dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Komórkowy numer w domowym telefonie

    Drodzy Forumowicze, czy możecie podpowiedzieć jak podłączyć numer komórkowy do zwykłej domowiej sieci telefonicznej. Spotkałem sie z takim rozwiązaniem na odludziu. W domu zwykłe aparaty Panasonica, ale numer ERY. Jak to zrobić ?[/list]

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    hyba musisz jakis modul dokupic... popytaj w jakims servisie...

  3. #3

    Domyślnie

    Czy aby to nie żart ???
    Po co bawić sie w telefony stacjonarne - o ile to wogóle możliwe - jeśli i tak się płaci za nr. komórkowy ???

  4. #4

    Domyślnie

    To nie jest bez sensu.
    Wyobras sobie dom polozony na terenach dzie TSPA ani inny operator stacjonarny nie ma swojej sieci. Na pytenie kiedy wybuduja odpowiadaja ho ho albo jeszcze pozniej. Oczywiscie mozna miec zwykla komorke i dzilic sie nia miedzy domownikami. Ciagle trzeba jej szukac. Mozna tez podlaczyc numer komorkowy do zwykej centrali wenetrznej i kazdy ma w pokoju telefon.
    Inna sytuacji hipotetyczna, ale widzialem ja w praktyce. Dom obsluguja dwa numery jeden zwykly stacjonarny, drugi komorkowy. Kazdy domownik ma dostep do jednego lub drugiego. Sam decyduje z ktorej linii dzwonic. Jesli dwoni na komorke to z linii komorkowej, jesli na stacjonarny numer lokalny to z linii stacjonarnej. Oszczednosc na rozmowach ewidentna.
    Zgodzisz sie Qgiel ?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Można mieć centralkę z bramką do deci gdzie masz komórkę... tak mam w firmie, ale czy sprawdzi się to w domu i czy ma to sens? nie wiem.

  6. #6

    Domyślnie

    Rafalek, powiedz jak to jest skonfigurowane: centralka - bramka do sieci.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Ja też mam coś takiego w pracy. To jest specjalna karta włożona do centralki. Najlepiej jakbyś spytał się w jakiejś firmie sprzedającej centralki, jak tą sprawę rozwiązać w domowych warunkach.

  8. #8

    Domyślnie

    A moze ktos z Forumowiczow wie jaka to karta ?

  9. #9

    Domyślnie

    Nikt nie wie ?

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jayer
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    492
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Sa rozne karty. W zaleznosci od centralki (Ericsson, Panasonic ...). Sa tez karty roznej wielkosci. na dwie karty sim lub wiecej. Wszysko zalezy od potrzeb i zasobow finanasowych.

  11. #11

    Domyślnie

    Muszisz poszukac w sklepach ze sprzętem telekomunikacyjnym. To są moduły, telefonów komórkowych, do których wkłada się kartę sim. Całośc ma interface analogowy, tak, że podłączasz to do zwykłej centralki. Sa też centralki od razu z miejscem na karte sim.
    Jednak w Twoim przypadku, na pewno tepsa może zainstalować "stacjonarny" via Centertel. Tylko musisz im to podpowiedzieć. Robią takie instalacje. Ty płacisz jak za stacjonarny, a na domku masz antenkę i moduł radiowy, podłączony do Centka. Wada, to, to, że można to łatwo podsłuchać. Było już o tym na forum.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    My nie mamy karty tylko jest taka przystawaka podłączona jako kolejna linia zewnętrzna. Działa to w IDEI, ale ERA proponowała też takie rozwiązanie.
    Może jeśli nie mogą dołączyć kabla to rozwiązaniem jest radiolinia? Ale ma też kilka wad...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony