dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Przeprowadzenie wody do pomieszczenia gospodarczego

    Witam
    Sytuacja wygląda następująco, z piwnicy chce poprowadzić rurę do pomieszczenia gospodarczego, które jest ok 15m od domu.Mam zamiar zrobic to rura PE na glebokości ok40-50 cm.Chciałbym na pewnej odległości wkopać jakąś rurę takiej średnicy w której zmieściłbym trójnik i jakiś korek spustowy do spuszczania wody na zimę.Moje pytanie jaka rurę zastosować tak zeby trojnik sie w niej zmieścił, i żeby można było ją jakoś zamknać czyms na górze. Myślałem o takiej rurze karbowanej odpowiedniej średnicy ktora stosuje sie na studzienki rewizyjne np w kanalizacji tylko nie wiem czym ja zamknać od góry bo wlazy zeliwne są dość drogie,i jeszcze drugie pytanie czy rury PE można bezpośrednio betonować czy sa do tego konieczne jakieś opaski ra rure które sie dopiero zatapia w betonie?

  2. #2

    Domyślnie

    nie zrozumiałe jest to Twoje pytanie, rury w ziemi kładzie się poniżej strefy zamarzania, wielkość studzienki zależy od tego jaką rurę PE chcesz zastosować, są też włazy plastikowe lub betonowe zależy od tego jaki musi on wytrzymać nacisk,
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał kajmanxxl Zobacz post
    nie zrozumiałe jest to Twoje pytanie, rury w ziemi kładzie się poniżej strefy zamarzania, wielkość studzienki zależy od tego jaką rurę PE chcesz zastosować, są też włazy plastikowe lub betonowe zależy od tego jaki musi on wytrzymać nacisk,
    Po co poniżej strefy zamarzania skoro będzie spuszczał wodę z rury na zimę ? Ja ja ko studzienkę z zaworem zastosowałem beczkę plastikową zakręcaną od góry a w beczce wyciąłem dno aby woda spuszczana wsiąkała w ziemię .

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_JC Zobacz post
    Witam
    Sytuacja wygląda następująco, z piwnicy chce poprowadzić rurę do pomieszczenia gospodarczego, które jest ok 15m od domu.
    A to pomieszczenie masz ogrzewane czy nie? Bo jak tak, to lepiej rzeczywiście puścić rurę głębiej i mieć wodę cały rok. Jeśli nie, to faktycznie lepiej spuścić wodę na zimę.

    Cytat Napisał Adam_JC Zobacz post
    Chciałbym na pewnej odległości wkopać jakąś rurę takiej średnicy w której zmieściłbym trójnik i jakiś korek spustowy do spuszczania wody na zimę.Moje pytanie jaka rurę zastosować tak zeby trojnik sie w niej zmieścił, i żeby można było ją jakoś zamknać czyms na górze. Myślałem o takiej rurze karbowanej odpowiedniej średnicy ktora stosuje sie na studzienki rewizyjne np w kanalizacji tylko nie wiem czym ja zamknać od góry bo wlazy zeliwne są dość drogie
    Trójnik ci się zmieści w byle czym, ale ważniejsze jest, żeby ci się ręce zmieściły i sięgnęły te 50 cm w głąb. Mógłbyś to faktycznie zrobić przy pomocy rury PVC karbowanej 315 mm, do której są dostępne estetyczne pokrywy. Rura 1250 mm + pokrywa to jakieś 150-200 zł. Ale co - masz zamiar tę wodę wlać do tej studzienki? Przecież lepiej zrobić odwodnienie w piwnicy - tam gdzie się będziesz podłączać z tym rurociągiem. Cała ta woda powinna ci się zmieścić w wiadrze.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony