dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 323 z 902
Pokaż wyniki od 6.441 do 6.460 z 18038
  1. #6441
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niureczka Zobacz post
    Pisałam, że nie pasuje mi żywopłot bo całość działki przed domem wygląda tak
    Hmmm.. Front klasyczny, nie widzę przeszkód dla żywopłotu. Ale jak pisałam - sama wybierzesz to, co uważasz za najlepsze.
    Może nasadzenie nieformowane? Np. z niewysokich krzewuszek (np. Red Prince), lilaka Meyera, tawuły van Houtte'a "Pink Ice". A przed nimi zimozielona bergenia.

    Przy szambie mozna zrobić duża rabatę z trawami ozdobnymi (np. na pierwszym planie od podjazdu śmiałek darniowy a dalej proso rózgowate lub miskanty). Przy ogrodzeniu jakieś wyższe krzewy.

    Wąskie, boczne przejścia między domem a ogrodzeniem w moich projektach najczęściej pozbawione sa trawnika. Zamiast niego jest szeroka rabata.

    Pod żywotnikiem wschodnim (on nie jest "tują", bo jego nazwa prawidłowa po polsku to biota a po łacinie Platycladus) najlepiej wygląda ciemne tło, np. z ciemnozielonej turzycy, pomaranczowych żurawek, płożacej irgi Dammera. Albo powojnik bylinowy "Arabella", gdzie kontrastem do żółci łusek będą fioletowe kwiaty.

    Tak mozna zaaranżować wejście - trzy bioty nawiązują do tych spod ogrodzenia.
    Drzewka przy wejściu też mogą być wiśniami "Fukubana", albo, dla bardziej formalnego wystroju - drzewkami o kulistej koronie - np. Klon jawor "Brilantissimum"

    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 26-06-2012 o 11:07

  2. #6442
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał dodidor Zobacz post
    Moje jałowce Skyrocket zostały posadzone miesiąc temu. U góry mają już przyrosty, więc się przyjęły, ale usychają im igły od dołu. Może to jest przędziorek, może grzyb, a może one po prostu tak mają? Czy można na to zastosować jakiś oprysk? Jeśli opryskam od grzyba np. Topsinem, chociaż nie mam pewności, że to grzyb, to nie zaszkodzę roślinie?
    Nie, nie zaszkodzisz roślinie, ale trujesz chemią środowisko u siebie w ogrodzie. Topsin też nie jest lekiem uniwersalnym, nie zwalcza każdego grzyba.
    Przędziorka łatwo rozpoznać po pajęczynkach.
    Obecność grzyba czy szkodnika nie zawsze wpływa na zahamowanie młodych przyrostów.

    U Skyrocketów rzeczywiście mogą podsychać doły, ale u wiekowych roślin a nie młodych, świeżo posadzonych.

  3. #6443
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi Zobacz post
    Może wylał coś pod płot? Jakieś świństwo.
    Ale obajwy dotknęłyby całą roślinę naraz.

  4. #6444

    Domyślnie Drzewa do zacienienia

    Witam, poszukuje gatunku drzewa/krzewu, ktory mozna posadzic ok. 2.5 metra od domu, ktory moglby sluzyc do zacienienia latem duzego okna.

    W okolicy ida przylacza wiec oboawiam sie, ze w ogole drzewa moga odpadac Moze cos w jakis donicach ??

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  5. #6445
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Padniecie!


    To jest zdjęcie reklamujące firmę zakładającą m.in. ogrody:
    a tu pełne ogłoszenie: http://www.warszawacity.pl/dom-i-ogr...awadnianie.htm
    Boski design, że też ja nie zaprojektowałam czegoś takiego!
    Do pełni efektu brakuje kołpaków na płocie...
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  6. #6446
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Witam, poszukuje gatunku drzewa/krzewu, ktory mozna posadzic ok. 2.5 metra od domu, ktory moglby sluzyc do zacienienia latem duzego okna.
    Wysokość rośliny musiałaby wynosić min 5 m, by w południe latem ten cień przynajmniej trochę padał na okno
    Jak roślina miałaby rosnąc w dużej donicy, to możesz ją przestawić bliżej okna. Wówczas doskonały byłby sumak octowiec lub brzoza "Youngii".

    Chyba szybciej zacienisz markizą...

  7. #6447
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lopesjus Zobacz post
    Do pełni efektu brakuje kołpaków na płocie...
    I karoserii samochodu obsadzonej kwiatami.

    Osobiście podejrzewam że to jest planowana trasa jazdy dla quada, gokarta i opony mają zapobiec wpadaniu pojazdu w rabaty.

  8. #6448
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    I karoserii samochodu obsadzonej kwiatami.

    Osobiście podejrzewam że to jest planowana trasa jazdy dla quada, gokarta i opony mają zapobiec wpadaniu pojazdu w rabaty.
    Może właściciel posesji to jakiś lokalny "król opon", firma albo się ugnie i zaakceptuje "poprawki autorskie" albo straci klienta. Pozostałe zdjęcia z wizytówki już tak nie bolą
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  9. #6449

    Domyślnie

    Nie bardzo moge psuc elewacje (gont drewniany), wiec chcialbym obsadzic okno natura

    Rozumiem, ze jesli bym chcial zeby kwitlo powyzej konretnej wysokosci to musi byc drzewnko szczepione ??

    Pozdraiwam

  10. #6450
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Szczerze mówiąc nigdy nie spotkałam się z czymś takim. Szukałam w necie jakiś podobnych objawów i nic charakterystycznego Niedobory powinny pojawiać się na wszystkich liściach w danym stadium. Czyli albo na wszystkich młodych, albo na wszystkich starych. A nie tylko na kliku.
    W każdym razie oprysk mikroelementami nie zaszkodzi.
    To ja się jeszcze wtrącę. Elfir powiedz jeśli nie powinnam

    Mączniak rzekomy - żółte i brązowe plamy na liściach. Opryski ochronne co 2-3 tygodnie lub po dniach deszczowych. Preparaty: Penkozeb, Mankuproks, Ridomil , Miedzian.

    Mączniak prawdziwy - biały nalot na spodzie liści. Opryski profilaktyczne po deszczach. Preparaty: Siarkol, Karathane, Bayleton itp
    Szara pleśń - zasychanie liści i gron. Oprysk przed i po kwitnieniu. Preparaty: Dithane, Citrosept, Ronilan.

    To są informacje od plantatora. Te 3 choroby grzybowe najczęściej atakują winorośle.
    Przypuszczam, bo pamiętam objawy u mnie, że Amalfi ma dokładnie mączniaka rzekomego. Objawy są charakterystyczne wg mnie.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 26-06-2012 o 11:48
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #6451
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    I karoserii samochodu obsadzonej kwiatami.

    Osobiście podejrzewam że to jest planowana trasa jazdy dla quada, gokarta i opony mają zapobiec wpadaniu pojazdu w rabaty.
    No, super jest Jak widać inteligencja jest potrzebna w każdej dziedzinie. Ciekawe jak z klientami w tej firmie Śmiać się czy płakać
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #6452
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi Zobacz post
    Dzięki. Właśnie ja też przeczesując internet nie znalazłam zmian liści takich jak u mnie. Jeszcze jedno mi przyszło do głowy. Mam sąsiada, który delikatnie mówiąc nie liczy się za bardzo z następstwami swoich różnych poczynań (na przykład pali w piecu plastik racząc nas wszystkich smrodem). Może wylał coś pod płot? Jakieś świństwo.
    Jakby wylał jakieś świństwo, to raczej zabiłby Twoją winorośl. Zwyczajnie by uschła.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #6453

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Na pewno jest nieprzepuszczalna



    Piwonie lubią ciężkie gleby o lekko kwaśnym odczynie, ale nie są kwasolubne jak różaneczniki i nie potrzebują dodatku torfu do gleby.



    Przede wszystkim musisz dać drenaż, by - gdy nalejesz do dołka wody, korzenie w niej nie stały. Wrzosowate i klon japoński lubią wilgotne podłoże, ale nie tolerują stojące wody przy korzeniach. W naturze rosną na zboczach górskich lasów w okolicach nadmorskich (wysoka wilgotność powietrza, częste deszcze, ale nic podmokłego).
    Wrzosowate korzenią się płytko, ale szeroko. Możesz im kwaśny torf z piaskiem i mieloną korą sypać tylko do dołków. A na spód dołków drenaż z keramzytu lub żwiru bazaltowego lub granitowego.
    Nie mieszaj piasku z gliną bez dodatku organicznego, bo wyjdzie ci naturalny "beton".
    Dziękuję pięknie za odpowiedź.

    Czy pozostałe kwaosolubne też mogę w ten sam sposób sadzić czy tylko wrzosowate i klona? Chodzi o azalie, rh, pierisy, hortensje i conica. A co z drugą rabatką na której będą żywotniki, krzewy ozdobne i berberysy? Czy tu obędzie się bez torfu? Czym urzyźnić tę glinę?

  14. #6454

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Padniecie!


    To jest zdjęcie reklamujące firmę zakładającą m.in. ogrody:


    a tu pełne ogłoszenie: http://www.warszawacity.pl/dom-i-ogr...awadnianie.htm

    Boski design, że też ja nie zaprojektowałam czegoś takiego!
    He, he ... niezłe

  15. #6455
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mugatka
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    2.314

    Domyślnie

    Elfir ja wiem że kwiatki jednoroczne to raczej nie Twoja działka ale może pomożesz
    Albo inne mądre główki może coś podpowiedzą...
    Moje pelargonie, 6 doniczek mają takie objawy... pierwszy raz mam problemy z peralgoniami ... i nie wiem co z tym fantem zrobić...
    wyrzucić ? ratować ? robali nie widzę ... objawy się nasilają... wszystko na fotkach...

    By mugatka at 2012-06-26

    By mugatka at 2012-06-26

    By mugatka at 2012-06-26

    By mugatka at 2012-06-26

    By mugatka at 2012-06-26

    By mugatka at 2012-06-26
    To nie sztuka wybudować nowy dom, sztuka sprawić, by miał w sobie duszę... "

    "Mały dworek" Archetonu - Mugatka (Aga)

    Galeria zdjęć

    "DIY czyli zrób to sam(a) we wnętrzach ...

  16. #6456
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Nie bardzo moge psuc elewacje (gont drewniany), wiec chcialbym obsadzic okno natura

    Rozumiem, ze jesli bym chcial zeby kwitlo powyzej konretnej wysokosci to musi byc drzewnko szczepione ??
    Nie musi być szczepione, może być naturalne. Chciałam tylko uzmysłowić, że latem cień jest krótki i drzewko musiałoby być spore, jeśli miałoby rzucać cień na okno.
    Mozna wybrac np. jarzebinę, wysoką jabłonkę ozdobną (tzw. "rajską") - pasowałoby do gontu

  17. #6457
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał asiulek123 Zobacz post
    Czy pozostałe kwaosolubne też mogę w ten sam sposób sadzić czy tylko wrzosowate i klona? Chodzi o azalie, rh, pierisy, hortensje i conica.
    Przecież pieris, różanecznik i azalie to są rośliny wrzosowate.

    Świerki i hortensje nie przepadają za mocno kwaśną glebą. One znoszą lekko kwaśne i dlatego miały rosnąc na granicy wrzosowatych i pozostałych.

    Cytat Napisał asiulek123 Zobacz post
    A co z drugą rabatką na której będą żywotniki, krzewy ozdobne i berberysy? Czy tu obędzie się bez torfu? Czym urzyźnić tę glinę?
    Dziewczyno! Glina to jedne z najbardziej żyznych podłoży jakie sobie można wyobrazić. To torf jest jałowy. Glinę trzeba tylko rozluźnić - kompostem, liśćmi, trocinami, piaskiem.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 26-06-2012 o 12:33

  18. #6458
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mugatka Zobacz post
    [
    Albo inne mądre główki może coś podpowiedzą...
    Moje pelargonie, 6 doniczek mają takie objawy... pierwszy raz mam problemy z peralgoniami ... i nie wiem co z tym fantem zrobić...
    Klasyczna szara pleśń.
    http://owocewarzywakwiaty.pl/kwiaty/...elargonii.html

  19. #6459
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mugatka
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    2.314

    Domyślnie

    Elfir poczytałam ale to skomplikowane jak dla mnie, wywalić czy ratować ? jak uważasz ?
    To nie sztuka wybudować nowy dom, sztuka sprawić, by miał w sobie duszę... "

    "Mały dworek" Archetonu - Mugatka (Aga)

    Galeria zdjęć

    "DIY czyli zrób to sam(a) we wnętrzach ...

  20. #6460
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    oberwij porażone i opryskaj - co ci szkodzi spróbować?

Strona 323 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony