dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 118
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miloszk
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał netbet Zobacz post
    ..

    ale frajda że robi się samemu jest?? no jest? no tak czy nie?

    NETbet
    Frajda jest, to prawda. Wieczorkiem się ściemnia, a ja sobie chodzę dumnie dookoła roboty i patrzę ile dziś wymurowałem.

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miloszk
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal1983 Zobacz post
    Już zaczynają rosnąć mury powoli do przodu

    Osobiście tego etapu wolę nie wspominać ... jest hardcore, a jeszcze miałem bloczki 50-cio kilogramowe
    Ale potem już będzie lepiej bo będzie widać efekty
    Rany, jakbym ja miał 50kg bloczek, to też wolałbym tego nie wspominać.
    Moje 12-stki mają coś ponad 20kg, wiec można dać radę i nie sprawia to żadnego kłopotu. Gorzej mi się na zdrowiu odbiło kopanie fundamentów :|


    Carpenter78, właśnie powoli nabieram wprawy. Wiem już (chyba dobrze), że po położeniu bloczka najpierw trzeba go wypoziomować, a dopiero później równać. Na początku nie było to takie oczywiste

  3. #23

    Domyślnie

    miloszk normalnie szacun i podziw że się sam za to wzięłeś... Co do wysokości fundamentu, jak masz opcje dołożenia jednej warstwy to ja bym dołożył. Jaki masz plan do zimy ?

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miloszk
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Heh, dzięki, szacuny dodają zapału do roboty Do zimy trzeba zakończyć stan zero ale wylewki. Powinno się udać Niemniej organizuję sobie osobę do pomocy, aby ten fundament trochę szybciej zrobić, bo samemu za bardzo się to ciągnie, a czasu już nie za wiele, tym bardziej, że pogoda ma się popsuć.

  5. #25

    Domyślnie

    Ja też pierwszy etap zakończyłem na stanie zero, ale za namową mojego majstra nie wylewałem płyty, wsypali tylko piasek, zagęścili go i obsypali wkoło z zewnątrz, tak sobie całą zimie przeleżał. Przez zime piasek jeszcze osiadł, znów zagęścili i w pierwszych dniach wiosny była płyta wylana.
    Pamiętasz o wszystkich przepustach które muszą być w fundamencie, bednarce wkoło itd ? podłączyłeś uziom fundamentowy ?

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miloszk
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    tak tak, tam mi ucieło, miało być "bez wylewki"
    uziomów i innych nie mam, trudno.
    Co do przepustów, to właśnie się zastanawiam w którym miejscu je porobić i jakiego rozmiaru mają być, bo czas najwyższy się tym zająć.
    Myślę zrobić:
    1. Przepust pod gruntowy wymiennik ciepła
    2. Przepust kanalizy
    3. Przepust pod przydomową oczyszczalnię
    4. Przepust pod napowietrzanie kominka
    5. Przekop pod ławą do wody

    I gdzie to wszystko zrobić?

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszk Zobacz post
    t
    Myślę zrobić:
    1. Przepust pod gruntowy wymiennik ciepła
    2. Przepust kanalizy
    3. Przepust pod przydomową oczyszczalnię
    4. Przepust pod napowietrzanie kominka
    5. Przekop pod ławą do wody

    I gdzie to wszystko zrobić?
    ..no jak gdzie? cześć w ścianie, cześć pod ławą.... projektu nie masz czy jak?

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miloszk
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał netbet Zobacz post
    ..no jak gdzie? cześć w ścianie, cześć pod ławą.... projektu nie masz czy jak?
    jak muruję, to mam upaprany jestem w zaprawie i nie czytam projektu
    przyjdzie właściwa pora to do niego - za jakieś dwa dni murowania

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BasH
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Bory Tucholskie
    Posty
    1.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszk Zobacz post
    04.10.2011Gdy będę miał 6 warstw ścianka będzie wysoka na około 83cm i wystawać ponad poziom gruntu około 15-20cm. Może zrobić 7 warstw?
    83-20=60

    60+30=90 - tak płytko masz posadowioną ławę? Dołóż siódmą warstwę, obsypiesz, wejdzie trochę więcej piasku na zasyp fundamentu, ale lepiej być wyżej niż niżej. Tym bardziej , jeśli nie masz jeszcze poziomu docelowej gminnej drogi dojazdowej (ta co masz pójdzie wyżej).

    Co do przepustów - wrzuć kilka wejść przez fundament i podłogę w arotach na sterowanie bramą wjazdową, wejście kabli z DSL'em. Nie zalewaj przed zimą chudziaka. Zasyp, zawibruj, zalej wodą, nie przykrywaj, na wiosnę dosyp, dowibruj, zalej.

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miloszk
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki BasH, w zasadzie trochę nie chciało mi się robić 7 warstwy argumenty są przekonujące. A ławę tak mam. Dzięki za info o przepustach, właśnie TPSA ma robić nową instalację w drodze i zostawią kable przy działce, więc będzie w sam raz.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BasH
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Bory Tucholskie
    Posty
    1.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Wiem, że się nie chce - sam dokładałem gratisową warstwę, a teraz nawet jeszcze jedna by się przydała. Projektant drogi gminnej poszalał i poszedł tak wysoko, że mam docelowo może z 3 cm spadku na 8 metrach do wjazdu, więc bez szału. Pomyśl co by było, jak bym wybudował jak w projekcie (-14 cm). Pozdro!

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszk Zobacz post
    tak tak, tam mi ucieło, miało być "bez wylewki"
    uziomów i innych nie mam, trudno.
    Co do przepustów, to właśnie się zastanawiam w którym miejscu je porobić i jakiego rozmiaru mają być, bo czas najwyższy się tym zająć.
    Myślę zrobić:
    1. Przepust pod gruntowy wymiennik ciepła
    2. Przepust kanalizy
    3. Przepust pod przydomową oczyszczalnię
    4. Przepust pod napowietrzanie kominka
    5. Przekop pod ławą do wody

    I gdzie to wszystko zrobić?
    6. Kabel zasilający
    Pamietaj ze woda i prad nie moga isc blisko siebie... a przynajmniej nie powinny.
    Z tym uziomem na twoim etapie mysle ze cos by sie dalo zrobic, pogadaj z elektrykiem.

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BasH
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Bory Tucholskie
    Posty
    1.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszk Zobacz post
    Tutaj mało istotny narożnik i nie chciało mi się docinać bloczka 2cm... ale jakoś mi to nie pasuje
    Zostawić czy łupać?
    To niech się chce docinać dokładnie nawet na etapie fundamentu. Ja ciąłem dużym flexem 23. Na cały fundament poszła jedna porządna tarcza, szybkie i ładne cięcia. Jeśli będziesz dawał grubą rapówkę na zewnątrz to zostaw. Jak nie, to czeka cię potem rzeźba w styropianie kładzonym na fundament + niepotrzebny fyrtel do zaizolowania hydroizolacją...

    ps. Niedokładnie wypełniasz spoiny pionowe - zemści się przy hydroizolacji bitumenami (jeśli nie dasz rapówki). Daj trochę plastyfikatora i używaj jakiego drewienka jako opór przykładanego do boku bloczka podczas uzupełniania pionowej spoiny - nie wypadnie zaprawa... Albo narzuć jak lekko sciągnie...
    Ostatnio edytowane przez BasH ; 06-10-2011 o 21:11 Powód: literówka

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miloszk
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no to będzie cięcie

    Co do wypełnień to dobre spostrzeżenie. Dostałem info, że nie muszę od razu robić idealnych wypełnień, że mogę sobie przy kolejnych warstwach poprawiać poprzednie. I tak też robię, a czasami od razu wypełniam. O tu dobrze widać:


  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Witam Miłosz

    Jak nie, to czeka cię potem rzeźba w styropianie kładzonym na fundament + niepotrzebny fyrtel do zaizolowania hydroizolacją...
    Bash ma racje, flex i po sprawie

    Zycze dalszego zapału i sukcesow w murowaniu

    PS. Co do spoin to mozna tam gdzie sa ubytki uzupelnic je zaprawa przed mazaniem dysperbitem i nie trzeba wtedy robic rapowki. Zreszta nie wiem czy watpliwej jakosci rapowka, jest lepsza od pouzupelnianych zaprawa spoin.
    Ostatnio edytowane przez MusiSieUdac ; 07-10-2011 o 07:07

  16. #36

    Domyślnie

    Odpowiadając na twoje pytanie w dziennku....
    Zapropnował ci wymurowanie do końca fundamentów, zasypanie piaskiem + instalacje i wylanie płyty ?
    Mnie to wszystko kosztowało niecałe 10 tyś, bez ocieplania, bo to robiłem sam, więc cena wydaje się być ok.

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miloszk
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał haku Zobacz post
    Odpowiadając na twoje pytanie w dziennku....
    Zapropnował ci wymurowanie do końca fundamentów, zasypanie piaskiem + instalacje i wylanie płyty ?
    Mnie to wszystko kosztowało niecałe 10 tyś, bez ocieplania, bo to robiłem sam, więc cena wydaje się być ok.
    no to fajnie, a gość wydaje się sensowny, mam nadzieję, że dobrze trafiłem - trochę z polecenia.
    5 tyś za wymurowanie do końca, ocieplenie, kanaliza, przepusty, wylanie płyty, czyli stan zero komplet. Tak właśnie obliczyłem, że robiąc sam do tej pory zaoszczędziłem jakieś 4-5 tys. Jest ok.

  18. #38

    Domyślnie

    Witaj Miłoszek My też sami budujemy domek. Mąż murował bloczki, a ja mu donosiłam Ciężko było ale cóż, jak trzeba, to trzeba. Nawet szybko nam poszło, bo o ile pamiętam, to 2 tygodnie i były gotoewe- 1450 bloczków. Gościu nam proponował zrobienie fundamentów za 14 tys. oszalał. Woleliśmy sami zrobić po pracy, popołudniami. Zeszło nam 3 miesiące, a w tym czasie byliśmy jeszcze na wczasach. Myślę, że 5 tys. to dobra cena ale zawsze można się potargować na 4 tys. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    na moje oko, to jakoś dziwnie masz tę kanalizację robioną. u mnie ekipa i kb byli zgodni: najpierw należy ubić piasek od zewnątrz fundamentów, potem warstwami w środku, potem wykopać "rowki" i rozłożyć w nich rury kanalizacyjne i zakopać je z powrotem. inaczej ryzykujesz, że ubijając piasek solidnie (szczególnie warstwami) - uszkodzisz rury, lub z ostrożności nie ubijesz go porządnie i może siadać.

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miloszk
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    moze i racja, ale nie bardzo mam mozliwosc cokolwiek zrobic w tym momencie ekipa jest tak szybka, ze jutro na 100% beda chcieli wszystko skonczyc. kierownik ekipy wydaje sie dosc dobrze znac na tych sprawach, bo jest polecany, wiec mam nadzieje ze bedzie ok. Co do siadania, to do wiosny powinno sie tez troche samo uklepac
    W ogóle to sie za szybko dzieje wszystko. Czlowiek robil sobie sam i mozna bylo dobrze przemyslec kazde posuniecie. Z taką ekipa jak moja jest to srednio wykonalne

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony