPP z eCoalem. Pewnie ile osób, tyle opinii, tym bardziej, że każdy ma inną instalację, inny opał czy inny kocioł.
    Latem spala się mniej węgla, więc ważniejsze są testy zimowe.

    Do samej CWU warto ustawić niską moc kotła i pracę w dwustanie żeby po przejściu w podtrzymanie węgiel się nie "wędził" na palniku.

    Opinie opiniami, ale gdy są poparte wynikami obliczonymi na podstawie danych z ciepłomierza to jest co porównać.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  7. #19827
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mchomen
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    gdzieś tam w polsce
    Posty
    152

    Domyślnie

    MINERTU widze,że u ciebie jak i u mnie ciepłolubni i grzejesz Co.

  8. #19828
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Grzeję bo marudzenie i zimne stopy mnie wk....ją
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  9. #19829
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mchomen
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    gdzieś tam w polsce
    Posty
    152

    Domyślnie

    Kto tym razem doradzi?Wczoraj chciałem przepalić i włączyłem CO no i widze problem po kilku godzinach mimo ,że piec ustawiony na 48 stopni to przy ustawieniach pieca 8KW i 39% dmuchawy temp staje przy 42 i nic,musze dmuchawe ustawić min 45 to cos się dzieje.Dodam ,że mam rbr 12 , powierzchnia 120m/2 no i pod to wszystko podczepione 11 grzejnikoów panelowych metrowych i podłogówki 10m/2.Czyżby kocioł za mały , czy raczej węgiel nic niewart?

  10. #19830
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grzeh2000

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    287

    Domyślnie

    Mam ten sam kocioł,powierznia tez 120m2 i nigdy nie bylo problemu zeby do zadanej doszedł.Grzejnikow mam mniej bo 4 metrowe i 4 drabinki.Raczej wegiel do d...

  11. #19831
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Kilka godzin to dość krótko po pierwszym uruchomieniu kotła - zimne ściany, wilgoć w powietrzu, duże obciążenie pomimo wysokiej temperatury zewnętrznej. Tym bardziej że i kawałek podłogówki jest. Dodaj mu trochę mocy i będzie git. Albo ustaw 8/12 i też będzie. Pierwszych kilka dni grzania tak bywa - wydaje się że ciepło a kocioł coś zagrzać nie chce. Jak węgiel się czysto wypala to nie szukałbym w węglu winowajcy. No chyba że spiek koksowy masz na pół palnika a bokami blade płomyczki się snują - wtedy rzeczywiście będziesz miał problem.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  12. #19832
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mchomen
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    gdzieś tam w polsce
    Posty
    152

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o to jak węgiel się wypala to w sumie zostaje sam czysty popiół.Rozumiem mam czekac.

  13. #19833
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Nie podnosiłbym alarmu. Jak to pierwsze odpalenie to raczej normalne że trochę pogoni. Dodałbym mocy żeby uzyskiwał zadaną - po kilku dniach się wyrówna do normalnego poziomu. O ile to nie pierwszy sezon grzewczy - wtedy wyrównywać się może długo, kto wie czy sezonu starczy
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  14. #19834
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Nie szukaj przyczyny w kotle.Wygrzej dom i jak kobra64 podpowiada zwiększ mu moc.
    mój pyka na ustawieniu 8kW z powtórzeniem x4 i sobie radzi.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  15. #19835
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mchomen
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    gdzieś tam w polsce
    Posty
    152

    Domyślnie

    Znaczy się u mnie jest to pierwszy sezon grzewczy dla tego kotła(wcześniej grzałem śmieciuchem), przełączyłem go na automat ecoala,i zmniejszyłem temp. co na 42 bo na CO nie mam ani 3D ani termostatów na grzejnikach, 3D mam ale tylko na podłogę.Niech sobie teraz chodzi zobaczymy.Dzięki panowie za podpowiedzi.

  16. #19836
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Pozostanie ci nietypowa regulacja temp wyjściową .Będziesz raczej skazany na oszukanie go . eCoal daje taką możliwość.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  17. #19837
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał mchomen Zobacz post
    Kto tym razem doradzi?Wczoraj chciałem przepalić i włączyłem CO no i widze problem po kilku godzinach mimo ,że piec ustawiony na 48 stopni to przy ustawieniach pieca 8KW i 39% dmuchawy temp staje przy 42 i nic,musze dmuchawe ustawić min 45 to cos się dzieje.Dodam ,że mam rbr 12 , powierzchnia 120m/2 no i pod to wszystko podczepione 11 grzejnikoów panelowych metrowych i podłogówki 10m/2.Czyżby kocioł za mały , czy raczej węgiel nic niewart?
    Kolegi,pisałem ci już wcześniej.Nadmuch dla mocy 8kW,jest za wysoki.Proponuje ustawić 37% ,a po dobie obserwacji skorygować.Po wykresie spalin widać,że nadmuch jest za wysoki,Wymiennik nie nadąża odbierać ciepła ze spalin.
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 28-08-2014 o 10:17

  18. #19838
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    edgar184

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Wilków / Kraków
    Posty
    161

    Domyślnie

    Witajcie, dwa pytania.
    Montować zawór 3/4 drożny, w celu ochrony powrotu pieca??
    Ma ktoś doświadczenie w paleniu/spalaniu/ użytkowaniu pieca przed i po montażu bufora ciepła??

  19. #19839
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał edgar184 Zobacz post
    Witajcie, dwa pytania.
    Montować zawór 3/4 drożny, w celu ochrony powrotu pieca??
    Jak są termostaty w układzie z kalafiorami,zawór XD jest zbędny.

  20. #19840
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał edgar184 Zobacz post
    Witajcie, dwa pytania.
    Montować zawór 3/4 drożny, w celu ochrony powrotu pieca??
    Ma ktoś doświadczenie w paleniu/spalaniu/ użytkowaniu pieca przed i po montażu bufora ciepła??
    Zawór 4-drogowy tak .
    Do kotła z podajnikiem i do podłogówki ,bufor nie.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

Strona 992 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony