dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Kocioł Victrix Zeus- opinie

    1. W okresie poprzedzającym mój zakup chciałbym zapoznać się z Waszymi opiniami na temat kociołka Victrix Zeus model 20 lub 27.
    Przyszły zakup konsultowałem z kilkoma osobami ale nie na tak szerokim polu jak nasze forum.
    Dodam, że nie zadawałbym pytania /wątku gdybym był pozbawiony wątpliwości. Będę wdzięczny za każdą opinię.

    2. Przeciewników kotłowni z piecem kondensacyjnym pragnę raz jeszcze podpytać czy warto kocioł tradycyjny brać jeszcze pod rozwagę. Czy to nie jest tak, że kondensacyjne piece to przyszłość nieunikniona - więc jeśli np. teraz nie kupi się większych grzejników to będzie to trzeba uczynić za 5 lub 10 lat przy wymianie tradycyjnego na nowszą technologię.
    Na dworze coraz cieplej ale myślę, że o przyszłosezonowym zimnie ktoś się znajdzie chętny do wypowiedzi.
    chrul
    gg 1046656
    601-42-83-83

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    właśnie zainstalowali mi taki kociołek,

    wybierałem strasznie długo a wybrałem gdyż :
    ( w grę wchodził jeszcz Domolight z zasobnikiem 120 l . )

    1. modulacja jest od 4,cuś kW do 23 kW, czyli dobry na małe wymagania ciepłego domu i szybko dogrzeje cwu ( niezły wydatek przez pierwsze 10 min. ),

    2. zasobnik wbudowany ze stali nierdzewnej, a więc spokój z awariami i wymianą anody,

    3. cena jak na kondensat bardzo przyzwoita,

    4. w razie co, mam blisko serwis i to kilku serwisantów,

    5. no i w sam raz na potrzeby mojej rodzyny i domu,

    6. wiszący z zasobnikiem 53 l. - zyskałem trochę miejsca w kotłowni, gdyż nie mam stojącego zasobnika,

    Jego wady to :

    1. sterowanie tylko jednym obiegiem ( jedną pompą ), ale można to baaardzo prosto rozwiązać,

    2. posiada tylko jeden program do ustawienia pracy tygodniowej i nie można programować temp. cwu ( ustawiasz tylko jedną temperaturę na panelu i można ją ręcznie szybko zmienić ),

    To co już zauważyłem :

    1. bardzo cicho pracuje - prawie go niesłychać, a właściwie słychać jak spływa kondensat do kanalizy,

    2. bardzo proste, przyjazne i domyślne sterowanie, trochęza za proste, ale mając zacięcie, można szybko dostosować sterowanie do swoich potrzeb,

    Ponadto,
    kociołek ten nie ma w nazwie "Mercedes", ale główne części w nim użyte są z fabryki "Mercedesa" - pokazał mi to sprzedawca
    Za zaoszczędzoną kaskę zrobię cuś więcej w domku, można by kupić jeszcze taniej, ale tak wyszło, i jestem naprawdę ZADOWOLONY !
    Przynajmniej narazie.

    No i jak patrzę na komin sąsiada, którym para bucha, a u mnie na rozruchu prawie nic , to pomyślałem że dla tej chwili warto było kupić kondensata, chociaż wcześniej byłem przeciwnikiem
    Ale 2 lata temu jak zaczynałem szukać ceny były zupełnie inne.

    Cz.

  3. #3

    Domyślnie

    zdaje się że taki sam "środek" czyli komorę i palnik ma Termetowski Ecoterm
    Paweł

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony