dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 104 z 902
Pokaż wyniki od 2.061 do 2.080 z 18033
  1. #2061
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kala67
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    9.703
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1353

    Domyślnie

    dziękuje za podpowiedz
    nawadniania nie mam,... więc pozostaje mi wsadzić jedynie barwinka czy bodziszka korzeniastego??

  2. #2062

    Domyślnie

    Czy taka kompozycja byłaby dobra w pełnym słońcu. Ziemia na razie gliniasta, ale mam wywrotkę czarnoziemu, czyl wymienię bo nie jest tego dużo. Rabata w kształcie półkola przylegającego do kostki. Na środku perukowiec podolski szczepiony na pniu. Od strony trawnika tak prawie wokoło 3 x róża okrywowa Lovely Fairy, a od strony ścieżki pas lawendy.

    Czy szczepiony perukowiec ma te same wymagania jak "normalny". Na czym go się szczepi?
    Ostatnio edytowane przez profus ; 25-10-2010 o 13:58

  3. #2063
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    graba

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dziękuję za bardziej optymistyczną poradę dotyczącą walki z podagranicznikiem i mam następne pytanie.
    Mam obwódkę rabaty z bukszpanu. Po sierpniowym podcięciu zauważyłam, że niektóre gałęzie zaczęły schnąć, a młode przyrosty są blade i z plamami.Sądziłam, że sobie poradzi, ale wygląda na to, że zaatakował go jakiś grzyb. Czy teraz spryskać go jakimś preparatem i jakim?

  4. #2064
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał profus Zobacz post
    Czy szczepiony perukowiec ma te same wymagania jak "normalny". Na czym go się szczepi?
    Perukowiec lubi zasadowe piaski (a nie czarnoziem). Na glinie może rosnąc wolno i słabo. A szczepi się też na perukowcu. O ile jest szczepiony, a nie wyprowadzony na pniu.
    Na gliny dobrymi roślinami, prócz róż, są np. żywotniki, świerki, derenie

  5. #2065
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał graba Zobacz post
    Czy teraz spryskać go jakimś preparatem i jakim?
    A jaka to choroba? Bo liście z plamami to bardzo ogólnikowy opis, coś jak u człowieka "gorączka"
    Teraz nie ma specjalnie sensu się za to zabierać, bo roślina wchodzi w stan spoczynku, raczej na wiosnę.
    Tutaj masz opisy najpopularniejszych chorób na bukszpanie: http://www.szkolkarstwo.pl/article.php?id=7

  6. #2066

    Domyślnie

    Witaj Elfir, na drugi rok mam zamiar zrobic kostke brukowa i posiac trawe ( prawdopodobnie lake kwiatowa ) bo nie bede mogl czesto kosic trawy, czy lepiej bedzie zorac ziemie teraz czy na wiosne przed sianiem, a wogule zastanawiam sie czy jest wogle sens siac lake na drugi rok jak w 2012 mam zamiar siac normalny trawnik, cos mi sie tu nie kalkuluje, w jakiej kolejnosci bys to Ty trobila ?
    dzieki
    pozdrawiam xpres

  7. #2067

    Domyślnie

    witaj Elfir

    mam pytanie odnośnie aksamitek, wszystkie już przekwitły i czy warto zbierać nasiona?

    gdzieś kiedyś wyczytałam ze tracą podobno funkcje rodzicielskie...

    wyrzucić czy pozbierać ?

    co radzisz?

  8. #2068
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniahubi
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zołza Zobacz post
    mam pytanie odnośnie aksamitek, wszystkie już przekwitły i czy warto zbierać nasiona?

    gdzieś kiedyś wyczytałam ze tracą podobno funkcje rodzicielskie...

    wyrzucić czy pozbierać ?

    co radzisz?
    W różnych źródłach piszą, że nasiona nie powtarzają cech odmiany, bo bardzo łatwo się krzyżują. Mi to nie przeszkadza. Zbieram co roku nasiona i co roku mam kilka rodzajów kwiatów: pomarańczowe, żółto-brązowe, żółte, pasiaste, pełne i pojedyńcze.... W tym roku zebrałam nasiona tylko z pełnych żółto-brązowych, zobaczymy co z nich wyrośnie

  9. #2069

    Domyślnie

    Witaj Elfir,

    zwracam się do Ciebie ponownie z prośbą.
    Mam rabatę od południowej strony domu, jest to wąski pas (do 90 cm), wzdłuż ścieżki z kostki brudkowej przy budynku o długości ok. 6 metrów. Rabata kończy się równolegle z tarasem, który jest wysoki na wysokości 0,6m.
    Na środku tej rabaty rośnie jabloń ozdobna, pod nią tawułki, potem po obu stronach jest świerk biały (ten co rośnie bardzo wolno) - teraz ma tyko 0,5 m.
    Mój problem to własnie zakończenie tej rabaty. Mam wolne miejsca po obu jej stronach: na poczatku i koncu.
    Dlatego ogromna prośba do Ciebie o pomoc.
    Jak ty widzisz tę rabatę? Co mogłabym posadzić?

    z góry dziękuję Ci za pomoc

  10. #2070

    Domyślnie

    dziękuję aniahubi

    ja mam taki mix kolorów ze bardziej się chyba nie da, pozbieram jutro nasiona i na wiosnę będą jak znalazł

    pozdrawiam

  11. #2071
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniahubi
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zołza Zobacz post
    dziękuję aniahubi

    ja mam taki mix kolorów ze bardziej się chyba nie da, pozbieram jutro nasiona i na wiosnę będą jak znalazł

    pozdrawiam
    No problem
    Mi się jeszcze zdarza na spacerze skubnąć jakieś nasionka - sporo osób wysiewa aksamitki przed ogrodzeniem
    W tym roku wysiewałam część do skrzynek w domu, żeby wcześniej kwitły, ale te siane wprost do gruntu szybko nadrobiły...

  12. #2072
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Witam. Moje pytanie dotyczy przycinania brzózek. Czy to dobra pora czy też lepiej wstrzymać się do wiosny. U sąsiada specjalistyczna firma przycięła teraz, ale chciałabym się upewnić.

  13. #2073
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał xpres Zobacz post
    posiac trawe ( prawdopodobnie lake kwiatowa )
    W łące kwiatowej to raczej trawy nie ma


    Cytat Napisał xpres Zobacz post
    lepiej bedzie zorac ziemie teraz czy na wiosne przed sianiem, a wogule zastanawiam sie czy jest wogle sens siac lake na drugi rok jak w 2012 mam zamiar siac normalny trawnik, cos mi sie tu nie kalkuluje, w jakiej kolejnosci bys to Ty trobila ?
    dzieki
    Ziemię w klasycznej praktyce agrotechnicznej orze się na zimę pozostawiając w "ostrej skibie" (bez rozgrabiania) i ten zabieg można połączyć z nawożeniem obornikiem lub wapnowaniem, o ile gleba tego potrzebuje.
    Natomiast jeśli zamierzasz zakładać za dwa lata klasyczny trawnik, to wydanie pieniędzy (i to sporych) na łąkę kwietną jest bez sensu. Za tę sama sumę lepiej opłacić kogoś z kosą spalinową, by dwa razy w miesiącu, w sezonie 2011 skosił chwasty na działce.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 27-10-2010 o 23:09

  14. #2074
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zołza Zobacz post
    mam pytanie odnośnie aksamitek, wszystkie już przekwitły i czy warto zbierać nasiona?
    Jeśli w ogrodzie i okolicy były aksamitki różnych odmian posiane, to potomstwo będzie mieszańcowe, a nie czyste odmianowo.
    Czy warto - jak zamierzasz obsiewać jedną grządkę to IMHO szkoda zachodu, ale jak duże połacie i nie przywiązujesz wagi do jednolitego wyglądu roślin, to tak.

  15. #2075
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ciborka Zobacz post
    Mam rabatę od południowej strony domu, jest to wąski pas (do 90 cm), wzdłuż ścieżki z kostki brudkowej przy budynku o długości ok. 6 metrów. Rabata kończy się równolegle z tarasem, który jest wysoki na wysokości 0,6m.
    Masz tam jabłonkę? Zaraz przy budynku? Nie boisz się że gałęzie uszkodzą styropian na ścianie?
    Tawułki (Astilbe) lubią cień i wilgoć. Chyba, że to tawuły (Spiraea)? Jeśli jednak tawuły, to fajnym zakończeniem mogą być np. karłowe jałowce "Blue Star" lub "Anna Maria" albo kosówki (np. "Ophir", Winter Gold")

  16. #2076
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarzannaPG Zobacz post
    Witam. Moje pytanie dotyczy przycinania brzózek. Czy to dobra pora czy też lepiej wstrzymać się do wiosny. U sąsiada specjalistyczna firma przycięła teraz, ale chciałabym się upewnić.
    A co konkretnie chcesz im przyciąć? Brzozy ogólnie niezbyt dobrze znoszą przycinanie grubszych konarów a ścinanie wierzchołka psuje ich naturalne piękno. Zabieg najlepiej wykonać jesienią i zimą, ale nie na przedwiośniu i wiosną!

    W przypadku kiedy ogród jest mały lepiej posadzić małe, wolno rosnące odmiany brzóz.

  17. #2077
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Midori
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    167

    Domyślnie

    Czasami przycinanie brzóz źle się kończy. Np tak:

    Oszpecanie drzew w Karyntii.

  18. #2078
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    szok!!!
    jak można....
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  19. #2079

    Domyślnie

    Pewnie tak samo można jak u nas "wierzby mazowieckie".
    Wątek z działanością w dziale ogłoszenia drobne

  20. #2080
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dlatego uprzedzam osoby mające nadzieję, że jak posadzą zwykłe brzozy to bez problemów utrzymają je w ryzach.

Strona 104 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony