dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 89 z 90
Pokaż wyniki od 1.761 do 1.780 z 1798
  1. #1761
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    ha u mnie pszczolki to maja tyyyyyleeee do wyjadania, ze sie nie wyrabiaja a i ptaszki zima tez maja owoce glogu, rajskie jabluszka, owoce dlawiszy i wiele innych plus karmnik. za to ja musze na te pszczolki uwazac, bo moga mi niechcacy krzywde zrobic. podczas kwitnienia staram sie nie lazic miedzy krzakami, niestety troche zarastaja przez to ale zycie mi jeszcze mile, nie bede sie narazac na ugryzienia.
    i dla pamieci: teraz jak sa upaly postawcie kilka pojnikow dla ptakow im jest trudno. u mnie woda rozstawiona jest w podstawkach od donic, widac ze ptaki sa nam wdzieczne, bo tlumnie odwiedzaja nasze wlosci i odwdzieczajac sie pozeraniem robactwa

  2. #1762
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    każdy ma inne ulubione zapachy i te których nie znosi, dla mnie nie do zniesienia jest zapach kwitnących berberysów Jednocześnie uważam okres ich kwitnienia za najładniejszy etap rozwoju berberysa

  3. #1763
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Romana101
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Sobącz
    Posty
    700

    Domyślnie

    Jagna, jak fajnie, że Twój wątek znowu ożył Ogrodowo nie mam się na razie czym pochwalić, bo cały czas wykańczamy środek domu, na zewnątrz póki co tylko glina i chwasty. Chciałabym jednak podpytać pestkę56, która tu zagląda o ten piękny kamienny chodniczek. Kamieni polnych mam pod dostatkiem i może udałoby mi się chociaż przed wejściem do domu położyć kawałek w tym roku. Byłabym wdzięczna za instrukcję układania

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Jagna tak wyglądało moimi własnymi ręcamy układanie bruku. Załącznik 279618 Czyli kosztowało tylko ból w plecach, cenę piasku i włókniny na podkład. Kamienie są z naszego ogrodu. Zadanie uznałam za wyzwanie i całkiem niezłą frajdę, gdy okazało się, że wychodzi fajnie. Jednak układałam 2 razy. Pierwszy raz źle zrobiłam podkład i wiosną zaczął mój bruk nieco się ruszać.
    Obcasy oczywiście fruwają w powiertrzu jak już się wbiję od wielkiego dzwonu w jakieś ekstra pantofelki. Jednak na ogół takowe jadą w torbie, a ja pomykam w balerinkach różnistych. Mam swoje lata i cenię luz i wygodę na stopach.

  4. #1764
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    chyba zacznę obserwować uważnie moją kobylastą pęcherznicę, bo dotąd gili nie widziałam Wilgi owszem, ale wiosną i latem. Mam wrażenie, że przylatują, bo się znakomicie w kolor wtapiają
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #1765
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    w sumie to nie wiem jak kwitnie berberys nie mam ani jednego choc bardzo mi sie podobaja, ale wszelkie "kłujki" zostały wyeliminowane na poczatku wyborów ogrodowych roslin

    zakwitly mi kepy dzwonkow dalmatynskich i poszarskiego, sa boskie

  6. #1766
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Romana101 Zobacz post
    Jagna, jak fajnie, że Twój wątek znowu ożył Ogrodowo nie mam się na razie czym pochwalić, bo cały czas wykańczamy środek domu, na zewnątrz póki co tylko glina i chwasty. Chciałabym jednak podpytać pestkę56, która tu zagląda o ten piękny kamienny chodniczek. Kamieni polnych mam pod dostatkiem i może udałoby mi się chociaż przed wejściem do domu położyć kawałek w tym roku. Byłabym wdzięczna za instrukcję układania
    No, problem.
    Nie mam czasu pisać, więc posiłkuję się obrazkiem. Tylko u mnie jako border jest plastik. Poza tym nie grabiłam tak pięknie i ubijałam mniej estetycznie i fachowo. Układanie kamieni jest jak puzzle. Trzeba możliwie ciasno. Do wyrównywania powierzchni używam grubej deski i młotka gumowego. Kamienie polne są nie równe, więc jedne trzeba trzepnąć mocniej inne słabiej. Zaopatrz się w skórzane robocze rękawice.

    Tu na fotkach są płaskie-cięte kamienie, ale zasada jest ta sama Tylko ciasno musi być. Kamienie muszą się stykać ze sobą, bo inaczej zaczynają się przesuwać. To wina tego, że nie są kanciaste i płaskie. Mniejszych komulców używam jako klinów blokujących. Szukam zbliżonej do dziury pomiędzy kamieniami wielkości i wbijam gumowym młotkiem.
    Początkowo może to być mniej stabilnejeśli nie dość dobrze jest ubity podkład. Po pewnym czasie ustabilizuje się,a lbo trzeba dobić kilka drobnych pomiędzy te już ułożone. Jako podkład używam podwójnie złożonej agrowłókniny, żeby woda przesiąkała.

    Nazwa:  0c430a3d4074f8b43a9f48b4f028a853.jpg
Wyświetleń: 360
Rozmiar:  102,9 KB

    Na pintereście mam teczkę https://www.pinterest.com/pestka56/g...dscaping-tips/ Tam jest jeszcze co najmniej kilka fajnych ścieżek
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #1767
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    w sumie to nie wiem jak kwitnie berberys nie mam ani jednego choc bardzo mi sie podobaja, ale wszelkie "kłujki" zostały wyeliminowane na poczatku wyborów ogrodowych roslin

    zakwitly mi kepy dzwonkow dalmatynskich i poszarskiego, sa boskie


    a tu trochę więcej moich kwitnących berberysów

    https://picasaweb.google.com/batuta2...22602570566162

  8. #1768

  9. #1769
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    Pestko, a czym zasypywałaś między kamieniami - piaskiem , suchym betonem czy niczym ?

    Dzień dobry
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  10. #1770
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Romana101
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Sobącz
    Posty
    700

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za instrukcję , na pewno zmierzę się z tematem.

  11. #1771
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Piaskiem zasypałam, ale teraz nie widać, że to był piasek. Troszkę mchem porosło, usiłują rosnąć drobne chwasty. Roundapuję, ale myślę o zaprowadzeniu jakiejś roślinki, która będzie sobie rosła między kamyczkami. Może karmnik ościsty
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #1772
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maxtorka
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.473

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Piaskiem zasypałam, ale teraz nie widać, że to był piasek. Troszkę mchem porosło, usiłują rosnąć drobne chwasty. Roundapuję, ale myślę o zaprowadzeniu jakiejś roślinki, która będzie sobie rosła między kamyczkami. Może karmnik ościsty
    pestko, dzięki za inspirację
    Obejrzałam tego karmnika ościstego i zauroczył mnie totalnie. Te zielone dywany, te kaskady spływające ze schodów, no po prostu bajka.
    A odmiana Aurea - brak słów

    Idę na obchód szukać miejsca na karmnikowy strumyczek
    Taką wersję przyjęłam i takiej będę się trzymać do końca !

  13. #1773
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Maxtorka, to jeszcze dołóż poduchy z tymianku i innych skalniakowych piękności, które lubią się rozkładać niczym dywaniki.
    Popatrz może http://www.bylinylucyny.pl/ Szukaj w tych cona skalniak i do zadarniania Taka np. gęsiówka, albo gożdzik siny, który jak zakwita, to dech zapiera.
    Powodzenia
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #1774
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    U mnie między kamieniami wsypany piach z suchym cementem, ale już pomiędzy płyty chodnikowe sam piach. Rosną różności w szparach ale karmnik ościsty też, ten aurea słabszy nieco, bardziej wymagający. Za to zwykły, zielony rozsiewa mi się wszędzie tworząc piękne poduszki - jak mech jakiś


    goździk siny właśnie kwitnie mi w jałowcach pięknie to wygląda


    a Byliny Lucyny bardzo przypadły mi do gustu

  15. #1775
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Pisemko też mają fajne. W czerwcowym numerze jest o roślinach na trudne miejsca i rozmnażaniu lawendy, macierzanka + tymianek + majeranek, o goździkach, o szałwi zielonej (trójbarwna)..... kupuję jako jedyne pisemko ogrodnicze.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #1776
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    muszę poszukać

  17. #1777
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Lipcowy numer pojawi się po 15tym czerwca w EMPiKu na pewno. Ale kupuję też w Górze w marketach na stoisku gazetowym.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #1778
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Jaaagnooo - lato ku końcowi zmierza. A Ty gdzie?


  19. #1779
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Jagna podlewa róże
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #1780
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Ale czy na pewno?


Strona 89 z 90

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony