dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 610 z 902
Pokaż wyniki od 12.181 do 12.200 z 18038
  1. #12181
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Moje żólte pęchenice rosną w pełnym słońcu i to im zupełnie nie szkodzi. Natomiast bywa, że ostry wiatr powoduje brązowienie krawędzi listków.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #12182
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał VTS Zobacz post
    Dzięki TAR, mam juz pęcherznicę diabolo w innym miejscu, może więc odmianę o zielonych liściach? skoro tak zachwalasz . Tawuła, którą radzi Elfir podoba mi się ale tak się zastanawiam, że ona jest b. szeroka, rozłożysta. Czytam jeszcze o trzmielinie blyszczącej, już sama nie wiem na co się w końcu zdecydować. A w tym sezonie musimy zrobić to nasadzenie.
    Przecież można podcinać. A pęcherznica też wąska nie jest.

    I nie trzmielina błyszcząca tylko irga błyszcząca.

  3. #12183
    GOSC12_3
    Guest
    GOSC12_3

    Domyślnie

    Dziewczyny, a jak można zaplanowac ogrodzenie aby uchronić ogród od kotów sąsiadki. ma ich chyba z 10 (nie przesadzam)i ciągle łażą po moim ogródku, robią kupki, sikaja itd.
    Moze tak, zaczynając od sąsiadki: płot, żywopłot i w koncu np berberys albo coś innego kłującego. Normalnie nie mam pomysłu już. Mam małe dziecko i codziennie przed wyjsciem chodze sprawdzam, czy nie ma kup, a piaskownice wywaliłam, bo była kuwetą. Juz nie mam siły, a lato się zbliza. Help

  4. #12184
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Możesz tylko zastosować odstraszacze. są takie w sklepach zoo. Niestety nie wszystkie są skuteczne.
    Tak naprawdę kota nic nie powstrzyma, jeśli chce gdzieś wejść to wejdzie, znajdzie sposób. Mam teraz 3 i ciągle się jakiś plącze z okolicznych, więc wiem.
    Możesz nastawiać podlewanie w tę stronę, z której włażą. Wody nie lubią. Nie żeby się bały, po prostu nie lubią mokrego.
    Jak widzisz, że paraduje, któryś przez Twój ogród psiknij prysznicem. Po pewnym czasie zaczną omijać nieprzyjazny teren.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #12185
    GOSC12_3
    Guest
    GOSC12_3

    Domyślnie

    Pestko dziękuję. Niestety nie mam spryskiwaczy , a wiesz może który odstraszacz działa?

  6. #12186
    GOSC12_3
    Guest
    GOSC12_3

    Domyślnie

    A odnośnie tych berberysów to jak szybko one rosną i co ile je sadzimy ( artropurpurea), bo są rózne dane.

  7. #12187
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Nie próbowałam, ale może Beaphar w sprayu. Ma dobre opinie.
    Te widzę pierwszy raz
    http://www.sklep.linarem.pl/p377,wod...CZ7RoC_NXw_wcB
    http://www.zooplus.pl/shop/psy/maszy...eqohoCNhDw_wcB

    Stawiaj na trawniku przenośny spryskiwacz do podlewania roślin. Są takie zraszacze tzw. bijakowe. Wbija się w ziemię, podłącza wąż i recznie ustawia promień i odległość zraszania. Dość głośne, postukują i syczą, ale może to się też przydać, bo polanym kotom będzie się ten dźwięk kojarzył i będą omijać Twój ogród.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #12188

    Domyślnie

    Jakaś babcia powiedziała mi kiedyś ( jak moje koty przychodziły na taras - a nie chciałam ) żeby mocno , kilka razy przegonić je normalnie dużą ścierą ( nie taką ściereczką kuchenną jakie teraz produkują - ale taką masywniejszą , one ponoć boją się tego. Moje na szczęście zareagowały na takie przeganianie .

  9. #12189
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał ms. Zobacz post
    Mozga jest strasznie ekspansywna - już w drugim sezonie musiałam pilnować, żeby za bardzo się nie rozrosła. Im więcej karczowałam - tym silniejsze były nowe pędy.
    Ooo widzisz, dobrze, że mówisz. Będę tego pilnowała

  10. #12190
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    O 5 rano dziś w ogrodzie było biało -4
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #12191
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Elfir, doradź proszę co jeszcze posadzić w tej donicy na skarpie? Jutro przyjeżdza mi kora, będę usuwać włókninę i na gazetach wysypię korę, ale wg mnie to ona na bank zsunie się... Poza tym, trochę pusto/smutno jest na tej skarpie i nie mam pomysłu co z nią jeszcze zrobić?

    To zdjęcia z jesieni - te dwa duże krzaki to ostrokrzew karbowanolistny 'Golden Gem', reszta to kosodrzewiny i różne berberysy...



    Tutaj wg mnie jest raczej OK - zostaje tylko ta azalia, ładnie wypełnia całą "donicę". Może nawet usunę te żółte berberysy...


  12. #12192
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Riri Zobacz post
    a piaskownice wywaliłam, bo była kuwetą. Juz nie mam siły, a lato się zbliza. Help
    Zamykaj piaskownicę klapą.

    U mnie koty zrobiły sobie toaletę z opaski żwirowej wokół domu

    Ale kot przejdzie każdą szczeliną. Najlepszy jest zawzięty pies.

  13. #12193
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Riri Zobacz post
    A odnośnie tych berberysów to jak szybko one rosną i co ile je sadzimy ( artropurpurea), bo są rózne dane.
    Berberysów jest poro odmian. Jeśli chcesz takie duże jak "Atropurpurea" to co ok. 1-1,3 m

  14. #12194
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Basia_KRK Zobacz post
    Elfir, doradź proszę co jeszcze posadzić w tej donicy na skarpie?
    Ja bym przearanżowała. Tam po prostu jest za dużo różnych odmian. I brakuje wypełniacza. Na dodatek kompozycja jest symetryczna.

    Tam gdzie azalia - wywal berberysy, dodaj drugą taką samą z tyłu i daj coś zadarniającego - np. żurawki i turzycę cienistą/wiosenną przewieszającą się przez murek.


    A wysyp tzw. korą kamienną (to płatki łupka)

  15. #12195
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Elfir, masz jakieś doświadczenie z ilością tej kory kamiennej?
    Właśnie polatałam po okolicznych sprzedawcach i nie jest zabijająca cenowo. Tylko nie mam pojęcia ile tego wychodzi na metr kwadrat.
    Jak robiłam żwirowiska z własnych kamyczków, to nie było problemu. Ile wyszło, tyle wyszło
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #12196
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    To nie jest ekwiwalent kory tylko żwiru. Jak mają nie przerastać chwasty to musi być grubo. Trzeba też brać pod uwagę, że nie bardzo nadaje się na gatunki ciepłolubne, wymagające okrycia były korzeniowej.

  17. #12197
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Myślałam raczej o brzegach rabat. Generalnie wolę rośliny zadarniające gdzie tylko można.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #12198

    Domyślnie

    Witaj
    Chciałabym posadzić coś ozdobnego z kwiatami myślałam o magnolia betty. Miejsce od północy 70% zaciemnione. Jeśli nie to proszę doradza co by się nadawało ozdobnego z kwiatami. Średnica max 3m wys do 4m
    Mieszkamy i grzejemy od 10.2018

    Aktualnie
    145m² parterówka OP, PF 15 XPS + 10, wylewka 8-10cm, Silikat 24 cm - 20cm styro 0.031, Dach 25cm pianka PUR + 20cm wełna 0.036 (wełny jeszcze brak), Okna 3 szyb. + rolety,PPC 7kw, WM (pro-vent) i GWC, OZC 4,0 PV 6.4 kW

    Kiedyś
    164m² OP. PU 137m² Fun.12cm XPS
    Pod. 12cm XPS 0.035.
    Ściany Silka 24cm + 20cm styro 0.031.
    Strop 36cm wełna 0.039. Skosy 18+10 wełną 0.035
    WM Jan-gaz i GGWC
    JUNKERS SMART ZSB 14-3C

    60,8 kWh/m2rok

  19. #12199
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w takim cieniu niewiele jest kwitnących gatunków. Najlepiej wypadnie różanecznik lub bez czarny

  20. #12200
    GOSC12_3
    Guest
    GOSC12_3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Zamykaj piaskownicę klapą.

    U mnie koty zrobiły sobie toaletę z opaski żwirowej wokół domu

    Ale kot przejdzie każdą szczeliną. Najlepszy jest zawzięty pies.
    Właśnie kupiłam taką muszlę niebieską niestety piasek na remont juz musi leżeć , chyba że przykryję jakąś plandeką.
    dziękuję za odp

Strona 610 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony