dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 111 z 353
Pokaż wyniki od 2.201 do 2.220 z 7041
  1. #2201
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Drzwi wikęd zamówione u kolegi Finlandii Teraz pozostało poczekać z 5-6 tygodni. Będzie wzór 30 i przeszklenie piaskowane oraz pochwyt obustronny. Do tego samozamykacze, elektrozaczepy itd. .
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  2. #2202

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    W sumie to chodzi mi o to , żeby posadzka w garażu nie była ocieplona tj bez styro. Chodzi o to aby grunt pod garażem oddawał ciepło do pomieszczenia. Przy takich założeniach w zasadzie można by było zrobić zwykłą wylewkę. Musze to przemyśleć.
    Nie dawaj żadnego ocieplenia pod garaż.
    W zeszłym roku właśnie kułem posadzkę na styropianie po 3 latach. Dobrze jest zrobić jakiś odpływ wody śniegowej. Ja osobiście to zaniedbałem i całkowicie olałem sprawę garażu w czasie budowy i po trzech latach wyszła pleśń na ścianach i suficie. Teraz jest zwykła wylewka betonowa na piachu i folii plus odpływ do kratki takiej szyny, oraz lekki spadek posadzki w stronę tej kratko-szyny. I najważniejsze, wentylacja z wyciągiem wilgotnego powietrza.
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  3. #2203
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nigdy nie miałem takiego pomysłu Wiec na pewno nie dam. Ale i tak dzięki za radę

    Na ta chwilę chciałbym dac tam kostkę brukową . Ale to inwestycja nie na dzień dzisiejszy, na pewno przyszły rok. Wiec jeszcze wiele się może zmienić.
    Ale ocieplenia od spodu na pewno nie będzie.

    PS. oglądałem fotki z twojego domku. Robią wrażenie.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  4. #2204

    Domyślnie

    Twój dom to odlot zupełny.
    W sprawie garażu, powiem Ci, że dzisiaj nie dawałbym styropianu nawet na ściany z zewnątrz, tylko zwykły tynk. Ale takie kwiatki wychodzą po czasie. Jedynie dał bym styropian od wewnątrz garaży na ścianę, która bezpośrednio przylega do części mieszkalnej całego budynku.
    Widzę, że jesteś na etapie ogrzewania.
    Powiem Ci, przemyśl jeszcze puki czas, sterowanie OP. Pogodynka plus rotametry i sterowanie cepa sprawdzą się w domu 120m2. Przy 400m2 to horror. Przerabiałem ten temat przez 2 sezony. Dużo z portfela uciekło. Te termostaty i siłowniki w cale tyle nie kosztują, jak co niektórzy wypisują.
    U mnie realnie w ciągu roku rachunki za ogrzewanie spadły o jakieś 30-40%.
    Pierwsze 2 lata 6-7 tyś zł rocznie. teraz kolejne 2 lata ze sterowaniem NCO 3,5-4 tyś zł rocznie. Moim zdaniem warto się nad tym pochylić.
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  5. #2205
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A jak wygląda koszt takich siłowników jeśli można spytać?

    Mam wyciągnięte wiązki pod takie siłowniki ale na 24v jak pamiętam. Jednak zostawiam to sobie jako sprawe awaryjną. U mnie będą 2 niezależne obiegi grzewcze. Tj dom i firma. Ale mam bardzo dużą akumulacje Podłoga 20cm betonu, ściany 24cm cegły. Nie wyobrażam sobie sterowania molochem o takiej bezwładności.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  6. #2206

    Domyślnie

    Siłowniki w zależności od marki 49-79zł szt. na pętlę. Centralka 150-300 zł. Termostaty pokojowe z czujnikami i tu jest wielki wybór, bo mogą być programowalne godzinowo, dziennie i tygodniowo, albo tylko utrzymanie stałej temperatury o histerezę bez programowania i bajerów 39-180zł szt. Wszystko oczywiście brutto. U mnie jest zestaw Prandelli i Auroton, bo 2 lata temu nic lepszego nie znalazłem, całość zamknęła się w 1600 zł brutto, nie licząc kabli. Dzisiaj zamknął bym się w 1000 zł brutto, bo ceny spadają i jest większy wybór producentów.
    Ostatnio edytowane przez zyzolek ; 15-10-2014 o 15:14
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  7. #2207

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o napędy do bram, wybierz takie co mają wbudowany mini UPS. Przyoszczędziłem na tym kilka stówek i teraz żałuję, bo u nas często Tauron robi sobie przerwy, a te otwieranie awaryjne wcale takie łatwe nie jest, szczególnie w bramach garażowych.
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  8. #2208
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziś miałem ciekawą przygodę na budowie. Odwiedził mnie kolega Selki z forum. Stoimy na parkingu i coś zaczyna miauczeć. Pod samochodem stoi mały kotek. Kotek z rana wszedł pod samochód na płytę ochraniającą silnik i tam sobie siedział. Przejechał tak 50km. Nazwę go szczęściarz.





    Powrót do domu z działki



    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  9. #2209
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    No to miał szczęście bo ja jednego usmażyłem. Wszedł sobie w okolice kolektora i zaplątał w kabelki. Był moment że myślałem iż samochód się jara. Smród był chyba przez tydzień.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  10. #2210
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    A tak w ogóle, to co Ty robisz na TYM forum. Twój dziennik nie jest dziennikiem, bo nic nie budujesz. Nic własnego też nie remontujesz.
    Nie buduje, nie remontuje - ale krytykuje.
    Jeśli ktoś robi coś inaczej niż większość to zaraz zlatuje się grupa mądralińskich do krytyki - 95% z nich to tacy co nie budują, mieszkają kątem u mamusi w bloku a ich rozrywką jest krytyka.

    Dom Autorusa jest obłędny.
    Nobel za pomysłowość i za odwagę.

  11. #2211
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    Hehe Parę lat temu, a było to akurat w walentynki, gdy posiadałem jeszcze zacnego Opla Astrę I (pierwsze moje auto) dziki kot z lasu uciekając przed psem podwórkowym żóny, by chronić swoje życie zapakował się do mojej komory silnika. Pies dostał dzikiego szału, podrapał mi nadkola pazurami próbując się dostać do mięsa z kota, a zanim się odziałem i wyszedłem, zastałem psa z (oderwaną wcześniej) przednią tablicą rejestracyjną stojącego na masce. Do tej pory nie wiem po cholerę była mu ta tablica rejestracyjna żeby wejść na maskę -- ale ten pies ogólnie miał dziwne ciągoty, lubił na przykład z lasu przynosić jeże i jego ulubionym zajęciem było ich noszenie, co robił skomląc uporczywie gdy igły kuły go w mordę. Wracając do kota -- też się zaplątał w jakieś przewody pod maską, a z nerwów zaczął je gryźć. Zanim "spacyfikowałem" psa to zdążył parę sztuk ponadgryzać. Potem z godzinę walczyłem żeby go wyciągnąć spod maski, bo gryzł i drapał jak szalony i nawet grube rękawiczki budowlane nie dawały ochrony przed tym dzikusem... Zwierzaki fajna rzecz.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  12. #2212
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    najgorzej, że ten podróżnik znów wchodzi pod auto. Nie reaguje na trabienie. marnie to widzę. Może sprężone powietrze albo myjka ciśnieniową i wypędzę gadzinę. Kotek jest śliczny ale taki głupi ze masakra.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  13. #2213
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    weź go do domu, Nam się przypałętał półroczny kot. Został. Chyba domowy bo śpi tylko w łóżkach i wie że z dwuletnim dzieckiem nie należy negocjować tylko trzeba spier.....ć
    Dostała imię Krystyna. W piętek do sterylizacji. Swoją droga ciekawostka: nasza gmina (żabia wola) po podpisaniu "umowy adopcyjnej" na kota który się przypałętał, sponsoruje zabieg.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  14. #2214
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Bo gmina Żabia Wola jest już nieźle "przetrenowana" przez obrońców psów i kotów.....
    Na zabiegi są jednak limity finansowe , nowy rok to dobrze..grudzień niekoniecznie ..
    Swego czasu z naszej firmy ,oprócz kominków i kafli ," wyekspediowaliśmy " spora ilość kotków rasy Norweski Leśny odmiana lokalna.. domieszka PrzytulaK Żabiowolski
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 16-10-2014 o 15:49
    Darek B

  15. #2215
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie


  16. #2216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    O, to nie ja jedna mam wizyty okolicznych futrzaków. Mam swoje 2 na stałe i co rok, dwa lata włamuje mi się jakiś dzikus do domu. Trzeba przyznać, że wiedzą dranie jak podejść człowieka. A i z domowymi potrafią się zaprzyjaźnić. Można książkę napisać

    Dobrze tym żabiowolskim

    Autorus, myjką to kicie zamordujesz. Psikaj go wodą ze spryskiwacza do kwiatków. Wystarczy. No chyba że lubi wodę.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #2217
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Spryskiwacz do kwiatów nie da rady. On siedzi pod silnikiem, nie widać go. Myjka to faktycznie przesada, ale podleje go wodą ze zwykłego szlaucha.
    Konkretnie to są 2szt. Ten drugi bardziej strachliwy , jak trąbnę to ucieka w popłochu. Ale podróżnik nie reaguje.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  18. #2218
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Firma Anatak która u mnie tynkuje zakończy pracę 25 października . Tak zostało dzisiaj wspólnie uzgodnione.

    Czyli już od 27 października układamy podłogówke . Jutro zamawiam rozdzielacze i jeszcze trzeba dokupić trochę rury bo jest za mało.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  19. #2219
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Dobre z tymi sierściuchami bestie nie koty.
    są odstraszacze zapachowe w psikaczach, ale trzeba ze 2 razy dziennie opsikać samochód, bo zapach sie krótko utrzymuje niestety.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #2220
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Spryskiwacz do kwiatów nie da rady. On siedzi pod silnikiem, nie widać go. Myjka to faktycznie przesada, ale podleje go wodą ze zwykłego szlaucha.
    Konkretnie to są 2szt. Ten drugi bardziej strachliwy , jak trąbnę to ucieka w popłochu. Ale podróżnik nie reaguje.
    Możesz jeździć rowerem...

Strona 111 z 353

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony