dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 181 z 902
Pokaż wyniki od 3.601 do 3.620 z 18038
  1. #3601

    Domyślnie

    Elfir, proszę Cię o pomoc w zagospodarowaniu kawałka działki.



    Przed butlą znajduje się obręcz na tablicy do koszykówki na wysięgniku. Obok z oznaczeniem L jest lilak purpurowy. Inne zaznaczone rośliy ( duże, już rosły na działce ) to: B - brzoza i S - sosna. F - dwuletnia forsycja. K - kompostowniki.
    Ziemia raczej piaszczysta ( mieszkam pod lasem ), kwaśna, IVb. W tym miejsu panuje raczej cień, gdyż mam wejście do domu od południa.
    Mam dylemat, czy za butlą sadzic jakieś krzewy, czy raczej skupic się na roślinach zadarniających. Co o tym myślisz Elfirku?
    Ostatnio edytowane przez ElaMaz ; 11-08-2011 o 17:09

  2. #3602
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    moze od strony kosza zrób kratownice na pnącza, by ja zasłonić. A na tyłach częśc gospodarczą - np. składzik na drewno, kojec dla psa.
    A od frontu wysokie swierki kłujące lub jodła jednobarwna.

  3. #3603

    Domyślnie

    Nie chciałabym za bardzo robic tam części gospodarczej, gdyz jest to jednak front domu. Składzik na drewno juz mam, pes gania luźno po ogrodzie. Twoja propozycja z wysokim drzewem mi się podoba. Jeśli jodła jednobarwna to jaka i jak wysoka będzie docelowo? A co mogłabym posadzic miedzy brzozami, w tym ciągłym cieniu? Czy polecisz mi jakiś krzew, czy raczej zadarniające rośliny i jakie konkretnie?

  4. #3604

    Domyślnie

    Witam

    Postanowiłam zagospodarować teren między tarasami. Będzie wystawa południowo-wschodnia.Chciałam zrobić barwną palę ale w końcu stanęło na bieli i różu względnie fiolecie. Czy pysznogłówka, margarytki i szałwia omszona to dobry wybór? Myślałam jeszcze o odędce wirginijskiej ale z tego co pamiętam ma wymagania co do gleby - zasadowe, a ja mam raczej kwaśno. Na samym przodzie chcę to ogarnąć irgą płożącą. Przy tarasie wschodnim rośnie już clematis fioletowy. Czy to zagra?

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  5. #3605
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ela Maz - nie mam w tej chwili czasu na robienie konkretnych projektów.
    Na piaskach pod brzozami niewiele urośnie, bez systemu podlewania. Może jakieś nieliczne trawy, jak kostrzewa Gautiera.
    Wytrzymała w miarę na suszę jest pragnia syberyjska, jasnota plamista, ale z konkurencją brzóz bez pomocy sobie nie poradzą.

    Jodła jednobarwna to duże drzewo, jak świerk. Zapraszam na www.ibro.pl lub www.zszp.pl - tam sa zdjęcia, wymiary, wymagania.

    Ten kącik przy zbiorniku na gaz jest praktycznie niewidoczny z domu - zwłaszcza jak zostanie osłonięty kratownica z pnączami. W tej sytuacji szkoda wydawać pieniądze na jakieś specjalne nasadzenia w tym miejscu, zwłaszcza, że od ulicy też będzie zasłonięty proponowanymi drzewami iglastymi.
    lilak i forsycja sa w tym rozwiązaniu kompletnie niewyeksponowane.

  6. #3606
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    [QUOTE=chopinetka;4852240]Witam
    a ja mam raczej kwaśno. Na samym przodzie chcę to ogarnąć irgą płożącą. Przy tarasie wschodnim rośnie już clematis fioletowy. Czy to zagra?
    /QUOTE]

    A co za problem zwapnować ten mały obszar?

  7. #3607

    Domyślnie

    Mam malutki ogródek. W rogu chciałabym posadzić magnolię, ale nie może to być odmiana duża ani krzewasta, bo zajęły by u mnie zbyt dużo miejsca. Raczej widziałabym tutaj formę małego drzewka, tzn. na pniu powiedzmy 1-1,5m zwarta korona. Moja koleżanka ma taką ale niestety nie wie co to za odmiana.Wygląda na to, że musiałaby być to magnolia pośrednia? Chciałabym aby dodatkowo kwiat był biały, albo lekko różowy. Czy któraś z tych odmian by się nadała: Amabilis, Alba superba, Superba, Lennei Alba? A może masz jakieś inne propozycje?? Pozdr

  8. #3608

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Napisałam - "nie wiem"

    A pobudzić się nie da - młoda roślina musi dojrzeć, wykształcić silny system korzeniowy. Zakwitanie to dla rośliny duży wydatek sił.
    Elfirko dziękuje. Czekam więc.

    Dam znać o efektach czekania. Grazia
    Grazia-Ol

  9. #3609

  10. #3610
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Berolina Zobacz post
    Mam malutki ogródek. W rogu chciałabym posadzić magnolię, ale nie może to być odmiana duża ani krzewasta, bo zajęły by u mnie zbyt dużo miejsca. Raczej widziałabym tutaj formę małego drzewka,
    Najmniejsze to M.stellata i odm. mieszańcowa "George Henry Kern" - ale i tak po wielu latach mają 3 m średnicy. Koleżanka może mieć młody okaz. To są krzewy a nie drzewka, więc trzeba będzie usuwać dolne gałązki, by wyprowadzić je na drzewko.

    Magnolia pośrednia rośnie wolno, ale tworzy zwyczajne, spore drzewka.

  11. #3611
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał malkul Zobacz post
    Proszę o informację czym podsadzono owsicę wieczniezioloną na zdjęciu poniżej
    Jakiś rozchodnik. Ale zdjęcie zbyt niewyraźne, być może Sedum sexangulare, Sedum "Angelina", Sedum repestre, Sedum reflexe

  12. #3612

    Domyślnie

    [QUOTE=Elfir;4852356]
    Cytat Napisał chopinetka Zobacz post
    Witam
    a ja mam raczej kwaśno. Na samym przodzie chcę to ogarnąć irgą płożącą. Przy tarasie wschodnim rośnie już clematis fioletowy. Czy to zagra?
    /QUOTE]

    A co za problem zwapnować ten mały obszar?
    Witaj
    Problem to nie jest ale już tak zrobiłam z dyptamem jesionolistnym i powiem szczerze, że biedak jednak się męczy. Może niewłaściwą ilość sypnęłam.

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  13. #3613
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    chopinetka - pod dyptam trzeba bylo gruzu wapiennego nawieźć (okruchy betonu, cementu, pokruszone cegły, bloczki betonowe)

  14. #3614

    Domyślnie

    Ponownie zwracam się o pomoc.

    Co się dzieje z moim berberysem? To odmiana Rosy Rocket. Polowałam na nią ponad 2 lata. Jakieś 2 miesiące temu kupiłam tą oraz jeszcze 2 inne odmiany. Cały czas rosną w doniczkach bo czekam z posadzeniem aż pozbędziemy się bałaganu po budowie. Postawiłam je pod jabłonią aby miały zacienione miejsce, podlewam też w miarę potrzeby. Dziś zachodzę po kilkudniowej nieobecności i taki oto stan Rosy Rocketa zastałam. Pozostałe berberysy wyglądają normalnie. Co mu jest? Jakaś zaraza? Przesuszenie? A może ten cień mu zaszkodził? Powinny stać w słońcu? Nie wiem już co mam zrobić ( Szybciej posadzić na miejsce docelowe? Czy jest jeszcze do odratowania? ((((((
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20110813071.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	99,0 KB
ID:	69930   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20110813072.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	99,9 KB
ID:	69931   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20110813073.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	69932   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20110813074.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	69933  

  15. #3615
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a nie było na nim białego nalotu od mączniaka wczesniej?

  16. #3616

    Domyślnie

    Żadnego nalotu ani nic. Czy przez przesuszenie mógłby tak wyglądać? Tak jak pisałam nie było mnie kilka dni i w tym czasie nie był podlewany. Teraz go podlałam a po godzinie jak przyszłam to woda była "wypita" nawet z podstawki. Ale wszystkie są podlewane razem a u innych nie ma takich objawów. Czytałam nawet czy to nie jest rdza albo plamistość liści ale chyba nie to. Czym go spryskać/podlać żeby trochę odżył?

  17. #3617
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Przesuszenie mogłoby byc. W sumie padały stale deszcze, ale czy nie było tak, że akurat ta jedna roślina stała w takim miejscu, że deszcz nie dochodził, a pozostałe były podlewane?
    Owszem, są niewielkie ilości czarnych plam na liściach, ale to nie wygląda groźnie.

  18. #3618
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Megana
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    koło Żórawiny
    Posty
    5.887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    233

    Domyślnie

    Wiesz może jak nazywają się tek wiatki?
    Zielone, czarne "prawie", a te różowo-bordowe, to jakaś pokrzywka?

    Będę wdzięczna za podpowiedź

  19. #3619
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tak, tam jest koleus Solenostemon scutellarioides i batat Ipometa batata "Blackie". Zielone - nie wiem, być może Syngonium?
    I uschnięty żywotnik

  20. #3620
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Megana
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    koło Żórawiny
    Posty
    5.887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    233

    Domyślnie

    Dzięki hahah, tak ten żywotnik straszy.
    We Wrocławiu blisko rynku stoją wielkie donice drewniane ( z 6 sztuk),
    a ja zrobiłam zdjęcie takiej doniczce, gdzie żywotnik biedaczek padł.

Strona 181 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony