dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 17
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 332
  1. #201
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    maciek1000000

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    kraków
    Posty
    109

    Domyślnie

    ja tego nie stwierdzalem tylko pytalem tych madrzejszych, skoro kret na dobra sprawe jest w stanie przekopac sie na jakiejs tam glebokosci to pewnie moze tez przekopac rurke, argument ze jak dziala pompa z kolektorem to kret nie kopie jakos mnie nie utwierdza w tym ze tak jest, przeciez jak wylacze sobie pompe na lato i do jesieni jest wylaczona to wtedy juz kret pasty z powyzszego postu nie potrzebuje

  2. #202
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sledz98

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Lębork
    Kod pocztowy
    84-300
    Posty
    213

    Domyślnie

    A dlaczego masz PC wyłączyć na lato? Czym CWU będziesz grzał?
    170m2 użytkowej, 190 po podłodze. CO i CWU: Pompa ciepła Zirius M2-9
    Zużycie energii PC: 09-2010 - 369kWh, 10-2010 - 530kWh, 11-2010 - 590kWh, 12-2010 - 1019kWh, 01-2011 - 876kWh, 02-2011 - 868kWh, 03-2011 - 626kWh, 04-2011 - 300kWh, 05-2011 - 156kWh, 06-2011 - 155kWh, 07-2011 - 87kWh, 08-2011 - 85kWh, 09-2011 - 92kWh, 10-2011 - 306kWh, 11-2011 - 527kWh, 12-2011 - 727kWh, 01-2012 - 724kWh, 02-2012 - 974kWh, 03-2012 - 639kWh, 04-2012 - 510kWh. 05-07-2012 - 576kWh; 08-11.2012 - 1169kWh.

  3. #203
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    maciek1000000

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    kraków
    Posty
    109

    Domyślnie

    poki co to nie mam co wylaczac bo rozwazam 3 opcje grzania domu a jedna z nich to pompa SOFATH NATEA do ogrzewania ktora ogrzewa wode w zimie a w lecie dziala na grzalce elektrycznej bo to najtansza opcja - czyli w lecie ta pompa nie dziala , albo opcja nieco drozsza, pompa NATEA ta sama do CO i osobna pompa do CWU ktora ma swoj osobny kolektor i grzeje wode niezaleznie - czyli pompa od CO nie dziala w lecie i kolektor tez tylko lezy w ziemi a dziala caly rok tylko ten od CWU, nie jest to duzo drozsze a sporo daje bo jak mi wysiadzie ogrzewanie to mam i tak niezaleznie CWU a jak wysiadzie woda to ogrzewanie i tak grzeje

    tak przy okazji macie jakies dane takie realne ile takie zbiorniki na CWU moga wytrzymac, tzn ile dzialaja zanim nie padna
    konkretniej chodzi mi o ten :
    http://www.sofath.pl/wymienniki_pomp_ciepla/
    ale pewnie dzialaja one wszystkie podobnie

  4. #204
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    My zdecydowaliśmy się na opcje ogrzania CWU osobną pompą.. najpierw chcieliśmy z tej opcji zrezygnować, ale po negocjacjach dostaliśmy dobrą ofertę i wzięliśmy ją..
    uruchomienie zapewne gdzieś w okolicach czerwca, więc troszkę musimy jeszcze poczekać..
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek1000000 Zobacz post
    jak wylacze sobie pompe na lato i do jesieni jest wylaczona to wtedy juz kret pasty z powyzszego postu nie potrzebuje
    jeżeli obserwujesz w najblizszej okolicy szczególną działalność krecią a chcesz mieć spokój na lata generalnie z kretami to daj siatkę na działkę i bedzie spokój z trawnikiem tez

  6. #206
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    maciek1000000

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    kraków
    Posty
    109

    Domyślnie

    a nie wiecie czy np ubezpieczenie nieruchomosci takie standardowe od ognia wody i innych "kataklizmow" obejmuje np takie cos jak czesc instalacji w sumie nie taniej zostanie uszkodzona przez kreta?? o ile uszkodzenie jest w ogole mozliwe , no ale to juz pytanie do ekspertow

  7. #207
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    puzondm

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Szymanów k. Wrocławia
    Posty
    540

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek1000000 Zobacz post
    a nie wiecie czy np ubezpieczenie nieruchomosci takie standardowe od ognia wody i innych "kataklizmow" obejmuje np takie cos jak czesc instalacji w sumie nie taniej zostanie uszkodzona przez kreta?? o ile uszkodzenie jest w ogole mozliwe , no ale to juz pytanie do ekspertow
    biorąc pod uwagę że od 20 lat w działalności firmy Thermogolv nie zdarzyło się by kret rozszczelnił instalację DZ, to sądzę że jak Pan powie o tym ubezpieczycielowi to z chęcią przyjmie od Pana składkę.
    Mój domek: 205m2 po podłogach, kubatura 650m3, Docieplenie: 15cm styro na 30cm pustak ceramiczny, podłoga 10 styro, dach 30 cm wełna, okna 3 szybowe "1", dachowe "1,5". Wentylacja grawitacyjna. CWU - 5 osób. 1 rok - 5716,20kWh. , 2012 - 1530 zł brutto. PC ZIRIUS / FURION- bezpośrednie odparowanie - bezpośrednie skraplanie.

  8. #208
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    maciek1000000

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    kraków
    Posty
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał puzondm Zobacz post
    biorąc pod uwagę że od 20 lat w działalności firmy Thermogolv nie zdarzyło się by kret rozszczelnił instalację DZ
    tak jak juz pisalem, nie uszkodzil bo instalacja caly czas dziala, a co jak instalacje wylacze????
    generalnie analizuje koszty i jakies swoje wyliczenia i argumenty za i przeciw juz mam, dlatego mi chodzi o to co sie moze stac z taka wylaczona instalacji w DZ

  9. #209
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek1000000 Zobacz post
    tak jak juz pisalem, nie uszkodzil bo instalacja caly czas dziala, a co jak instalacje wylacze????
    generalnie analizuje koszty i jakies swoje wyliczenia i argumenty za i przeciw juz mam, dlatego mi chodzi o to co sie moze stac z taka wylaczona instalacji w DZ
    A to uważasz,że jesteś pierwszym, który wyłączy na lato ? )
    Przecież puzondm napisał, że przez 20lat nic nikomu się stało....

  10. #210
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    W menu kreta raczej nie występuje miedź

  11. #211
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Ubezpieczyciel może zażądać polisy od kreta
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  12. #212

    Domyślnie

    Witam Panowie znalazłem taką pompę na aledrogo :

    http://allegro.pl/show_item.php?item=2153323537

    Jak myślicie czy jest sens inwestować. w używana PC z bezpośrednim parowaniem ?

    Cena w stosunku do mocy grzewczej jest kusząca i do tego koleś daje jeszcze Bojler ? bufor ?( nie wiem co to jest na zdjęciach gadałem z nim i sam tez nie wiedział dokładnie)

    Czy w bezpośrednim parowaniu wchodzą w grę kolektory pionowe ? mam działkę tak z 8 arów i jakoś nie widzę zbytnio tych miedzianych rurek pod trawnikiem

  13. #213
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Za 6-letnią pompę 20tyś??? Chyba kogoś pogięło.

  14. #214
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kronos85 Zobacz post
    Witam Panowie znalazłem taką pompę na aledrogo :

    http://allegro.pl/show_item.php?item=2153323537

    Jak myślicie czy jest sens inwestować. w używana PC z bezpośrednim parowaniem ?

    Cena w stosunku do mocy grzewczej jest kusząca i do tego koleś daje jeszcze Bojler ? bufor ?( nie wiem co to jest na zdjęciach gadałem z nim i sam tez nie wiedział dokładnie)

    Czy w bezpośrednim parowaniu wchodzą w grę kolektory pionowe ? mam działkę tak z 8 arów i jakoś nie widzę zbytnio tych miedzianych rurek pod trawnikiem
    Weź powietrzną pompę ciepła nową i na gwarancji dostaniesz za taką kasę a nawet możesz z zasobnikiem się zmieścić.
    A ten 6 letni zabytek sobie zostaw
    Poza tym znajdziesz kogoś kto ci to zamontuje ??

  15. #215
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    Weź powietrzną pompę ciepła nową i na gwarancji dostaniesz za taką kasę a nawet możesz z zasobnikiem się zmieścić.
    A ten 6 letni zabytek sobie zostaw
    Poza tym znajdziesz kogoś kto ci to zamontuje ??
    Może nawet mieć nową gruntową w tej cenie. Ja bym używki w takiej cenie nie kupił.

  16. #216
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    puzondm

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Szymanów k. Wrocławia
    Posty
    540

    Domyślnie

    Cytat Napisał kronos85 Zobacz post
    Witam Panowie znalazłem taką pompę na aledrogo :

    http://allegro.pl/show_item.php?item=2153323537

    Jak myślicie czy jest sens inwestować. w używana PC z bezpośrednim parowaniem ?

    Cena w stosunku do mocy grzewczej jest kusząca i do tego koleś daje jeszcze Bojler ? bufor ?( nie wiem co to jest na zdjęciach gadałem z nim i sam tez nie wiedział dokładnie)

    Czy w bezpośrednim parowaniu wchodzą w grę kolektory pionowe ? mam działkę tak z 8 arów i jakoś nie widzę zbytnio tych miedzianych rurek pod trawnikiem
    musiałbyś znać sprawę, może kupić od sąsiada, albo firmy ochsner która da ci następne 5 lat gwarancji, zbyt duże ryzyko, żeby zdemontować taką pc trzeba rozszczelnić układ, pytanie kto to robił, kto zabezpieczył sprężarkę przez zawilgoceniem, może mieszka już w niej pająk;D
    Mój domek: 205m2 po podłogach, kubatura 650m3, Docieplenie: 15cm styro na 30cm pustak ceramiczny, podłoga 10 styro, dach 30 cm wełna, okna 3 szybowe "1", dachowe "1,5". Wentylacja grawitacyjna. CWU - 5 osób. 1 rok - 5716,20kWh. , 2012 - 1530 zł brutto. PC ZIRIUS / FURION- bezpośrednie odparowanie - bezpośrednie skraplanie.

  17. #217
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    puzondm

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Szymanów k. Wrocławia
    Posty
    540

    Domyślnie

    Cytat Napisał kronos85 Zobacz post
    Czy w bezpośrednim parowaniu wchodzą w grę kolektory pionowe ?
    nie polecam, poczytaj w tym wątku temat był juz klepany nieraz
    mam działkę tak z 8 arów i jakoś nie widzę zbytnio tych miedzianych rurek pod trawnikiem
    8 arów to masę ziemi wcisnął bym tam kolektorek że byś się nawet nie zoorientował
    Mój domek: 205m2 po podłogach, kubatura 650m3, Docieplenie: 15cm styro na 30cm pustak ceramiczny, podłoga 10 styro, dach 30 cm wełna, okna 3 szybowe "1", dachowe "1,5". Wentylacja grawitacyjna. CWU - 5 osób. 1 rok - 5716,20kWh. , 2012 - 1530 zł brutto. PC ZIRIUS / FURION- bezpośrednie odparowanie - bezpośrednie skraplanie.

  18. #218

    Domyślnie

    Faktycznie panowie coś w tym jest.Bo na minę się wpakować to bardzo łatwo.A poza tym chciałem sam robić DZ pionowe glikol-woda już wszystko mam obmyślone a tutaj by trzeba kombinować z rurkami miedzianymi.
    Czy ktoś z kolegów ma DZ pionowe na bezpośrednim parowaniu ?
    Jak to w praktyce wygląda? Rurki miedziane pod trawnik potem ekipa nabija gazem, podłącza do pompy i uruchamia instalację ?

    Za 12.000- 15.000 zł to może bym się i skusił bo 20000 to też jak dla mnie nie poważna suma.
    Cholera bo przecież nawet jak coś padnie w takiej pompie to naprawa nie może kosztować z 5000zł ? Czy ktoś miał już takie niemiłe doświadczenia ?

    Tak gdybam bo ojciec kupił używany bojler niemiecki do wody viessmanna z uwaga 1986 r ze stali nierdzewnej i i w środku był jak nowy zero korozji delikatny osad który po wypłukaniu szlauchem zszedł bezproblemowo jedynie wieczko skorodowało z zewnatrz(pewnie coś na kapało na bojler), no a przecież ta pompa tez niemiecka.

    Ile takie sprężarki mają godz pracy ?
    Może ktoś pomoże co to może być na fotce Bufor ? czy raczej Bojler ? mam do gościa 85km i nie wiem czy jest sens sobie głowę zawracać ?
    Za rady będę wdzięczny

  19. #219

    Domyślnie

    Za taką cenę też nie kupiłbym tej PC.

  20. #220
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wojtakx

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam.Bardzo proszę o pomoc w sprawie wyboru pompy ciepła .Im wiecej czytam tym bardziej się waham i zaczynam mieć kwadratową głowę .Podobają mi się te rozwiazania z bezposrednim parowaniem ,dostałem ofertę sofath caliane kolektor poziomy 56000 zł z podlogowką ,mam około 160m2 do ogrzania chcę w miare solidnie ocieplic sciany podlogę strop (parterowka bez poddasza użytkowego garaż chcę odizolowac ,podłoga na gruncie) ,chcę tez zastosować rekuperacje .Trochę mnie cena zabija .Czy jest realne zejscie z ceny u jakiegos innego solidnego wykonawcy producenta co oferuje dobry produkt i uslugę .Jak to jest z przygotowaniem wody użytkowej w lecie przy takich instalacjach .Mam dużą działkę i miejsce na kolektor poziomy? Czy pionowy? co z pozwoleniami?
    Ostatnio edytowane przez wojtakx ; 22-02-2012 o 21:59

Strona 11 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony