dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 156
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 3102
  1. #421
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    Ja mam elektryczną boscha i jak wcześniej wspomniano jedynym minusem każdej elektrycznej jest kabel który w niektórych miejscach trochę przeszkadza ale podłączam do gniazdka i koszę dla mnie minusem spalinowej jest chałas , trzeba mieć zapas paliwa i oleju oraz spaliny ( uwielbiam zapach świeżo skoszonej trawy ) ale do dużych powierzchni spalinowa jest niezbędna

  2. #422
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał ellaj
    Przeczytalam opinie na ceneo o tej kosiarce Honda HRX 537C VYE.
    Co o niej myslicie? Ponad 3tys. Troche duzo.
    Ale lubie "japonczykow".Poza tym sama bede kosila, to chcialabym cos dobrego, a ta podobno prawie sama kosi
    Co radzicie?
    Moze jakis odpowiednik tanszy.
    jeśli już to ja wole japoneczki

  3. #423
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie Re: Jaka kosiarke elektryczna do trawy polecacie?

    Argument "akustyczny" zwłaszcza przy gęstej zabudowie faktycznie przemawia za elektryczną. Drugi argument na rzecz elektrycznej to cena.
    Natomiast opinie typu
    Cytat Napisał reflexes
    ...Druga sprawa to ceremonia odpalania i obsługi spalinówki. Godzine będziesz się z nią bawił a 30 minut kosił.
    to mit.
    Kompletnego przeglądu na prawdę nie robi się przed każdym odpaleniem tylko raz na rok-dwa. (Jak ktoś kosi bardzo dużo to dwa razy w roku, ale to tyczy raczej firm zajmujących się utrzymaniem zieleni niż właścicieli ogrodów, nawet dużych). Wymiana oleju (co 30-50 godzin pracy zależnie od kosiarki) zajmuje 15 minut, a "ceremonia odpalania" razem z tankowaniem minutę. No może dwie jeśli wliczyć schowanie kanistra z benzyną i zamkniecie garażu. Na pewno mniej niż rozwijanie przedłużacza.

  4. #424

    Domyślnie Re: Jaka kosiarke elektryczna do trawy polecacie?

    Cytat Napisał reflexes
    Ja mieszkam w dośc gęstej zabudowie i nie wyobrażam sobie katować sąsiadów spalinówką.
    Jeśli sąsiedzi używają spalinówek - to argument o "katowaniu" innych odpada

    Cytat Napisał reflexes
    Druga sprawa to ceremonia odpalania i obsługi spalinówki. Godzine będziesz się z nią bawił a 30 minut kosił.
    No cóż. Kwestia podejscia. Czynności wykonuje się praktycznie tyle samo.

    Cytat Napisał amber
    trzeba mieć zapas paliwa i oleju oraz spaliny ( uwielbiam zapach świeżo skoszonej trawy ) ale do dużych powierzchni spalinowa jest niezbędna
    Spaliny u mnie nie są jakoś wyczuwalne No, ale mieszkam w dosyć zurbanizowanej okolicy.
    Olej - raz na rok. Paliwo - 2-3 razy w sezonie trzeba dokupić.


    Cytat Napisał G.N.
    a "ceremonia odpalania" razem z tankowaniem minutę. No może dwie jeśli wliczyć schowanie kanistra z benzyną i zamkniecie garażu. Na pewno mniej niż rozwijanie przedłużacza.
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  5. #425

    Domyślnie

    Wypowiem się jako użytkownik małej kosiarki z silnikiem B&S(PB46), chyba najmniejszej i najprostszej w ofercie, mając jednocześnie niemały areał do skoszenia( około 2000m2). Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło,że jest za mała i przydałby się wręcz traktorek . Ale: mam trochę terenu z dużą ilością mchu, który jest jak poduszka, ale rośnie na nim trawa. Mam 20-30 kilkumetrowych brzózek, pomiędzy którymi muszę się jakoś zmieścić. Mam w końcu trochę terenu z nierównościami, pagórkami itd. I powiem krótko. Duża kosiarka, a już szczególnie z napędem nie sprawdziłaby się w takim zestawieniu. Na próbę pożyczyłem o wiele większą i cięższą maszynę. Skosiłem nią całość, ale byłem wymęczony, pomimo wcześniejszego ukończenia prac. Manewrowanie, wjeżdżanie na pochyłości itp jest o wiele prostsze przy małej maszynie niż większej. Możliwe, że przy dużych modelach zastosowanie dużych tylnych kół ułatwia sprawę, ale tego nie sprawdzałem. Podsumowując: duża maszyna, nawet z napędem nadaje się na praktycznie każdy areał, ale tylko jeśli jest on w miarę równy.
    Dodam jeszcze, że moja kosiarka ma już kilka lat, a dalej co roku widzę ją w promocjach w cenach nawet poniżej 600zł. Aha, koszę bez kosza, maszyna mieli ładnie trawę.

  6. #426

    Domyślnie

    Stanelo na takiej - co myslicie? Einhell 1336

    http://www.ceneo.pl/1284123

  7. #427

    Domyślnie

    My cztery lata temu kupiliśmy elektryczną Boscha za 1900zł użeranie się z tym kablem to masakra, mąż postanowił kupić spalinówkę, znalazł w bardzo ładnym stanie Yamahy za niecały tysiąc złoty, używaną sprowadzaną ze Stanów i w życiu bym się nie zamieniła na żadną inną, wcale nie jest głośniejsza od tej elektrycznej Boscha, ma napęd na tylne koła, 3 biegi, cała jest z mocnego tworzywa więc nigdy nie weźmie ją żadna rdza od mokrej ściętej trawy, mój mąż jest pedantem więc po koszeniu trawy zanim wstawi ją do garażu to ją stawia na paletach i całą myje pod szlauchem i wszystko jest ok. Kupił super spalinówkę za niewielkie jak na tej klasy urządzenie pieniążki i w super stanie mamy ją już trzeci sezon i sprawuje się rewelacyjnie. Jakbym miała teraz kupować kosiarkę to na pewno nie elektryczną.

  8. #428

    Domyślnie

    Miałem/dostałem spalinowa bez napędu (Husq ....). Ciężka, manewrowanie to katorga.
    Kupiłem elektryczną (najwiekszą) 1900W bo miałem 2000 m2 do koszenia i było lepiej.
    Teraz mam mniej (m2) i ta 1900 W jest za duża - zamienię na 1300W w platikowej obudowie aby łatwo się nią manewrowało.

    Kabel jest upierdliwy ale jak przemyślisz sobie sposób koszenia to wcale nie musisz się nim zajmować.

    Nie znam cichej kosiarki spalinowej ...
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  9. #429

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO
    Miałem/dostałem spalinowa bez napędu (Husq ....). Ciężka, manewrowanie to katorga.
    Kupiłem elektryczną (najwiekszą) 1900W bo miałem 2000 m2 do koszenia i było lepiej.
    Teraz mam mniej (m2) i ta 1900 W jest za duża - zamienię na 1300W w platikowej obudowie aby łatwo się nią manewrowało.

    Kabel jest upierdliwy ale jak przemyślisz sobie sposób koszenia to wcale nie musisz się nim zajmować.

    Nie znam cichej kosiarki spalinowej ...

    Bo nie miałeś takiej i dlatego nie znasz, ta kosiarka, którą mamy my jest dużo cichsza od wielu spalinowych kosiarek, które znam i które np. mają nasi znajomi.
    wystarczy popatrzeć na ilość decybeli

  10. #430

    Domyślnie kosiarka na wysoką trawę/chwasty

    Witajcie, moją działkę (jeszcze niezagospodarowaną) porosła wsysoka (1.5m) trawa i równie wysokie chwaściory.
    Mam pytanie do doświadczonych - czy zwykła kosiarka którą mam zamiar kupic da sobie z tym radę? Myślę o zakupie: KOSIARKI SPALINOWEJ 6,5KM OHV B&S 4W1 Z NAPĘDEM, Model WYZ 22. http://www.allegro.pl/item680643526_...4w1_naped.html
    Czy to ma sens? bo kosą nie potrafię sie posługiwać
    Czy też muszę czekać na jesień jak wszystko opadnie - trawa też... ?
    Wieczność za nami, wieczność przed nami - a dla nas chwila (w domu) miedzy wiecznościami...

  11. #431
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie Re: kosiarka na wysoką trawę/chwasty

    Cytat Napisał Arabella
    Witajcie, moją działkę (jeszcze niezagospodarowaną) porosła wsysoka (1.5m) trawa i równie wysokie chwaściory.
    Mam pytanie do doświadczonych - czy zwykła kosiarka którą mam zamiar kupic da sobie z tym radę? Myślę o zakupie: KOSIARKI SPALINOWEJ 6,5KM OHV B&S 4W1 Z NAPĘDEM, Model WYZ 22. http://www.allegro.pl/item680643526_...4w1_naped.html
    Czy to ma sens? bo kosą nie potrafię sie posługiwać
    Czy też muszę czekać na jesień jak wszystko opadnie - trawa też... ?


    Specjalistą od kosiarek nie jestem, ale żeby nóż mógł coś uciąć to najpierw to coś musi się pod nim znaleźć. Czy to ma 1,5m, czy 0,3m nie ma większego znaczenia. Druga sprawa to błędne (moim zdaniem) szukanie docelowego sprzętu takiego, aby załatwił chwilowe problemy (chyba, że zawsze chcesz chodować takie chwaściory )
    Dla mnie to tak, jak podawać jako główny plus betonu komórkowego fakt, że łatwo robi się w nim instalacje.
    Czy ta kosiarka da radę? Mocowo pewnie tak, ale pod warunkiem, że to zielsko, a nie drzewka i że poprowadzisz ją tak, że pod nóż dostaną się łodygi.

  12. #432

    Domyślnie

    Ciężko to widzę
    Pozdro... kielo

  13. #433

    Domyślnie

    To nie drzewka - tego jestem pewna... - ale pogoda sprzyjała wybujałemu wzrostowi i aby dotrzeć do niewielkich nasadzeń - musze się tgo pozbyć... bo inaczej potrzebuje maczetę
    Wieczność za nami, wieczność przed nami - a dla nas chwila (w domu) miedzy wiecznościami...

  14. #434
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Jeśli masz dużą działkę to ta kosiarka będzie niezła, ale na 1,5m trawę to najmij sobie rolnika z traktorem i kosiarka rotacyjną, bo zamęczysz siebie i kosiarkę. Zwykła takiej wysokiej trawy nie chce brać bo najpierw ja kładzie. Przerabiałem taką zabawę. Kosiarka przeżyła ja też, ale łatwo nie było. Sama mimo napędu nie wjedzie, trzeba ja wepchać na siłę i nie idzie to łatwo. Jak Ci się uda przejechać dwa metry bez zapchania to będzie sukces i na koniec żeby to jako tako wyglądało trzeba będzie przejechać ze 3-4 razy w tym conajmniej po pierwszym razie ręcznie zebrać ściętą trawę. Kupowanie kosiarki do wysokich traw, typu listwowa, bijakowa, czy rotacyjna bębnowa jeśli w przyszłości chcesz mieć normalny trawnik a nie łąkę koszoną 2 razy w roku też mija się z celem. Wydasz od 2,5 do 7 tysięcy więcej po to żeby raz skosić chaszcze własnoręcznie.
    Rolnik + traktor a potem zwykła kosiarka i w miarę regularne koszenie.

  15. #435

    Domyślnie

    Niestety za rolnika dziekuję - już przerabiałam, wyszło drogo i byle jak i obiecałam sobie ze nigdy więcej nikogo takiego nie wpuszczę w swój ogród. Będę pewnie walczyć z kosiarką - ważne by było światełko w tunelu Ale rozumiem że taka moc kosiarki może być i raczej sie nie spali przy pierwszych próbach?
    Wieczność za nami, wieczność przed nami - a dla nas chwila (w domu) miedzy wiecznościami...

  16. #436
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Jeśli będziesz regularnie przetykać, odwijać trawę z wałka napędowego i ostrzyć nóż (przy takim wyrośniętym zielsku potrafi się stępić w 3-4 godziny) to kosiarka powinna przeżyć. Jeśli będziesz to robić na raty to Ty pewnie też
    Ja swoje 30 arów w podobnym stanie zarośnięcia jakoś zmęczyłem kosiarką 6 KM
    BTW jaką dużą masz działkę?

  17. #437

    Domyślnie

    Moja jest podobna - 40 arów - ale zamierzam skosić tylko połowę - tak aby od drogi pozostała nieprzyjazna dżungla odstraszająca wsiowego pożyczacza sadzonek Dzieki za pocieszenie - jeśli Tobie sie udało i dla mnie jest nadzieja. A uchyl rąbka tajemnicy - czym i jak ostrzyłeś nóż kosiarki? - chyba nie woziłeś do serwisu? Ręcznie osełką?
    Wieczność za nami, wieczność przed nami - a dla nas chwila (w domu) miedzy wiecznościami...

  18. #438
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Szlifierką kątową z założonym papierem ściernym granulacja 80-100 (podpatrzyłem że w "specjalistycznym" serwisie chłopcy robią to samo). Tylko nie kamieniem bo łatwo wyjeść dziurę w ostrzu. Papier ścierny jest ok. No i trzeba zwracać uwagę żeby zbierać plus minus równo z obu końców żeby nóż nie stracił wyważenia. BTW w owym serwisie pan sprawdzał wyważenie noża zakładając go na ołówek i patrzył czy któryś koniec nie opada.

  19. #439

    Domyślnie

    Nie ma to jak precyzja
    Dzęiki za rady.
    Wieczność za nami, wieczność przed nami - a dla nas chwila (w domu) miedzy wiecznościami...

  20. #440

    Domyślnie Kosiarka do 1000zł (trawnik 500m2)

    Witam serdecznie. Chciałbym kupić kosiarkę do 1000zł na trawnik o wielkości 500m2. Kosiarka nowa/spalinowa. Najlepiej z bocznym wyrzutem (jeśli dostane jakąś do tej ceny), gdyby nie było żadnej porządnej może być w tylnym. Jestem zupełnie zielony i nie wiem w co zainwestować. Proszę o pomoc

Strona 22 z 156

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony