dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 36 z 93
Pokaż wyniki od 701 do 720 z 1850
  1. #701

    Domyślnie

    Cytat Napisał putek Zobacz post
    Chyba nie ma sensu do garażu dopłacać do Thermo Prestige?

    Czy drzwi takie lepiej zamontować przed czy po wylewkach? Osobiście wolałbym przed wylewkami.
    Ja planuję*dopłacić do TP, z tego co widziałem w salonie różnica jest gigantyczna. Oczywiście wszyscy pukają się*w głowę i nawet wyceny nie mogę się*doczekać.

    Co do montażu osobiście montuję*po wylewkach i tynkach, nie ma szans by ekipy ich nie uszkodziły. Wystarczy, że okna trzeba zasłaniać własnym ciałem. Obróbkę dorobi się później.

    PS
    Piotr jak znasz salon w Małopolsce/w okolicach Krakowa któremu się*chce to będę wdzięczny za namiar.

  2. #702

    Domyślnie

    Tynki już mam i okna i parapety marmurowe całe ;P

  3. #703
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotrjazewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał DonkaZimerman Zobacz post
    Od tygodnia wybieramy drzwi, doktoryzujemy się, wybieramy... Poczytałam forum, byłam w paru miejscach podpytać o drzwi na żywo i już myślałam, że wiem… Ale jeszcze mam parę pytań. Prośba o pomoc:

    1) Czym rożni się szkło mleczne od piaskowanego wizualnie? W którym będzie bardziej prześwitywać wnętrze domu?
    2) Czy ja dobrze rozumiem, ze do drzwi TERMO PRESTIGE 26C (takie wybraliśmy), nie mogę wziąć dostawki P5? Mogę tylko wziąć doświetlenie - taka cała szyba, tak?
    3) Czy do drzwi TP mogę wziąć elektrozaczep? (w salonie w Gdańsku powiedziano mi ze do TP nie)
    4) Czy ktoś może polecić dobrego dystrybutora drzwi WIKĘD w 3miescie i okolice/dobrego montażystę?
    5) Czy do drzwi TP (wzór np 12) możliwa jest dostawka pełna lub pełna z tłoczeniem?
    Witam, a więc postaram się odpowiedzieć po kolei na pytania:

    1. Przez szkło mleczne będzie mniej prześwitywać wnętrze domu. Najlepiej różnice zobaczyć na żywo, duża większość salonów drzwiowych dysponuje tzw. wzornikiem przeszkleń gdzie jasno można zobaczyć jak wygląda jedna i druga szyba. Mleczna będzie bardziej błyszcząca, mniej prześwitująca zaś piaskowana - jest to bardziej mat, podobnie jak w drzwiach wewnętrznych.

    2. Drzwi TP nie występują z dostawkami, a więc na chwilę obecną naświetla stałe.

    3. Rozwiązanie elektrozaczepu nie funkcjonuje dla linii TP - gdyż zastosowano tam w pełni automatyczną 6 punktową zasuwnicę, zaś elektrozaczep funkcjonuje z drzwiami, które posiadają 1 język zamka. W TP mamy 3 języki, które dociskają skrzydło do ościeżnicy.

    4. Na stronie WIKĘD w dziale kontakt, masz namiary na regionalnych kierowników. Za województwo pomorskie odpowiada IREK, pewnie udzieli Ci wyczerpujących odpowiedzi http://wiked.pl/kontakt

    5. Sytuacja, identyczna jak pkt. 2

  4. #704
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotrjazewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał putek Zobacz post
    Cześć,

    Przebrnąłem przez cały temat i wybrałem sobie drzwi jak poniżej. Proszę o podpowiedź, czy na coś jeszcze warto zwrócić uwagę w ofercie Wikęd (jakieś dodatki).

    Drzwi wejściowe główne:
    - Termo Prestige, jeden ze wzorów do wyboru: 12B / 24 / 26 / 37
    - rozmiar otworu 225x110 (wysokość od nadproża do stropu), wysokość wylewki z posadzką 12 cm
    - kolor złoty dąb
    - drzwi prawe, otwierane na zewnątrz
    - szklenie Reflex
    - klamka obustronna AXA Klasy C z zabezpieczeniem, kolor Inox
    - kolor okuć srebrny
    - wkładka Klasy C z zabezpieczeniem
    - kolor wkładek satyna
    - próg PCV lub ALU (który wybrać? jest też wersja z drewnem widzę)
    - ciepły montaż
    - systemowe poszerzenia podprogowe

    - ewentualnie duokolor dla wzorów, w których to możliwe (26 lub 37). Pytanie do Piotr Jażewicza, czy Inox we wzorze 26 ma swoje stałe miejsce? W porównaniu na przykład do podobnego wzoru w KMT, u Was nie ładnie wygląda to, że zachodzi on na klamkę. Lepiej się prezentuje, jak jest przesunięty trochę do środka drzwi, poza obrys klamki.

    Drzwi tylne w garażu ogrzewanym
    - Premium z ościeżnicą Termo, jeden ze wzorów do wyboru: 1, 26D, 26G
    - rozmiar otworu 224x102 (wysokość od nadproża do chudziaka), wysokość wylewki do góry z posadzką 21 cm
    - kolor złoty dąb
    - szklenie brak
    - klamka obustronna AXA Klasy C z zabezpieczeniem, kolor Inox
    - kolor okuć srebrny
    - wkładka Klasy C z zabezpieczeniem
    - kolor wkładek satyna
    - próg PCV lub ALU (do wyboru)
    - ciepły montaż
    - systemowe poszerzenia podprogowe

    Chyba nie ma sensu do garażu dopłacać do Thermo Prestige?

    Czy drzwi takie lepiej zamontować przed czy po wylewkach? Osobiście wolałbym przed wylewkami.

    Dzięki za pomoc.

    Pozdrawiam

    Michał
    Cześć

    Specyfikacja drzwi wejściowych robi wrażenie TP na dodatkach.. jak najbardziej myślę że zda swój egzamin. Jeśli chodzi o rozmieszczenie ramki, pozycja standardowa jest tak jak widziałeś w katalogu lub na żywo. Jeśli ta forma Tobie nie odpowiada, porozmawiaj ze sprzedawcą - może uda się załatwić że przesuną Ci na produkcji ramkę w ten sposób jak masz w KMT, w końcu nie po to powiedzenie "klient nasz Pan". ]

    Jeśli o drzwiach garażowe Premium z TERMO jak najbardziej również dobre rozwiązanie, ale TP o wiele lepsze. Trudno się wypowiadać, zależy od budżetu jaki chcesz przeznaczyć na drzwi, wiadomym jest że cena za czymś idzie i dopłaca się za lepszy standard.

    pozdrawiam

    Piotr

  5. #705
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotrjazewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafla Zobacz post
    Ja planuję*dopłacić do TP, z tego co widziałem w salonie różnica jest gigantyczna. Oczywiście wszyscy pukają się*w głowę i nawet wyceny nie mogę się*doczekać.

    Co do montażu osobiście montuję*po wylewkach i tynkach, nie ma szans by ekipy ich nie uszkodziły. Wystarczy, że okna trzeba zasłaniać własnym ciałem. Obróbkę dorobi się później.

    PS
    Piotr jak znasz salon w Małopolsce/w okolicach Krakowa któremu się*chce to będę wdzięczny za namiar.
    Rafla

    napisz e-maila do Bartka, który zajmuje się południem Polski, na stronie WIKĘD masz adres: http://wiked.pl/kontakt

  6. #706
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DonkaZimerman
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Gdansk
    Kod pocztowy
    80-299
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrjazewicz Zobacz post
    Witam, a więc postaram się odpowiedzieć po kolei na pytania:

    1. Przez szkło mleczne będzie mniej prześwitywać wnętrze domu. Najlepiej różnice zobaczyć na żywo, duża większość salonów drzwiowych dysponuje tzw. wzornikiem przeszkleń gdzie jasno można zobaczyć jak wygląda jedna i druga szyba. Mleczna będzie bardziej błyszcząca, mniej prześwitująca zaś piaskowana - jest to bardziej mat, podobnie jak w drzwiach wewnętrznych.

    2. Drzwi TP nie występują z dostawkami, a więc na chwilę obecną naświetla stałe.

    3. Rozwiązanie elektrozaczepu nie funkcjonuje dla linii TP - gdyż zastosowano tam w pełni automatyczną 6 punktową zasuwnicę, zaś elektrozaczep funkcjonuje z drzwiami, które posiadają 1 język zamka. W TP mamy 3 języki, które dociskają skrzydło do ościeżnicy.

    4. Na stronie WIKĘD w dziale kontakt, masz namiary na regionalnych kierowników. Za województwo pomorskie odpowiada IREK, pewnie udzieli Ci wyczerpujących odpowiedzi http://wiked.pl/kontakt

    5. Sytuacja, identyczna jak pkt. 2
    Dzieki za odpowiedzi.

    Tak tak, napisałam wczoraj maila do przedstawiciela regionalnego - czekam na konkretne wyceny, czy wskazanie solidnego sprzedawcy, do którego można podjechać i porozmawiać.

    Na razie dostaje ze sklepów "bzdurne" wyceny, bo śmiało do TP dodają mi dostawkę z P5… dodają mi elektrozaczep, etc… ech…

  7. #707

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.

    Pozostaje wybrać ostateczny wzór i przemyśleć duokolor. Nie jest to prosta sprawa żeby wybrać z czym zestawić złoty dąb i inox, żeby ładnie się zgrało. A sama opcja jest ciekawa, jako urozmaicenie wyglądu drzwi. Nie macie gdzieś zdjęć z takich realizacji?

    W drzwiach TP mamy ciepły próg jeden do wyboru? W Premium z Termo jest PVC i aluminium? Który lepiej wybrać?

    I sprawa najgorsza znaleźć kogoś z głową do montażu. Rozmawiałem dziś z Panem Bartkiem, ale nie słyszałem w Jego głosie dużego zdecydowania co do ekipy, za którą można dać obciąć sobie palca za montaż w okolicy Kielc A z doświadczenia na budowie i z pracy zawodowej wiem, że pozornie łatwą czynność (jaką montaż drzwi chyba jest w porównaniu do innych prac na budowie) można spartolić. A finladnia nie chce na wycieczkę w Świętokrzyskie jechać

    Czy w tzw. "ciepły montaż" wchodzą dodatkowo taśmy od zewnątrz i wewnątrz? Czy przy drzwiach jest coś jeszcze?

    I dużo Piotrze piszesz o tym, że słuchacie swoich Klientów . Zyskalibyście +100 do fajności (i sporo internetowych klientów oglądaczy), gdyby w katalogu były zdjęcia prawdziwych drzwi, a nie grafiki, które wyglądają mocno średnio... no dobra - fatalnie.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez putek ; 07-09-2015 o 14:51

  8. #708

    Domyślnie

    Czy ktoś może porównywał antracyt wikęd z antracytem hormanna? To to samo 7016?

  9. #709
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DonkaZimerman
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Gdansk
    Kod pocztowy
    80-299
    Posty
    12

    Domyślnie

    Kolor antracytu ten sam, natomiast hormanowskie maja jeszcze drobinki takie srebrne (nie wszystkie, ale trzeba sprawdzac, jest to oznaczone).

  10. #710
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotrjazewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał putek Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź.

    Pozostaje wybrać ostateczny wzór i przemyśleć duokolor. Nie jest to prosta sprawa żeby wybrać z czym zestawić złoty dąb i inox, żeby ładnie się zgrało. A sama opcja jest ciekawa, jako urozmaicenie wyglądu drzwi. Nie macie gdzieś zdjęć z takich realizacji?

    W drzwiach TP mamy ciepły próg jeden do wyboru? W Premium z Termo jest PVC i aluminium? Który lepiej wybrać?

    I sprawa najgorsza znaleźć kogoś z głową do montażu. Rozmawiałem dziś z Panem Bartkiem, ale nie słyszałem w Jego głosie dużego zdecydowania co do ekipy, za którą można dać obciąć sobie palca za montaż w okolicy Kielc A z doświadczenia na budowie i z pracy zawodowej wiem, że pozornie łatwą czynność (jaką montaż drzwi chyba jest w porównaniu do innych prac na budowie) można spartolić. A finladnia nie chce na wycieczkę w Świętokrzyskie jechać

    Czy w tzw. "ciepły montaż" wchodzą dodatkowo taśmy od zewnątrz i wewnątrz? Czy przy drzwiach jest coś jeszcze?

    I dużo Piotrze piszesz o tym, że słuchacie swoich Klientów . Zyskalibyście +100 do fajności (i sporo internetowych klientów oglądaczy), gdyby w katalogu były zdjęcia prawdziwych drzwi, a nie grafiki, które wyglądają mocno średnio... no dobra - fatalnie.

    Pozdrawiam
    Putek

    Pewna część realizacji jest dostępna na stronie WIKĘD -> http://wiked.pl/2011-10-11-08-27-06/realizacjedrzwi

    Jeśli chodzi o próg w TP jest jeden w opcji, zaś w Premium z TERMO tak jak pisałeś do wyboru, aluminiowy lub PVC ciepły, jeden i drugi mają swoje plusy i minusy.

    Jeśli chodzi o firmę z Kielc mogę polecić Ci firmę z którą poznałem się na targach Kieleckich, która ma na ekspozycji drzwi WIKĘD TP w swoim salonie i zajmuje się profesjonalnym montażem, tylko proszę o kontakt na e-mail.

    Jeśli chodzi o katalog faktycznie duża część wzorów w katalogu jest zrobiona graficznie, tylko pierwsze podajże 10 to były robione zdjęcia realnych drzwi, jest to w dużej mierze wynikiem tego iż oferta WIKĘD bardzo szybko się rozwija o nowe wzory, również wchodzi dużo nowości i rozwiązań. Sugestia bardzo cenna, myślę że też uda się namówić prezesów na nową formę katalogu.

    DonkaZimerman proszę jeśli możesz, porozmawiaj z Irkiem, który jest opiekunem pomorza i wskaż firmy, które tworzą błędne wyceny - zaoszczędzi to trochę nerwów innym klientom i na pewno podjedzie i dokładnie przeszkoli ich z drzwi TP.

    Rafla nie jest to ten sam antracyt, ale bardzo zbliżony do Hormann. U nich to się nazywa podajże Titan metalic CH 703.

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez piotrjazewicz ; 09-09-2015 o 09:34

  11. #711
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DonkaZimerman
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Gdansk
    Kod pocztowy
    80-299
    Posty
    12

    Domyślnie

    Widze ze IREK przekierowal moje zapytanie i zaczynam dostawac oferty od dystrybutorow+prosbe kontaktu do pomiaru, takze OK.
    Wczoraj tekze drugi raz podjechalismy do firmowego sklepu WIKĘD w Gdansku i juz chyba wiemy wszystko - ale musze przyznac, ze najwiecej wiadomosci dało mi to forum. Sam pan w salonie stwierdzil, ze "firma duzo zmienia i oni nie nadazaja "

    W kazdym razie wiemy na czym stoimy. Na 99% do przodu wezmiemy TP 26C z naswietlem ze szklem mlecznym, pochwytem 150, a do kotlowni Premium z Termo 26C.

    Maz mial jeszcze watpliwosc, czy zamykanie na tej jeden zamek w TP jest wystarczajace (sa te zasownice automatyczne i tych 6 bolcow, ale… jakos tak zamek to zamek sie wydaje).

    I druga watpliwosc - czy przez te doswietle nie bedzie uciekalo cieplo? No bo wziac drzwi cieple TP, a zeby przez doswietle uciekalo cieplo, to troche bez sensu.
    Dom mamy wystawiony na wiatry, niedaleko polwyspu, wiec wiatr bedzie nam walil wprost na drzwi

    Z gory dzieki za informacje i osobiscie bardzo ciesze sie ze to forum i temat tutaj jest!

    PS. Podlaczam sie do prosby o wiecej zdjec realnych na stronie Im wiecej tym lepiej
    PS2. I jako klient powiem, ze super byloby gdyby byla jednak mozliwosc dolozenia do TP dowolnej dostawki Nad tym troszke ubolewamy - wolelibysmy miec z boku albo taka wlasnie P5, albo pelny panel z przetloczeniami jak drzwi, wiec jakies kompromisy sa…
    Ostatnio edytowane przez DonkaZimerman ; 09-09-2015 o 10:43

  12. #712

    Domyślnie

    DonkaZimerman:
    Dokładnie te same drzwi zamówiliśmy przedwczoraj. Tylko że ze szkłem reflex. W kolorze antracyt. Z firmy w której zamawiamy dowiedzieliśmy się że producent dla drzwi pełnych Wikęd ( termo prestige ) podaje Ud=0,85 , dla przeszklonych 1,1 i że "naświetla mają ciepły pakiet trzyszybowy , jak okna 6, 7 komorowe"
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

  13. #713
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DonkaZimerman
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Gdansk
    Kod pocztowy
    80-299
    Posty
    12

    Domyślnie

    Dzieki za info My tez antracyt zamawiamy

    Zamowilismy goscia na pomiar i w piatek zamawiamy

    Jupi - kolejny punkt z listy

  14. #714

    Domyślnie

    DonkaZimerman - ja u siebie prywatnie też mam Wikęd w antracycie. Na prawdę polecam ten kolor - pasuje do większości obecnych antracytów (np. blacha Rukki w rąbek stojący w antracycie pasuje super, choć oni mają ciut inny kolor). Szczególnie polecam do jasnych (prawie białych) elewacji.

    P.S. pochwalcie się zdjęciem po montażu .

  15. #715
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DonkaZimerman
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Gdansk
    Kod pocztowy
    80-299
    Posty
    12

    Domyślnie

    Z przyjemnoscia pokaze - juz doczekac sie nie moge.
    Podobno okolo 4-5 tygodni sie teraz czeka

  16. #716

    Domyślnie

    Czyli standardowo. Wcześniej czekało się dłużej ze względu na popularność tych drzwi.

  17. #717

    Domyślnie

    Czy warto dopłacać ok 600zł do ościeżnicy termo?
    Drzwi mam od strony północnej. Czy rzeczywiście będą przemarzać tak jak mówi sprzedawca?

  18. #718

    Domyślnie

    Przemarzać raczej nie będą ale dodatkowe 600zł netto moim zdaniem warto dopłacić z kilku innych powodów jak zabezpieczenie przed przemarzaniem.
    Ościeżnica Termo przede wszystkim jest sztywniejsza od ościeżnicy pełnej 11 czy narożnej 9. Jak sam widziałeś jedną i drugą ościeżnicę dzieli przepaść technologiczna i stąd ta cena.
    Poniżej masz profil takiej ościeżnicy:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150218_120555_HDR.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	78,9 KB
ID:	330301

  19. #719

    Domyślnie

    Posiadam drzwi TP. Mam pytanie co do systemu zamykania. Mianowicie otwieram drzwi kluczem, zatrzaskuje je nie naciskając klamki, od wewnątrz nie mogę przekręcić gałki chcąc zaryglować drzwi. Mogę to zrobić dopiero kiedy gałkę przekręcę maksymalnie w lewo lub nacisnę klamkę. Analogicznie rzecz się ma od zewnątrz przy użyciu klucza zamiast gałki. Czy jest to sytuacja normalna? Czy może wada systemu ryglowania w moich drzwiach? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  20. #720
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotrjazewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał rico12 Zobacz post
    Posiadam drzwi TP. Mam pytanie co do systemu zamykania. Mianowicie otwieram drzwi kluczem, zatrzaskuje je nie naciskając klamki, od wewnątrz nie mogę przekręcić gałki chcąc zaryglować drzwi. Mogę to zrobić dopiero kiedy gałkę przekręcę maksymalnie w lewo lub nacisnę klamkę. Analogicznie rzecz się ma od zewnątrz przy użyciu klucza zamiast gałki. Czy jest to sytuacja normalna? Czy może wada systemu ryglowania w moich drzwiach? Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Cześć

    Prawdopodobnie, na 90% przyczyną jest źle wyregulowane skrzydło. Język w drzwiach TP ma za mało miejsca aby się cofnąć po zamknięciu drzwi i w pełni zaryglować zasuwnicę przez co musisz przekręcić delikatnie wkładką lub nacisnąć klamkę tak jak opisałeś to wyżej.

    Możesz to sprawdzić na otwartych drzwiach, czy poprawnie działa sama zasuwnica - metodę działania wklejałem gdzieś już tu na forum. A jeśli chcesz od razu pozbyć się problemu, ściągnij nasadki na zawiasach i kluczem imbusowym wyreguluj drzwi - trzeba wkręcić bardziej zawiasy w skrzydło aby je odsunąć od belki zamkowej ościeżnicy i powinno pomóc.

    pozdrawiam

    Piotr

Strona 36 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony