dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie Za wysoko siatka - ucieka pies

    Mam problem z ogrodzeniem które wykonał developer sasiadujacy z moja dzialka...

    Wykonali ogrodzenie gdzie jest przeswit pod siatką 30 cm ( mozna spokojnie przejsc ) macie moze jakis pomysl jak to "uratowac" ??
    Siatka PCV - nie chce isc w koszty po drugie nie mój teren aby wylewac jakis murek - myslalem o dowiazaniu siatki w kolorze ale nie bedzie to niczym naprężone wiec nie sadze by się sprawdziło

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Ja wybieg swojego wilka ogrodziłem od strony ogrodu siatką zgrzewaną - oczka kwadratowe 10x10 w każdym hipermarkecie mają to rolkach, różnej wysokości i długości. Drut można przeciąć kombinerkami, pies jeszcze nie próbował. W porównaniu z tradycyjną siatką jest to lepsze rozwiązanie - nie wymaga naciągania.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  3. #3

    Domyślnie

    A czy developer nie ma chęci naprawienia swojego błędu konstrukcyjnego?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trollbarbatus Zobacz post
    A czy developer nie ma chęci naprawienia swojego błędu konstrukcyjnego?
    Robił to podwykonawca dla niego .. ja nie mam za duzo to powiedzenia bo to ich siatka ( wczesniej bylo moje ogrodzenie z murkami itp) ale bylo w zlym miejscu ( przesunięte na ich działkę ) zgodzilem sie na rozebranie - tzn sam to uczyniłem a on zrobił ogrodzenie z siatki bez murków .
    Jest spad terenu i ostatnie 5 przęseł to jest dramat zrobie zdjecia - dorosly czlowiek przejdzie pod siatka

    Ciekaw jestem co zrobia nowi wlasciciele jak beda miec psy ...

    Wyglada to tak na płaskim terenie ( 20 cm od poziomu gruntu koniec /poczatek siatki )


    Zdjęcia jak zabezpieczyli teren aby nie zjechal na moja droge:/



    Tutaj jest zdjęcie najnizej osadzonej siatki...



    A tak wygladało to wczesniej
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0149.jpg
Wyświetleń:	144
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	68136  
    Ostatnio edytowane przez redpradnik ; 02-08-2011 o 10:05

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    Czy to Twój pies ucieka? Jeśli tak, to niestety musisz zainwestować w "nie swój teren" (tego nie rozumiem: skąd pies ucieka: z nie Twojego terenu?).
    Jak są osadzone słupki ogrodzeniowe: bezpośrednio w gruncie, czy są zabetonowane? Jeśli to drugie, to w LM albo w Castoramie można kupić płyty do tzw. murku pływającego. Dużo masz tego ogrodzenia?

    Dopisuję: już wszystko wiem, ostatnie posty pisaliśmy jednocześnie.
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Margoth* Zobacz post
    Czy to Twój pies ucieka? Jeśli tak, to niestety musisz zainwestować w "nie swój teren" (tego nie rozumiem: skąd pies ucieka: z nie Twojego terenu?).
    Jak są osadzone słupki ogrodzeniowe: bezpośrednio w gruncie, czy są zabetonowane? Jeśli to drugie, to w LM albo w Castoramie można kupić płyty do tzw. murku pływającego. Dużo masz tego ogrodzenia?

    Dopisuję: już wszystko wiem, ostatnie posty pisaliśmy jednocześnie.
    Tak pies mój na mojej działce - zdaje sobie sprawe ze nie moge na nim nic wymóc dlatego zastanawiam się jak to małym kosztem zabezpieczyc..

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    to wszystko spłynie powinny być jakieś murki oporowe. pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    Ja wybieg swojego wilka ogrodziłem od strony ogrodu siatką zgrzewaną - oczka kwadratowe 10x10 w każdym hipermarkecie mają to rolkach, różnej wysokości i długości. Drut można przeciąć kombinerkami, pies jeszcze nie próbował. W porównaniu z tradycyjną siatką jest to lepsze rozwiązanie - nie wymaga naciągania.
    Moja suka ( też owczarek) jak miała cieczkę przegryzła w jedną noc - co nie dała rady przegryźć to zębami wyplotła siatkę - byleby uciec ...
    A wracając do sprawy to chyba najtaniej jest wkopać elementy betonowych ogrodzeń.
    Ostatnio edytowane przez pawelo_pl ; 02-08-2011 o 10:34

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelo_pl Zobacz post
    Moja suka ( też owczarek) jak miała cieczkę przegryzła w jedną noc - co nie dała rady przegryźć to zębami wyplotła siatkę - byleby uciec ...
    Mój golden i mieszaniec wilka nie sądze by byli w takiej desperacji

    Kupie chyba identyczną siatkę zieloną - potnę na odpowiednie długości i drucikami dowiąże do aktualnej siatki dodatkowo mocując do słupka .

    Nic innego mi nie przychodzi do głowy

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Siatkę łatwiej podkopać, lepiej chyba betonowe murki wkopać w ziemię.
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Nie podkopie bo obok siatki jest zamontowana rynna betonowa do odprowadzenia wody

    Juz sobie poradzilem - kupilem wczoraj 50 cm zielona siatke takie samo oko , przymocowalem drucikami i wplatajac w siatke aktualna i jest ok

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony