dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 18
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 351
  1. #61
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar rafslusarczyk
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Skąd
    Krzeszowice Olkusz
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    823
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    praca "dość" szybka ale wcale nie lekka

    teoretycznie w trzy osoby kondygnacja w około tygodnia

    ja mam termomur i powiedzmy że sie buduje

    dokładność i zalecenia producenta a bedzie dobrze

    przy rozpoczynnaniu nie należy sie spieszyć

    dochodze do stropu zdiątka wkleję w niedzielę

    pozdrawiam
    Niezgodna z regulaminem - usunięto

  2. #62
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Walcie śmiało do MiA@Wojtek z Rewy - oni tak mają i to bliźniaka.
    Ogólnie pukanie w ścianę to głuchy hałas, prowadzenie instalacji to wycinanie nożem.
    Nie wiem mnie nie do końca to przekonuje, ale w sumie dość szybka i bardzo lekka metoda.
    Zajrzałem na razie do ich dziennika :
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...553094#1553094

    a nawet wpisałem się do komentarzy
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...831256#1831256

  3. #63
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MiA & Wojtek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Mosty
    Posty
    670
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    jestem
    i zgodnie z obietnica wklejam link do watku,gdzie znajdziecie opinie zadowolonego z technologii uzytkownika kbab
    wklejam tez cytat,bo chociaz watek mowi o ogrzewaniu,mysle ze warto

    Witam
    Mam podstawy uważać się za fachowca w tym temacie.
    Dom który budujesz jest wykonany w technologii TH-25. Mieszkam w domu zbudowanym w tej samej technologii lecz TH-30. W technologii TH-25 mam zbudowany garaż. W tym garażu nie mam ogrzewania, jednak w okresie po 2000r w żadną zimę nie zamarzła woda, chociaż naczynie z wodą stawiałem przy bramie. Jeśli nie masz jeszcze ogrzewania to proponuję wodne ogrzewanie podłogowe na całości, a to dlatego, że temperatura wody grzewczej będzie mała (u mnie w ubiegłą zimę nigdy nie była wyższa od 40 st.C. Podłoga miała niewiele ponad 24 st.C. Na parterze mam kominek, kiedy w nim palę to zakręcam dopływ wody do płyty grzewczej na parterze, bo temperatura byłaby zbyt wysoka. W pokojach na górze ogrzewanie podłogowe jest bardzo przyjemne, podłoga nie jest zimna, jednak przyjemna w zetknięciu z bosą stopą, Temperatura w domu jest stabilna, w tej technologii jest to ważne, bo nie ma ścian (tylko wewnętrzne) które akumulowałyby ciepło. Dlatego polecam ogrzewanie podłogowe na całości, sprawdziłem to praktycznie, teorię przerabiałem w czasie budowy. Oczywiście kafle są na całym dole, co nie tylko jest lekkie w utrzymaniu, ale również "super" w upalne dni. Tego domu nie trzeba dodatkowo ocieplać, ponieważ użyty do jego budowy styropian ma nieco lepsze właściwości niż ten używany do dociepleń. Jesteśmy z żoną bardzo zadowoleni z wyboru tej technologii. Odnośnie kosztów energii dla tego typu domu podaję link

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...555948#1555948

    Pozdrawiam Leon z Wrocławia
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...544&highlight=

    probowalam znalezc w domu jakies informacje odnosnie kosztow budowy itp.jednak wszystkie dokumenty sa u naszego sasiada w Polsce,wiec dostep nam lekko utrudniony zreszta biorac pod uwage fakt,ze zaczelismy budowe kilka lat temu porownywanie cen i tak nie ma sensu..

    pozdrawiam
    MiA
    Jak to mówią daltoniści:
    Życie jest jak tęcza - raz białe, raz czarne...
    Dziennik i Komentarze

  4. #64
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar rafslusarczyk
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Skąd
    Krzeszowice Olkusz
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    823
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie



    a to moja piwnica jeszce troszkę i bedzie koniec

    dół TH 250

    parter i poddasze TH 400 - bedzie ciepło
    Niezgodna z regulaminem - usunięto

  5. #65

    Domyślnie Witam isomax

    tak dla informacji ogólej system Isorast jet równiez własnoscia tworcy Isomax pana edmonda Krecke..pozdrawiam..styropian pus beton i dobra wentylacja ..=dobry ciepły niskoenergetyczny dom..
    30 lat doswiadczen w budownictwie niskoenergetycznym, energia odnawialna. 5kw/m2 rok . gwarancja ..

  6. #66

    Domyślnie

    Widziałem taki domek w stanie tragicznym.
    Coś musieli sknocić przy zalewaniu,może za dużo na raz i rozerwało ściany.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  7. #67
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tedii
    Widziałem taki domek w stanie tragicznym.
    Coś musieli sknocić przy zalewaniu,może za dużo na raz i rozerwało ściany.
    Ja również widziałem tego typu domki, które przez kilka lat stały w stanie surowym otwartym. Widok był nieciekawy.
    Ta technologia jak każda inna wymaga przestrzegania pewnych zasad.
    Złamanie podstawowych zasad w budowaniu zawsze odbija się negatywnie na efekcie końcowym, co nie znaczy, że dana technologia jest zła.

    Technologia klocków styropianowych pozwala na szybkie i proste wybudowanie ciepłego lub nawet pasywnego domu.
    Ma też swoje wady, ale która technologia ich nie ma?

  8. #68
    gazeliusz
    Guest
    gazeliusz

    Domyślnie

    Witam,
    chcialbym zapytac jak wyglada teraz ten dom wybudowany w tej technologii. Czy w trakcie pojawily sie jakies problemy?Pytanie kieruje do Rafslusarczyk
    Pozdrawiam,

    ps. dopiero tutaj trafilem i bardzo zainteresowala mnie ta technologia

  9. #69
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar rafslusarczyk
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Skąd
    Krzeszowice Olkusz
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    823
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał gazeliusz
    Witam,
    chcialbym zapytac jak wyglada teraz ten dom wybudowany w tej technologii. Czy w trakcie pojawily sie jakies problemy?Pytanie kieruje do Rafslusarczyk
    Pozdrawiam,

    ps. dopiero tutaj trafilem i bardzo zainteresowala mnie ta technologia
    sorki ale straciłem twego maila z telefonem

    teldo mnie 508-127-405

    na pewno podzielę sie moim doswiadczeniem )

    zdiątka z dalszych etapów w przyszłym tygodniu

    parter na TH 250
    pietro TH 400
    Niezgodna z regulaminem - usunięto

  10. #70
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pawel_czwa

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    6

    Domyślnie Budowa z temomur-u

    Witam wszystkich, buduję dom (jak większość forumowiczów) myślę o technologii termomuru, ale się wacham. Koszt będzie chyba wyższy niż np. MAXy ale jakoś jestem do tego tematu przekonany. Co sądzicie o budowaniu tym sposobem, czy jest to tak proste jak reklamują, czy ogrzewanie wychodzi taniej co z wilgocią, proszę (w miarę możliwości) o jakieś fotki (np. na maila) z budowy, temat był poruszany ale dość dawno i do tego czasu dużo mogło się zmienić. Dzięki za info i pozdrawiam
    P.S. najlepiej ludzi z okolic Częstochowy

  11. #71
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar rafslusarczyk
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Skąd
    Krzeszowice Olkusz
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    823
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    reklama jak reklama wiadomo

    trochę wiedzy budowlanej 3 osoby i niech sie mury pną do góry

    w pon. lałem beton z "sztetera" - troszkę za bardzo sie pośpieszyliśmy i rozerwało nam styropian ( żle, za słabo zaparte) i rozlało nam sie troche betonu - sczeście 95% odzyskanego materiału


    koszt 1m2 sciany th400 - (grubość zew steropianu 20cm ) U=0,125W/m2K (teoretyczny) to około 200zł brutto 22% Vat (satysfakcja bezcenna)

    nie liczona robocizna

    porównać by było z dwu warstwówką przy podobnym współczynniku

    co do wilgoci - obojętnie jaki dom jak nie bedzie wentylacji bedzie grzyb - ja zakładam mechaniczną reku + może coś jeszcze

    zdiątka wkleję pt.

    a tera Poznań i targi ...
    Niezgodna z regulaminem - usunięto

  12. #72

    Domyślnie

    Pewnie lepszy to sposób budowy od szkieletu drewnianego, chociaż mało popularny.

    Pozdr,

  13. #73
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pawel_czwa

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    To znowu Ja, mam taki problem, otóż mam projekt w którym jest mowa o budowaniu z maxów, później (niedawno) wpadłem na pomysł termomuru ale jak wziąłem się zakredyt, rzeczoznawca stwierdził że wszelkie zmiany w techologii budowania muszą muszą być "odchaczone" aneksem do projektu i pozwolenia na budowę, mój kierownik budowy (chyba) nie wie o co chodzi, Jego zdaniem wystarczy wpisanie do dziennika budowy i bedzie ok, nie chcę robić jakiejś partyzantki, jeżeli przy następnej kontroli stwierdzi że jest budowane inną technologią niż ta z projektu to wstrzymuje kasę, co mam robić?

  14. #74
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel_czwa
    To znowu Ja, mam taki problem, otóż mam projekt w którym jest mowa o budowaniu z maxów, później (niedawno) wpadłem na pomysł termomuru ale jak wziąłem się zakredyt, rzeczoznawca stwierdził że wszelkie zmiany w techologii budowania muszą muszą być "odchaczone" aneksem do projektu i pozwolenia na budowę, mój kierownik budowy (chyba) nie wie o co chodzi, Jego zdaniem wystarczy wpisanie do dziennika budowy i bedzie ok, nie chcę robić jakiejś partyzantki, jeżeli przy następnej kontroli stwierdzi że jest budowane inną technologią niż ta z projektu to wstrzymuje kasę, co mam robić?
    Jest to zmiana nieistotna w stosunku do pozwolenia na budowę, tym niemniej musi być zaakceptowana przez projektanta lub w przypadku projektu typowego przez osobę, która dokonała adaptacj projektu do warunków miejscowych. Zmiany naniesione kolorem na projekcie powinny być podpisane przez projektanta i odnotowane w dzienniku budowy. Jeżeli rzeczoznawca twierdzi, że to nie wystarczy, to niech poda Ci podstawę prawną.
    Oczywiście piszę tu o zmianach, które nie wchodzą w zakres zmian istotnych w rozumieniu ustawy Prawo budowlane.

  15. #75
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar rafslusarczyk
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Skąd
    Krzeszowice Olkusz
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    823
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie



    Niezgodna z regulaminem - usunięto

  16. #76
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pawel_czwa

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    6

    Domyślnie budowa z termodomu

    rafslusarczyk: witam, zdecydowałem się na tę technologię, i na dniach ruszam ze ścianami ale mam z kolei pytania dotyczące wentylacji i ogrzewania, zastanawiam się nad wentylacją nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła, koszt to około 11000, plus solary (8000). Czy te "systemy" są warte zachodu, czy zrobić po prostu normalną wentylację, jakie ogrzewanie planuje Pan w swoim "styropianowym" domku założyć

    P.S. Czy ktoś może powiedzieć coś na temat stropów firmy sukiennik

  17. #77
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Firma Knauf planuje wprowadzenie do sprzedaży swojego systemu kształtek styropianowych :
    http://www.knauf-industries.pl/produ...ls.php?ids=209

  18. #78
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar rafslusarczyk
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Skąd
    Krzeszowice Olkusz
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    823
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Re: budowa z termodomu

    Cytat Napisał Pawel_czwa
    rafslusarczyk: witam, zdecydowałem się na tę technologię, i na dniach ruszam ze ścianami ale mam z kolei pytania dotyczące wentylacji i ogrzewania, zastanawiam się nad wentylacją nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła, koszt to około 11000, plus solary (8000). Czy te "systemy" są warte zachodu, czy zrobić po prostu normalną wentylację, jakie ogrzewanie planuje Pan w swoim "styropianowym" domku założyć

    P.S. Czy ktoś może powiedzieć coś na temat stropów firmy sukiennik
    SORKI ALE NIE WIDZIAŁEM TWEGO POSTU

    TYLKO reku - wentylacja mechaniczna

    co do ogrzwania to piętro klima konwektory
    parter ogrzewanie podłogowe
    kominek - obieg powietrzny
    gaz lub pompa ciepła lub na pewno pc( z opcja chłodzenia pasywnego)
    Niezgodna z regulaminem - usunięto

  19. #79

    Domyślnie

    Witam
    Ja również jestem zainteresowany tą metodą szczególnie o koszty robocizny (w najlepszym wypadku prawie zerowe )
    Szukam kogoś kto buduje w byłym województwie skierniewickim, chętnie bym to zobaczył, porozmawiał przed rozpoczęciem własnej budowy.

    ps. pytanie może nie w tym wątku, ale jaki jest średni koszt ekipy budowlanej, która postawi parterowy dom np. z pustaka ceramicznego o gr 25cm o pow. 100m2 (w projekcie jest około 240m2 ścian nośnych).

  20. #80

    Domyślnie

    Witam,
    zapisałam sie do forum tylko ze względu na poruszany temat. Planuje budowę domu ale nie wiem jeszcze w jakiej technologii...szczerze mówiąc jestem zielona w tym temacie. Trochę czytałam o kanadyjskim systemie i teraz trochę o termomurze i mam wielki mętlik w głowie. Tradycyjna metoda domu murowanego wydaje mi się droga, ale nie wiem gdzie można się dowiedzieć jakie są aktualne ceny za m2 domu pod klucz w różnych technologiach. Czy jest np. jakaś strona porównująca kilka metod budowania??
    Mój mąż jest bardzo zainteresowany metodą z klocków styropianowych. Zna ktoś może link do strony poświęconej tylko tej metodzie (jak wygląda budowa krok po kroku, ceny za materiały...)albo namiary na konkretną firmę wykonującą domy tym systemem aby można się było umówić na rozmowę o takim małym własnym domku.
    Planujemy budowę domu o pow. do 130m2 i zanim podejmiemy decyzję chcemy się rozeznać jaka metoda będzie lepsza i mniej więcej ile bedzie nas kosztował gotowy dom...

Strona 4 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony