dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Jaka pompa i hydrofor dla studni 60 m??

    Mam pytanie jak w temacie. Zamierzam kopać studnie i fachowiec od tego twierdzi, że woda w tej okolicy (na okolicznych działkach) jest na 60m(????!!!!). Szukałem na portalu aukcyjnym pomp z hydroforem do takiej studni i nie mogę znaleźć. W danych technicznych czytam, że max. wysokość zasysania to 9m. Czyli do mojej ewentualnej studni max. wysokość zasysania musi być 60m? Czy dobrze rozumiem? Doradźcie jaka studnia i hydrofor do takiej studni?

  2. #2

    Domyślnie

    musisz szukać pomp głębinowych, a nie zwykłego hydrofora

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał JK2010 Zobacz post
    Mam pytanie jak w temacie. Zamierzam kopać studnie i fachowiec od tego twierdzi, że woda w tej okolicy (na okolicznych działkach) jest na 60m(????!!!!). Szukałem na portalu aukcyjnym pomp z hydroforem do takiej studni i nie mogę znaleźć. W danych technicznych czytam, że max. wysokość zasysania to 9m. Czyli do mojej ewentualnej studni max. wysokość zasysania musi być 60m? Czy dobrze rozumiem? Doradźcie jaka studnia i hydrofor do takiej studni?
    Studnia moze byc gleboka na 60m, tzn, czerpac wode z warstwy wodonosnej na 60m, ale ta woda jest tam pod cisnieniem, i bedzie podchodzic do gory. Ja mam tez studnie 60m, a lustro wody w studni na jakichs 3-4. Wiec pompa ssaca o ktorej piszesz, ktora ma praktyczna granice dzialania do 8-9 metrow od lustra wody, spokojnie by dzialala.

    Znacznie bezpieczniejsze rzeczy jasna jest zbudowanie studni typowo glebinowej z rura oslonowa, w ktora to wklada sie i zatapia pompe tloczaca wode do gory. W takim przypadku fizyka nie przeszkadza i lustro wody moze se byc chocby na 60m. Tylko pompa bedzie musiala byc duza.

    Sa 2 rodzaje studni - glebinowa jak opisalem, i tzw waskorurowa, czyli wlozona cienka rura niebieska jak do wody zakonczona filtrem. 1: lub 1.25" calowa rura nie umoziwia wlozenia do niej pompy. Rura osonowa typowej pompy glebinowej to przynjamniej 10-11cm.

    Pytanie zasadniczne jest takie:Jaka studnie Ci fachoweic bedxzie wykonywal??

    marcin

  4. #4

    Domyślnie

    Tu jest jeszcze jedna rzecz bardzo ważna - jeżeli woda jest na takiej głębokości i jest pod ciśnieniem, to dobrze popytać sąsiadów pod jakim ciśnieniem - czy wywala na powierzchnię, czy trzyma się kilka metrów pod poziomem gruntu.

    Tak samo, czy fachowiec od wiercenia jest przygotowany na sytuację, kiedy z wierconej studni zacznie tryskać strumień wody - czy będzie miał czym to zatkać. Na forum była opisywana sytuacja kiedy z rury fi 16 leje się woda i trzeba ją odprowadzić do pobliskiej rzeki

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony